Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 4   [ 76 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
bo6o
  Re: Защо изчезнаха ентри моделите?
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 07:51 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 09:24
Точно моя коментар показва обратното. Клавиатурата, мишока и по-голям екран са за удобство, но работната станция си е винаги в теб. Ако искаш ръгаш периферия, ако искаш-не. И в двата случая можеш да си свършиш работата-от обработка на снимки, кад програми, та до гейминг.

Sent from my Redmi 3X using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

wrongname
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 08:57 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
С орязания хардуер на таблетите, няма как да подкараш тежки програми като ArchiCad, SketchUp, Blender, Vray и т.н. За това казвам, че е строго специфична всяка професионална насока. А доколкото си спомням Асус имаха някакви модели лаптопи, на които можеш да свалиш дисплея и да го ползваш като таблет, не знам колко са били удачни, но не се наложиха особено.
Apple, с така наречения им IPad Pro, нещо не виждам особено с какво печелят юзъри за професионална експлоатация, освен дизайнери, на които им сложиха писалка и заместиха най-скъпите WACOM таблети, но до там. За всичко останало все още си имат друга ОС.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 09:20 
Аватар
Момчета, масата хора "работата" им с компютър е да поцъкат на фейсбук, да си видят мейла, да полафят по вайбър или скайп, новини, форуми, клипчета и такива. Отдавна са лаптопите им прашасват по шкафчета и други няма да си купят. За настолни пък да не говорим.

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 10:07 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Да не гледам назад, но мисля, че и аз и Веждата говорехме само за нормално ползване на интернет, не за специализирани софтуери и цели.
Никой не е написал, че може да правиш всичко на телефон или таблет, но основите неща даже са по-лесни.

Вероятно все повече от новото поколение нямат или няма да имат PC.
Същото като при фотокамерите е горе/голу.

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 10:10 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Жорка,
те тея са ясни. Там таблета е пълен заместител. Все пак обаче, има много други хора, които ползват лаптопи и за работа. Лаптоп на мен ми върши идеална работа, таблет в някои насоки, заради сензорния екран и по-лекото тегло би ми бил още по-удобен, особено за презентационни цели.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 10:48 
Аватар
Ок, да го кажа за трети път, другояче- хората, дето не си вадят хляба с помощта на компютър или хобито им не е свързано с нещо, за което им трябва компютър (мнозинството всъщност), лаптопи и ПЦ-та почти или вече въобще не ползват.
Същото се отнася и до сапунерите.

В началото

Майстора
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 12:12 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Един от съпъстващите 'бонуси' на интелекта е... мързелът. Създадени сме (от еволюцията или от Създател, кой както иска) като мързеливи същества и това е полжително. Мързелът е в корение на цивилизацията и главен двигател на прогреса:

- Прадедите ни ги е мързяло да гонят диви животни с голи ръце и зъби, та измислили първо каменната брадва, а после (хитро!) лъка и стрелите...
- Мързяло ги е да тътрят цели слонове до пещерата и измислили колелото (едно от най-великите изобретения)...
- И така до безкрай - ще прескоча няколко епохи и няколко (хиляди) гениални изобретения, появили се само за улесняване на живота (т.е . от мързел)...
...
- Сега ги мързи да разцъкват сложни програми на лаптоп и мажат с пръст екраните на таблети и телефони
- Мързи ги да тътрят тежки ДСЛРи с още по-тежки батареи от стъкла - и си щракат с телефони. Същия кеф без ненужния зор :lol:

Казват му прогрес и е за добро, доказано е от хилядолетн опит! :-P

П.с. Винаги е имало и ще има незначително малцинство, изитващи патологично удоволствие от трудното. Наричат ги мазохисти. Необходии са, за да създават за останалите техните улесняващи жиота играчки.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 12:28 
Аватар
“Природата, осъществявайки действия, винаги използва най-простите средства...количеството действие винаги е възможно най-малкото.”

Принцип за най-малкото действие на Мопертюи-Лагранж, станала фундамент на термодинамиката.Когато е било възможно.

Или с други думи, ние не сме виновни за своя мързел и няма никакъв смисъл да ни гризе съвестта заради него. :)

В началото

Майстора
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 13:39 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Никаква съвест, никаква вина - само се гордеем, че сме двигатели на прогреса. Аз като по-голям мързел съм сред лидерите!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

meneldor
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2016, 14:55 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
Това с допълнителната клавиатура за таблети май не е много удобно. Взех на жената една за нейния таблет (тя го ползва само за ФБ и други такива глупости) и я ползва само веднъж. Продължава да кълве с единия пръст, въпреки че виртуалната клавиатура и взема половината екран :D

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 4   [ 76 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4