Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 42 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Nimi
  Re: Тяло от amazon.uk??
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 08:57 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
В спорове няма смисъл да влизаме. Губиш на фронта за юридическата гаранция. И аз се карам понякога с вносители по тази тема. Това по темата за гаранцията в общия случай.
А крайния клиент получава две години.. пак в общия случай.

А за Сони България всички във форума сме наясно. Дълга гаранция и гаранционни промоции от време на време. Сервиза на Сони също го познаваме отлично!
Но както се вижда извън България не е така.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

Fifata
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 09:30 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 18:20
Давам ти веднага няколко примера с различни марки от Сони :)

Филипс примерно, за да приема телевизор за ремонт, трябва да го огледам за драскотини, ако има повече от 5 драскотини по капака или някъде другаде се отказва гаранция. Както и Филипс продават в техно-магазините телевизори серия специално за хотели и те си се издават с гаранционна карта с 12 месеца гаранция.
На Самсунг сме международен сервиз и техниката от където и да си я купил в Европа си я приемаме за ремонт (но задължително се изисква гаранционна карта и фактура/касова бележка) и според от това къде е купена се гледа колко време гаранция е дадена. За Англия примерно има гаранции 12/18/24 месеца на телевизорите и т.н. всичко е много относително.
Аз като Apple фен, си пазарувам техника главно от чужбина или внос. Без нито един документ за техниката, отиваш в сервиз на Apple (от оторизираните в България) оставяш техниката, те си я проверяват в системата и си я приемат гаранционно без въпроси за касови бележки и каквито и да е документи. За това им се кефя много :)
За Сони е много трудно да коментирам, защото никога не ми е налагало да ползвам сервиза, дали стемарк или други. Ние нашия договор със Сони го приключихме преди 4-5 години и не се интересувам какво става с тях като сервиз.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 13:31 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 14:29
Amazon.co.uk/ prime

Sony S. answered:
"Hi Dimitar Petkov, Yes, the warranty is European, and you can purchase an extended warranty with the product. For more details, you can check the following link: http://clc.am/Y9zvTw (copy and paste the link into your web browser). Hope this helps. Sony support team."

Така че от амазон UK гранция има!

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 13:46 
Аватар

А като вече не са в Европа? Тогава какво се случва е въпроса :)

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 13:50 
Аватар

Мислиш ли че скоро ще излязат ей така..аз поне 2г слагам още тотал излизане минимум..ако въобще излязат :)

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 14:18 
Аватар

Аз също не вярвам да излезнат, но попринцип говориме :)
То е най - добре да не се налага да се ползва гаранция и сервиз, ама всичко се случва :)

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 19:50 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
quote="Nimi"]В спорове няма смисъл да влизаме. Губиш на фронта за юридическата гаранция. [/quote]

Отново да те питам, това на база личен опит ли го пишеш?
Моя друго говори!
Мобилни телефони на фирма:
- през годините различни марки и модели с две години гаранция. Досега ми се е налагало в три отделни случая да се възползвам, не ми осигуриха оборотен, но нямам спомен да са се бавили повече от две седмици.
Машини:
- между три и пет години гаранция! Явно ефективна, защото ми се е налагало макар и рядко да я ползвам! Само един Енхел май беше с двугодишна.
Лаптопи, монитори, телевизори:
- те повечето са на фирмите на зет ми, защото добре кореспондират с основната му дейност, досега нямам оплакване, някои от нещата са с повече от две години гаранция!
Енергоспестяващи и лед крушки:
- дотук заменени 7 броя, като едната е лед.
Зет ми е максималист и в тях всичката бяла техника също е на юридическо лице, не съм го питал но едва ли има драма там, единствено за два продукта на Миеле с десет години гаранция говорихме наскоро, дали е сигурен, че да не стане фал на осмата или деветата, каза: - Проверил съм, за всеки случай пазя цялата си кореспонденция, четено е от който трябва, няма проблем!
Ще завърша с едни иридиеви автомобилни свещи на Бош, заменени заради пробив в диелектрика /керамичната част/, на година и месец, под 20000 км.
Понякога пазарувам от Алиекспрес, някои от китайците дават една година, но на тях не може да се сърдим, там явно закона е такъв.

П.П. Дори китайците от "Райдър" имат Профи серия с пет годишна гаранция! Дали за юридически лица не е само една година, незнам, нека някой друг да каже.

П.П.П. Не знам за какви неща с неясен произход и качество си давате парите, но ако не престанете скоро да го правите, винаги ще има драми. Защо да виним търговеца, като все някой му се връзва на акъла!

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 20:29 
Аватар

Фифа, разбирам те!
Ти си между чука и наковалнята, затова ти пожелах по-малко нервни клиенти!
Виж колко било лесно с тези нахапани ябълки! Другите защо не го правят?
Едва ли не може!

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 20:37 
Аватар

Може та, аз за това съм им фен и само такава техника ползвам за работа :)

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 22:03 
Аватар

Четеш поливинчато ;-)
И го казвам от личен опит. Всичко зависи от техниката и вносителя.
И аз ползвам 2,3, 5 годишна или доживотна гаранция като юридическо лице когато ми я дават. И аз давам повече от година когато получа такава стока.
ОБАЧЕ! Законово никой не ме задължава да дам повече от година. Нито мен.. нито някой друг юридически субект. Не така стои въпроса обаче с физическите лица. Там действа ЗЗП с неговите си разпоредби.
Едни колеги се биеха в гърдите с 10 годишна гаранция но като никой не им купува техниката какво от това?

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 04:09 
Аватар

Искрено се надявам "полувенчато" да е грешка в изречението! Това, че е с неправилен правопис не ми е проблем, с "четеш избирателно" също трудно мога да се съглася, защото нарочно съм извадил фрагмент от мнението ти, за да напиша отговор, но някак си мога да го приема.
Относно продължението: изведнъж и ти започваш да споделяш информация за продукти с повече от година гаранция на юридическо лице, като гледам не ти пречи да ползваш такива, но от друга страна никой не можело да те накара като търговец да дадеш и ден над дванадесет месеца.
Странно!
Тези производители с явно ненормално дълги гаранционни условия за нашите географски ширини, кой ги кара да го правят и защо изобщо си слагат таралеж в гащите?
Не е ли именно пазара и потребителите?

Ними, пожелавам ти повече платежоспособни клиенти, за да не ти се налага да им продаваш неща с незавидно качество, ниска цена, респективно малка гаранция, повече проблеми!
Замисли се и над това, че когато твоите колеги с десетте години гаранция увеличат пазарният си дял само с 10-15%, при теб нещата ще са с до 40-50% по-добри и ще можеш да
си позволиш зарязването на ниския сегмент. Не пожелавай фалита им, не им се подигравай, те не са ти преки конкуренти, а ракета носител.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 05:45 
Аватар

Стига сте се лали бе..Тялото ще го взимам от тука - А7- М3, от павилиона ми казаха 24 месеца гаранция за юридическо лице. Толкоз!
Въпроса е с евтината 50-ка или 85-цата 1.8 или 28/2 да го взема..Докато чакам LA-EA3 да имам джамец някакъв..

В началото
 Профил  

kery70
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 07:23 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 15:05
С 85цата

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 08:29 
Аватар

Зависи какви предпочитания имаш. Аз бих предпочел 28-цата.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 09:47 
Аватар

Аз искам една 35-ца :) на 1.8... Да е тежка колкото 28мм, да е хубава колкото 55мм и да струва колкото дървения 50мм :)
Шегата настрана, ама 85-цата е много як обектив. А най лесно ги тествай в магазин ако има в Бургас с налични бройки.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 09:59 
Аватар

Ще отида да видя какво има налично в магазина амa ще го бодна на А6000 в моменta, че тялото го няма още..
Чудя се, честно казано смятам с LA-EA3 да ползвам цайса 24-70 за основен и се чудя дали да не взема 85-цата, а в другата тема ме отрязаха че 50-ката била кофти..

Последна промяна mitakabs на 07 Ное 2018, 10:05, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 10:01 
Аватар

Имай на предвид, че като сложиш даден обектив на А6000 и после на А7м3 няма да има нищо общо :)
Тествано с 28,55,85 на А6300 и на А7м2 и А7м3. Обективите за ФФ сложени на кроп са ... ми не ме кефи картинката после.
Не знам защо е така. Но просто има доста разлика според мен.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 10:06 
Аватар

Fifata написа:
Имай на предвид, че като сложиш даден обектив на А6000 и после на А7м3 няма да има нищо общо :)
Тествано с 28,55,85 на А6300 и на А7м2 и А7м3. Обективите за ФФ сложени на кроп са ... ми не ме кефи картинката после.
Не знам защо е така. Но просто има доста разлика според мен.

Знам бе, нали с ФФ снимам..
За остротта и скоростта ще тествам аз..за визията ми е ясно..
Всъщност може да карам временно със SEL 35/1.8 OSS кропския..

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 16:36 
Аватар

Честно за новото тяло!
Относно обектива, 85/1.8 мисля, че най-добре ще се впише и допълни система ти, но все пак всичко е въпрос на лично възприятие.
Картинката на Батиса, който е аналог на сонито едно време изобщо не ми хареса на ФФ и се наложи да му взема А6000, от което така и не слезна до продажбата и на двата артикула.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 17:40 
Аватар

Днес пробвах във павилиона 28, 50 и 85-ците на Сони.
Отказах се от комбинация с обектив и поръчах само тяло..
Няма нещо което да покаже повече от наличните ми обективи..
Пробвах ги с А6000 вярно ама..
28 е бърз, тих, не толкова точен с Аф , компактен до някъде, 50-ката е със САМ мотор - мнооо бавна наистина, оптически е добро обаче. 85-цата е прекрасна. Ако нямах 135 я отнасях..!
Тя е и най доброто от трите, но ще карам с цайса 135 и LA-EA4!
По натам ако разпродам някой А маунт ще взема нещо ежедневно или 35 ии 50 цайс за разходки и това е!

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 42 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2