Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 12 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Ще има ли следваща A-mount камера ?
Да, SLT. 49%  49%  [ 22 ]
Да, с PDAF като a7RII... 36%  36%  [ 16 ]
НЕ ! 16%  16%  [ 7 ]
Общо гласове : 45
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Re: Ще има ли следваща A-mount камера ?
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016, 10:26 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
След тоя анонс според мен няма как Сигма да не пуснат всичко и за А-маунт, трябва да са идиоти...
То и преди винаги пускаха обективите първо за C/N, чак след това за Сони и евентуално Пентакс.

Тамрон явно са имали инфо.

Sent from my C6603 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016, 11:35 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
ТамПон отдавна са дупе и гащи със Сони, нали им правят 18-200 и май дизайна на батисите е техен, ака че сигурно имат вътрешно инфо.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016, 11:42 
Аватар
Сони притежават 11% от тамрон и са най-големият им шерхолдър .

В началото

kireto_a
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016, 23:25 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 13:52
и аз си мисля, че сигма ще са идиоти да не пуснат 20, 24 и новите три за а, особено 500/4. той там ще може да блесне ако сони са си написали домашното с аф-то. но кокшки снимани на 42мп с 500/4 в полет и 12фпс не е за изпускане. 85/1.4 с фокус по окото, благинка.
те май пуснаха 24-105/4 арт за сони, ама надали са продали и 3 такива, щото тоя май е скъп и е смотан.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2016, 20:50 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 10:41
fast_eyebrow, братле само си припомних няколко твои коментара от първата страница и се опитвам да си представя как се чувстваш като влезена да пишеш тук отново :mrgreen:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2016, 22:18 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 22:22
За "Последният Самурай" ли?
:laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple:

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2016, 23:22 
Аватар
JimmyStoikov написа:
fast_eyebrow, братле само си припомних няколко твои коментара от първата страница и се опитвам да си представя как се чувстваш като влезена да пишеш тук отново :mrgreen:

Кое те притеснява в написаното? Кое точно можеш да завинтиш на А байонет с 42 мп матрица? Обективи на А байонет засега няма.Стискай палци сигма да пуснат. ;)
Тая система я познавам като космите на гъза си, Джими, снимал съм с нея над 10 год. Най-вероятно, когато съм си купил първата алфа 2007 ти дори не си бил чувал за тях (преди това минолта съм имал).Добре знам, какви са и възможностите й като техника и като потенциал за развитие. И с тоя байонет са нулеви вече.Отвертка в ерата на електромагнитните диафрагми. Умряла работа. ;)
Дай да не се лъжем, а! Пуснаха тялото, доста е добро, но продължавам да твърдя, че в този си вид системата е на доизживяване. И с никонските и канонските дслр-и е така. Ако беше иначе, сони въобще нямаше да се занимават с Е байонет или канон с М.

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2016, 23:42 
админиспамър
Аватар

Стига с това нямане на обективи, обективи си има всякакви.

Както си е с отвертка и механична бленда А-маунт така и може да не бъде,
има доста моторизирани обективи, без проблем могат да пуснат и обективи с ел. бленда.
Място за контакти на байонета има.

Но тия неща са важни само за видео, много от потребителите това не ги вълнува.
Така както си е А-маунт е перфектен за снимки.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 00:54 
Аватар

fast_eyebrow написа:

Кое те притеснява в написаното?

По принцип мен нищо, мислех си за теб как се чувстваш. След толкова време сега можеше първо да почнеш " направих грешна преценка" случва се на всеки! А ти тръгна пак теории да развиваш и да убеждаваш кого, себе си може би?

Ето виждам и другите писали тук в темата, а сега "приятно" изненадани и си го признават поне така разбирам :obscene-drinkingcheers:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:03 
Аватар

Според мен ще има и друго топ тяло A-mount до края на 2017. Тялото трябва да е доста по различно от това на А99/77, просто няма как да не излезе тяло с вграден грип също.

На 100% съм сигурен че, вече работят поне над единия от двата обектива 85/135 за ssm.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:07 
Аватар
JimmyStoikov написа:
fast_eyebrow написа:

Кое те притеснява в написаното?

По принцип мен нищо, мислех си за теб как се чувстваш. След толкова време сега можеше първо да почнеш " направих грешна преценка" случва се на всеки! А ти тръгна пак теории да развиваш и да убеждаваш кого, себе си може би?

Ето виждам и другите писали тук в темата, а сега "приятно" изненадани и си го признават поне така разбирам :obscene-drinkingcheers:

Чувствата са ми ок, момче, бъди рахат.Знаеш ли как се нарича мъж, който се интересува от чувствата на друг мъж? ;)

Вече казах, че камерата е много добра, но ще я купят 15 човека.Колкото купиха и а900 и а99.

В началото

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:13 
Аватар

fast_eyebrow написа:

Вече казах, че камерата е много добра, но ще я купят 15 човека.Колкото купиха и а900 и а99.

Братле нещо си се объркал тотално, жалко за толкова години престой на тази система, както сам спомена.
Този клас апарати и обективи не са за масовия потребител, да си снима децата в парка или да ходи на екскурзии! :lol:
За кой ли път вече ще го пиша че, за сега безоглидалките са в класа на масовия потребител, поне засега. Надявам се, сигурно и не само аз, по скоро безогледалните да стигнат до топ нивото, дали ще е на Е/А mount без значение.

facebook
фото-форум

Последна промяна JimmyStoikov на 23 Сеп 2016, 01:25, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:17 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
fast_eyebrow написа:

A900 като за пръв опит си беше супер и се продаде добре и с А700 и А580 после..... беше конкурентна на съвремениците си 5д мк2 и Д700. Дори имаше някои по-така неща - стабилизация, 24МП.....шукария си беше и Сони бая натиснаха тогава. Имаха 15% дял от пазара по едно време от 2006-а до горе долу излизането на тоталната щета А55 последвано от А99 и изпълниха маневра от висшия пилотаж съпроводена с огромни загуби на височина....добре че изкараха А7-ците, че вероятно сега ни А ни Е байонет щеше да има, ни щяхме въобще да обсъждаме сонешките инновации във фотото - просто немаше да има Сони фото без А7-ците в момента......сега с успеха на А7-ците са вече на цели 50% от пазара на безогледални и едва 12% от общия пазар на камери със сменяема оптика. Та А99-ката беше такова бедствие дето второ като него няма.....

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:29 
админиспамър
Аватар

fast_eyebrow написа:

Колкото ще купят и Pentax K-1, но го пуснаха...
Сони, колкото и малко да са продали са поне 2 гърди напред с фулфрейм камера 8 години преди това, 3 модела в обръщение и обективи към тях.
Въпреки цената сега на това новото и хора от други марки ще му скочат. :-)

Иначе ясно, че в сегмента на тухлите C/N нямат стигане, но това си е така от край време.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:33 
Аватар
JimmyStoikov написа:
fast_eyebrow написа:

Братле нещо си се объркал тотално, жалко за толкова години престой на тази система, както сам спомена... Този клас апарати и обективи не са за масовия потребител, да си снима децата в парка или да ходи на екскурзии! :lol:

Ахаа, Джимито е бутиков щракач, сега разбирам. :laughing-jumpingpurple:

kiril написа:
fast_eyebrow написа:

A900 като за пръв опит си беше супер и се продаде добре и с А700 и А580 после..... беше конкурентна на съвремениците си 5д мк2 и Д700. Дори имаше някои по-така неща - стабилизация, 24МП.....шукария си беше и Сони бая натиснаха тогава. Имаха 15% дял от пазара по едно време от 2006-а до горе долу излизането на тоталната щета А55 последвано от А99 и изпълниха маневра от висшия пилотаж съпроводена с огромни загуби на височина....добре че изкараха А7-ците, че вероятно сега ни А ни Е байонет щеше да има, ни щяхме въобще да обсъждаме сонешките инновации във фотото - просто немаше да има Сони фото без А7-ците в момента......сега с успеха на А7-ците са вече на цели 50% от пазара на безогледални и едва 12% от общия пазар на камери със сменяема оптика. Та А99-ката беше такова бедствие дето второ като него няма.....

Киро, съгласен съм, че а900 беше най-добрата камера за времето си. Ако тогава бях толкова заможен като сега, даже щях да я имам тогава.Но явно а900 не донесе очакваните пари на компанията си.Масово се считаше, че А900 нямаше надеждността на автофокуса на Никон д700 и дори на канон 5Д. Аз не съм напълно съгласен с това, но имидж, какво да правиш.Освен това сензорът на високо исо се дънеше при а900. Всичко това доведе до появата на слт-тата, явно тогава това беше единственият начин за Сони да подобрят АФ-а. Но не успяха напълно. Това пък доведе до появата на Е маунт. Поне се научиха да правят най-добрите сензори. Тези теми сме ги дъвкали много и отдавна. Толкова отдавна, че Джимито още даже не беше почнал да плющи по хората с фронтално насочена светкавица в ADI режим. Нал тъй Джими? ;)

Живко, поради коя причина никонец или канонец ще си зареже системата и ще купи това сони?
Никон и канон имат стигане както се вижда с Е байонета на сони. :)

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:43 
админиспамър
Аватар

kiril написа:
... до горе долу излизането на тоталната щета А55 последвано от А99 и изпълниха маневра от висшия пилотаж съпроводена с огромни загуби на височина..

Аз пък мисля, че всъщност с първите slt-та дръпнаха, а55 и а77 продадоха много и спечелиха нови клиенти.
А99 го погребаха с високата цена спрямо конкуренцията.
След това вече с NEX-овете изкъртиха...

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:55 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
kiril написа:
Имаха 15% дял от пазара по едно време от 2006-а до горе долу излизането на тоталната щета А55 последвано от А99......добре че изкараха А7-ците...
Кироооо, Киро, ако не беше А55, досега нито щях да съм със Сони, нито щях да се познавам с Вас, нито пък щях да имам профил тука... Сони пуснаха 7-ците, щото видяха, че не могат да си мерят п@шките с големите играчи на онзи етап и защото видяха, че хората си купуват малките симпатични безогледалки, ама понеже не става само с кроп като при Фуджи, ами ако искат и да прилапат и от хората с пари, трябва да пуснат и фул-фрейм.
fast_eyebrow написа:
Отвертка в ерата на електромагнитните диафрагми. Умряла работа. ;)
Аха, затова дъртата 55-ца фокусира в тъмното по-бързо от А7II на колегата? Ако беше така, нямаше да оставят SLT-то в А99II, което всъщност дори мен изненада

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 01:58 
админиспамър
Аватар

fast_eyebrow написа:
Живко, поради коя причина никонец или канонец ще си зареже системата и ще купи това сони?

Ей го на 17 място в бестселърите на амазон в DSLR категорията за има няма 1 ден преордърс...
Като се има предвид, че тия класации се водят от моделите ентри левъл.

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Cam ... to/3017941

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 02:06 
Аватар
Ай ся се замисли, що не го махнаха. Хубаво тяло е а99м2, ама какво точно представлява?Наличен сензор от а7Р2, налични софтуери от него, налични хардуери от него. Какво остана-полупрозрачно огледало от старите слт-та. Единствената "ново" в него е двойният слот за карти. Имаш в хладилника кюфтета от вчера, салата от обяд, бурканче майонеза от миналата седмица, дето си правил руска салата и малко останал хляб от снощи. И решаваш да си направиш пресен сандвич от тези остатъци за вечеря. Това е а99м2. Имаха компонентите вече, решиха да ги съберат в едно тяло.Компонентите бяха качествени, съответно камерата стана ок. Ако наистина искаха да се напънат за нещо "уау" щяха да измислят как да махнат огледалото и да си работи добре със старите А обективи.

В началото

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 02:08 
Аватар
dynax написа:
fast_eyebrow написа:

Ей го на 17 място в бестселърите на амазон в DSLR категорията за има няма 1 ден преордърс...
Като се има предвид, че тия класации се водят от моделите ентри левъл.

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Cam ... to/3017941

Ми нормално -тия със старите ентрилевъл слт-та на сони дочакаха бодра смяна ФФ слт.
:-)
Нали не мислиш сериозно,че сега масово хората си хвърлят каноните и никоните, барабар с обективите да си купят това сони. Я кажи, че по-горе спомена, че нямало проблем с обективите, кои точно обективи има за това сони?

В началото

kiril
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 02:13 
Аватар

Слт-то и по специално а99 има една идея да пести производствени разходи. Сменяш половината скъпа и сложна механика с найлон. Страшен номер. В новия модел виж вече смислено го ползват - двойна фокусна система, прилично видео както и в а77 (питай ги що фокуса във видео не работи при а99м2 А в а7р2 работи, пак сонешки магарии). А99 камера за 6 бона имаше видео откраднато от телефон. Панасоник пускаха тогава всякакви шукарии с видео функциите, дето Сони чак сега в м2 слагат и то по зле направени (да вади снимки от видеото)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 02:32 
Аватар

geoge написа:
fast_eyebrow написа:
Отвертка в ерата на електромагнитните диафрагми. Умряла работа. ;)
Аха, затова дъртата 55-ца фокусира в тъмното по-бързо от А7II на колегата? Ако беше така, нямаше да оставят SLT-то в А99II, което всъщност дори мен изненада

То проблема на найлоните и огледалата не е дали фокусират, а къде фоксуират.

Значи ако си ми гледал за 135-ците темата сега пукам с един Канон 135/2. Днес на една позната направих малко снимки - 390 да сме точни. Сигмата 85/1.4 ми се счупи окончателно преди снимките. 135-цата малко нефелна и е механиката (канонска технология от 1995-а), не е много прецизна, трябва да я припомпяш, да я изчакаш да заключи фокус, че тя накрая бавничко на контрастен завършва. Сви ми се стомаха, мисля как половината снимки ще са за коша. Ама това е 135мм или с Батиса. Толкоз.

Обаче 390 снимки (350 да кажем с 135-цата и почти нямам брак от фокуса с малко повечко внимание. Тоя АФ на А7м2 е като русомаха. Захапе ли, отърване няма. Биеш го, риташ го, онова е захапало и снимките излизат острилки...трябва да го стреляш да отпусне.

Д700 имах една година - голяма прецизност няма що. На обед го настроиш, да е точен. Заредиш си светкавиците за нощни снимки. Вечерта излизаш и се почва едно псуванье още от 2-та снимка - фокуса е 2 метра зад модела..... Настройваш го пак, ужка тъй да е горе долу приемливо, щото няма време. Всички снимки стават мекици, ама горе долу поносими - за толкова имате време....Другия ден като пробваш да снимаш през дена и пак псуванье той бегал напреде и пак настройки.....ДСЛР толкоз си може технологията разбираш ли....снемиш му светлината бега, смениш обектива бега......сега за по-бързо сами щели вече да се настройват (канон ли беше никон ли....)

Та така за мен ерата на найлоните и огледалата остана в историята и нямам намерение да се връщам в тоя кошмар дори за А99-ката. Отделно е, че сега ми е по-сгода едно 6д или 5д мк4 зарад обективите....ама няма смисъл. Дето адаша писа, по-добре симгата да я да я ремонтирам, да поснимам някой друг месец или година, докато видя промоция на ГМ-а. Новата сигма колко да е по-добра, няма да има по-хубаво боке, това вече видяхме по-слаба работа е. Няма и да работи по-добре от ГМ-ката на А7-ца. Малко да е по-сотра и по-добре да държи на флеъри. Ама и цената горе долу не е толкова различна......

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 12 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща