Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 8 от 8   [ 161 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
elmago
  Re: A99II зад ъгъла
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 10:47 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
kiril написа:
... А7м2 по абсолютно нищо не отстъпва на а99 например. Дори в много десетки отношения го превъзхожда.

Снощи снимах динамично(танци в средно тъмен ресторант) с а7м2. АФ все още не е на достатъчно ниво за репортажна работа. Доста е прилично и в 80% върши работа. Но заключва значително по-несигурно, а изпусне ли фокуса го намира много бавно. Все още това не е камера за динамичен репортаж. Това го сравнявам с 5д3. А99 е по-средата между двата, но така или иначе никога не съм харесвал тая недомислица и дори не знам защо се надявате на нов ремейк. Освен, че ще е с конкурентна на топ моделите цена пак няма да бъде каквото ви се иска. Истината за Сони е Е!
kiril написа:
Има какво да се желае от а7 серията(джойстик, тъчскрийн, две карти), но сравнено с пръчките на А байонет (положението на а99 е по-скоро много страници как не се прави фотоапарат).....

Има доста неудобства наистина. Особено за човек свикнал с ергономията на голям, фотографски мислен апарат. Но съм сигурен, че с всичко се свиква и това са бели кахъри.

В началото
 Профил  

Реклама

Don Diego
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 12:14 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2013, 14:12
Аз пък си мисля, че сме станали доста разглезени от тези технологии и броим пиксели, аф да ни се получава при пълен мрак, зяпаме под лупа кой обектив каква аберация дава, ето, недоволни от 20% брак, трябва да е сведен до нула... пък човек някога се е радвал на една сполучлива снимка от две ленти. Говоря през призмата на любител, който често се улавя също да мрънка за това или онова, обаче фотографията трябва да е кеф и да си направим труда малко, не само да разчитаме на технологиите и да мерим пишките на системите. Все повече говорим за възможностите на телата, а не за идеите и скиловете на тези които снимат...

От друга страна, тези които са профита и броят маса пари, за да вадят хляба си при остра конкуренция, имат право да недоволстват за едно или друго което им спъва работата. Но пак от друга страна, профитата предварително са наясно какво снимат и едва ли ще хвърлят парите си за тела и обективи които няма да им вършат оперативно работата. И контрата пак си е у нас любителите
:)

В началото
 Профил  

dimidumi
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2016, 01:17 
Аватар

Рег.: 07 Яну 2015, 04:50
Не че се оплакваме ползвателите на стари камери А маунт, аз продължавам да си снимам с А900 и А99 и примирил се с известните недостъци и на едната и на другата камера ще продължавам да снимам с тях поне още 1-2 год. Дадох за пример Пентакс К1, от който съм очарован като камера за фотография (на видео не съм го пробвал) и едно подобно тяло от Сони на А маунт с 4к видео и 36-42 мпикс. за фото е напълно достатъчно и за професионална работа.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:19 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
http://petapixel.com/2014/11/19/rumor-s ... -end-line/

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:58 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 22:22
Ами да отваряме анкета :
От 5 до 7К евро ли ще е?
Или от 7 до 10?
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 20:05 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Това е от 2014-а година.....

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 20:28 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
elmago написа:
kiril написа:
... А7м2 по абсолютно нищо не отстъпва на а99 например. Дори в много десетки отношения го превъзхожда.

Снощи снимах динамично(танци в средно тъмен ресторант) с а7м2. АФ все още не е на достатъчно ниво за репортажна работа. Доста е прилично и в 80% върши работа. Но заключва значително по-несигурно, а изпусне ли фокуса го намира много бавно. Все още това не е камера за динамичен репортаж. Това го сравнявам с 5д3. А99 е по-средата между двата, но така или иначе никога не съм харесвал тая недомислица и дори не знам защо се надявате на нов ремейк. Освен, че ще е с конкурентна на топ моделите цена пак няма да бъде каквото ви се иска. Истината за Сони е Е!
kiril написа:
Има какво да се желае от а7 серията(джойстик, тъчскрийн, две карти), но сравнено с пръчките на А байонет (положението на а99 е по-скоро много страници как не се прави фотоапарат).....

Има доста неудобства наистина. Особено за човек свикнал с ергономията на голям, фотографски мислен апарат. Но съм сигурен, че с всичко се свиква и това са бели кахъри.

Биска затова аз лично си реших много хитро проблема :). Д750 и А7ци. Най-доброто от двата свята, 7ците дори 7р2 не е на нивото на ДСЛР(хубав), но е използваема. Не е толкова бавна като 7р1, доста по-бързо реагира. На тъмно фокуса и беше приличен. А6300 между другото е по-добър в това отношение, така че следващото поколение А7ци очаквам да е още по-добро. Но ... все пак за мен са си компромис за сериозна работа заради единия слот за карти. Ако имаше два вероятно щях да инвестирам в обективи с АФ за сонито.

А99II ще е можеби добро решение, като излезе и се пробва ще се разбере. Без него няма как да снимаш само със сони нещо сериозно, а сега има някаква възможност да си само на една марка. Това разбира се е проблем на хората дето държат на марките и надписите :)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 8 от 8   [ 161 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8