Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 4   [ 80 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Re: to metabones or not to metabones
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2017, 14:34 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
За 100мм с мога да потвърдя че баца с а7м2 и метабонес 4. 85/1.8 също. Май и с мц-11 бачкат добре. С китайски адаптери не са използваеми

85/1.2 пробвах ала беше много огрухан и само на центъра със зор потвърди фокуса. Същото и с огрухан 50/1.2. За съжаление не съм пробвал читава бройка новичка. Пък стария канонски обектив се разбива и е зле с аф.

Sent from my D6633 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 00:41 
Аватар

По въпроса за 85мм - сигмата 85/1.4 е много готина старата. Компактна, лека, с хубава картинка и не много скъпа. Ако има как да се вземе нова или много малко използвана си струва. Аз бая време и пари загубих да ремонтирам моята, защото имаше износени детайли. В сигма Германия накрая ги смениха и сега е пушка

В началото
 Профил  

Ivan_A
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 16:16 
Аватар

Рег.: 15 Сеп 2016, 13:24
Благодаря, Кириле!
Май ще пробвам един Metabones ...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 17:06 
Аватар

Може и Сигма МЦ-11. С повечето обективи работи. Двойно по-евтина е. Със сигма обективите новите всички функции работят.

Наскоро четох една тема в ДПРевю и одтса хора са предпочели сигмата.

https://www.dpreview.com/forums/post/59207023

В синтеза може би имат и двата преходника и имат доста канонски обективи. Аок можете да минете питайте ги за една проба да си решите. Лошото е, че в магазина не са с последни софтуери. Ако сте в София мога да покажа как бачка Метабонес-а. Ако е на някоя сбирка, може да дойде някой със Сигма да ги сравните.

За мен предимството на метабонес-а е, че режимите на АФ ( зелен и такув като Е боектив) се избират с един бутон. На симгата според обектива сеизбира режима. А вероятно сигмата в даден момент ще е по-добрия избор за сигма Арт обективи. Със сигурност 85-цата и 135-цата са мислени и тествани със А7 серията преди да излязат.

В началото
 Профил  

bobyn
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 17:17 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 11:57
А с по-старите (които ги няма в "оня списък") съвсем нищо ли не работи? Например със Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM (http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-17-50mm-f-2.8-EX-DC-OS-HSM-Lens-Review.aspx)

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 18:38 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
МЦ 11 превръща АРТ серията на Сигма в нейтив обектив. Работят точно така, както би рабоитил Сони или Цайс обектив. Със по-старите сигми работи, за мен лично без забележка, но с някои ограничения, т.е. не работи фокус по очи, не разпознава лица и т.н. глупости, най-същественото ограничение е, че фокусната зона не е по целия кадър, а както би била на дслр в правоъгълника в средата. 85/1.4 работи по един и същ начин на а7ii и на 5д3. Накратко старите сигми работят както биха работили на всеки дслр.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 19:17 
Аватар

Чакай сега има и още едно измерение, което забравихме!

Ако апарата е А6300, А6500, А7м2 или А7р2 - тогава сигмата работи със всички обективи. Ако си с по-стар апарат смислен АФ имаш само с Глобъл Вижън т.е. Арт, Спорт, Contemporary обективи т.е. АФ няма да ти работи задоволлително със 17-50/2.8, сигма адаптер и А6000 (С А6000 ще имаш горе долу приемлив за пейзажи, но доста бавен фокус. с А5000 направо няма използваем АФ)

С Метабонес вероятно ще имаш сравнително поносим АФ със всички камери и всички обективи - А7с, А6000, А7р и т.н. Това е с нейтив поведение с eye AF и каквито други чикии се сетиш, но.......

Тоя "нейтив" режим държа да кажа за мен не работи надеждно нито със Сигма нито със метабонес преходник с кои да е обективи. Хънти понякога по неясни причини, понякога потвърждава без да има фокус въобще. Това дори да е 5% от случаите ме вбесява. Вярно аз го тествам предимно и само с 1.4 обективи 24, 35 и 85 и таме сложно за контрастен АФ. Може би на 24-70 да е надежден, ще пробвам с метабонеса. Симо например беше доволен от 18-35/1.8 на А6000 или а6300 със сигма мц-11 по спомен - за мен същата комбинация не беше приемлива въобще.

17-55/2.8 канона тествах на А6300 с тоя нейтив режим и там пак беше малко хахава работата - веднъж баца перфектно, после не ще.....

ПП Ivan_A е със А7ii и при него Сигмата дава 80% от това дето дава метабонес и дори понякога може да по-добре - поне така пишат хората в оная тема. Аз двата адаптера ги имах за няколко месеца и особена разлика не видях.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 20:23 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Някакъв Вилтрокс се появи в румора с макро функция (като макро пръстен - рязтяга се)... Много добре замислено.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 21:33 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 06:59
kiril написа:
Чакай сега има и още едно измерение, което забравихме!

Ако апарата е А6300, А6500, А7м2 или А7р2 - тогава сигмата работи със всички обективи. Ако си с по-стар апарат смислен АФ имаш само с Глобъл Вижън т.е. Арт, Спорт, Contemporary обективи т.е. АФ няма да ти работи задоволлително със 17-50/2.8, сигма адаптер и А6000 (С А6000 ще имаш горе долу приемлив за пейзажи, но доста бавен фокус. с А5000 направо няма използваем АФ)

Окей да те попитам за това ли сигмата 18-35 с mc-11 на моето а6000 не работи така бързо както с канона с който я тествах или нещо не съм разбрал като хората, за което се извинявам. Имаше огромна разлика с канона просто. Ако взема а6300 по-добре ли трябва да бъде. Хванах и я сложих на един канон преди месец и летеше АФ

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 21:52 
Аватар

Питай Симбон той има повече опит с тая сигма и му хареса.

Sent from my D6633 using Tapatalk

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 21:53 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Ще е по-добре, но няма да стигне канона. Все още не е измислена безогледалката, която да фокусира със скоростта на дслр. За сметка на това прецизността и постоянството на фокуса е на светлинни години пред тази на дслр-ите.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 21:59 
Аватар

Ще взема да ида във фотосинтезиса да тествам разликата а6000 и а6300 ако забележа нещо. А иначе канона, с който тествах беше 600d не е кой знае какво

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 22:08 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Биска, те затова хората казват, че пълно щастие нЕма!!! И затова ще се продават и едните, и другите. Поне засега...

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 00:05 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Аз като ползвател и на едната и другата система мога да кажа, че с "L" обектив канона е непобедим в бързина на АФ и следяща система за спорт, но до тук нещата спират. Няма да говорим за динамика на фотката и т.н. Снимал съм и с двоките, и троките, и с ФФ. По отношение на бързина на АФ са много добре, обаче за останалото е пълна трагедия. Са това е мое мнение, не го натрапвам на никой.

П.П. Това със сонито няма как да стане, ама се пробвайте де ;)

Изображение

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 00:20 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Адаптерите си ги ъпдейтвайте преди да тестите :) камерите също. Аз като пробвах А6000 със въпросната сигма не забелязах да е по-бавна от нейтив обектив на сони, но 35 1.4 арт примерно по спомен не тръгна хич. Дори напротив, беше бая бързичка 18-35. Относно бързината, зависи от светлината. На светло дори А6000 не бави, на тъмно всички бавят и по-важното е както каза Биската - точноста. Безогледалките не грешат и още не са овладели мушингиите на ДСЛР-ите за усещането от АФ. Имам в предвид, че канонските ДСЛРи писват преди да са приключили с фокуса и това създава допълнително усещане за бързина. Останалите производители правят подобни мушингии, дефакто обаче към момента само високия клас ДСЛР може да се мери като фокус с безогледалките, говоря за камери от 2000лв на горе.
А6300 е много добър при следящ фокус, по-бърз е също с малко.

Днес си пробвах 35 1.4 арта с метабонеса марк 4 и явно не беше ъпдейтван защото ай фокус нямах. Но както и да е... аз си търся МС-11 и това е. 35цата е в мен, остана да и взема преходник.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 01:03 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Симо за А6000 сигурно си прав, за съжаление само съм го виждал, дори не съм го пипвал и не знам как снима. Обаче ето този кадър съм го снимал със 70-200/2.8 Л, на дръгливия канон визьора му е като шпионка, а лястовицата лети със 11 m/s, само гледах птичето да е в кадъра и ето това стана...

Изображение

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 01:50 
Аватар

simbon4o написа:
Днес си пробвах 35 1.4 арта с метабонеса марк 4 и явно не беше ъпдейтван защото ай фокус нямах.

Тука е по-сложно Симо. Метабонеса дори с нов софт има два режим green и advanced. Единия си го избираш да е по-подразбиране (софтуера на компютъра сега дава 10-тина опции, да си избереш, как да се държи). Другия режим се избира с бутона отстрани.

За да избереш втория режим - откачаш адаптера с леко завъртане, да няма контакт. Натискаш бутона и заключваш байонета. Държиш бутона и не пускаш. Палиш апарата. След 2-3 секунди пускаш бутона.

Сега не си струва да купуваш метабонес 4 май. Излиза 5-цата на същата цена с много по-мощен процесор след 2-3 седмици....не знам за какво са сложили мощен процесор ама не бих се учудил да видим интересни неща от метабонес. Та ако мога ще мина на 5-ца

ПП За снимки green е по-добрия режим. Другия просто не е толкова надежден.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 09:06 
Аватар

Цитат:
Днес си пробвах 35 1.4 арта с метабонеса марк 4 и явно не беше ъпдейтван защото ай фокус нямах. Но както и да е... аз си търся МС-11 и това е. 35цата е в мен, остана да и взема преходник.

Защо не си вземеш един от ebay или amazon? Аз като търсих пуснах обява в базара, че търся и ми се включват разни хора и ми го предлагат на старо за 480-550 лева, а в чуждите сайтове струва 400-450 поне аз като си го купувах и е нов, а от амазон май имаха и 1 година гаранция като гледах.
https://www.amazon.co.uk/Sigma-MC-11-Canon-Mount-Converter/dp/B01C7A3W7S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1490422205&sr=8-1&keywords=mc-11
181 паунда

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2017, 09:55 
Аватар

tishovsx написа:
Симо за А6000 сигурно си прав, за съжаление само съм го виждал, дори не съм го пипвал и не знам как снима. Обаче ето този кадър съм го снимал със 70-200/2.8 Л, на дръгливия канон визьора му е като шпионка, а лястовицата лети със 11 m/s, само гледах птичето да е в кадъра и ето това стана...

Мирърлесите още не са за дълги обективи. Там ДСЛРите държат фронта все още :).

kiril написа:
simbon4o написа:
Днес си пробвах 35 1.4 арта с метабонеса марк 4 и явно не беше ъпдейтван защото ай фокус нямах.

Тука е по-сложно Симо. Метабонеса дори с нов софт има два режим green и advanced. Единия си го избираш да е по-подразбиране (софтуера на компютъра сега дава 10-тина опции, да си избереш, как да се държи). Другия режим се избира с бутона отстрани.

За да избереш втория режим - откачаш адаптера с леко завъртане, да няма контакт. Натискаш бутона и заключваш байонета. Държиш бутона и не пускаш. Палиш апарата. След 2-3 секунди пускаш бутона.

Сега не си струва да купуваш метабонес 4 май. Излиза 5-цата на същата цена с много по-мощен процесор след 2-3 седмици....не знам за какво са сложили мощен процесор ама не бих се учудил да видим интересни неща от метабонес. Та ако мога ще мина на 5-ца

ПП За снимки green е по-добрия режим. Другия просто не е толкова надежден.

Забравих за копчето и режимите :). Ако не ми се наложи да взема МС-11 по спешност може да попадна на мета4ка втора ръка като почнат да ги разпродават :D

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 22:28 
Аватар

Така днес пробвах МС-11 и Метабонес Т(марк4), за метабонеса съм сигурен, че е последна версия на фърма. Сигмата... както си беше от павильона.

Метабонеса - не бих го препоръчал за ползване с Арт сигми. Също така режима му, който емулира сонешки обектив е тотално неизползваем с обективите, които пробвах... може да има някой с мойто да работи, но не намерих такъв. В нормалния режим има ограничения като липса на видео АФ, няма лок-он фокус следящ, няма фокус по очи и още някой дреболии. Иначе при избрана зона си ползва фазовия фокус и работи точно и бързо с всякакви стъкла. Пробвах от кропски 17-85IS до 100-400L и с всички работеше, както казват не работела алфата с дълги обективи ами работи си. Друга съществена разлика е възможноста да се слагат кропски обективи и стойката за статив на самия адаптер.

Сигма МС-11, за пореден път се убедих, че това е моя адаптер. 35 1.4 си работи като нейтив обектив и дори по-добре защото онази пръчка дистагон 35 1.4 FE изобщо не иска да фокусира на по-тъмничко и не фокусира и точно. Арта работи като змей. Всички функции работят, дори видео АФ има и като изключим лекото предрусане съчетано с лек звук видео АФ му е напълно използваем. Остана да си намеря такъв и да си го купя :).

На метабонеса пробвах: 17-85IS, 100 2.0 USM, 200 2.8 USM, 100-400L и си бачкаше почти като ДСЛР.

ПС тествах само на 7р2

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 23:15 
Аватар

:up:

Важно е да се каже, че като цяло следящия фокус и на двата режима е тотална щета. На advanced режима дето е за по-стари камери и ужка се държи като сонешки обектив ползва само контрастен фокус и следящия хънти постоянно - не само за движение не става ами и на статични обекти се омазва. На зеления режими има уж следящ фокус ама не надежден поне на А6300 и А7м2

Аз на А7м2 само на зелен режим го ползвам с малката зона и ми работи перфектно. До сега само с 17-55 имах някакво по-странно държание на фокуса и с един разбит 85/1.2 искаше само на централна. Другите обективи са си били винаги точни на зеления режим, а доста пробвах вече. В малката зона има 4 фазови точки на А7м2 и понякога трябва да заключиш няколко пъти да нацелиш правилната малка точка...

Големия яд за мен е , че като няма фокус по очи, изисква смяна на фокусната точка с шайбата отзад или врътките (не мога да им свикна, а от некс-7 насам пробвам) и освен това няма как да намалиш броя избираеми точки като на А77м2. Демек докато минеш от лявата горна третина на дясната долна е едно епично едно минутно цъкане

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2017, 23:24 
Аватар

Мда дори като си нагласиш бързи бутони си иска малко цъкане. Но поне работи бързо. Мен ме устройва адвансед режима с функции като на нейтив обектив, но със артовете само може да работи и то с МС-11, метабона беше неизползваем там.
Забелязах че фейс детекшъна работи на метабона когато зоната с точки е избрана достатъчно голяма или фейса е в малката избрана зона.... Като избера голяма зона с всички точки фейс детекшъна до някъде спестява цъкането и местенето на точки. Но предпочитам на МС-11 фокуса по очи.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 4   [ 80 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща