Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
simbon4o
  Sony A9 малко тест от мен
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 09:18 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
phpBB [video]

Ами заповядайте :mrgreen:

В началото
 Профил  

Реклама

JohnyWalker
  Re: Sony A9 малко тест от мен
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 10:09 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Супер.
Камерата наистина е добра, но ще почакаме А9R2 ;)

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2017, 10:25 
Аватар

Рег.: 18 Фев 2014, 14:42
Наистина супер! Уважавам личното мнение, най-близко е до редовия потребител. А слог за снимки е даже много добро, цяло лято снимах така. Ще чакам и втората част. Ако можеш наблегни на динамични кадри с движение, защото в ДП ревюто пише, че камерата не е подходяща за спорт.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 22:31 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Между другото днес в една от групите във фейса на А7/9 камерите един пич сподели някак логично обяснение защо на А9 няма апове като на другите сонита - А9 е с линукс, а не андроид като останалите. Чудя се А99м2 дали има плей меморис апове, ако няма обяснението ще е меродавно. Андроид не работел с две карти и затова минали на линукс... а и бил по-бърз.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 00:24 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
То и андроида се върти под Линукс. Линукс ядрото е под Андроида или Джава машината мисля.
Малко несериозно ми идва това обяснение за 2те карти, понеже все пак е хардуер, пък този хардуер се управлява от Линукс ядрото, където можеш да имаш много устройства, а Андоидната част, ако мога така да се изразя, си комуникира с ядрото, т.е. не би следвало да е проблем.
Всеки има смартфон, където Андроида управлява точно 2 постоянни памети. Едната си е тази с която си идва телефона, другата е microSD карта, ако му сложите. Плюс няколко обикновени флашки, ако му ги закачите през microUSB порта. Не това е причината.
Може би са му сглобили някаква Линукс "дистрибуция" специално за модела ИЛИ си е пак под Андроид, но се чудят как да изцицат още кинти от потребителя и за това сега не афишират други възможности.
От тия съм готов да очаквам всякакви подлости аз...

P.S. Ето какво представлява Андроида всъщност. Това е вариант за телефон, но колкото и да е смешно при декомпилация на framework.apk на А7, вътре имаше код за телефон. Тия не са си напрвили труда дори да оптимизират Андроида, който ползват!

Прикачен файл:
931189bbef10fc81e89929677a158468.jpg [ 52.93 KiB | Прегледано 4807 пъти ]
931189bbef10fc81e89929677a158468.jpg
В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 00:33 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
май малко глупости ти е сипал за заспиване.....

никое СЛТ до сега включително А99 не е имало апове. Аповете дойдоха от некс серията.

Макар менютата да си приличат между слт-тата и некс-овете - никога не са били еднакви тия системи. По различен начин работят камерите - вземи някое СЛТ кое да е ..... Просто различен софтуер - няма нищо общо. Даже се съмнявам че СЛТ-тата ползват линукс/андроид или нещоподобно тежко. По-скоро е някоя embedded система като QNX или нещо подобно. Те нямат забавяне за зареждане като нексовете. А7р2 ако не го палиш 2-3 дни и стартира за 20-30 секунди - вади един празен екран и нищо не работи половин минута - а аз псувам като циганин покрай него. А77, а99 не предлагат подобни преживявания до колкото знам - палиш, тръгва и снима.....

За А9 не знам. Може да са взели софта от А99, А77м2.

По-принцип СЛТ софта е по-"фотографски ориентиран" идва още от минолта 5д и 7д т.е. със всеки модел А100, А200, А700, А900, А33 се променяше т.е. мяза повече на класическа камера.

Е байонета си има още ДНК от НЕКС-5, което беше тотално преосмисляне на фото камерите от някаъв дизаинер на телефони т.е. некс-5 беше телефон със сменяем обектив в известен смисъл - между другото не беше толкова лошо.

Сони от камера на камера под клиентски натиск докараха некс много близо до А99/А77 серията т.е. новите менюта на А6300 например са копие на А77м2 менюто..... различни са кемрите и различно работят просто графично менюто е копирано от А77м2

Та нищо чудно А9 да е със софтуера на СЛТ серията.....просто окончателно да са убили некса

Андроида мисля, че го пускат само за аповете. А както зенон ти е писал андроида всъщност е линукс със друг потребителски интерфейс.....та това с двете карти е глупост. Дори мога да го пробвам на моя телефон и мисля, че ще мога да закача няколко карти.

ПП Между другото ако е QNX пак могат да пуснат апове. Тойота например си има апове и ап стор, а е с QNX вграденото радио - Toyota Touch 2 and Go Plus се казва щуротията им за европа. За САЩ е нещо различно. Просто ще са друг формат приложенията.

ПП Симо А9 като го пробва имаше ли това boot-ване бавно като а7 серията??? Това мисля е най-очевадната разлика дали снимаш с А99 или А7 софтуера.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 01:09 
Аватар

Най-вероятно са сложили софта от СЛТ линията на А9 и са разкарали нексовия софтуер. За профи камера е доста разумно решение.

Тука са писали, че пали като ДСЛР, а не като некс-че.....

https://www.wimarys.com/sony-a9-review- ... e-forward/

"Startup time on the A9 is now a respectable 0.6 seconds, in line with what you’d expect from a ‘pro’ camera."

Не съм сигурен, че е базиран на линукс де. Можем да изровим opensource лицензите за А9 и да видим дали има лиценз за линукс......

ПП След млако ровене май всички Алфи (имаше снимки на А900 и А7 и А9) и май почти всички продукти на Сони са със линукси. Намерих една презентация на японски дето говори за Сони и opensource....и на една страница пише linux и има снимки на продукти

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 01:26 
Аватар

Ето тука са opensource компонентите, дето сони са модифицирали в камерите си.

http://oss.sony.net/Products/Linux/DI/c ... 1.html#ca3

ОТ това трудно нещо се разбира освен мрежовия адаптер на А9 - Realtek R8168

Може да им видим коя версия на линукското ядро ползват и разни библиотеки ама доста е безполезно.

Трябва да има подобна страница с лицензите на всичкия отворен код, който ползват по продукти... намерих го за телевизорите им и за плей стейшън...за камерите къде е не намирам......та сигурно ще пише дали а9 и а99 ползват андроид и като цяло ще видим дали ползват едни и същи компоненти....

ПП Странно! Явно А99м2 не е нормална СЛТ камера. Другите СЛТ-та преди а99м2 т.е. А77м2, а99 ползват доста по-малко компоненти и А9 е по-скоро като тях. А99м2 ползва неща подобни на А6300 ......всичките са линукси. А99м2 и а6300iи всички нексове след 5р/6 ползват променен webkit. Това го няма в А9.

Аз бих спекулирал, че за приложенията само на Е камерите след 5р зареждат андроид UI-а и имат модифицирания webkit покрай приложенията....

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 02:06 
Аватар

Намерих лицензите! В самите камери са!

Establish a Mass Storage connection between the product and a computer to read licenses in the “PMHOME” - “LICENSE” folder.

Закачате камерата на usb в режим mass storage и си ги сваляте лицензите. Еми това е. Ако има някой с а9 да ги свали и ще видим има или няма андроид. Ще видим и какво друго има.

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 08:59 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Според гугъл А99м2 няма апове, така че има резон да е с Лайнукс, ама наистина е странно програмистът им да не може да подкара 2 карти.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 10 мнения ]