Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
botzi
  Sony Multiple Exposure Ver. 1.31
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 14:49 
Аватар

Рег.: 27 Сеп 2017, 13:50
Здравейте, като нов член тук имам още доста чуденки и недоумения (защо интересните възможности са допълнителни платени апове??) по камерите на Сони. Сдобих се с едно А7RII но като нормален потребител се регистрирах в Сони плей мемори от регион България. Исках да си закупя Sony Multiple Exposure Ver. 1.31, обаче уви за България не е достъпно. Направих нова регистрация с регион UK, но paypal-a сега ми дава грешка. Та след повече от час игра и мъки не можах да си закупя допълнителнителното апче за тялото. Моля ако някой от вас го има или може да съдейства, че това беше една от идеите да си взема това тяло. :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

Реклама

sstavrov
  Re: Sony Multiple Exposure Ver. 1.31
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 15:10 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
Купуваш си ваучер, https://www.playstation.com/en-us/explo ... psn-cards/, и с ваучера става лесно. Като го купиш , екстрактни го и го шерни с приятели. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2017, 12:38 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Като го инсталираш, пиши за да ти обясня как да го свалиш като файл apk, за да го споделим тук.
Отделно аз имам няколко приложения, които мога да споделя (както съм го правил до сега).
Хубавото е, че всичко може да се инсталира офлайн на камерата.

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 17:35 
Аватар

Готово, успях да купя ваучер през kinguin, щото и те не се продават за България, изобщо защо има Сони България, като нищо от техните услуги не може да се ползва от нашата територия. Доста идиотско.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 19:44 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Ако ще те успокои, същата щуротия е в цял свят. Общо в около 10 държави работи нормално тоя магазин за приложения. Не работи дори в повечето западно европейски страни.....

Иначе Сони БГ са готини и полезни. Ама това не го движат те.

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 19:58 
Аватар

Ами някой да каже дали може д асе свали сега от камерата.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 00:02 
Аватар

botzi написа:
Ами някой да каже дали може д асе свали сега от камерата.

Ще копирам от стари мои постове, че да не си чупя пръстите пак.

"Преди да напиша инструкции и да дам линк за софтуера, с който ще може да се изтегли въпросното приложение искам да питам 3 неща:
1. Имаш ли достатъчно компютърна грамотност за конфигуриране на софтуер (в случая FTP server & client)? Работил ли си с FTP клент. Питам защото процедурата макар и елементарна изисква някакви познания по отношение настройка на клиент и сървър и WiFi връзката м/у апарата и домашната ти WiFi мрежа (ако имаш такава), както и работата с FTP клиент и сървър.
2. Имаш ли домашна WiFi мрежа и ако да, то можеш ли да свържеш апарата към нея?

Първия въпрос не е тенденциозен, а цели по-скоро да разбера как да обясня и напиша инструкцията в случай, че би искал да дръпнеш приложението от апарата."
..............................
"http://dox.bg/files/dw?a=ae27f46447
Архив с необходимия софтуер + инструкции във файла ReadMe.txt

Ще ги постна и тук за всеки случай.

В архива има 4 файла.
1. FileZilla.apk - FTP server;
2. OpenMemories-Tweak-release- 0.10.apk - Tweak, който е с различни функции, но ние ще ползваме тази за WiFi;
3. pmca-gui-v0.7-win.exe - софтуер за инсталиране на приложения на апарата офлайн (чрез USB кабел)
4. FileZilla_3.22.1_win32-setup.exe - FTP клиент, с който ще копираме желания софтуер от апарата.

Чрез pmca-gui-v0.7-win.exe се инсталират на апарата:
1. FileZilla.apk
2. OpenMemories-Tweak-release-0.10.apk

От архива на РС се инсталира:
1. FileZilla_3.22.1_win32-setup.exe

Следва (на апарата):

1. Menu -> Application List -> FileZillaFTP -> Setup -> (Username: 123; Password: 123) -> Scroll Down till "Save" -> Press "Save". Готово, FTP server-a е настроен, следва да излезем от него ->

2. Излизаш от приложението FTP server -> Press "Play" button (бутона за превключване когато си гледаш снимките) -> появява се надпис "Unable to display" -> Полуспусък на бутона за снимане -> излизаш от Application list (съответно от FTP server).

3.Нстройка на WiFi за свързване към наличната WiFi мрежа (прави се от основното меню на апарата за настройка за свързване чрез WiFi

4. Menu -> Application List -> OpenMemories-Tweak -> (по подразбиране не е активирано нищо по менюто и всичко седи в сиво) DISP button (one click) (за да влезнeш в приложениeто) -> Menu "Developer" -> Enable WiFi (след свързването се изписва и IP адрес, който WiFi рутера е дал на устройството - в моя случай сега доксто пиша: 192.168.1.4) -> "Menu" бuтона за да се излезе от приложението.

5. Menu -> Application List -> FileZillaFTP -> Start (стартира се FTP сървъра на апарата)

6. На РС -> Start FTP клиент (FileZilla) -> Host: (записва се IP адреса, който е да даден от рутера - изписва се и при стартиране на FTP сървъра заедно с работния порт, който 2121 във всички случаи) -> Username: 123 -> Password: 123 -> Port: 2121 -> ENTER

Осъществена е връзка м/у апарата и компютъра.

В десния прозорец на FTP клиента е файловата система на апарата, а в левия - на компютъра. Няма опасност да счупиш нещо тъй като файловата система на апарата е RO, т.е. не можеш да записваш нищо, ерго не можеш да промениш нищо.
Приложението се намира в:
/data/app

и има име като нещо подобно на това:
com.sony.imaging.app.graduatedfilter-1.apk

Чрез теглене се копира някъде и с това приключваме.

За да излезеш от всички приложения, активирани на апарата просто го изключваш.
При следващия старт обаче апарата ще мисли малко повече, да го имаш предвид. Това мислене е еднократно. При следващ старт всичко е нормално."

Това е. Ако нещо се закучи, пиши и ще го оправим.
Успех.

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 02:26 
Аватар

Всичко хуабво ама съм с мак, файл зилата си я ползвах под win. Ще видя да издиря win машина :)

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 10:41 
Аватар

Не е казано, че точно ФайлЗила е нужно. Става с всеки FTP клиент. Вероятно би станало и със Сафари, стига да му се даде FTP адреса на сървъра.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 15:29 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 19:20
Кажете как да ги сваля приложенията. Имам 4 приложения купени и мога да ги споделя, ако някой обясни как да ги сваля?

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 20:37 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Ей го обяснението 2-3 поста нагоре :)

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 01:49 
Аватар

Ще си поиграя уикенда, Фифа, ако си на Win ( щото знам, че имаш и win машина) опитай по-горното описание. Уикенда и аз ще пробвам под мак.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 10:54 
Аватар

Ще пробвам тия дни като имам време. Иначе имам 3 или 4 купени приложения и не ми пречи да ги споделя с всички ;)
То даже ми е по лесно да си споделя регистрацията и кой иска да си ги свали, ама и това ще го пробвам е така за забавление :)

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 11:31 
Аватар

За сега само аз споделям приложения с всички от форума. Бих искал да има и други.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 21:02 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
zenon написа:
За сега само аз споделям приложения с всички от форума. Бих искал да има и други.

Да! За което благодаря от все сърце, Зеноне :bow:

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 11:25 
Аватар

Къде качвате тези приложения?

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2017, 01:47 
Аватар

Вече имам и win лаптоп, та ще се опитам идната седмица да сваля тоз пусти мултиекспожър апп :)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 17 мнения ]