Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 26 от 26   [ 558 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
JimmyStoikov
  Re: Sony a99II
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 13:47 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 10:41
Живко, не знаех явно защото нямам опит с широки прайм обективи :think: И това на какво се дължи на обективите или на апаратите?
Защото ако съдим по варио обектив на 24мм е много трудно да избяга фокус. Вярно той е на 2.8 но все пак.
Всъщност на А7III фокус системата по добра ли е от А99II?

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

Реклама

santuco
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 14:28 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Системата SLT по дефолт прави грешки във фокуса . То затова в менюто има AF Micro adjusment. То при него май найлончето е сложено за да може да работи със старите отверкови обективи. Има много ползватели на тялото които свалят полупрозрачното и снимат без него ,но само с нови моторизирани обективи. А7lll разчита само на фокусните точки на самия сензор и реално не би трябвало да сгреши.
Аз затова по горе в темата питах може ли хибридния фокус да се изключва от менюто и апарата да разчита само на фокусните точки на сензора които изобщо не са малко.
Ако бъркам нещо моля да ме поправите.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 15:21 
Аватар

santuco написа:
Системата SLT по дефолт прави грешки във фокуса . То затова в менюто има AF Micro adjusment. То при него май найлончето е сложено за да може да работи със старите отверкови обективи.

Такива неща прочитам за 1ви път? От къде тази информация?

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 17:47 
Аватар

Чел съм го преди из чуждите форуми. Ще се ровя после ......то иначе тези тези 399 фокусни точки на сензора според мен са предостатъчни. Според мен полупрозрачното огледало и допълнителния фокусен сензор са за да бачка със старите обективи. Дефакто тялото има две фокусни системи в него : SLT със 79 af points и безогледалка със 399 af points. Аз така поне го разбрах. Въпроса е с кои обективи кой фокус ползва и дали изобщо двете фокусни системи работят едновременно.
Ако някой е наясно точно с нещата може да обясни подробно, че ме вълнува.

Последна промяна santuco на 29 Ное 2018, 17:56, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 17:56 
Аватар

На 3 обектива Sony 24-70/2.8ZA , Sony 70-200/2.8G, Sony 85/1.4ZA нямам нужда да правя AF Micro adjusment, поне до сега не съм открил някакъв проблем. Дали това е късмет или случайност, не мисля?!

Все пак за да съм сигурен мисля да разпечатам таблицата за тест.

Прикачен файл:
фокус пирамида.png [ 378.3 KiB | Прегледано 393 пъти ]
фокус пирамида.png
Коментар: Това е на sstavrov, пирамидата която сканирах и я имам на PDF. Ако някой има нужда от такава да пиши ;)

facebook
фото-форум
В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2018, 18:13 
Аватар

Ми реално така трябва да бъде. Все пак е камера 2016 г. и струва 6к. За мен полупрозрачното в това тяло си е малко загадка. Единствения плюс за който се сещам е че при continuous shoting докато си стреля с 12 кад/сек и има движещ се обект то следящия фокус се следи от допълнителния Аф сензор ,защото затвора колкото и да е при затварянето си пречи на сензора особено при обекти движещи се към нас или обратното.

п.с. я виж при монтиран SSM обектив дали е активно менюто за Micro af adjusment , че ме мъчи тази мисъл. ;)

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 07:03 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 15:29
santuco написа:
п.с. я виж при монтиран SSM обектив дали е активно менюто за Micro af adjusment , че ме мъчи тази мисъл. ;)

Това няма отношение в задвижването на АФ, дали е с мотора в камерата или SSM в обектива...
Има отношение към фокусната система..
Голям спор сте заформили бре, на мой гръб..
:)
Не че безогледалните не бъркат АФ-са..
Не знам как да го обясня, просто одавна исках да минитюаризирам комбинацията с която снимам..
Писна ми от китуци..не можеш да ги носиш висящи по врата всеки един момент..A7M3 с 28/2 или 35/2.8 е само една идея по -голям от А6000 + 35/1.8!!
Иначе и сега като снимам с А900 знам, че ще направя кадър - без проблем с мерене, АФ , дори и по бавен, или удобство от самото снимане с тялото..
Ако в момента сложат матрицата на А7М3 пък в А900, никога не бих го продал!
Кефа да гледаш през "прозореца", не през "телевизора" е незаменим за мен..но това е положението..
Не искам да влизам в спорове и за точността на АФ, може и аз да съм в грешка..
Играх си с тялото на една сватба, знаете каква е осветеността в ресторант..
За шума и неговия jpeg - няма проблеми, но грешеше фокуса.
Прекалено бързо потвърждаваше, но не беше на фокус там където беше точката..
Отдавам го и на отворената бленда и широкия обектив . Имах чувството че спусъка му е толква чувствителен с тоя Аф че...
И да, нистина има отношение широкото, едно време с А900 като го тествах ми направи впечатление че тоя цайс е малко странен , не че не е хубав разбира се!

Zeiss 24-70 f2.8, Zeiss 135 f1.8, Minolta. 50 f1.4, Sig. 12-24 f4.5.6, Sony 70-300G, Sig. 70-200 f2.8, Min. 50RS/2.8 macro, Minolta 17-35 f2.8-4, HVL-F20 /F58, Sony A6000/35 1.8 OSS и един куп сменени кроп тела..

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 10:08 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
santuco написа:
... Според мен полупрозрачното огледало и допълнителния фокусен сензор са за да бачка със старите обективи. Дефакто тялото има две фокусни системи в него : SLT със 79 af points и безогледалка със 399 af points. Аз така поне го разбрах. Въпроса е с кои обективи кой фокус ползва и дали изобщо двете фокусни системи работят едновременно...

Вече съм забравил, но мисля, че работеха едновременно (не ми се ровят видеа и анонси).
Нали го рекламираха като хибриден AF.
Според мен найлона е за бързо постигане на фокус и вече на ниво сензор се прави потвърждаване или корекция ако е нужно.
Всичко това трябва да става доста бързо, а може би и преди самото заключване на фокуса.
:confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 26 от 26   [ 558 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26