Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Следваща

Ще има ли следваща A-mount камера ?
Да, SLT. 49%  49%  [ 22 ]
Да, с PDAF като a7RII... 36%  36%  [ 16 ]
НЕ ! 16%  16%  [ 7 ]
Общо гласове : 45
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
JimmyStoikov
  Re: Ще има ли следваща A-mount камера ?
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2015, 21:30 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 09:41
kiril написа:
Джими излагаш се вече. Васко и Бони някак мисля, че по често ги виждам и си говорим.. Единия ми е съсед.

Да видим сега какво показва реалността, с днескашна дата... :obscene-smokingred:
Прикачен файл:
Без име.jpg [ 181.21 KiB | Прегледано 3648 пъти ]
Без име.jpg

kiril, припомни си сега какво си написал по назад...

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

Реклама

elmago
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2015, 22:23 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Бони снима с много камери. Нито а900, нито а99 са му основна. И все пак доколкото знам - не харесва SLT.
Васко е съвсем друго - той дори стана посланик на Сони - харесва, не харесва за пред хората само суперлативи ще казва.
Мен пък не знам защо изобщо ме намесихте. Кире, Джими е прав за едно - аз не се боря за професионалист. За мен професионален фотограф е по-скоро нарицателно. Така или иначе към Сони винаги мога да се върна. А7р2 ми е много мерак, но нито ми е на зор вече, нито цената ми харесва. Ще почакам да падне малко и да го потествам първо. От профитата май само Жоро Стратиев мина на а7-ци изцяло, ма може и да е запазил каноните - не знам...
Пък за А-маунта. Работата е ясна отдавна. Няма да го бъде. Дано поне продължат в правилната посока с Е/FE, да не им щукне утре нова буква от азбуката...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2015, 22:36 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Джими говорил съм си с тях и двамата имат Сонита и снимат с тях. Обаче Бони примерно си обяснява точно кое и защо не му харесва на А99 поне на два пъти сме си говорили за това. А7-ците 1-вата серия поне и те не му вършеха за всичко работа. От това дето ми е казвал Електрония визьор най-много го дразни (1) че му изморява очите ако снима цяло събитие (няма добро регулиране на яркостта подобно на олимпус), (2) е забавянето . Тия неща ги е писал човека и във Фото Форум ма кой ли чете. Виж му снимките, дето печели разни конкурси за сватбена фотография, спонтани моменти дето има са с А900 или с Д3 (сигурно има и Д4 вече). Зор заман - ми не става пустото СЛТ. Дори А6000 или А77ii дето са с 10 или 12 кадъра в секунда ми пробвай да следиш произволно движение при серийна снимка да те видим. Аз на 4-ия кадър съм изпуснал обекта тотално от кадъра (птици става дума дето не щат да летят направо). Хайде да си по-добър до 10-тия да изкараш ама....с Никона и оптичния визьор можеш да си го държиш докато онова чудо може да пляка или пилето ти е в полезрението. На всякъде го пише па и се вижда Сонито ти показва последния кадър при бързите серии а не жива картинка...На мен ми е по-удобно да плющя на единична снимка с А7-цата такива неща....дето А7 и 3 кадъра не връзва ама е по-добре направено - виждам какво ще заснема, а не какво съм заснел преди малко.

Биска доста дигна нивото човек и да донякъде те гледам като пример за професионален фотограф. Добро лошо не знам. Взимаш на хората пари за това, а и те ти ги дават. Последно като те видях или се беше гримирал добре или не те бяха били достатъчно, да си личи ...явно добре се справяш. Факта е че не взе А99 сигурно по-много причини.

Та Джими дето ми продава горещ сладолед тука. Ми не благодаря преди 3 години реших, че предпочитам замразен.

ПП Живко не слагам в един кюп а в 4 кюпа. Просто отбелязвам, че във хубавите кюпове 1 и 2 Алфа системата има малко обективи, вече по-малко от FE. В кюп 3 със средната ръка не съвсем ставащи обективи има повече от нормалното. А кюп 4 дето са дупките в системата прелива вече.

ППП Що ли писах пак...

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 00:18 
Аватар

kiril написа:
Та Джими дето ми продава горещ сладолед тука. Ми не благодаря преди 3 години реших, че предпочитам замразен.

Първо ми казваш, че се излагам! После ми казваш, че се опитвам да ти продавам?! :confusion-scratchheadblue:

Да се върнем пак на въпроса, понеже е по темата! Аз очаквам отговор на твоето мнение, а не на комшии, про, полупро, лалджии и рекламни агенти. Защото всички тези казват нещата с някаква цел, в тяхна полза. А ти нямаш такава или поне не се сещам.

Ето ти отново въпроса от първия пост:

Интересно ми е обаче, как един нормален интелигентен човек който си всъщност, можеш да се поддадеш до такава степен, че яростно( злобно и егоистично не бих употребил) да погребваш едно, за да се обърне внимание на друго, с цената на всичко.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 00:30 
Аватар

Джими аз нищо не мога да погреба, освен ако не ми умре домашно животнче някое.

За А байонета предвид че имам разни неща на него, няма да ми е приятно да го убият. Ама предвид до къде докараха нещата ми се вижда единствено логична стъпка. Може да не е тая година. Може дори да и а още едно две тела, но виж обективно фактите - плъховеъе напуснаха кораба (сигма и тамрон), водата бавно и сигурно се покачва...дали кораба потъва според теб?

Просто ти споделям гледна точка. Ако не ти харесва или имаш по различна ОК. На мен това не ми пречи. Няма как всички да виждаме света еднакво

Дай смислени аргументи. Може пък нещо да съм пропуснал.

А и нямам злоба към нещо. Просто аргумента Сони могат да направят яко А тяло и да избутат Канон и Никон не ми звучи сериозно. Писах подробно защо така мисля. Писах и защо мисля че с ФЕ имат шанс поне да стъпят на пазара и от там ако успеят да направят нещата като света добре. С тебе май сме на едно мнение по тия въпроси. Не съм голям оптимист - Сони винаги са креативни и след супер добри продукти намират пиниз да се осерат (това го пиша имайки много техни джунджурии които обичам)

Извън темата:
Ама не са само Сони идиоти. Ето го новото олимпусче. Чета си за него и всичко е рози. Бърз Фокус яка стабилизация лайф не знам си какво...много яко. Обаче имаше снимка на тялото и гредата ти боде очите

Изображение

Усб и ХДМИ терминалите са на грипа на апарата. Е как точно го театърваш те туй чудо, за да снимаш директно на компа. Да и да не ми обясняват как е много бързо по вифи ....

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 01:47 
Аватар

Vario-Sonnar T* 24-70mm F2.8 ZA SSM II
Vario-Sonnar T* 16-35mm F2.8 ZA SSM II
70-200mm F2.8 G SSM II
70–300mm F4.5–5.6 G SSMII
70–400mm F4–5.6 G SSMII
35mm F1.4 G
300mm F2.8 G SSM II
500mm F4 G SSM
Distagon T* 24mm F2 ZA SSM
Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM
Planar T* 85mm F1.4 ZA ------------ II?
Sonnar T* 135mm F1.8 ZA-------------II?
16mm F2.8 Fisheye
20mm F2.8
100mm F2.8 Macro
135mm F2.8 [T4.5] STF lens

Кирил, припомням ти ги и ми кажи, с колко от тях имаш достатъчно опит, научил си слабите и силните страни, изстискваш максималното ?!( ще ти спестя отговора, с нито един) И най некадърната компания да е, няма как да затрие тази оптики горе. Повечето са обновени и дори без заслужено тяло за пълната им функционалност. Имат цел за да я подновяват, глупаво е ако някой си помисли, че се надяват да продават такава оптика за адаптер на Е-mont.

Според мен така както се навързаха нещата, докато има А ще има и Е, както и обратното. Едното ще работи за другото, често срещано и успяващо явление.

Аз обаче инат и пак ще се върна на въпроса, още по ясно зададен защото го избягваш, явно не го разбираш: :think: Ти написа, че искаш да спрат A-mount, за да развият повече Е-mount. Какво те кара да искаш толкова силно, развитието само на Е-mount?

Не ми разправяй сега пак за среща на планетите в галактиката... или разни интервюта, реклами, професионалистите, алабала. Ако е твое мнение все пак обясни... :obscene-drinkingcheers:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 06:57 
Аватар

И в момента няма кьораво тяло на А байонет. Ако искаш да ги ползваш просто си купуваш Е байонет това е.

А и да направят А тяло няма кой да го купи. Разбираш ли го това? В цял свят я има 1000 човека я не дето харесват А байонета.

Пък какво кой ще си купува хайде леко да не е твоя работа.

ПП преставам да пиша не си хаби литературния талант

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 07:10 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
На вас скоро ще ви трябва "SNICKERS"- mount.

В началото
 Профил  

dln
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 07:30 
Аватар

Рег.: 31 Окт 2011, 09:39
Ми то няма от 10 години а-моунт-фф система. Излезе а900 със 10+ годишни обективи и спряха да правят ФФ обективи. След 7-8 години излезе едно тяло дето никой не харесва, ама те и обективите станаха 20 годишни.

• А-кропа за мен стана доста добър с евтините и модерни 35 50 85 и забавни телца като а58, за разлика от а-ФФ.
• Е-кропа е бъкан с толкова тъпи обективи и тела че не можеш да направиш разумна система, за разлика от е-фф.

...ама не виждам какъв ви е проблема с преходниците, на мен не ми е по-различен фокуса от на а99.

Иначе, човека с трите китака и тяло дето никога не е било в топа, да обяснява на техноонаниста кое как става...

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 08:42 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
Киро... това, че не успяваш да следиш птичката е изцяло твой проблем! Аз нямах проблеми с това с А33 който е най- калпавото SLT. Друг е въпроса как се справяше АФ. Та... не зависи от тялото а от ЗАУ-то.

В началото
 Профил  

Vanquished
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 10:01 
Аватар

Рег.: 06 Юли 2011, 13:39
elmago написа:
От профитата май само Жоро Стратиев мина на а7-ци изцяло, ма може и да е запазил каноните - не знам...
Лятото още беше само с едно а7м2 като второ тяло, но да, каза, че мисли да пробва само с безогледалки.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 10:19 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
Това, че все още няма а99м2, няма а9 и всички тези подобренията във фокуса с PDAF ме кара да имам надежди за тяло обединяващо А и Е, за каквото се говореше преди 2,5 години.
Тогава всички ще сме доволно :)

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 10:47 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 12:52
аз също немам проблеми да следя с а77м2 и 16-50, на морето наковах 30-на кадъра в серия на детето на водната пързалка докато отстъпвах назад в басейна и зумаутвах. всите беха на фокус на бленда 3.5(по неведомите сонишки пътища толко е като се избере 12 фпс). тракинга се учи с практиката, в това се убеждавам все повече и с лок он и само с определена зона. единственото място, където малко ел визьора се базика е като е тъмно и там от време на време лагва, но това е по-скоро докато се усети да вдига чуствителността и това изчезва до голяма степен ако изключиш симулацията. при а99 може и да е по зле, не знам.
но всичките тия проблеми си ги има и при сапунЕрките. а и най-вече и с това се свиква лесно и не мисля, че по сватбите е чак такъв екшън та да тенакара на пропсунеш кадър. единственият пролем е, ако на врата ти висят две камери и една е с ел визьор, а другата с оптичен - разликите се усещат най-много като се сменя ту едното, ту другото. например от динакс 7(който се оказа е с 0.8x визьор, но не е 100%), като ида на а77м2, там е се едно гледаш през шпионка. но това кара до първите 2-3 снимки и забравяш.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 10:56 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
A900 announced on 9 September 2008

A99 announced on 12 September 2012

:-)

В началото
 Профил  

dln
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 11:08 
Аватар

Рег.: 31 Окт 2011, 09:39
dynax написа:
A900 announced on 9 September 2008
A99 announced on 12 September 2012

:-)

Леееееко преувеличих с годините.
Исках да кажа че винаги е била непълна и "разхвърляна" система, от гледна точка на Протата.
Сега каквото и А да направят си между 1999 - 2008а с обективите, нищо че ще обновят 3 зуума.

... за което на мен не ми дреме, имам супер много идеи какви евтини минолти и сигми да си купя.

В началото
 Профил  

Vanquished
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 11:15 
Аватар

Рег.: 06 Юли 2011, 13:39
Сватбарство и снимане в серия е безумство, кой ще преглежда после 10000 кадъра?

Като си взех на времето а580 и първия ден излязох с малката и за един час се върнах с 600+ кадъра, снимане в серия...и после ъъъъ.

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 11:36 
Аватар

Vilian написа:
Това, че все още няма а99м2, няма а9 и всички тези подобренията във фокуса с PDAF ме кара да имам надежди за тяло обединяващо А и Е, за каквото се говореше преди 2,5 години.
Тогава всички ще сме доволно :)

нема логика да правят това, щото ще трябва да местят сензора напред, да вдигат огледалото(това не е много уникално, но в тоя контекст е) и т.н. все уникални неща дето трябва 1. да се изработя, 2. да се произведат само за това тяло, а смисълът е нулев. много по лесно е да пуснат нови адаптери и да кажат готово. но като гледам как махат отвертката от най-ценните си обективи може и това да не стане, просто едно по големшко тяло с е, за да не пече толкова с новата манна небесна 4к-то и давай с еа3. за минолта и старите отвертки еа4 с оправданието, че като сте си ги купували тия обективи, това така или иначи си е бил "якия" аф. малка надежда да пуснат еа4м2 с а77м2 аф-то, за да не идат зян парите дето похарчиха за него, щото а77м2 я ги е изкарало, я не.

нема ко да се чудим, сони имат много хубави обкетиви за а, може да не са 21, 22, 23 или 121.32мм, но човек ако иска да работи има с какво, кеф ти широко, кеф ти тълго, кеф ти каквото е там друго. минолта също имат страхотни обективи, които биха си работили перфектно и на 100мпс сензор. но сони и да изкарат некаква амалгама между 1dx, d4s, a7r2, тая камера ще се купи от много малко хора(един средно добър маркетинг анализатор ще го сметне сигурно +/-5% колко народ) и най-вероятно, нема си плати нито девелопмънта нито, производството. единствено ако я добутат да използва 80-90 процента от карантията на безогледалките, може и да излезе сметката. и най-вече, нито един канониканец, нема да и скочи, нито пък някой, дето досега си е нямал хубава камера.и аз не бих си я купил, щото ще е 8к лева сигурно. просто не мога да си представя, какво може да и турнат, та да стане хот и де що знаен и не знаен ревюър да пише за нея и да казва уа иха и т.н., после да я метне на шкафа и да иде да си снима с 5дм3, щото с това си знае да работи. аз още не мога да разбера, как успяват да създават нов пазар с безогледалките, явно малко, леко, ново и най-вече революционно повторено 200 пъти работи. все още.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 12:22 
Аватар

Samsung, има повече потребители от A-mount може би? И какво, произвежда без печалба ли? Сигурно е събрал най големите инвестиционни балъци на земята.
Инвеститорите не ги интересуват сградата с колко стаи е и коя от тях се използва повече, тях ги интересува сградата да функционира и носи печалба в инвестициите.
Явно сме забравили за обединението на двата mount под логото ALPHA?! ;)

Харесва ми теорията на fast_eyebrow, че виждаш ли инвеститорите ще видът малък брой продажби... Ами за инвеститорите на Хаси, и напудрените А99?

facebook
фото-форум

Последна промяна JimmyStoikov на 08 Сеп 2015, 12:38, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 12:36 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Бе те и Pentax не са цъфнали, но тепърва ще пускат фул-фрейм,
тях Sigma и Tamron хич, не ги отразяват като система при анонсите...

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 13:00 
Аватар

Ма изобщо всички сме професионалисти, експерти в доста неща и вече се прокрадва по някой екстрасенс, за повече цвят в картината :laughing-jumpingpurple:

Да приема, че А-Mount затваря дюкяна и къде е трагедията? За мен А77II и А99 могат да покрият над 100% от нуждите ми за тяло. Купувам пример 2хА77II и 2хА99 и в близките 6-8 години поне мога да забравя за тяло, а и цените ще са смешни при такъв епизод. Не че и сега цените са зле, ново А99 все още се намира и то на скромна цена от 1000 паунда.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 13:28 
Аватар

самсунг не ги мисли, те пари имат колкот си искат. пак те правят сапунери, не фотоапарати. да имат як сензор и до там, играчка. ако трябваше от това да се издържат, отдавна да са се предали.
пентакс - да видим което ще се случи по напред някой там ще каже стига толкова или ще излезе камерата. ако са преценили, че от това им зависи бъдещето, ще се мъчат докрай. те полезен ход нямат, щом не успяха да се хванат на безогледалната вълна, освен да си подържат някакво ниво. нов пазар не могат да създадът и да почнат да вадят големи пари.
сони за съжаление, нямат колкот си искат пари.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 13:37 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
Фуджи показаха на всички как се прави система за 3 години :up: (това можеше да е всеки друг, но само те го направиха както трябва)
За жалост APS-C :doh:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Следваща