Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 34 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
sstavrov
  Re: Моля за помощ при избор на техника
МнениеПубликувано на: 18 Май 2018, 22:19 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
Нищо против теб... но ето затуй някой смята че форума запада.
Всички искат да ти помогнат , но решението си е твое. Или на жената.
Последно- техниката няма да направи това , което очакваш от нея... ще направи това , което ще й кажеш да направи. Без значение обектив или система. Запознайте се с основните правила и юзърски настройки. И снимайте. Много. Това е . Каквото и да се вземе иска ползване...
Поздрави.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

Mogila
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 10:51 
Аватар

Рег.: 22 Яну 2010, 00:46
Аз те съветвам да вземеш светлосилен обектив с поне 1.8 бленда. Още по-добре 1.4. Можеш да си го позволиш. Искаш подобрение. Колкото по-светлосилен обектива, толкова по-добре. Светкавицата ти е супер. Не я ползвай директно да осветяваш децата, а я обърни в тавана(ако той е бял или сив).

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 11:11 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
За светкавицата може да си вземе едно трансмитерче YN560-TX.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 12:11 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Fading написа:
A7ii е с по-бърз АФ от а6000. Обаче за А7 първата версия дълбоко се съмнявам. Подкрепям мнението на sathv за сигма 19/2.8 - това май е най-практичният избор.

Имал съм ги и двата по различно време и не помня,но все ми се струва,че 6000 беше с по бърз фокус.... :confusion-scratchheadblue:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Darin
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 20:21 
Аватар

Рег.: 18 Май 2018, 10:45
Здравейте, мисля да се спра на Sigma 30мм 2.8. Не мога да преценя кое фокусно разстояние ще ми пасне най добре, за това се спирам на по евтиния вариант. Само че нещо не мога да го намеря на 200 лева, в ибей има за около 250-300 лева от Япония, но никога не съм поръчвал от там, някакви съвети за ибей от Япония?

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 22:04 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2015, 03:01
30 mm ще ти е дълго в помещение, ако снимаш повече деца. 19 е идеално. Проверявай в базара на фото форум. Редовно излизат.
https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=108894

https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=109630
https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=108547
Пък може да вземеш и двете. При положение, че имаш 50/1.8 може да се каже, че имаш вече цяла система.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 19 Май 2018, 22:56 
админиспамър
Аватар

Darin написа:
Здравейте, мисля да се спра на Sigma 30мм 2.8. Не мога да преценя кое фокусно разстояние ще ми пасне най добре.

Пробвай за фокусното с китака 16-50 :-)

В началото
 Профил  

ailivanov
МнениеПубликувано на: 20 Май 2018, 08:10 
Аватар

Рег.: 12 Юли 2011, 11:55
Darin написа:
Здравейте, мисля да се спра на Sigma 30мм 2.8. Не мога да преценя кое фокусно разстояние ще ми пасне най добре, за това се спирам на по евтиния вариант. Само че нещо не мога да го намеря на 200 лева, в ибей има за около 250-300 лева от Япония, но никога не съм поръчвал от там, някакви съвети за ибей от Япония?

Всичко написано по-долу е от ролята на любител, който снима семейство и приятели. 30-ката много ми харесва. FOV, а и изработката на обектива дават отлични резултати и в директен jpeg, ако баланса на бялото и експозицията ти са ок. Няма кривене, откъдето и да снимаш човек, предмет или друго.
Аз като теб след 50-ката си купих 19мм и една година след това 30мм. 19-ката в краищата леко променя физиономиите на лицата, затова с композицията трябва да се внимава.
Преди месец бях на един детски рожден ден и бях убеден, че няма да сваля 30-ката през цялото време, защото имаше място в детския център. И там се убедих, че за групови снимки на закрито 19-ката е идеална. Добре, че я носих в чантичката, което не е трудно предвид размера на двата обектива:)
Та ето тук в края на статията човекът си го е казал, че може с 19-ка и 60-ка да заснемеш цяла сватба
http://www.lavikkaphotography.com/blog/ ... and-a7-etc

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 20 Май 2018, 10:14 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Аз по горе казах,че автора трябва да си реши за себе си според това което ще снима и помещението.№0-ката ще дойде дълга,ама ако снимаш в Парк хотела,няма да е такава.Помещението е изкл.важно,както и светлината която идва в него.Всичко останало е приказки,които може и да те объркат.Затова има толкова модели обективи с най различни мм.Съвета ми е, преди да вземеш каквото и да било,поискай от някой френд, да ти услужи с 2-3 обектива с различна дължина, и направи няколко експеримента.От това няма по сигурен начин да разбереш за СЕБЕ си,какво ти е нужно.
Успех с покупката.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

Darin
МнениеПубликувано на: 21 Май 2018, 10:09 
Аватар

Рег.: 18 Май 2018, 10:45
sathv написа:
30 mm ще ти е дълго в помещение, ако снимаш повече деца. 19 е идеално. Проверявай в базара на фото форум. Редовно излизат.
https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=108894

https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=109630
https://photo-forum.net/index.php?APP_A ... &id=108547
Пък може да вземеш и двете. При положение, че имаш 50/1.8 може да се каже, че имаш вече цяла система.

Много благодаря за линковете, за съжаление третата обява е изтекъла/изтече (където са и двете сигми). Писах ЛС на човека ако не отговори ще пробвам да взема 30мм от втория линк.
Благодаря!
Ще следя базара и ще Ви държа в течени тук.
Поздрави,
Дарин

В началото
 Профил  

Милла_Иванова
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 14:28 
Аватар

Рег.: 02 Юни 2018, 14:00
Здравейте, мнението ми е по-скоро въпрос към всички:
Отхвърляте ли напълно Sony 16mm/2.8, защото и аз съм с подобна чуденка за а 6000? Микой не го споменава, а е във диапазона на 250-300 лева втора ръка...Благодаря

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2018, 15:13 
админиспамър
Аватар

Ами да, няма смисъл от него - китака 16-50 поне е универсален.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 34 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2