Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 4   [ 80 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
sstavrov
  Re: to metabones or not to metabones
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 18:13 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
sigma

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 20:04 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Все е тая. За тия сигми ако са Хсм, може би и някой китаец да става - вилтрокс?

С метабонес просто е по сигурно, че всички обективи работят. Проблемите са със старите модели обикновено

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

TPECHAT
МнениеПубликувано на: 29 Май 2017, 21:06 
Аватар

Рег.: 07 Фев 2017, 23:35
Всичко е хсм... чак китайци не... метабонса гледам, че го ползват най-много без проблеми наистина... сигмата забиваше апаратите според разни видеа от миналата година... метабоунс никога не забивал... Божа работа :-)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2017, 20:04 
Аватар

http://metabones.com/article/of/EF-E_Firmware_Win

Е ги пичовете пак си заработват кинтите....Чакайте сега Вилтрокс 4 или 5 за А9 .... а тия момци от метабонес са на версия 57 т.е. на всеки 2-3 месеца от няколко години насам има нещо ново и като вадят нови неща ги слагат на всички адаптери, дето има шанс да приемат новите неща!

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2017, 23:09 
Аватар

минаха един два през базара и за тях ще споделя бързи впечатления от новия софтуер

1. АФ в зеления режим си работи добре както и преди. Дори мисля, че следящия фокус за снимки е подобрен осезаемо в зелен режим. Видео АФ няма в зеления режим. Може тая седмица да го пробваме с дълъг канонски обектив с един приятел и ще докладвам дали става за нещо.

2. Advanced режима сега не лимитира зоната за фзаов фокус, но пак не работи надеждно ми се струва. Може би за видео ще е приемливо т.е. има следящ контрастен фокус. С много малки стъпки бавно гласи фокуса.....може би ако апарата му се каже да върти бързо ще да може да се докара прилично за интервю. Ама като цяло не мисля че въобще е сравним с 55/1.8 или Батис.

Това е горе долу функционално май. Има някакви подобрения за плавен контрол на блендата на новите модели обективи от последните 2-3 години. Има оправена съвместимост с различни обективи.....обичайната за метабонес работа....

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 12:49 
Аватар

Рег.: 27 Сеп 2017, 12:50
Някой може л инакратк ода ми обясни разликата между Metabones версия 4 и новия версия 5, и дали си заслужава 5цата, и пред сигмата и пред метабонс 4?
Гледам нов 5 е 400 долара в техния сайт, а 4ворката се продава втора ръка тук за около 550-600 лева?
Сигмата ми работи ок с новия Тамрон 24-70 G2, който много ми харесва като острота и рисунък и бързина на фокуса, ама не следи с него (следящия работи ама реално следи само охлюви) и фокуса е в централната зона, не може да излезе от рамката.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 13:58 
Аватар

За сега 5-цата единствени разлики са че има уплътнения, има и някаква индикация и май още един бутон. Май са с еднакви процесори с 4-ката и поне за сега няма разлика във обновяванията на софтуера и представянето им.

Със тамроните ти писах разлика няма между Метабонес и Сигма ако работи със Сигма. Просто при тия последните твърди тамрони трябва да се види дали няма някакви ядове.

Може би стабилизацията с метабонес да е по добра. В последните софтуери метабонес май подкараха хибридната стабилизация, дето обектива компенсира две оси а апарата останалите три и така дава 4-5 стопа

Изпратено от Tapatalk

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 14:09 
Аватар

Значи с 85 на 1.8 примерно, има точен фокус само сингъл и то на средни дължини, по наблизо и по на тъмно, хънти и изобщо не иска да заключи фокус :/ това е със сигмата МС-11

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 14:56 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Аз бих предпочел обектива да си е с неговата си стабилизация, по-добре ще е от неясно как миксирана със тяло, което не е проектирано за комбинацията. Което значи по-добре - сигмата.
Метабонеса за мен има предимство, ако искаш стойката за статив и да ползваш обективи, които не влизат на сигмата. Примерно токина 11-16 и кропските канони не влизат... И да, ако предпочиташ фокуса без фокус по очи и във видео със артовете. Макар, че р3 и А9 ще имат фокус по очи с канонски... ще видим как работи. От моите проби и без фокуса по очи сравнително прилично се справя фейс детекшъна с канонски стъкла, но предполагам при по-къси обективи светлосилни по-прецизно ще е с фокус по очи. За времето което разцъквах метабонес 4ката успях да не го харесам за сигма 35 1.4, да фокусира сякаш по-бързо ама имаше брак. На МС-11 с фокуса по очи няма грешка.

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 15:25 
Аватар

Хъм ,сега съм пуснал A7RII за продажба, ще взема първо A7RIII ще тествам отново със сигмата и тамроните и тогава, ако мога да пробвам и ка ке с метабона . И без това бърза работа за сега нямам

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 21:19 
Аватар

За р3 действай.А Ако снимаш събития или видео ще е голям напредък новия АФ. Камерата ще е страхотна.

За Метабонеса не се кахъри толкова. Ако имаш път към София ми се обади да пробваме тия светли тамрони. Предполагам че няма даима ядове, но ще бацат само в "Зеления" режим т.е. няма да имаш следящ фокус и lock-on. С R3 вероятно ще работи Eye AF.

Иначе ето тука пише за софтуера на метабонес какво има.

http://www.metabones.com/article/of/EF-E_Firmware_MAC

Оправяли са 150-600 тамрона и 45/1.8 последната година и нещо. Сигмата мц-11 вероятно няма да работи с тия обективи добре.....

Може да пуснат метабонес обновление за r3. Има някакъв шанс сега да не работи баш както трябва. За А9 май имаше някакви проблеми в началото. Хората са стабилни и си ги оправят бързо нещата.

Аз ползвам 24-70 пред последния на "зелен" режим и съм много доволен. На единичен фокус работи надеждно и точно. Точки има по централните 60% от кадъра, както и със сигмата и р2. Следящ фокус няма. Face detect работи.

проблеми няма грам със стабилизацията. Работи си идеално тамрона 24-70 и на тъмно и на светло. На р2 кърти мивки. Тамрон просто са изригнали. Обектива стабилизира две оси. Апарата други три. Обектива компенсира измествания - нагоре-надолу и ляво-дясно. Апарата компенсира ротация по трите оси.....Така работят всички Е обективи и просто нещата са по-добре. Иначе само с обектив нямаш стабилизация на ротацията. Ама ако толкова държиш може и да има опция да се изключва тая хитрина. Метабонеса като го закачиш на компютър можеш да му менкаш разни опции....тъпотии са повечето и не се занимавам много с тях освен когато объркаха един update (оправиха го след седмица)

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 21:39 
Аватар

Последния 24-70 G2 ли имаш предвид? Иначе аз живея в София ;)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 22:35 
Аватар

Моя е малко по-стар от последния. Ето това ползвам, то си има вградена стабилизация.

Изображение

В началото
 Профил  

botzi
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 23:48 
Аватар

Този ми е добре известен, новия е доста по пъргав и с подобрено боке (общо взето лещите от пентакса и тяхните покрития ама в нов дизайн и доста по-пъргав мотор)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 4   [ 80 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4