Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 30 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Милла_Иванова
  А6300 или А7
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 15:22 
Аватар

Рег.: 02 Юни 2018, 14:00
Здравейте, в момента съм с А6000, но дойдоха ненадейно малко средства и ми се иска да се "кача малко по-нагоре"
Въпросът е: Sony A6300 + обектив Sony SEL 16-50mm f/3.5-5.6 PZ + обектив Sigma 60mm f/2.8 DN - Sony E = 2099 лева
или Sony A7 + обектив Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 + обектив Sony FE 50mm f/1.8 - пак 2099 лева.
Знам, че при А7 цените на обективите скачат драстично, но с тези, които е в момента в офертата, ще съм задоволена.
Интересува ме качеството на снимките между двата апарата, и обективите, с които са в комплект. Острота при снимката, автофокус, бързина....
Благодаря!

В началото
 Профил  

Реклама

Fifata
  Re: А6300 или А7
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 18:58 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 19:20
А7 и А6300 нямат нищо общо като фокус, картинка, бързина, видео и каквото и да е. Съвсем различен клас камери са.
А7 е супер машинка и за портрети, пейзажи и общи снимки семейни.
Докато А6300 има супер фокус. Има супер видео (4к-то е брутално), има по яко ISO. Има голяма гама кроп обективи, който вадят супер картинка. Но си е кроп система, която май от Сони вече няма да развиват.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 19:31 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Интересно,не знаех,че от Сони,ще спират кропа.... :confusion-scratchheadblue: Иначе и аз съм за 6300,макар да не съм го имал,поне от нета което съм виждал,наистина е с много добър фокус,за разлика от 7-цата дето е много бавна камера,а на тъмно е трагично положението,поне с А7II беше така.По скоро,трябва да си зададеш въпроса,необходим ли ти е този ъпгрейд?Парите щом ги имаш,това е най лесното,идеята дали ти е нужен,дали те ограничава това 6000?

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 22:51 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 19:20
Мииии.... не съм чел никъде, ама ако помислиш, от кога не е имало тяло или обектив за кроп. А и за какво им е при тия ФФ тела. A6500 е 3399лв. За малко повече пари взимаш А7м3 което е многоооо по добре.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 23:57 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
Наистина - като каза @ombre, смяната има смисъл само ако нещо в А6000 пречи или не достига за избраните сюжети и начини на снимане. Макар и вече 'стар' модел (по темпото, с което Сони пуска нови модели, от друга марка щеше да си е нов : ) - А6000 е един много способен апарат и не е лесно да му се 'изцедят' всички възможности. Много малко майстори са ударили тавана, повечето от нас само се подвеждаме по маркетинга на фирмите и си въобразяваме, че с по-нова техника ще правим по-добри снимки.

Случаят с А7 (първият ФФ модел без букви и цифри на края) е малко различен. Не е нов модел, а преходът е към ФФ - което има обективни предимства ако максимален дефокус е главна цел на всичкото ни снимане. Там ФФ още има (и дълго ще има) предимство пред по-малките сензори. От друга страна, обаче, ВСИЧКО на А7 (първа серия) е по-зле от А6000: бързина и точност на фокус, снимки в серия, снимки на тъмно (и като фокус, и като шум), да не говорим за размер и тегло (с приравнен обектив) или цени на бъдещи допълнителни обективи.

Лично аз бих разделил посочения бюджет между още един обектив за А6000 и едно пътуване/ваканция до някъде с интересни места/неща за снимане :) Всеки знае най-добре за себе си, разбира се :up:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2018, 01:42 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Тая дилема я реших в полза на А7.
Нещо, което нямаше да се случи, ако бях слушал клегите ;)
Бях точно същия случай...
Помисли какво ще снимаш все пак.
Дори и стар А7 има много по-естествен преход на цветове, нюанси и т.н. от А6300, а за 6к изобщо няма да коментирам...

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2018, 13:10 
Аватар

zenon написа:
Дори и стар А7 има много по-естествен преход на цветове, нюанси и т.н. ...
Точно същото казват и за айФон-а. И притежателите му го вярват безусловно, защото 'естествен' не подлежи на измерване, а е чувство, усещане. Вярване.

N.B. Това, което може да се измери е градиентът в произволна векторна посока от произволна точка в кадъра до друга произволна точка. Ако нефизическата величина 'естественост' приемем да е плавност на прехода, това зависи от 2 променливи: (а) гъстота, т.е. брой пиксели, разположени по въпросната отсечка и (б) динамичен диапазон на дадения сензор. В кое от двете и с колко А7 превъзхожда А6300?

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2018, 14:10 
Аватар

За айфонистите не мога да отговарям, но това мнение се споделя и от приятели пейзажисти, та не знам дали е само усещане и ала-бала :)
Може би, всички групово сме подвластни на някакво внушение ;)
За второто направи справка където ти хареса.
Надявам се, поне да сме на едно мнение за 12 и 14 бита...

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2018, 23:38 
Аватар

zenon написа:
Надявам се, поне да сме на едно мнение за 12 и 14 бита...
Не знам какво е твоето мнение :? :lol:

Моето е, че няма разлика :-P Има, разбира се - и то голяма. НО - само теоретически или за рядка и скъпа научна апаратура. За човешкото око - не :verysad:

Знам, знам - че ти имаш орлово* око и за твоето око има разлика. Но нека сме реалисти: наистина само 2 бита разлика дават огромна математична разлика в цветните нюанси (или степени на сиво). 12-те бита (по памет, не ми се рови) дават милиарди нюанси (поне 10-цифрено число), а 14-те бита ще дадат трилиони! :shock: Обаче човешкото око (доказано) може да различава само милиони (7-8 цифрено число), така че и 12 бита са му много!

(* Btw дали си чел някъде из форумите и уикипедиите, че птиците имат 4 рецептора за цвят, за разлика от човешкото око само с 3 - та те именно различават, твърди науката, много повече нюанси от нас.Но това едва ли помага в тая тема ; )

Не съм чел тестове на водещи лаборатории, защото нито 6300 нито А7 са ме интересували да ги купувам - но съм срещал доста 'слепи' тестове из Интернета, където опитни фотографи и някои художници с очи много по-добри от моите, не могат да различат 12 от 14 бита докато не им се каже кое колко е. Има и извратени тестове, където в пост-процес динамиката или цветната наситеност са напомпани докрай - и там вече се появяват някои артефакти, при което гледащият логично казва, че по-лошата снимка е 12 бита - и познава. Но това далеч не са нормални и 'естествени' снимки и процеси. В огромното болшинство случаи е трудно или невъзможно да се познае.

Е, друго си е да знаеш, че имаш в апрата си вълшебните 14 бита, нищо, че окото ти не може да ги види (не говоря за твоето : ) Псхологически (!) за много фотографи 14 е по-добре от 12, колкото по- толкова по- ... И като си ги имаш, дори да не носят полза, не боли от тях - нека си ги има, за всеки случай.

Та май сме съгласни за битовете? Току що обясних че 14 е по-добре от 12.
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 00:42 
Аватар

Майсторе, толкова многo писане, само за да кажеш/докажеш, че нищо не разбираш :D
Такова губене на време в писане ме стресира :D

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 05:33 
Аватар

Точно така ми отговарят и тия с айФоните :lol:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 09:57 
Аватар

Начи, чакаш това да ти го кажат и тия с Канон и Никон ли? :D

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 12:21 
Аватар

Извън темата:
Тия с Канон са малко по-склонни на религиозен фанатизъм от феновете на Никон. При последните по-често се срещат рационални аргументи, факти и логика - сигурно защото имат с какво да се аргументират. Когато нямат, си траят. Ще ми се да вярвам, че и Сони феновете са така, дори най-запалените - намират им се научи аргументи и не се налага да използват сляпата си вяра. Канонджиите, напротив - и най-безспорният факт не може да им затвори устата и тяхното е все най-добро. Като нямат факти, подлежащи на измерване, прибягват до субективни критерии като 'неповторими цветове' и 'уникална визия'. Точно като Епъл! :angelic-flying:

Точно затова те бъзнах, като човек на точните науки, че си служиш с ненаучни аргументи като 'естественост на преходите'. А ти вместо да ми дадеш наука и факти, ми идваш с най-рационалния научен аргумент, че 'нищо не съм разбирал'. Както спорят религиозните вярващи.

Хайде сега по темата, че питащият се обърка: не държа на препоръката си да не купува нито едно от двете и да иде на екскурзия. Но държа на написаното, че всеки има право на собствени избор и той никога не е грешен.
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

rossenvn
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 14:10 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2014, 07:24
Извинете, че се намесвам без да съм имал нито една от камерите, но и аз се интересувам от бъдещ ъпгрейд и като потърсих попаднах на това: http://cameradecision.com/compare/Sony- ... ny-Alpha-7

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 14:31 
Аватар

Извън темата:
Напротив. Грешен избор винаги може да има.
Ето, ти например, допускаш грешка, като разчиташ изцяло на "точните" науки.
Точните науки са точни точно толкова, колкото е нивото ти на компетентност/знание и т.н. в настоящия момент. Извън това има неща, които "точните" науки не докосват. И не го докосват точно поради тази причина, поради която преди 100 години не са докосвали това, което ти знаеш в момента (не те обвинявам, че не знаеш всичко ;) )
Едно от тях е и това за което си говорим. Един фотоапарат е система. Занеш го добре това. Във всяка система има компоненти от различно естество + софтуре и е въпрос на синергия да получим 2+2=5 или 2+2=3.
Отделно, когато гледаме нещо, което сме снимали, ние го гледаме на монитор. Зад монитора пък има видео карта, преди нея, софтуер и хардуер. И когато тези неща, които са част от системата обектив - матрица - софтуер - софтуер - хардуер - монитор - око (грубо), те трябва да са така стиковани, че да получиш някакъв оптимум. Нещо, което не винаги и всеки може да докара и от където идват и тези неразбории. Ти затова ме ебаваш за оролово окок, но аз знам защо виждам повече неща при мен, докато ти явно не ги виждаш и на базата на това се съмняваш ;)
Както и да е...
Понякога е по-важно да хванеш светлината и момента, но когато това не стане поради някаква причина, е добре техниката да ти дава възможност да компенсираш този си лош късмет.
Поради тази причина ми харесва Мечо Пух ;)
P.S.
"Колкото по-дълбоко човек прониква в тайните на природата, толкова по-голяма става неговата почит към Бога." (Алберт Айнщайн). Това по въпроса за религиозността и науката ;)

Последна промяна zenon на 04 Юни 2018, 14:48, променена общо 2 пъти

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2018, 14:38 
Аватар

rossenvn написа:
Извинете, че се намесвам без да съм имал нито една от камерите, но и аз се интересувам от бъдещ ъпгрейд и като потърсих попаднах на това: http://cameradecision.com/compare/Sony- ... ny-Alpha-7

Изкушавам се да ти кажа, да не се занимаваш с такива сравнение.
Мисля, че е важно когато купуваш да прецениш за себе си колко добре виждаш, това, което излиза на монитора ти.
Това е като при аудиофилите. За някои една радиотичка звучи ОК, за други е отврат.

В началото
 Профил  

bam-bam
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 01:30 
Аватар

Рег.: 16 Дек 2014, 01:57
6300 ще бъде добър ъпдейт, ако си прежалил парите и си навит.
Или пък изчакай да видим дали няма да се появи ново тяло, никъде не са казали, че зарезват кроп-а, така, че докато не го видим черно на бяло не вярвай на подобни глупости.
А7 .. зенона е зарибен и не го слушай много ... май навсякъде ще ти обяснят, че 63хх си е по-висок клас спрямо тоя първи и бавен ФФ апарат.
Но пък дай повече инфо какво точно снимаш, че хората снимащи подобно да споделят насоки.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 09:54 
Аватар

Нека уточня нещо, казано по мой адрес.
Считам себе си по-скоро за обективен, вместо зарибен.
Защо иначе бих разпродал добре изградена кроп система за да се метна на ФФ.
От толкова години въртене и наливане на пари в кроп, най-сетне ми писна и прескочих бариерата.
Зарибен съм по шоколада, определено.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 11:38 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Може би автора на темата трябва да напише какво снима или какво мисли да снима.
Нищо чудно 1-2 по-свестни обектива за а6000 да са достатъчни като ъпгрейд.

А7 vs a6300 са безкрайно различни тела и би трябвало изборът между тях да е лесен.

В началото
 Профил  

Милла_Иванова
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 17:44 
Аватар

Здравейте отново...Дали е грешка или не, времето ще покаже :-)
Вече съм с А7, оставям си и А6000, ей така, за втори тяло, за сега... Ще поснимам. пък ще реша какво да правя с едно от двете :-)
Иначе снимам детски партита, в Малкия готвач, с която се занимавам. Другото е децата ни, и природа (екскурзиите ни). Поздрави на всички, благодаря ви за включванията, ама не се карайте...
Знаех си, че ще има различни мнения, но все пак опитах, нали съм във Форум :-)
Здрави да сте!

P.S. А! Иначе продавам портретния FE50мм, но вероятно сте го видели в друга тема, при ПРОДАВА! Излишен ми е, имам си друг към другия апарат! Обектива се продава, ЧИСТО НОВ! Слаган е на А7, само за проба дали захваща към байонета.

В началото
 Профил  

Милла_Иванова
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 17:57 
Аватар

Пак да се включа...... :-)
През изминалата събота и неделя, бяхме семейството в Казанлък, на розобер, къде брали, къде гледали :-), та...
На местата, които обикаляхме, се изсипваха винаги по-3-4 рейса с японци, млади, стари, то не можеш много да им рабереш годините, че нали младеят всичките, та те, япончетата, до един а А7-чки :-) Слизат от рейса, и аз, нали сега бях на тази тема, все в апаратчетата им гледам, не си гледам розобра :-), ама като по калъп всичките :-) Е, имаше разлика и тя беше в обективите им... :-)

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2018, 21:12 
Аватар

Честито и на фокус!
Правилен избор!

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 30 мнения ]