Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 21 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
ailivanov
  Новите APS-C Тела и обективи на Сони
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 14:00 
Аватар

Рег.: 12 Юли 2011, 10:55
https://www.sonyalpharumors.com/sr5-lea ... nd-lenses/
Май ще излязат всеки момент.

Добре, че са Канон да продължават да мислят за APS-C, че да има движение тази система и при Сони.
https://www.dpreview.com/reviews/canon- ... t-compares

В началото
 Профил  

Реклама

sstavrov
  Re: Новите APS-C Тела и обективи на Сони
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 15:20 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Много обещаващо изглежда това 6600. По-надолу мернах и 6100 :)
А обектива е повече от интересен с това "2.8"

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 16:13 
модератор
Аватар

https://www.youtube.com/watch?v=jU8HbENR68Y

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 17:49 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
:rofl: За онези, които реваха за 16-50/2.8... Ей го В на... На мноооого добра цена! :rofl: И без стабилизация, че да е по-евтин :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Само 2500 лева или ремонт на спалнята :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Тия т@шак си правят :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Чакаха да падне турската лира и рублата ли, че да го пуснат? :mrgreen: Или може би хората да почнат да събират някой лев от времето, когато А6000 беше нов и почнаха да се надяват Сони да пуснат 16-50/2.8 :rofl: :rofl: Ше се напикая от смях :rofl: :rofl:
:gay-rainbow: :gay-color: -ска работа от страна на Sony. Ни хубав визьор, ни хубав и практичен дисплей...
Ама хитри миди са тия, след два месеца ще пуснат А7000 с всичко, каквото искат хората, но пак без дисплей тип А77/А99 :mrgreen: Фащам се на бас! :laughing-jumpingpurple: Па APS-C да пият сега една студена :mug:
И за да не е само смях - 70-350 за цената си ще ги сцепи, убеден съм! :cool:
Изображение

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 22:15 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Интересни анонси, и телата и обективите.
Второто май беше изненада.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2019, 23:11 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
Да, интересни анонси в глобален мащаб. За нашия пазар нещата винаги са скъпи, недоклатени, неизползваеми - нас нема как некой ни преметне!... но това са Сони, нема не ги познаваме?!
За щастие, тахно, в света хората работят за пари, тях не ги интересува дали ще работят ден-два повече за ново тяло или обектив, некой може и месец да откара но едва ли повече. Тук обаче не се случват така нещата, затова и воя е до небесата.
Скоро, за пореден път бяхме на почивка в Норвегия. Там кухня от Икея е между 75-90000 крони, а подмяната на ангренажен ремък на кола '99 година е 13-15000 крони. Монтажа на кухнята 18-25000, смяна на АБС- датчик, накладки и диск на ляво колело - 12500 крони. Три пистови ремъка на тази кола тук са 18-24 лв. с отстъпката, там 847 крони. Едно кафе "Еспресо" там е от 18 до към 47 лева, повече не ми се е налаго да плащам, но може и да има по-скъпо. Таксата за паркинг на повечето забележителности е между 150 и 600 крони - ако щеш! Бумпенги за път до центъра на града, извън града, тунели, фериботи - луда работа, но за нас, нашата реалност и наши заплати.
Те обаче работят до 16-16,30 часа и взимат достатъчно за да си поемат масрафа, не им пука дали тялото което ще използват да снимат детето на рождения му ден ще струва 10-12000 крони, той взима достатъчно, а жена му е домакиня. Ще вземе G-master - не е проблем!
Затова запитайте се дали е нормална политиката следвана не само от Сони и има ли почва на вън? - Да!
Тук е друга реалност, за нас нещата не са поносими поне за 80% от хората, но какво правим за тази несправедливост? Седим си пред телефон, таблет, лаптоп или друга машина и цъкаме с език?! - Честито!
...
Познавате Сони и политиката им от години, нищо ненормално не виждам, напротив, много хора ще харесат и А6100 и А6600, единия с добавен фокус по очи във видеото за маняците на видео формата, а другия с всичко до момента.
Често на потребителите на марката!

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2019, 00:02 
Аватар

Ванко, дай по темата, Норвегия не ни интересува ;) Да, тук има колеги с 85/1.4 Gay Master, ама масовото е А7III, кропките никой не ги бръсне за слива ;) Никой от тях няма да си вземе 16-55 без стабилизация, но 70-350 е друга бира и тая тръба ще се продава.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2019, 00:23 
админиспамър
Аватар

Ами, съгласен, че много обичат да орязват откъм дисплеи и визьори, особено екраните са 10 години след другите фирми.
Понякога си мисля, че просто още имат на склад 920k от 2007г.
Същото вече се получава и със сензорите, продават на Fuji нов 26mp, а слагат 24.
Поне а6600 можеше да го диференцират още малко.

За цената на 16-55, Fuji еквивалент в B&H е $200 по-евтин, та горе долу са в крак.
Този тип обективи винаги са били скъпи, пък особено сега като са нови модели за безогледалки и т.н. :D

Една нова кропка с 16-55 идва на цената на гол FE24-70 и вероятно доста сватбари ще си го подмятат под рамо като второ тяло.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2019, 02:26 
Аватар

Извън темата:
Аз знам, че Норвегия не те интересува и само тук всички са с ФФ защото е кул, но на повечето места по света си купуват нелицеприятните кропки, ползват ги, харесват ги, не им пречи.
И 16-55/2.8 ще се купува, точно защото е f2.8, малко по-скъп е от конкурентите, но Сони си е Сони. Сигурен съм, че са си направили добре разчетите, а този 70-350 за какво ти е? Има много добри 70-300 на много по-добра цена, които покриват голямата матрица. Онези на изток и запад не са много умни, но ценят парите си.
Дадох пример с Норвегия защото се върнахме преди две седмици и ми е пресен спомена, но мога да пиша и за други страни - няма да е по-различно. За щастие има и други потребители във форума който могат да споделят информация, преживяване, от места по света които не съм имал време и удоволствие да посетя, но едва ли ще е по различно положението, освен за страни от третия свят, някои от латинска Америка, Африка, и все по-малка част от Азия.
Не се познаваме лично за да разбереш, че всичко написано не го споделям с цел да се правя на интересен, а напротив, всеки четящ да си направи изводи.
Относно GM85/1.4, защото го даваш за пример ще кажа, че вече на двама съм им променил мнението за този обектив към добро, а на първия, известен писач по форумите мнението се завъртя на 180 градуса, след три дни го имаше в торбата. После като му покажеш кусури, защото си има такива, ми вика - Ти къде сега ги виждаш тези аберации в сравнение със Сигма АРТ 135/1.8?
- Ами виждам ги, не съм сляп и на черното - бяло никога не казвам.
A7м3 е много добро тяло, бях на представянето му в студиото на Динафос, качих и всички поредни снимки, независимо, че не всички са за показване, но по този начин можеш да се ориентираш за това на какво може да разчиташ в ограничено време, ново тяло и мърдащ модел.
Длъжен съм да напиша, че това е мое лично мнение, което в никакъв случай не задължава никой да подкрепя.

Често на всички за които тези тела и обективи ще намерят място в раниците им!

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 03:59 
Аватар

БАХАХАХАХА, махнахме вградената светкавица, с визьор и дисплей от 1900 и Балканската, махнахме режим "панорама"? :wtf: Поне остана в 6100 със светкавицата :mrgreen: UHS-I... Баси якото :hitlol: И само едно гнездо за карта памет :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Нема joy-stick, предна врътка...
6100 е супер за парите си, наистина, ама кой бунак и защо би си взел 6600, няма да го разбера :rofl:
24 МП... Добре де, ясно е, че ще видим А7000 с 32 МП, давам им три месеца да се поправят, иначе ги пращам в Б група :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
P.S. Обърнете внимание, че 16-55 няма ни джам за фокусно разстояние, ни стабилизация, ни заключване и о... изненада! Влаго-и прахо-устойчив е! И тежи цели 83 грама по-малко, значи би трябвало да е направен като хората, а не като Savoy club от гаража на село Завой :happy-jumpeveryone: Засега главното му предимство е, че резбата за филтри е 67 мм, а не 72 и ще спестите 10-20 лева за UV филтър :)) Има и custom button, което е удобно и още не мога да повярвам, че са го добавили, жива да не бях :greetings-clappingyellow: :hitlol:

Прикачен файл:
Opera Snapshot_2019-08-30_043946_camerasize.com.png [ 497.9 KiB | Прегледано 5418 пъти ]
Opera Snapshot_2019-08-30_043946_camerasize.com.png
В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 08:11 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
По незнайни за мен причини Сони решиха да тъпчат на място, както много години правеха канон и никон. Това тяло(визирам 6600) няма нищо ново в себе си освен батерията. Цените няма смисъл да се коментират. Никой не ползва сони, защото са евтини или пък защото продуктите им държат цена във времето. Но това, което бяха - нови технологии - за жалост вече не са. Фотографски възможности - никакво подобрение, видео възможности - никакво подобрение, визьори и дисплей от пред 10г - да, разбира се, защо не. Дори още ползваме усб 2.0....
16-55/2.8 е отдавна чакан обектив и ще се купува, според мен много при това. Дори и у нас.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 09:08 
админиспамър
Аватар

Вярно, и заветното USB2 :roll:

Мисля, че прекалено много разчитат на тоя Eye AF.
Само дето вече всички го имат на подобно ниво и това изчезва като фактор.

Предимството по-голяма база обективи още го има, но Никон и Канон бързо си пускат важните обективи, някои, от които при Sony се чакаха години.
Добре, че са обективите и адаптери от трети производители, които излизат всяка седмица за E-mount.

Ами може би като натрупаш база от потребители ставаш по- мързелив. :-)
Преди със спецификациите закопаваха всеки свой преден модел, но се бореха за нови клиенти.
Сега ако се върнем пак на A7RIV - още не знам защо го пуснаха... :confusion-shrug:

Тука хайде, APS-C си е позабравен и всичко ново е добре дошло...

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 09:50 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Мен като цяло фото нещата поспряха да ме интересуват, но във видеото адски изостават вече Сони. Факт е, че те са хибридни камери и дори 7S серията не може да се каже, че е изцяло видео насочена камера, но за пример блекмеджик наскоро пуснаха камера с 6к/50р вътрешен роу запис. Да не говорим за всички други подържани кодеци, всички в 10бита и 4:2:2 колор семплинг. Сони още към външен рекордер не могат да изкарат 4к/50р, какво остава за всичко останало. И блекмеджика е на цена от 5к лева. Подобна камера, с подобни възможности в професионалната линия на Сони без да съм проверявал точно сигурно е над 50к.
И не са само блекмеджик. Панасоник също са много, много напред.
Сони, ако не пуснат до Февруари, Март нещо адекватно нас лично ще ни загубят като клиенти, поне докато не се съвземат.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2019, 19:56 
Аватар

Утре щеше да ми пристигне А6400, но го отказах с цел да видя новите им неща. А6100 си заслужава, 6400 все още ще се продава, но в А6600 няма смисъл да се инвестира, е ще се купува, но не тук.Все пак това са Сони,все едно не им знаем магариите :-)
С обектива на F/2.8 в началото може и да не им дадат въздух да си вземат в производството, не се знае.
phpBB [video]

Този ми се стори най-реалистично настроен, иначе платените са доста...

В началото
 Профил  

kery70
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2019, 08:02 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 15:05
Може би в следващите модели, най накрая ще сложат джойстик, предна и задна врътка, и по хубав визьор и дисплей който се върти като на а99.

Sent from my iPad using Tapatalk

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2019, 11:03 
модератор
Аватар

https://www.youtube.com/watch?v=DCVTx-8PMns

Умрех от смех :)

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2019, 14:22 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Недвусмислена стратегия за една единствена камера - в случая 6400. Другите са за илюзията, че имат 'гама' от камери и за психологично насочване на вниманието към желаната цел - 6400.

Извън темата:
Преди години веригите за кафе (Starbucks, мисля първи се усетиха) имаха само 2 размера: малко и голямо. Половината хора подсъзнателно си казваха: "Абе малко ми е това малко кафе, но ако взема голямо, ще ме помислят за лакомия или разсипник..." Другата половина, пък мислеха: " Ще ми хартиса от голямото кафе, много ми е - но ако взема малко, ще ме помислят за циция :roll: . Ще се изръся за голямо, пък нека остане недопито..."

Някакъв гений им пошепна да въведат трети размер и да го нарекат 'нормален' ('regular'). Няколко стотинки по-скъп от предишното 'голямо' кафе, но няколко грама по-малък. И всички, без да се замислят, скочиха на 'нормалното', донасяйки печалби като че всеки пие от предишното 'голямо'. Това 'нормално' е всъщност единственото кафе в икономическите им разчети. Нищожната консумация на 'малки' и 'големи' от двете страни на нормата не влияе на рентабилността. Те са за истинските лакомии и циции. И за да насочват масата към 'правилния' размер- за тяхното здраве и за здравето на акционерите :-P

После това стана практика и с бъргърите, и с газираните напитки, и с много други неща - проста психология, Уотсън :lol:

Сега Сони майсторски прилагат Старбъкс-стратегията за камерите си. Мога да се обзаложа, че вече са поръчали от под-доставчиците материали и заготовки предимно за 6400 и конвейерът им е настроен за нея. Периферните два модела са дали 'на ишлеме' в някоя друга китайска работилница, със 'само' 6 хиляди живи робота вместо 60-те хиляди на главния конвейер.

И за всеки влак пак ще си има пътници, и за всеки пътник - влакове. И пак ще има доволно усмихнати потребители и доволно усмихнати акционери :mrgreen:

:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2019, 16:27 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 09:41
dynax написа:
Интересни анонси, и телата и обективите.

Честно коментарите са в пъти по интересни! :laughing-jumpingpurple:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2019, 17:52 
админиспамър
Аватар

Подобни са коментарите в SAR или dpreview под, която и да е статия за новите тела. :lol:

https://www.sonyalpharumors.com/dprevie ... qus_thread

В началото
 Профил  

King_of_Silence
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2019, 22:27 
Аватар

Рег.: 27 Авг 2019, 20:54
@майстора го каза право!

В началото
 Профил  

patzo
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2019, 18:33 
Аватар

Рег.: 11 Мар 2014, 02:34
Има ли голяма разлика в резолюзията на визьорите видимо. Защото гледам, че на а6100 резолюцията е като на а6000 тоест по-малка - дори на моя некс 6 е по-голяма.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 21 мнения ]