Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 8   [ 172 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
nikola65
  покупка на нов телевизор
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 10:48 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
Хай банда,
Като стана въпрос в предната тема за „домашно озвучаване”, ако можете ми помогнете с конкретни идеи и предложения за ТВ-приемници. Някои от вас знаят, че съм новодомец, като това съответно води до „пускането ми на още кръв” и в тази посока. Конкретно:
1. Ще ми е необходим един телевизор за хола, който ще се гледа от приблизително от 2.5-3м разстояние.
2. Вторият телевизор ще ми е необходим за кухнята, който според мен не трябва да е по-голям от 25”.
По спомени някъде тук във форума имаше коментари по тези въпроси, но нещо не ги откривам, (освен ТВ-калкулатора http://www.peter.and.bilyana.net/TVCalculator/). Финансовият въпрос също не е за пренебрегване, така че говорим за телевизори „средна хубост”, по възможност от веригите „Зора” и „Технополис”, където мога да ползвам отстъпки. Ако има добри оферти и от други магазини няма да ги подмина. Не робувам и на марки.
:confusion-helpsos:

В началото
 Профил  

Реклама

jvader
  Re: покупка на нов телевизор
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:09 
Аватар

Рег.: 01 Дек 2011, 13:21
Само не се подлъгвай по разни ЛЕДове и т.н. Аз съм с Panasonic TC-P50ST50 - http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/ ... 17941.html

Преди да видя какво могат новите плазми и аз бях заслепен от ЛЕДовете. Ако искаш, ела в къщи и ще ти демонстррам. Няма такива черни цветове!!!!

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:25 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
Всеки си има мнение... "на вкус и на цвет" си знаеш.

Аз съм със Samsung UE-40D6510 който е просто бял на цвят.

Май вече ще стане скоро на 2 години. Единствено блурей не чете в оригинал от папки но затова си имам домашно кино... не, че бих си купил някой диск. Всичко останало го чете и до момента съм много доволен. Има и достатъчно 3D филми вече.

Та.. бих казал Samsung в зависимост от парите които си заделил.

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:28 
Аватар

Рег.: 04 Окт 2013, 18:41
При мен конфигурацията е горе-долу както я описа - гледа се от 2-3 метра в зависимост кой-къде стои на масата.

В момента съм с 40 инчов телевизор - свикнал съм и е добре, но по-голям няма да откажа като следващ в бъдеще. Тук зависи от финансите - колкото повече, толкова повече. Ако екрана ти изпълва цялата зрително поле, но без да има нужда да си местиш главата наляво-надясно - значи все не си прекалил.

Като марки имам наблюдения от Сони, Самсунг и Шарп.

Аз използвам Шарп от по-старите куатрон (преди да настъпят 3Д телевизорите) и въпреки дребен кусур свързан с часовника му (няма ръчна настройка) мога да кажа, че съм супер доволен.

От телевизори Сони не съм чувал и виждал лошо, освен свързано с цената им.

Самсунг и преди и сега май са най-добре като цена/качество.

Относно "ЛЕД срещу Плазма" - един от вечните спорове е това.

Принципно ЛЕД телевизорите имат редица предимства - по-добри цветове, по-тънки, по-малко консумация на ток... Недостатъкът им е главно един - трудността да се направи плътен черен цвят. Когато гледате почти напълно черна картина на ЛЕД телевизор се процежда светлината на подсветката и виждате светещи ръбове.

При по-скъпите ЛЕД телевизори наситеността на черното пак не е перфектна, но в никакъв случай не дразни окото. При full led (подсветка по цялата площ, а не само по ръбовете както е при edge led) телевизорите пък проблемът почти изчезва напълно.

Освен това т.нар. local dimming (изгасване на подсветката при засичане на черен цвят) при по-новите модели работи все по-добре.

И както черното е по-кофти при ЛЕД, така пък бялото е по-кофти при Плазмите. Там пиков brightness се постига доста трудно. Когато гледам супер светла картина на плазма, поне на моите очи, ми изглежда все едно изображението "мига".

Иначе плазмите имат по-добър response (опресняване на картината) - забелязва се по-плавна картина при бързи екшън сцени. И пак - хубавите ЛЕД телевизори в общи линии решават този проблем.

Аз лично предпочитам ЛЕД. Но въпрос на вкус казало кучето и...

В началото
 Профил  

alpha_prime
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:59 
Аватар

Рег.: 20 Сеп 2011, 23:10
Според един приятел, който работи в сервиз, в момента само Шитсунг се правят по някакъв малко-по човешки начин ...

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 13:24 
Аватар

Зависи какво разбира под понятието "човешки".

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 13:29 
Аватар

Впрочем ако човекът има много пари и се чуди какво да ги прави - да не се колебае и да вземе OLED телевизор от новото (тазгодишното) поколение! Няма по-добро качество на картината!

В началото
 Профил  

trace
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 14:32 
Аватар

Рег.: 05 Апр 2011, 20:28
Моя съвет,като вече сменил 4бр. телевизора,вземай по-голям.
В момента сън с 47 Филипс и вече ми е малък.
Новите ЛСД-та са много добри,нямат нищо общо с по-старите гадни,несъразмерни подсветки.Преди да си го купя,доста избирах и се кьорих по магазините,но за 1500лв.си е страхотен.
Колкто и странно да звучи Тошиба също имат доста добри попадения.За 500лв.зех за щерката 37-ца,пак с новия лед,Страхотно черно вади и учудващо добри цветове.
Като цяло съвета ми за хола е,да не се набутваш с някой 40 инчов мъник,само да се дразниш.
Разбира се ако те влече гледането на ТВ.

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 16:02 
Аватар

Зависи си от големината на хола. Ако ще гледа отблизо, не е добре пък да е супер голям. Тогава, особено на НЕ-HD каналите, ще вижда пикселите, което е особено гадно.

Но за 3 метра+ да - важи правилото "взимай голяяяямото" :)

В началото
 Профил  

to6oo
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 16:15 
Аватар

Рег.: 30 Окт 2011, 23:59
Коки, самсуняк и lg са перфектни от към периферия и комуникация плейване на формати, ако гониш перфектен панел дори и само за кабелна телевизия вземи си сони в комбинация с един дюн плеър и друго не ти трябва, ако не гониш и 3д направо взимай има едно сони в момента 46" за 1250лв, и друго ти не трябва, успех.

В началото
 Профил  

alpha_prime
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 16:39 
Аватар

Рег.: 20 Сеп 2011, 23:10
Това, което имах предвид под човешки, че електрониката е по-малко склонна към скапване. Обаче аз лично съм на мнение, че не е от такова значение точно това в ерата купи-чупи-купи ...

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 17:34 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
Ето го форума за телевизори
http://forum.setcombg.com/телевизори-и-проектори/
а и за други домашни уреди и бяла техника.
Съвета от мен е - колкото по-голям размер толкова по-добре!!! гледайте означението на модела който купувате. Първата цифра са инчовате, втората означава лед а следващата цифра класа- колкото е по-голяма по-добре. По нататък следващите цифри са шаси цвят страна производител и др. Не купувайте телевизор от витрината който е работил примерно 3 месеца демострационно в магазина, дори и да ви намалят от цената.

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 18:08 
Аватар

Ха, последното изречение пък за мен не е съвсем правилно. Аз предпочитам да купя телевизор, който е работил 1 месец в магазина, отколкото такъв, който не е пускан никога. Причината е, че ако ще "горят пиксели", в повечело случаи горят в самото начало. А няма по-гадно нещо от примерно светещ в бяло пиксел в средата на екрана. И няма гаранция, която да покрива такъв дефект - трябвало да са повече от Х на брой в рамките на У инча.

В началото
 Профил  

sisk0
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 18:20 
Аватар

Рег.: 03 Сеп 2011, 14:24
Наскоро си вземах телевизор, като разстоянието за гледане определено не е повече от 3м. СПрях се на 42" ето този http://www.technopolis.bg/b2c/details/1 ... LN5400-LED
Не съм търсил нито смарт нито 3д.. за мен това са безмислени функции.. не познавам човек, който да ги има на телевизора и да ги ползва :)
Засега съм изключително доволен от телевизора, чете си всичко през УСБ-то картината е супер дето викат, че не прави черен цвят не съм забелязал дори :)

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 18:33 
Аватар

Има програми регенериращи и оправят софтуерно изгоряли пиксели и подпиксели. Няма гаранция че от витрината телевизора не е бил за нещо си в сервиза. Лед телевизорите имат живот около 7 години при работа 8 часа на ден или 5 години при 12 часа колкото е и гаранцията. Всеки телевизор при комбинация от дистанционното на екран се извежда колко часа е работил до момента. Това обикновено се крие от продавачите и отговора им е че щом е на витрината всичко му е 6

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:15 
Аватар

MS написа:
Има програми регенериращи и оправят софтуерно изгоряли пиксели и подпиксели.

Да бе, да...

MS написа:
Няма гаранция че от витрината телевизора не е бил за нещо си в сервиза.

А гаранция, че този, който уж го вадят нов от кашона, не е бил също в сервиза има ли?

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:32 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
Абе..."гаранция - Франция" Моят го купих буквално от камиона. Чаках половин час, докато го заприходят и му вкарат цената в системата. И к`во? След 3 години употреба, от време на време ми се появява една червена вертикална черта през средата на екрана. Появява се, после изчезва, после пак се появява... ей така, без нищо да правя. Питах познат техник, на когото имам основание да вярвам и ми каза..."колкото изкара - изкара...". По-добре не го ремонтирай, защото качествания ремонт означва нов екран, а в този случай е по-добре нов телевизор.

Ама на мен не ми пука особено. Аз толкова и гледам телевизия. Има дни, дето изобщо не сядам пред екрана.

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:40 
Аватар

798099 - в твоят конкретен случай бих обновил firmware. Това обикновено решава подобни проблеми.

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:43 
Аватар

Добра идея, ама ако знаех как става... :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:46 
Аватар

Дай марка и модел и ще проуча :)

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 19:57 
Аватар

26 LG 3000

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 20:13 
Аватар

По принцип чертата на цял ред се появява при плазмите и интересно при панасоник е по-често срещано явление отколкото при самуняците. Ето едно предимство на лед технологията пред плазмата. В кръга донякъде на шегата - едно е да не ти работи един цял ред пиксели друго е само един пиксел дето само собственика си го знае. Между другото панасоник отдавна говорят че ще спират плазмите си /напоследък имат доста нови успешни лед тв/ но все още държат добри позиции в латиноамериканския континент.
firmware не всякога помага а се случва и обратното например с енергоспестяващи функции понякога дразни фрапиращо.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 8   [ 172 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща