Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 13   [ 281 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща

Подкрепихте ли инициативата за Референдум?
Да! 43%  43%  [ 20 ]
Не, но бих искал! 17%  17%  [ 8 ]
Не! 39%  39%  [ 18 ]
Общо гласове : 46
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vilian
  Референдум на "Шоуто на Слави"
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 11:32 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 17:56
Референдум

Цитат:
1. Подкрепяте ли народните представители да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура?
2. Подкрепяте ли броят на народните представители да бъде намален на 120?
3. Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и референдумите?
4. Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при произвеждане на изборите и референдумите?
5. Подкрепяте ли годишната държавна субсидия, отпускана за финансиране на политическите партии и коалициите, да бъде един лев за един получен действителен глас на последните парламентарни избори?
6. Подкрепяте ли директорите на областните дирекции на Министерството на вътрешните работи и началниците на районните управления в областните дирекции на Министерството на вътрешните работи да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура?

Тези 6 въпроса ще бъдат внесени по надлежния ред в НС на 9 ноември 2015 г. На 10 ноември ще стартира събирането на подписи за иницииране на Реферундум.

В началото
 Профил  

Реклама

fast_eyebrow
  Re: Референдум на "Шоуто на Слави"
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 12:14 
Аватар
Съгласен съм единствено за т.4 и т.6. Останалите точки са си жива демагогия според мен.
Е и за мажоритарната система съм съгласен, но не и без читава съдебна реформа, защото в противен случай екземпляри като този

като нищо могат да станат народни представители, че и министри даже

В началото

Vilian
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 12:18 
модератор
Аватар

Ако има електронно и задължително гласуване, трудно би се класирал този.
Да не би при тази система сега положението да е различно. Така или иначе изборите се купуват, въпроса е как да се спре това.

Лично аз се подписах и се надявам да се съберат необходимите 400 000 подписа.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 12:21 
Аватар
Всичко минава през читав съд. Бих променил задължителното гласуване (в Гърция е задължително и нито имат по-висока избирателна активност от нас, нито са цъфнали и вързали повече от нас) с гласуване за областни прокурори и съдии.По подобие на т.6 за ченгетата

В началото

kiril
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 12:43 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
При мажоритарен вот става много зле в малките градове и села. Виж "Бай Ганьо прави избори" - имаме традиции. Сега кметските избори дори са по-грозни със заплахи, изнудване..... Мажоритарно може само ако има работещ съд поне няколко години. Отделно че с мажоритарен вот ГЕРБ щяха да имат конституционно мнозинство. Може да бъде много по-зле от сега.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 12:55 
модератор
Аватар

Сега реално мажоритарния вот, не работи.
Съгласен съм с вас.

Всеки има право на мнение и не е необходимо да се подкрепя всяка точка.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 14:33 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Подкрепям всичко без електронното гласуване. Няма такава идиотщина, хората въобще не се замислят, че ефектът ще е обратен. Би следвало да се въведе само за трудноподвижни лица и всякакви, които имат някакъв документ, че нямат физическата възможност да отидат до урните.
На живеещите в чужбина пък трябва да им се отнеме правото на глас. Откъде-накъде някой си Сульо, отишъл в Чикаго преди 20 години, ще решава вместо мен кой да ме управлява?
Защо да няма образователен ценз при гласуване? Това е много по-важно! Имаш завършен 10ти клас - можеш да гласуваш, нямаш - не можеш. Това е!
Затова и няма да се подпиша за референдума, за да не се стигне до откровено по-голяма глупост!

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 14:53 
Аватар
Момче,тия сульовци, както си позволи да ги наричаш емигрантите на запад имат най-голямо право да гласуват, защото са НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ИНВЕСТИТОР на България с близо 2 000 000 000 лв реални пари наляти всяка година в България.Ще ти го повторя с букви бавно - ДВА МИЛИАРДА ЛЕВА всяка година. Според мен дори един такъв сульо има повече причина да гласува в България дори от теб. ;)

В началото

Nimi
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:31 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
fast_eyebrow написа:
Момче,тия сульовци, както си позволи да ги наричаш емигрантите на запад имат най-голямо право да гласуват, защото са НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ИНВЕСТИТОР на България с близо 2 000 000 000 лв реални пари наляти всяка година в България.Ще ти го повторя с букви бавно - ДВА МИЛИАРДА ЛЕВА всяка година. Според мен дори един такъв сульо има повече причина да гласува в България дори от теб. ;)

Ми.. не е точно така!
Не искам да коментирам де са налети парите.

То... и ЕС налива пари в страната! И на тях ли да им дадем да гласуват! И не само.. Китайците щели да правят голяма инвестиция - и те ли? Щото инвестирали? И Корейци, Японци и какви ли не. И те ли да гласуват?!

Това, че инвестираш нещо не ти дава право да гласуваш! Дава ти право в най-добрия случай да получиш дивиденти от инвестицията си!

Бре.. Пета точка как я изпуснахте? Даже за нея мисля, че и един лев е голяма сума.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:36 
Аватар
Точно така си и аз ще ти кажа къде са наляти парите- пари за лекраства на майките и бащите си или за покриване на други битови нужди. Пари за дрехи, храна и образование на децата си, купуват имоти (чиито данъци плащат после), харчат пари, когато се приберат на "почивка" в България.

ЕС ни налива пари,които са и наши пари като данъкоплатци, нека не забравяме това.

В началото

meneldor
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:42 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 09:31
Ако се гласуваше от точните хора, за точните хора и по-точно ако имаше за кой да се гласува, тогава нямаше да има нужда хората отвън да пращат тея инвестиции, а щяха да са си в България.
Сега и телепатично гласуване да няправят честно да си кажа нямам идея за кой да гласувам.

В началото
 OnlineПрофил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:45 
Аватар
И аз нямам идея за кого да гласувам, ако утре има избори

В началото

798099
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:46 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Значи, категорично подкрепям точки 2, 5 и 6.

Тая идея с образователния ценз няма как да стане, защото означава някои политически сили да се лишат от 1 млн. електорат и е в противоречие с идеята за задължително гласуване. Или да изведнъж рязко да се повиши финансовото блатосъстояние на учителите и в частност директорите на училища... А аз съм съгласен с такова ограничение, защото не искам да гласуват хора, които нито могат да четат, нито да пишат, нито знаят за кого и защо гласуват, освен за парите, които ще получат, разбира се.

По въпроса с гласуването на българите в чужбина нещата са доста комплицирани. От една страна, абсолютно вярно е това, което казва "веждата", от друга, като се сетя, че за последните парламантарни избори, в съседна Турция имаше 340 избирателни секции, настръхва ми косата. В едно съм категоричен - не бива да имат право да гласуват на местните избори.

А въпросът за кого да гласуваме е със свръхповишена трудност. :confusion-scratchheadblue:

Последна промяна 798099 на 14 Яну 2016, 15:47, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:46 
Аватар

fast_eyebrow написа:
Според мен дори един такъв сульо има повече причина да гласува в България дори от теб. ;)
Нещо искаш да ми кажеш ли?
И дай като пращат пари, да ми казват какво да става в задния ми двор! Твърдо не! Напълно съм съгласен с мнението на Ними - не, не и не!
798099 написа:
в съседна Турция имаше 340 избирателни секции, настръхва ми косата

Именно, за това говоря - ако се гласува електронно, всички тези турци ще направят ДПС втора по сила партия! И това е само една от причините, поради които съм пртив електронното гласуване. Ако искате, ще Ви предам една лекция, да видим накрая какво ще мислите ;)

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:57 
Аватар
Турция няма нищо общо с дистанционното гласуване, при все,че така или иначе тези хора си се прибират да си гласуват на място в Разград, Търговище или Кърджали, не е сериозен довод срещу емигрантското гласуване. Ако забранят на емигрантите да гласуват, така или иначе турските изселници пак ще се прибират да си гласуват, само ще отрежеш читавите и образовани хора и най-вече студентите учещи на запад.С други думи цвета :)

В началото

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 15:59 
Аватар
geoge написа:
fast_eyebrow написа:
Според мен дори един такъв сульо има повече причина да гласува в България дори от теб. ;)

Ами аз направо си ти го казах, акълът ли не ти стига да го вденеш? :)

В началото

geoge
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:07 
Аватар

fast_eyebrow написа:
geoge написа:
fast_eyebrow написа:

Ами аз направо си ти го казах, акълът ли не ти стига да го вденеш? :)

Много знае и твоята балалайка май?!
Турция нямала общо с дистанционното гласуване. :rofl: Бе имах те за интелигентен човек, пък то... :?

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:10 
Аватар
С твоята не може да се мери, ти си най-знаещият ;)

В началото

kiril
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:15 
Аватар

Тука засегнахте един голям проблем - в България няма политически елит читав и няма за кой да се гласува независимо от системата на гласуване. Реално виждаме как хора като Станишев, Павлова, Кунева, Вигенин и т.н. деца на кадри на ЦК обучавани в чужбина да ни управляват в социалистическия строй са най-читавите ни политици. Тъжно е, но е факт. В България няма политици с кариера, няма политици учили за политици освен тези деца на ЦК.

Прост пример - освен Бойко Борисов и Лиляна Павлова друг политик в България, дето може да изнесе горе долу смислена 5 минутна реч няма! (те и тя двамата не са кой знае какво но са класи над другите и им личи по избори и не само). Само ги чуйте в парламента - да се смееш ли, да плачеш ли. Миков, Кънев, Кунева, Местан, Сидеров, Каракачанов - тия хора нямат структурирана мисъл, не си подготвят речите, нямат изразителна интонация, нямат елементарен набор от изразни средства, не могат да си обосноват тезите, редовно сами си противоречат, не знаят бълграски, използват професионален жаргон ...... Тия неща в САЩ се учат в средното училище, ако искаш да си публична личност записваш класове по "speech", дебати и т.н..

Отделно да не говоирм за нивото на партиите. Преди ГЕРБ партиите в България бяха на ниво 18-ти, 19-ти век. Не бяха си направили труда да прочетат статия във уикипедия - що е то парламент и как работи. ГЕРБ като дойдоха вкараха поне елементарни парламентарни и правителствени практики деот по света ги има от 100, 150 години....най-просто да има публични протоколи от заседания на МС, да има организация на управляващото мнозинство преди важни гласувания и т.н. Тия неща ги нямаше в България преди 2009-а.

Колко от депутатите в парламента имат опит като политици на регионално ниво - кмет, общински съветник, шеф на партийна структура...? 70% са в парламента са непознати за повечето българи и са в парламент по чисто корупционно икономически причини.

мажоритарния избор да повторим ще направи нещата много ама много по-лоши. Вижте нивото на кметовете - като изключим най-големите 5 -10 града е някаква трагедия.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:18 
модератор
Аватар

fast_eyebrow :up:
Точно тези хора от чужбина крепят положението тук.
Не знам у вас няма ли чувство, че има нужда от промяна, че нещата не вървят.

Пребиват деца до смърт, защото има едно чувство на безнаказано.
Кметове на малки общини карат автомобили за по 150 000 в съседна Румъния карат Дачия.
Корупция за всичко и навсякъде.
Роми, турци и купени гласове определят управниците които са едни и същи лица от години. Партиите се пазят една друга да не би купона да спре.
За референдум са необходими 400 000 гласа в Полша са необходими само 30 000.

Не е необходимо да сте съгласни със всяка точка от предложените.

Но аз съм съгласен да е задължително гласуването само така купения вот няма да е определящ.
Съгласен съм за ел. гласуване ще улесни много хора.
Намаляване на броя депутати е задължителен.
Партииния модел в тази си форма възпроизвежда едни и същи лайна.
И т.н и т.н

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:33 
Аватар
Промяна е нужна,Вили, но тя трябва да започне първо във всеки от нас- да спрем да подкупваме катаджиите, ако пребиват някой, вместо да стоим и да снимаме с телефоните отстрани да се намесим, ако кошията ти си пребива децата и жената системно, да вземеш отношение, ако някой цървул е паркирал на пешеходна пътека или инвалидно място, да отидеш и да му иажеш,че мястото му не е там , да не гласуваш повече за тоя кмет,който си е купил служебно бмв и още милиони примери,които ни рушат като общество и ни е страх да ги разрешаваме.

Киро, герб са едни крадливи популисти с фокуснически умения. Докато бат ти Бойко ти показва ЧАСТ от протоколи по заседания на МС с едната ръка, с другата гербаджийски фирми поголовно шлайфат обществени поръчки за да асфалтират разни селски пътечки, наречени у нас магистрали, с които после пак бат ти Бойко се фука. Това ме кара да се чувствам като балък, какъвто най-вероятно съм,щом въобще продължавам да влизам в тая "дискусия". А за да имаме политически елит, първо трябва въобще някакъв обществен елит да имаме, а го нямаме, защото той избяга в чужбина.Това което остана в България до голяма степен е цървул до цървула.То си личи,щом най-доброто,което можем да си втъкнем е Дебелото Лиле-печално известната във Варна тимаджийска фея от време оно. :)

В началото

kiril
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 16:40 
Аватар

Жорка, въобще не споря за кражбите и корупцията. Констатирам, че Бойко и Лилето са единствените, дето са си напраивли труда да прочетат по една две страници (но не много повече) - какво е политика, как се държи един политик, как се подготвя и провежда интервю и т.н. Другите и толкова не се стараят. (Чете ли бисерите на вътрешната министърка или на Миков от последните дни? То да идеш да ги пребиеш за неуважение към тия дето трябва да ги слушат.....)

А ако искаш да ми кажеш, че нещата за кражбите и корпуцията не важат за кой да е депутат в парламента в момента... няма да ти повярвам. Всичките включително и реформърите са там единствено заради частните си интереси и това личи всеки ден. Най-малкото ако искаше някой да е политик а не крадец, щеше да може да говори на нивото на Бойко и Лилето, че и по-добре. Има такива курсове, има книги, можеш да слушаш речи на чужди политици (Е чуй речта на Обама дето направи наскоро....ебаси кефа е да го слушаш - само като риторика, като структура, Ако искаш чуй Камерън или Путин или който искаш нормален политик милиарди години далеко....)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 13   [ 281 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща