Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 26   [ 558 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
elmago
  Re: Sony a99II
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 17:27 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Даже не прилича на опит за пробуждане на умрела система. Ма да се кефи който го е чакал.

В началото
 Профил  

Реклама

joyride7
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 17:32 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
За висок клас тяло с два слота, много МП, много екстри, 4К си е идеален за А системата!!! Какво да му липсва за съвременен апарат? Всички казваха, че е изоставен А-байонета... Сега си има към какво да се надгражда.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 17:36 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
kireto_a написа:
..само е това не мога да го чатна:

The supported focus area will depend on the shooting mode and lens used. Furthermore, when “Continuous Shooting: Hi+” is selected, focus will be fixed at the first frame shot when Hybrid Phase Detection AF is active at an aperture setting of F9 or higher, or when Hybrid Phase Detection AF is not active at an aperture setting of F4 or higher.

нема да работи аф-то ако е избрано f11 ли?

Ще работи с ф11. С всички диафрагми ще работи, но при най-бързи серии ('Хай плюс') ще се заковава на фокуса от първия кадър за диафрагми над ф8 при включен фазов хибриден фокус. Или ще се закове на първия кадър за диафрагми над ф3 при изключен хибриден фокус.

Или аз го чета неправилно?

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 18:30 
Аватар
Ай честито на минолтаджиите!Доживехтеее ! :obscene-drinkingcheers:

В началото

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 18:31 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
Бря, доживяхме :D
Все ме беше страх, че ще спестят отверката и ще бъде само на SSM :sus:
И се надявах да се спрат на 36 МП, ама на - колкото повече, толкова повече...
Минолтенските стъкла как ще са на тази матрица??
Пу, че не взех едно 85/1.4, бях ги приготвил парите, сега сигурно ще дръпнат нагоре :sad:
В Щатите май го дават 3200 дойлера, мама им бедна :mrgreen:

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1282852-REG/sony_alpha_a99_ii_dslr.html

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 18:39 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
Capitan, дръж парите скоро може да има един 85/1.4 в базара ;-)

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 18:43 
Аватар

:up:
Аз онези ги изхарчих :oops: , ама ще отклоня други ;)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 18:50 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Сега да видим каква идиотщина ще измислят за менютата :) нали са нови. Интересно ми е 7р3 дали ще има 4К 60р... Тия 50 кадъра колко време ще ги сваля на картата... :)

Да не се разсейват повече ами да продължават с Е байонета, А-то е безинтересно. Никой про от друга система няма да мине на А байонет. Това тяло е жест към А байонет юзърите, за мен друго не е :)

В началото
 Профил  

meneldor
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:00 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
Как седи по принцип въпроса с адаптирането на други марки стъкла към А? Лесно ли е както към Е?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:34 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
понеже наскоро тука написах и проракувах , че ще струва 4 бона и пролетта я отложиха за фотокината официално, че ще излезе така и май се получи. Сега очаквайте поне два три нови обективи за видео за тази камера в най скоро време.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:35 
Аватар

MS написа:
понеже наскоро тука написах и проракувах , че ще струва 4 бона и пролетта я отложиха за фотокината официално ще излезе така и май се получи. Сега очаквайте поне два три нови обективи за видео за тази камера в най скоро време.

Това не бих разчитал :) обективи за видео за Е байонет излизат защото про камерите на сони са на Е байонет новите. За А байонета няма логика да пускат ПРО видео стъкла...

meneldor написа:
Как седи по принцип въпроса с адаптирането на други марки стъкла към А? Лесно ли е както към Е?

Нищо общо няма, дефакто май само М42 стават и за да бачка стабилизацията се искаше чип и други тъпни имаше ама не помня, А маунт юзърите да кажат.

Последна промяна simbon4o на 19 Сеп 2016, 19:36, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:35 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
meneldor написа:

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

M42 стават ръчките и толкоз. Иначе е малко по готино, щото освен пийкинг има и потвърждение на фокуса.

Та зависи какви питаш. Фд, мд, лайка няма как да ползваш лесно. Ама м42 е по-лесно (трябва преходник с чип се за стабилизация поне на сегашните модели)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:41 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 12:52
нищо не сме доживявали. нещата просто си вървят...

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:41 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
simbon4o

така си мислиш, обаче не е така. Тука си има петосева стабилизация и по си е удобна за ръката. Гледай как в последствие ще пуснат ъпдейт на формуера или вариант а99IIS за видео.

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:45 
Аватар

това е а7р2 направен правилно :-P :-P

какви обкетиви за видео, на кой му требе видео. това е камера за снимки. 12 парчета на секунда на 42 мп. видеото е хубава добавка.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:48 
Аватар

MS написа:
simbon4o написа:
MS написа:
понеже наскоро тука написах и проракувах , че ще струва 4 бона и пролетта я отложиха за фотокината официално ще излезе така и май се получи. Сега очаквайте поне два три нови обективи за видео за тази камера в най скоро време.

Това не бих разчитал :) обективи за видео за Е байонет излизат защото про камерите на сони са на Е байонет новите. За А байонета няма логика да пускат ПРО видео стъкла...

така си мислиш, обаче не е така. Тука си има петосева стабилизация и по си е удобна за ръката. Гледай как в последствие ще пуснат ъпдейт на формуера или вариант а99IIS за видео.

:mrgreen: Да и един мармот завива кашкавал в маруля... Сериозна видео камера със стабилизирана матрица няма как да има заради охлаждането и неприложимоста на IBIS-а за сериозни задачи. Онези слагат вентилатори, нд филтри, ... А99II като видео е на нивото на 7р2 - второ или трето тяло в продукцията, която основно се снима с нещо синема клас. Това не е видео камера... отделно трябва да си доста ненаясно с видеото, че да се радваш на матричната стабилизация за снимане на видео. Да яко е като разнасяш камерата насам натам и като снимаш от ръка без да местиш кадъра понеже ти е леко и удобно ама за панинг и въобще някакво движение с камерата подобни не се справят изобщо.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:59 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 15:42
MS написа:
. Гледай как в последствие ще пуснат ъпдейт на формуера .

Да, да , чакай си .....това е Sony все пак! :lol:

Все пак честито на чакащите, прогнозата се случи. Чакаме сега ревюта и семпли ама като дойде тук по нашия пазар ,а не на една торба псевдофотографи дето са им дали кинти да пускат клипчета в тубата ..............особено пък ако са дръпнати !!! :D

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 20:03 
Аватар

ами сони българия може да осигурия някоя бройка да си поиграем за ден два...

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 20:05 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Айде бе? Кво стана, що оставиха найлона в А99II? Май щото фокусира по-бързо? А-байонета бил умрял? Х*я ми Янко. Разпродайте си стъклата, че да има за нас, хайде де ;) Много от Вас снимат портрети, добре, ама бързодвижещи се обекти в тъмницата как снимате на дълго с АФ? Ха сега А-байонета ще Ви даде насоки :)
Преди 2012-та бяхме малко и се радвахме на току-що излезлия А99, ама никой не видях да реве, че е чакал 4 години :obscene-smokingred: Сега станахме много, взехме да ревем като вдовица за х*й що всяка година не ни пускат по един-два FF А-байонет фотоапарати както правят CaNikon, пуснаха Ви FF E и юруш на маслините :rofl:

Тва с едновременния видеозапис ми е интересно. Интересно е и доколко ще има ролинг шитър, щото хората вече гледат повече видео възможностите. GPS-a ще минава през bluetooth? :doh: Липсва ми лампата нещо :confusion-scratchheadblue:

A я и да Ви пусна още една муха - Xiaomi Yi M1 с М4/3, 330$ с китак :think: https://www.dpreview.com/reviews/yi-m1-mirrorless-ilc-first-impressions-review

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 20:11 
Аватар

с два китака...

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 20:16 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
kireto_a написа:
с два китака...

Тц, 330 с китака и 450 с двата обектива :)

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 20:23 
Аватар

simbon4o написа:
...Това тяло е жест към А байонет юзърите, за мен друго не е :)

Ами евала, че го направиха. Със сигурност няма да спечелят много милиони от него, ама не казаха " дреме ни на малкия японски, вече ще правим само Е-та".

:bow:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 26   [ 558 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Следваща