Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 14 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Ще има ли следваща A-mount камера ?
Да, SLT. 49%  49%  [ 22 ]
Да, с PDAF като a7RII... 36%  36%  [ 16 ]
НЕ ! 16%  16%  [ 7 ]
Общо гласове : 45
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Re: Ще има ли следваща A-mount камера ?
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 18:24 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
kiril написа:
Живко, тоя сензор е много як и дълго време ще го доят.

Така е, забравихме и още едно апаратче с него :mrgreen:

Изображение

Пак да се повторя, най-якото е, че още не са го пуснали на Никоня :lol:

В началото
 Профил  

Реклама

elmago
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 20:20 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Не изчетох докрай, че нямам време, но понеже ме споменахте и ще кажа моето мнение за аф. До гуша ми е дошло от фокусен брак. За това ще мина на Е маунт. Защо не на А, ами защото няма да направя поредната тотална смяна на система. Това, което е в а7м2 със МС11 ме задоволява като скорост, а точността е уникална. Иска ми се скоростта на канона, но ми се повръща от селектиране на безброй кадри, за да избера някой на фокус. Има много неща, които ме дразнят и в Е, но ще свиквам.
А а99м2 докато не го видя няма да кажа нищо за него. А99 също беше с две аф системи, на теория пак трябваше да избива рибата и като скорост и като точност и мога да кажа, че дори 6д фокусира по-добре.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Seifi
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 20:36 
Аватар

Рег.: 04 Май 2012, 09:48
Kimio Maki confirms: “Sony will continue to create new cameras for A-mount”

Minolta 28-75mm Ф2.8 ,Minolta 17-35G Ф3.5, Minolta 28-135,Minolta 75-300(Big Beercan), Minolta 80-200 Ф2.8 (Schwarze Riese), Minolta 50мм Ф1.4, Minolta 85мм Ф1.4, Minolta 100mm 2,8 , Minolta 100-400mm APO, Meyer Optik Orestor 135mm

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 22:32 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 10:41
fast_eyebrow написа:
Ай ся се замисли, що не го махнаха. Хубаво тяло е а99м2, ама какво точно представлява?Наличен сензор от а7Р2, налични софтуери от него, налични хардуери от него. Какво остана-полупрозрачно огледало от старите слт-та. Единствената "ново" в него е двойният слот за карти. Имаш в хладилника кюфтета от вчера, салата от обяд, бурканче майонеза от миналата седмица, дето си правил руска салата и малко останал хляб от снощи. И решаваш да си направиш пресен сандвич от тези остатъци за вечеря. Това е а99м2. Имаха компонентите вече, решиха да ги съберат в едно тяло.Компонентите бяха качествени, съответно камерата стана ок. Ако наистина искаха да се напънат за нещо "уау" щяха да измислят как да махнат огледалото и да си работи добре със старите А обективи.

Почваш да проумяваш след цяла една година... Ясно е че, нямаш нюх и от нищо не разбираш :laughing-jumpingpurple:

Е затова ви се смеех на теориите миналата година :obscene-smokingred:

Публикувано на: 05 Сеп 2015, 22:54
JimmyStoikov написа:
Че на А99 какво и е? Просто е, иска се наследник с новите технологии, които съществуват до момента. От това няма как да загуби Сони, а точно обратното.

08 Сеп 2015, 01:47

JimmyStoikov написа:
И най некадърната компания да е, няма как да затрие тази оптики горе. Повечето са обновени и дори без заслужено тяло за пълната им функционалност. Имат цел за да я подновяват, глупаво е ако някой си помисли, че се надяват да продават такава оптика за адаптер на Е-mont.

Според мен така както се навързаха нещата, докато има А ще има и Е, както и обратното. Едното ще работи за другото, често срещано и успяващо явление.

18 Окт 2015, 21:06

JimmyStoikov написа:
Мен ме гризе този въпрос А9 или А99 ще е следващата? :mrgreen: :think:
Ако е А99 ще остане огледалото...

Следващия път ако нещо не ти е ясно можеш да ме питаш :laughing-jumpingpurple: Нищо че снимах само 2-3 години със Сони ;)

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 04:23 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
JimmyStoikov написа:
...

:laughing-jumpingpurple: :rofl: :mug: Гоуем си

В началото
 Профил  

dimidumi
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 12:44 
Аватар

Рег.: 07 Яну 2015, 04:50
elmago написа:
Не изчетох докрай, че нямам време, но понеже ме споменахте и ще кажа моето мнение за аф. До гуша ми е дошло от фокусен брак. За това ще мина на Е маунт. Защо не на А, ами защото няма да направя поредната тотална смяна на система. Това, което е в а7м2 със МС11 ме задоволява като скорост, а точността е уникална. Иска ми се скоростта на канона, но ми се повръща от селектиране на безброй кадри, за да избера някой на фокус. Има много неща, които ме дразнят и в Е, но ще свиквам.
А а99м2 докато не го видя няма да кажа нищо за него. А99 също беше с две аф системи, на теория пак трябваше да избива рибата и като скорост и като точност и мога да кажа, че дори 6д фокусира по-добре.

Ами то е нормално при снимане на събития да има фокусен брак, моите впечатления от а900 са около 10% брак и а99 около 5-6% брак, което мисля не е много, зависи и от обективите. Единствено Никон Д3с давал под 5% брак, по думи на Бони.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 13:12 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Е ти ако имаш до 10% брак си шампион! ;) Бисер го разбирам. Има си бол Канонски стъкла!Пробвах на Вили на А7II с преходника МС-11 и арт обектив и фокуса е супер точен и бърз. Бачка като нейтив обектив! Дефакто Канонски арт , работи по добре закачен на Сони тяло......ненормално ,но факт!

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 13:47 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Зачудих се.. кой каква фокусна точка ползва? Централна, мулти, фейс, око или нещо друго?
Мисля, че и брака зависи малко от това..

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:13 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Nimi на ДСЛР се ползва предимно централна ако снимаш с 1.4 обектив....просто с другите не работи добре. Можеш със някоя кръстосана да пробваш и може би ще има успех чат пат. На А99 и А77м2 кръстатие са все в центъра......А99 съм го пробвал и трудно докарваше 40% успешни кадри с минолта 85/1.4 по-зле от А700

На А7м2 няма значение - просто никога не греши. Аз снимам на малка зона в някоя от третините. Eye AF не работи надеждно с адаптирани обективи с метабонеса на А7м2 - има го, но просто не винаги уцелва окото, а и не може да е следящ.

Последна промяна kiril на 24 Сеп 2016, 14:16, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:16 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
И а-ха си фокусирал, и обекта вече не е там :rofl:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:18 
Аватар

ами от 400 снимки няма брак оня ден нито една. С ДСЛР шях да трия наред........не е само Сони - просто ДСЛР не става.

....както Бисер писа..още от 2006-а сони всеки път казват - страшен фокус сме барнали и в а700 и а900 и а99 и все не става. Същото правят и другите де....

Последна промяна kiril на 24 Сеп 2016, 14:31, променена общо 3 пъти

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:26 
админиспамър
Аватар

dimidumi написа:
...моите впечатления от а900 са около 10% брак и а99 около 5-6% брак, което мисля не е много, зависи и от обективите...

Е ти с тоя пост задмина приказки и легенди за никонския AF. :lol:

Зависи какво се снима, с какви обективи и какво приемаме за брак или не.
В интерес на истината А900 като го взех в началото ме шашна с оставаемост по
всякакви точки и с всички обективи, но като мина време почна да пропуска - нормално за DSLR...
Не знам какви са процентите защото аз оставям почти само перфектни кадри и другото трия.
Освен ако не е някой голям шедьовър. :lol:
От А99 съм останал с впечатление, че е по-несигурен.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:28 
Аватар

dynax написа:
В интерес на истината А900 като го взех в началото ме шашна с оставаемост по
всякакви точки и с всички обективи, но като мина време почна да пропуска - нормално за DSLR...

Едно чистене на фокусната система дали няма да го върне към славните дни. На А700 ми помогна бая - ама с 1.4 обектив и без залъгалката с микро настройки ......

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:31 
админиспамър
Аватар

Чистил съм го, но не усетих някакъв ефект. :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 14:50 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
На 5дто почти не ползвам централна точка. Има си кроснати почти в третините и много рядко при някакви свръх тежки контри стигам до двойно кроснатите централни.
Дими не знам колко снимаш, но това дето го казваш от моя опит ми звучи като рибар и ловец да се надлъгват. За справка тази година съм изщракал малко под 100к кадъра. От тях минимум 40к не стават. А имайте предвид, че моя критерии за фокус изобщо не е висок. Може и стила ми на снимане да е такъв и да допринася. Аз не съм от статичните фотографи. На сватба си въртя доста сериозен километраж. Но така или иначе с а7м2 дори и на моя стил брака е под 10%
Бе всеки си знае за него. Аз съм далеч от мисълта, че ще мина на а7 серията и всичко ще е мед и рози. Но поне ще разнообразя малко ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

dimidumi
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 15:02 
Аватар

Рег.: 07 Яну 2015, 04:50
Явно си имат значение не само обективите и светлинните условия, а и навъртяния километраж на камерата. За А900 мога да потвърдя, че като нов наистина ковеше на 9-те точки, сега е на около 50 000 кадъра и хънти на страничните, затова снимам само на централна, ама аз и без това го ползвам само за сесии с Планара 85/1.4, който си е тежък и бавен и чат-пат с 50/1,7, не съм го чистил още, ще пробвам. А99 го лангъркам със всякакви стъкла, като на Сигма 24-70/2.8 HSM фокуса е на fast и кове на всички точки в централната група, на по-дългофокусните 70-210/4 и собено на Токина 80-200/2.8 хънти, ама тя си е стар и тежък обектив. Не снимам много, 5-6 събития на година и за кеф още 2-3к кадъра.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 15:52 
Аватар

Между другото като стана дума новия М1 на олимпус има добро покритие със 120-тина кръстосани точки в-ху сензора! На доста рядко са сравнени с А6300. Въпреки това ми се вижда най-доброто решение до сега. Сонешкия подход и Канонската дуал пиксел са само хоризонтални (в а99 само вертикални) линийки и това си е проблем - има тъпи ситуации дето не ще да заключва.

Би било хубаво ако има как и Пансонишкия подход да добие популярност - там фокуса се смята от дефокуса т.е. за всеки обектив има зададени дефокусните характеристики и апарата се ориентира по него накъде да върти. Факт е, че поне за дребните сензори това е доста ефективно.

Та има доста технологии и инновации в тая област и вероятно ще има много по-добри неща до 3-4 годинки

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 16:28 
Аватар

dynax написа:
Чистил съм го, но не усетих някакъв ефект. :confusion-shrug:

Извън темата:
Аз от два месеца си имам драми с фокуса на А900! Един път го има един път не! Един път точен ,един път фронт фокус !Носих го на Стефан и той го почисти изцяло, смазване където трябва....абе пълна профилактика. Изчезна всякакво хънтене при фокусиране, но пак същите драми със самата точност на фокуса! Много изнервящо...! Занесох го пак при Стефчо и след доста тестове той установи , че има някакво едва доловимо (...каза, че го е хванал с микрометър) износване на някаква лостова състема на второто огледало и не всеки път то се връща в изходното си положение (долна мъртва точка :D ).Вече частите са поръчани и чакам да дойдат след 10 -ина дни! Просто при DSLR - ите има доста фактори като огледала, призми, фокусни екрани и сензори, лостчета и там съвсем малко да има отклонение нещата стават кофти. Ако новото тяло е с безкомпромисен фокус ,както предполага анонса му си мисля, че много профи фотографи ще се възползват от него, още повече тези , които са си на тази система. Всичко ще стане ясно скоро....... :D

п.с. Ние със Сони телата можем само да се радваме ,че имаме такъв сервиз "Стемарк" в лицето на Стефан и това е немалка причина да си обичаме тоя А маунт !!!!! Дано имам късмет с моя....ще пиша за резултата! :-)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 16:40 
админиспамър
Аватар

Колко струват тия части?
Сигурно и при мен се е износило, просто преди ковеше!
Аз затова не ги харесвам DSLR-те, 1000 неща се клатят вътре, чисто чудо е, че работят направо.

Sent from my C6603 using Tapatalk

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 17:12 
Аватар

Каза, че е нещо символично! :-) . Ще видя като го оправи след две седмици дали ще прави мизерии! Силно се надявам да бачка нормално! Иначе аз за себе си съм си решил евентуална следваща камера да е A7II с преходник ЕА3 и стъкла Sigma HSM-А maunt, от които имам вече 2 бр. 70-200/2.8 ; 85/1.4 ; скоро 50/1.4 :-)
п.с. Живко ще пиша след ремонта!!!

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 20:27 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 17:56
dynax написа:
От А99 съм останал с впечатление, че е по-несигурен.

И аз съм със същото впечатление,
другото много дразнещо при а77m1 и а99м1, беше визьора имаше голямо разминаване с крайния резултат, но това е до свикване.

elmago написа:
... Но така или иначе с а7м2 дори и на моя стил брака е под 10%...)

Което води до по-малко кадри и по-бърза селекция.

santuco написа:
.. Иначе аз за себе си съм си решил евентуална следваща камера да е A7II с преходник ЕА3 и стъкла Sigma HSM-А maunt, от които имам вече 2 бр. 70-200/2.8 ; 85/1.4 ; скоро 50/1.4 :-)

Кажи на тези хора, кой ти показа верния път :D
Защото ми писна да слушам как било компромисно,
как не ставало с преходник, как това били сигми и как SLT било истината :D

70-200/2.8 направо му заспа :snap:

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 21:18 
Аватар

Ми казвам им:
А7II със LA-EA3 и закачени на него Сигми HSM 70-200/2.8 ; 85/1.4; 50/1.4 работи перфектно! Фокуса е супер точен. Не бачкат функциите eye focus и не може да се фокусира по най-крайните точки на кадъра (бели кахъри) На много тъмно си признавам не съм тествал! С преходника на Sigma MC-11 с Канонските Сигми от арт серията работи перфектно с избор на точка по цялото поле на кадъра и eye focus....абе като нейтив обектив! Фокуса няма грешки и е супер бърз! За другите канонски обективи незнам Вили и Бисер ще кажат! :-)

Признавам си ,Вили ми показа верния път :lol: :lol: :lol:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 14 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща