Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 42 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
mitakabs
  Тяло от amazon.uk??
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 13:41 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 14:29
Колеги!
Ако поръчам тяло от amazon.co.uk/prime - т.е. амазон, не е от търговец...
Гаранцияата важи ли в БГ?
Бякой пазарувал ли е, че с тея проблеми със затворите се стреснах .
Мiслех да поръчвам А7 III + Ел_ла3...

В началото
 Профил  

Реклама

ivan_nikolov80
  Re: Тяло от amazon.uk??
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 16:09 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
За да си 100% сигурен звъниш на "Стемарк" и те ще ти кажат.
http://stemark.net/contacts.php
Дори и да важи тя в най-добрия случай ще е две години, тук не го ли продават с пет годишна гаранция?

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 17:29 
Аватар

Писах им, чакам да ми отговорят...
Да не е някой застраховка тея 5 г бре?
Леле, като знам моя танк а900 не е мръднал от колко години, а аз взех да се притеснявам за тея пластмасови телца....

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2018, 14:01 
Аватар

Не знам дали е гаранция или вид застраховка, но едва ли като потребител би имало значение за теб. Амазон също продават застраховка с закупуване на нови продукти, което всъщност е удължена гаранция, но при евентуален проблем сигурно ще трябва да пътува до държавата от която е купено тялото.
Старото А900 става и за бой, за новите това не е препоръчително! ;)

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 10:11 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 18:20
Гаранцията и да важи, ще е докато Англия е в европа, после греда.
На мен ми е по интересно на колко пари си го намерил, че аз под 2200 евро, не го намирам в амазон Англия и за това се чудя дали си заслужава въобще да си правиш труда да го поръчваш от там.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 12:20 
Аватар

3560 лв ми излиза с бизнес акаунт от амазон!
Без ддс, но не го плащаш..влиза фактура в БГ без ддс...

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 14:05 
Аватар

В момента и по нашите магазини цената е почти същата, като възстановиш ДДС, или 3660 лв. Гаранцията се обслужва в България има и опция за купуване на допълнителна до три години.
В Динафос явно са свършили бройките, но може да се попита до края на промоцията дали ще има нови.

Прикачен файл:
Screenshot_20181102-132521.png [ 253.79 KiB | Прегледано 1388 пъти ]
Screenshot_20181102-132521.png
Screenshot_20181102-133026.png [ 180.74 KiB | Прегледано 1388 пъти ]
Screenshot_20181102-133026.png

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)
В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 16:37 
Аватар

И аз имам бизнес акаунт, но не съм поръчвал от както го направих. Искаш да кажеш, че ако поръчам нещо през акаунта ще платя сумата без ДДС?

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 17:05 
Аватар

Fifata написа:
И аз имам бизнес акаунт, но не съм поръчвал от както го направих. Искаш да кажеш, че ако поръчам нещо през акаунта ще платя сумата без ДДС?

Да ако си потвърдил акаунта и следиш дали има възможност за издаване на ф-ра с / без ДДС...
То си пише..
Инатресно, че си пише и това че гаранцията е 12 м. от Сони за европа.... В амазонЮК!
В Гемания обаче е 24 месеца..мхмх
В крайна сметка може и от БГ да го взема ...150 лв все пак..въпроса е дали и тук ще издадат ф-ра на фирма и дали гаранцията не е пак 12 месеца за юридическо лице..... :laughing-jumpingpurple:

В началото
 Профил  

kery70
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2018, 21:18 
Аватар

Рег.: 31 Яну 2012, 15:05
За юридическо лице БГ гаранцията е 12 месеца.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2018, 15:39 
Аватар

За наша радост като потребители такова нещо като 12 месеца гаранция няма, независимо дали си физическо или юридическо лице. Законът много ясно е написан и в него не се дели потребителя на категории. Търговец и продаваш стоки с по-малка гаранция дадена от производителя поема разликата в срока до законовите 24 месеца за твоя сметка. Естествено всеки разчита на това, че потребителят не си знае правата или не му се занимава с писане на жалби или разправии. Естествено има стоки и с по-кратък срок на гаранция, но те в повечето случаи са отделени части или консумативи, дрехи, обувки, хранителни стоки и други, затова в Амазон.де гаранцията е две години, независимо дали купуваш за физическо или юридическо лице.

Сони е голяма компания и едва ли ще си позволи да не спазва закона.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2018, 13:31 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
ivan_nikolov80 написа:
За наша радост като потребители такова нещо като 12 месеца гаранция няма, независимо дали си физическо или юридическо лице. Законът много ясно е написан и в него не се дели потребителя на категории. Търговец и продаваш стоки с по-малка гаранция дадена от производителя поема разликата в срока до законовите 24 месеца за твоя сметка. Естествено всеки разчита на това, че потребителят не си знае правата или не му се занимава с писане на жалби или разправии. Естествено има стоки и с по-кратък срок на гаранция, но те в повечето случаи са отделени части или консумативи, дрехи, обувки, хранителни стоки и други, затова в Амазон.де гаранцията е две години, независимо дали купуваш за физическо или юридическо лице.

Сони е голяма компания и едва ли ще си позволи да не спазва закона.

В голяма грешка си!
24 месеца важат само за крайни клиенти! Закона не се занимава с между фирмените отношения.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 16:48 
Аватар

Всъщност грешката не е при мен!
Още вчера щях да пиша по темата, но изчакахнза да разговарям с магазините предлагащи сонито, та гаранцията е ДВЕ ГОДИНИ независимо дали си физическо или юридическо лице, като допълнителната гаранция от една, две или три години /може да се купи отделно по желание на клиента/ е също важаща за двата вида потребители!
Това по темата за Сони, засягаща всички потребители на този форум!
Написаното в предния пост е базирано само и единствено на личния ми опит като потребител и в двете форми, дори преди година и половина се възползваха от преиздаване на загубена гаранционна карта на юридическо лице, по този начин сервизираха един телевизор, но забележи, в петнадесетия месец след покупката!

Търсете си правата! Никой даром не ви ги дава.

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 17:47 
Аватар

Ами не е точно така. Гаранцията от 12 месеца се дава от фирмата производител, а допълнителните 12 месеца от продавача. В България като купуваш нещо на фирма ти дават само гаранцията от производителя и тези допълнителните 12 месеца отпадат. Това е направено с идеята, че като го купуваш на фирма ще се ползва за изкарване на пари и приспадане на данъци и т.н. Има и изключения, но попринцип е така.
Все пак се занимавам с гаранционна техника и за това ти го казвам.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 19:16 
Аватар

Страхотно! Радвам се тогава, че "Стемарк" а не твоя сервиз е официален за Сони! За случката с телевизора, който споменах, при теб сигурно щях да слушам приказки от рода на:
- загубена гаранционна карта не може да се преиздаде, о то и на фирма си го взел, пък и повече от година е минала, щото си пич ще ти дам един съвет, купи си друг,че на този ремонта ще му е близък до нов!
Благодаря, смятам да не се възползвам!
За едно си изключително прав, търговеца поема разликата до 24 месеца, затова той трябва да реши каква стока да продава и кой доставчик да ползва, ако сам си внася нещата от къде да го прави. И теб те разбирам защо свириш на тънката струна, в повечето случаи търговеца или бави плащане, или не плаща въобще, а потребителя я знае, я не, правата си.

Нещата ще започнат да се подреждат, единствено, когато всички по веригата си потърсят даденото им по закон.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 21:14 
Аватар

Това с гаранционната карта въобще не е проблем на сервиза, а на продавача да си издава копия. А колкото до цените, ти просто нямаш и на идея особено за Сони на какви цени идват резервните части... последно питахме за платка за А6300 и цената беше близо до чисто ново тяло. За телвевизорите е същата работа.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 21:28 
Аватар

http://www.lawsbg.com/forum/index.php?topic=2437.0

Терминът "потребител" налага някои уточнения.

Съгласно § 13, т. 1 ЗЗПотр "потребител" е всяко 1) физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които 2) не се предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по този закон действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност. Поради това ако едноличен търговец закупи стока за упражняване на занятието си, той, макар и да е физическо лице, няма да има качеството потребител.

ЗЗПотр се прилага при договорите за продажба само ако продавачът има търговско качество, но не и когато купувачът има такова качество (т.е. само в отношенията В-С, но не и в отношенията С-В). Този извод произтича от чл. 104 и сл. ЗЗПотр, който се отнася само до отношенията, при които търговецът е продавач, а потребителят - купувач.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 21:51 
Аватар

И като заключение по темата ще кажа само, че точно ние сервизите сме виновни, защото прекалено често си затваряме очите за неблагодарните клиенти.
Доста добре съм прочел законите, защото сме се борили и за доста промени в тях. Ама нали “клиентите” са вечно кисели и е по добре да правиме компромиси от колкото да се разправяме с глупости.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2018, 23:33 
Аватар

Вносителя определя гаранцията към търговеца. Ако дава 24 или повече месеца гаранция няма проблем и юридичеко лице купувач да я получи. Ако обаче дава като вносител 12 месеца към търговеца няма как юридическо лице да се надява на 24 месеца гаранция. В ущърб е на търговеца. Няма как да стане ;-)

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 01:45 
Аватар

ФИФА, добре чета, дори закони, но образованието ми не е юридическо и затова когато се налага ползвам услугите на адвокат, а най-добре е когато са няколко обединени в кантора. Освен, че знаят почти всички закони в конкретната област, могат да ги ползват така, че да защитят тезата си и по този начин и интересите ти. Това естествено е свързано с плащане на хонорар от твоя страна, но пък ти освобождава времеви ресурс, през който да си вършиш работата.
До момента нямам оплакване!
Забелязал съм, че хората избягват адвокатските услуги, предпочитат мнението на хората на пейката пред блока и дори го вземат за чиста монета, а когато нещата им не се получат, са готови да хвърлят огън и жупел по всеки, и всичко.
Относно преиздаването на гаранционна карта, в петък говорих с момиче имащо Сигма АРТ с изгубени документи, познай какво са му казали- гаранционната карта не подлежи на преиздаване, тоест имаш още осем месеца гаранция, но ако ти се наложи интервенция, ще платиш за ремонта.
Хайде пак Сигмата АРТ от България!
При Сони за момента всичко е наред, изключителен сервиз, гаранция с удължаване до пет години, без значение дали си физическо или юридическо лице и докато е така ще си струва няколкото стотин лева повече!
Относно сервизната ти дейност, пожелавам по-малко "нервни" клиенти и компромиси! Когато потребителят си е виновен за повредата, редно е да понесе последствията, няма смисъл от подаяние.

Последна промяна ivan_nikolov80 на 06 Ное 2018, 02:09, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 02:05 
Аватар

Ними, не желая да влизам в безумни спорове, за дванадесет или двадесет и четири месеца, всеки уважаващ клиентите и себе си производител дава повече от коментираните две години гаранция.
Ако някой реши да похарчи пари за стоки с неясен произход си е негова работа!
Това което е по темата и го проверих за не повече от половин час с няколко телефонни разговори е, че Сони за момента не делят клиентите си на физически и юридически лица, поемат гаранцията на продуктите си до максимум пет години!

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2018, 08:57 
Аватар

В спорове няма смисъл да влизаме. Губиш на фронта за юридическата гаранция. И аз се карам понякога с вносители по тази тема. Това по темата за гаранцията в общия случай.
А крайния клиент получава две години.. пак в общия случай.

А за Сони България всички във форума сме наясно. Дълга гаранция и гаранционни промоции от време на време. Сервиза на Сони също го познаваме отлично!
Но както се вижда извън България не е така.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 42 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща