Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 7   [ 143 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
geoge
  Re: A7R III идва
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2017, 14:29 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
kiril написа:
За червената лампа - това е първото дето изключвам като купя Сони камера от 7 години насам.

Може и да са я оправили ама.....
Аз пък ако я изключа, ще направя не 250, ами 50 снимки за времето там, където ходя да снимам :mrgreen:

В началото
 Профил  

Реклама

ailivanov
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2017, 19:00 
Аватар

Рег.: 12 Юли 2011, 11:55
botzi написа:
Аз на всичк иапарати я изключвам също, проблема е че тя се включва, когато е оставена автоматично, когато не достига светлината за точен и бърз фокус, а там доста бяха облещили модела с една лампа, та да видим реалните тестове, на колко тъмно фокусира ок. Симо, А9 има само 693 фазови или и някакви контрастни точки, реално А7III си остава с 399 фазови ама има и горница нови 400 контрастни до 425 броя, които ако съдим какво правят с А7SII би трябвало да дадат подобрените възможности на тъмно? Това са общи 824 (тия бройки за нищо ги нямат вече) чувствителни фокусни зони, дето ми дават някакъв оптимизъм, че наистина ще фокусира вярно и точно на -3ev.

И в същото време Канон и Никон вадят FF тела със смешни на брой (сравнено със Сони) фокусни точки и покритие на сензора, но в нета се скъсват да пишат оди за тях. Имам предвид чужди сайтове, защото Фото-форум от 2010-а година не чета:)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2017, 20:05 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
ailivanov написа:
botzi написа:
Аз на всичк иапарати я изключвам също, проблема е че тя се включва, когато е оставена автоматично, когато не достига светлината за точен и бърз фокус, а там доста бяха облещили модела с една лампа, та да видим реалните тестове, на колко тъмно фокусира ок. Симо, А9 има само 693 фазови или и някакви контрастни точки, реално А7III си остава с 399 фазови ама има и горница нови 400 контрастни до 425 броя, които ако съдим какво правят с А7SII би трябвало да дадат подобрените възможности на тъмно? Това са общи 824 (тия бройки за нищо ги нямат вече) чувствителни фокусни зони, дето ми дават някакъв оптимизъм, че наистина ще фокусира вярно и точно на -3ev.

И в същото време Канон и Никон вадят FF тела със смешни на брой (сравнено със Сони) фокусни точки и покритие на сензора, но в нета се скъсват да пишат оди за тях. Имам предвид чужди сайтове, защото Фото-форум от 2010-а година не чета:)

Броя или типа(кръстосани или некръстосани) няма нищо общо с реалната полза от тях :)

В началото
 Профил  

sasheto
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 12:23 
Аватар

Рег.: 28 Юни 2016, 11:43
kiril написа:
За червената лампа - това е първото дето изключвам като купя Сони камера от 7 години насам.

Може и да са я оправили ама.....

Изпратено от Tapatalk

Може ли да се изключи? Че аз си решавам проблемите с изолирбанд, но явно има и по-модерен начин :D

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 13:41 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Можеш да разглобиш камерата и да я разпоиш от платката или да изключиш от менюто AF-assist beam :)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 13:51 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
:mrgreen:

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 18:09 
Аватар

JohnyWalker написа:
Можеш да разглобиш камерата и да я разпоиш от платката или да изключиш от менюто AF-assist beam :)
:rofl: :rofl:

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 08:26 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Хаха тва последното беше смешно.... :lol:

А за фокусите точки.....На кой са му нужни повече от 50-60. Въпроса е да може да се използват рационално и да е точен фокуса на всички.....Според мен това с трицифрени брой точки е по скоро търговски трик за реклама и зарибяване . ......странно ми е какво ще фокусирам точно в горен десен ъгъл примерно... :mrgreen:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 08:45 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Многото точки са основно за следящ фокус още от както Никон сложиха 51 точки в централната третина на д3, Има тонове филмчета с анимации как работи 4д фокуса на Сони.

Идеята на новите камери е да не избираш точка. А апатата да е достатъчно умен да заключи обекта и да го следва. Симо май така си ползва камерата и се кефи на р2 и а9 или р3 ще са по-добре. Аз съм консерва и си избирам точки. А освен скорост и точност е важно да има точки по цялото поле. Не знам дали сте снимали с ДСЛР ама е мъка дори за протрет щото почти винаги се прекадрира, коеото само по себе си е проблем за точността на фокуса.

Да тделно дето фокуса на ДСЛР е физически невъзможно да се настрои да е точен. Сбъркан е на принципно ниво и не е използваем при сегашните условия. Проектиран е за филмовата ера и грешките от отделения сензор в друга равнина и от аберациите са били поносими. Сега с цифровите апарати не става.

Иначе за асист лампата. На камерите с Е байонет е бяла светлина. Много силна и дразнеща и свети за няколко секунди. На ДСЛР беше почти инфра червено и не дразнеше.

Изключва се от менюто както на Сони ДСЛР/слт така и на Е байонет. Казва се AF Illuminator на а7р2 и не на 4-та страница под иконката с апарата. Има опции Авто и изключено. Още на а300 и а700 мисля че беше подобно.

Изпратено от Tapatalk

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 09:54 
Аватар

:up: Съгласих се!
Извън темата:
Довечера да вземаш 7 ичката да стрелна 2,3 кадъра :-)

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 10:17 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Кире... :handgestures-thumbupleft:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 12:53 
админиспамър
Аватар

kiril написа:
Да тделно дето фокуса на ДСЛР е физически невъзможно да се настрои да е точен. Сбъркан е на принципно ниво и не е използваем при сегашните условия. Проектиран е за филмовата ера и грешките от отделения сензор в друга равнина и от аберациите са били поносими. Сега с цифровите апарати не става.

:up:
Там е като националната лотария :mrgreen:

И да, многото точки са за следене на обекти, особено при безогледалките дето фокуса е по картината от сензора това ще се развива все повече.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 15:49 
Аватар

Да Живко ама не баш. Снимахме с А900 и А7II и кво става .....на малко по тъмничко.....и безогледалката започва да хънти и да се чуди какво става. Старата тухла заключва безпроблемно.....само ни цакат тия пе.али от Сони! Камера за 3К и нема фокус ....зарежи

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 15:56 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
santuco написа:
Да Живко ама не баш. Снимахме с А900 и А7II и кво става .....на малко по тъмничко.....и безогледалката започва да хънти и да се чуди какво става. Старата тухла заключва безпроблемно.....само ни цакат тия пе.али от Сони! Камера за 3К и нема фокус ....зарежи

и е така и не е баш тъй....има си чалъми за работа с А7м2. р2 като че е по-добре с някои обективи.

Аз на слаба светлина ползвам метабонес и сигма арт 1.4 обективи и работеше и на м2 и сега на р2 - 16-35 конкретно.

По-зле е от ДСЛР заради липсата на червената лампа ама е използваемо дори за сватби и танцуващи хора на тъмно....

Последна промяна kiril на 09 Ное 2017, 16:01, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 15:59 
Аватар

santuco написа:
таман нещо подобно мислих да напиша

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 00:36 
Аватар

Рег.: 27 Сеп 2017, 13:50
Я кажете някой пробвал ли е канонския 50 Ф1.2 и 85 Ф1.2 втора версия със сигма или метабонс на А7RII? че за тройката задължително ще я помъча на сигма адаптера. В момента ако си направите устата, Sigma MC-11 е 99 лв ако я вземете комплект с A7RIII и 5 год. гаранция на тялото до края на месеца! Та който иска много A7R3 е подходящ момента за преордър.

И някой да знае за батерии заместител на оригиналната NP-FZ100? че оригинална е 180 лв :/

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 01:02 
Аватар

botzi написа:
И някой да знае за батерии заместител на оригиналната NP-FZ100? че оригинална е 180 лв :/
Powerbank :laughing-jumpingpurple:

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 01:04 
админиспамър
Аватар

botzi написа:

Май още не са реагирали китайците.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 12:20 
Аватар

Рег.: 27 Сеп 2017, 13:50
никъде в бг не намерих, ама А9 излезе вече доста отдавна, какво чакат, иначе powerbanka е ясен с едно хубаво плетено текстилно кабелче...

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2017, 23:40 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Явно още не могат да хакнат чипа в батерията... на стария стандарт няколко пъти го променяха и по-стари модели батерии не работеха на по-нови камери. Тук още не са излъгали и първия модел... Поне USB зарядно да пуснат... допълнителна батерия все ще донесе някой от щатско... А и би трябвало да изкарва с една доста повече време...

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 16:10 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 19:20
Аз не мога да разбера как може някой да даде 10000лв за фотоапарат и да търси китайски батерии.
С тази нова батерия дето издържа 3 пъти повече от колкото 50-ките е леко безмислено да се купуват китайски батерии, като има риска да се скапе целия апарат от едната скапана по евтина батерия.

В началото
 OnlineПрофил  

zenon
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 17:57 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Едва ли нещо ще му стане на тялото, освен ако не се издуе разко батерията

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 7   [ 143 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща