Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 15 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Ще има ли следваща A-mount камера ?
Да, SLT. 49%  49%  [ 22 ]
Да, с PDAF като a7RII... 36%  36%  [ 16 ]
НЕ ! 16%  16%  [ 7 ]
Общо гласове : 45
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vilian
  Re: Ще има ли следваща A-mount камера ?
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 21:26 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 17:56
santuco написа:
Ми казвам им:
А7II със LA-EA3 и закачени на него Сигми HSM 70-200/2.8 ; 85/1.4; 50/1.4 работи перфектно! Фокуса е супер точен. Не бачкат функциите eye focus и не може да се фокусира по най-крайните точки на кадъра (бели кахъри) На много тъмно си признавам не съм тествал! С преходника на Sigma MC-11 с Канонските Сигми от арт серията работи перфектно с избор на точка по цялото поле на кадъра и eye focus....абе като нейтив обектив! Фокуса няма грешки и е супер бърз! За другите канонски обективи незнам Вили и Бисер ще кажат! :-)

Признавам си ,Вили ми показа верния път :lol: :lol: :lol:

... и за godox-a също помогнах, но там се получи малко греда :D

Бисер няма канонски обективи.
Трябва на Киро 135-та да се пробва как се държи сравнение с Метабонса :snap:

В началото
 Профил  

Реклама

ombre
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 22:00 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Аз понеже си разпродадох нещата и съм в размисли м/у 750 никонче и а7м2,то везните силно вече са към второто,освен всичко изчетено и споделено с френдове,,щом и кове с канонски стъкла,почти не го мисла вече.Дано скоро покупката стане факт.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 22:28 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Vilian написа:

Нищо, трябваше един (аз) да се жертва, ама след 10-ина дни идват новите тригерчета и пак сме в играта с тухлите :D !

Омбре, тичай за А7 двойката!

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016, 14:18 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Vilian написа:
Трябва на Киро 135-та да се пробва как се държи сравнение с Метабонса :snap:

Може да направим проби и на тампона 24-70

135-цата е малко тегава не работи май с китайски адаптери, както и 100/2 и 85/1.8 - много са стари тия модели от 1994-а примерно. Ама сигма чувам, че пускат обновявания и дори сега да не баца съвсем, ще го оправят с времето. Пък и Сигма си имат познания за Канон - едно време май са помагали на Канон да направят ЕФ байонета.

За туй е хубаво да се купи адаптер от смислена фирма -- има подържка. Иначе вилтрокс, фотодиокс не знам си какво и трябва всяка година нов адаптер и никога не върши работа. Има един пич във фото форума изкупи 3 или 4 китайски адаптера, сигурно е дал повече кинти от колкото за метабонес и пак не му работи АФ.......ама не си сяда на задника да си земе една сигма (на доста добра цена идва....)

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016, 16:44 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
santuco написа:
Vilian написа:

Нищо, трябваше един (аз) да се жертва, ама след 10-ина дни идват новите тригерчета и пак сме в играта с тухлите :D !

Омбре, тичай за А7 двойката!

Ще тичам ама дай пара..... :laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016, 21:31 
Аватар
Абе, от най-големите фенове съм на А маунт, споделил съм мнения, така както съм си ги мислел. Ако бях останал на А маунт, това тяло бих си го купил въобще без да се замисля. Факт ли е, обаче,че сони очевидно спряха да правят редовни инвестиции и лончове за този маун? Факт ли е,че обръщат повече внимание на Е маунт? Факт ли е, че очевидно от Е маунт печелят повече?Факт ли е,че много А алфа юзъри минаха на други системи?Факт ли е,че много юзъри на други системи си купиха камера с Е байонет, и едва ли някой с А ( и то е логично)?

Иначе лесно, ако някой много ми се дразни, не съм го задължил да ми чете постовете или пък да се съобразява с тях. Мен като ме дразни някой и не искам да му обръщам внимание, въобще не контактувам с него. ;)

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016, 22:11 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
fast_eyebrow написа:
Абе, от най-големите фенове съм на А маунт, споделил съм мнения, така както съм си ги мислел. Ако бях останал на А маунт, това тяло бих си го купил въобще без да се замисля. Факт ли е, обаче,че сони очевидно спряха да правят редовни инвестиции и лончове за този маун? Факт ли е,че обръщат повече внимание на Е маунт? Факт ли е, че очевидно от Е маунт печелят повече?Факт ли е,че много А алфа юзъри минаха на други системи?Факт ли е,че много юзъри на други системи си купиха камера с Е байонет, и едва ли някой с А ( и то е логично)?
)

Нормално е Сони да насочат повече усилия към E-mount, особено към FE защото системата е нова и нямаше обективи.
Заради това даже заебаха и E-mount кропките повече от A-mount...
На всички ни е ясно, че E-mount е перспективната система и A-mount е на изживяване,
но докато безогледалките не станат достатъчно бързи за А-маунта има място под слънцето.
Дори и след това има, не е нужно DSLR-подобните камери да бъдат задължително дслр-и както ни ги представят C/N.
Нещо подобно се опитват да направят Sony с A-mount от няколко години със SLT.
И резултата от усилията е A99II - DSLR-подобна камера, която е по-скоро безогледалка. :D

Nimi написа:
Тази тема си плаче за заключване или поне за разчисъване!

Тя и без това вече не е актуална защото въпросителните отпаднаха напълно с А99II :mug:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 15 от 15   [ 315 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15