Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 21 от 21   [ 448 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Чичко СНИМ!
  Re: α77 II официално
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2016, 11:03 
Аватар

Рег.: 10 Сеп 2014, 13:08
По принцип рядко снимам на тъмно, в чак такива условия при които АФАс да е абсолютен must - рожден ден или събитие в тъмно помещение. Но когато се случи е мъчение и тогава ползвам некса.
Не бих сменил 77 2 за нищо друго заради пийкинга и зебрата - даже имам два - един оборотен и един "за сватби и погребения и за пред гости".
Единственият ми проблем е, че не откривам начин за уифи тетеринг - екранът на РС да ми стане монитор на камерата, но с всички възможности за настройки от тялото.

В началото
 Профил  

Реклама

kireto_a
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2016, 21:17 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 13:52
хаха това може да важи и за другите камери:

http://www.dyxum.com/dforum/a77ii-ss-wi ... 18469.html

аз цъкнах 2-3-4 снимки и то мяза да е верно :)

В началото
 Профил  

Чичко СНИМ!
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2016, 11:12 
Аватар

Преди време, Омбре спомена за проблеми с EXIFа на А77 2.
Аз също виждам проблеми - някои грешни ФР и най-вече неверни данни за светкавица. Снимам със светка, дава, че няма светка, снимам без светка - пише, че има светка.
Проблемът всъщност е никакъв, но се питам, дали целият софтуер не е започнал да се чупи дали няма да се счупи неочаквано.
Може би е заради проблем с връзката с Нисина, когато ползвам трансмитера.
Освен това, също Омбре каза, че на пийкинга не винаги може да се има вяра на 100% - вярно е, но все още не мога да преценя за какви ФР и за каква дистанция.

В началото
 Профил  

partty
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 00:21 
Аватар

Рег.: 02 Фев 2016, 15:24
Аз съм го решил проблема - светкавицата е off и скрита на далече, да не плаши хлебарките...
;)
Коя версия ти е фирмуеара? Имаше някакво обновление миналата година.
Зебрата на мен ми пречи ама пикинга на висока чувствителност е номер едно.

В началото
 Профил  

Чичко СНИМ!
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 10:33 
Аватар

Всъщност,това не ми е проблем - опасявам се само от счупване на софтуера, който е втората версия, ако има трета версия значи съм назад. Има ли вариант за преинсталиране?
Зебрата обаче, за мен е много полезна, защото ми дава инфо за твърде преекспонирани ситуации и подсказва предварително и то от визьора експозицията.
Не знам дали си забелязал, но А77 2 обича да преекспонира от време на време.
Снимам основно в програм, ако няма специална причина за С или за А. По тази причина съм сложил експ комп на предния ринг и съобразявайки зебрата, мога да коригирам надолу, докато гледам през визьора без да губя от "тъмните" участъци.
Тъй като нямам време да обработвам и снимам в джипег, предпочитам да имам приемлива експозиция веднага.
Имаш ли мнение за wi fi връзка с някакъв "уред" - РС, таблет или ТВ, така, че те да са само монитор, на който да се вижда Live wiew резултата от настройки от тялото.
Тези програми, които видях до сега управляват изцяло камерата. Аз искам само монитор, все едно съм закачил камерата на ТВ чрез ХДМИ.

В началото
 Профил  

partty
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 16:07 
Аватар

Софтуера не се чупи от снимане, каквито и светкавици да слагаш. Софтуер се чупи само ако се опиташ да го обновиш с грешен ром. Така че бъди спокоен! (Знам за какво говоря, програмист съм :cool: ). Можеш да преинсталираш софтуера на апарата, като следваш процедурата за обновяване на софтуера. Тя реално е процедура за преинсталация, просто обикновено инсталираш по-нова версия. ;)
Както го обясняваш, много добре обмислено звучи. Браво! :bow: Аз съм по-хаотичен в снимането си.
При мен 77м2 не преекспонира кадрите, но аз рядко гледам jpg. В моята програма (Darktable), като си отворя raw файловете, те са си наред с експозицията, даже много често дърпам нагоре с 0.5 или 1 стъпка, защото примерно фона е бил много светъл и лицата са недоекспонирани. Сигурен съм че това зависи много от софтуера с който се отварят raw файловете.
За Wi-Fi, не съм се интересувал толкова от тедърите, но мисля че самият апарат няма такъв режим, да праща картинка по wi-fi докато го оперираш ръчно. А контролите през таблета в режим на тедър са меко казано ограничени.
Аз основно използвам wi-fi за да си прехвърля снимките на таблета, да хвърля един бърз кроп и тониране и да ги споделя в гугъл+. Много е полезна опцията да си избереш снимките от таблета. Това спестява доста време. Все пак екрана е по-голям и с тъч е по-лесно да избереш правилните снимки които да прехвърлиш.

В началото
 Профил  

Чичко СНИМ!
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 16:40 
Аватар

Полезна информация. Благодаря.
Интересно, при мен и двата апарата(еднакви) в лятно или зимно слънце преекспонират, което се вижда и по зебрата и по блинките в последствие.
Значи, въпросът ми за тедъринга през ВиФи няма решение(засега).

В началото
 Профил  

partty
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2016, 19:03 
Аватар

Аз за това си мисля, че експозицията при мен е ОК заради RAW. Просто не съм се доверявал на JPG и нямам впечатление от този формат. А и не ползвам зебра.
Спомням си, че от a65 снимките винаги бяха малко тъмни, а от този ми се виждат ОК. На a65 винаги бях с EV+0.5, за да ги прави добре. Даже помня че първите ми снимки с 77m2 ги бях прецакал защото по навик бях вдигнал EV-то, а този няма нужда. Така че със сигурност е по-светъл. Просто вероятно това което за мен е ОК за теб е преекспонирано. :)
Ти очевидно си съвсем наясно, какво искаш и какво очакваш от апаратите си. :clap:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 21 от 21   [ 448 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21