Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 25 от 27   [ 579 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
fast_eyebrow
  Re: A7r II официално
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 12:27 
Аватар
В какво е давен, в яйчни белтъци? :)

В началото

Реклама

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 12:36 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Може и да е овалян в брашно :) не е ясно колко време е стоял на дъното на океана и после солта е кристализирала.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 19:06 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
За 100лв, ако си го почистиш може да си го слага човек на рафта вкъщи, на масата на сбирки на форума... :)

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 19:53 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Онзи ден си купих А3-2016 самсуняк,не знам какво епроблмното на андроида,само играя шах и натискам зелен и червен бутон и 4-5 смс в месеца,ако имах ябълка,пак щеше да е същото,чак се учудвам за тия проблеми дето казвате,а съм сменил една торба с телефони...:)А за влаго и прахо устойчивостта,ясно е ,че лъжат но и не врявам както каза Майстора,това да е само от конденз, та той прилича на опел от 80-год.на миналия век... :lol: :lol: :lol:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 21:27 
Аватар

Аз съм супер доволен от Р7 на хуавей, първо взех на жената и после и за мен. Втора ръка са, не са ъпвани и работят добре. Батерията не кара много, но телефоните са тънки и леки. Дисплея е много добър, много по-верни цветове от самсунги, сонита и дори някои ябълки. От време на време показва, че е андроид ама като цяло е ок.

А по темата, оказва се че 7р2 фокусира много добре на тъмно. Гледах си кадрите от мократа сватба, сложих му 35 1.8 кропския и фокуса е учудващо точен, бързо фокусираше и дори следящия работеше на дансинга при лоши светлинни условия. Има и кадри на 12800исо... нищо общо няма с други машинки с които съм цъкал в такива условия. Усеща се, че има по-добър динамичен обхват и цветове на тъмно. Това, ако имаше втори слот за карта щях да му взема за 600лв преходника за никонски обективи и да си снимам само със сони. Отново обобщавам - страхотна матрица, кофти тяло :).

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2016, 13:20 
Аватар

Вчера след дългогодишни мъки си калибрирах монтитора и почнах да обработвам някакви зависнали събития. Последното което снимах един рожден ден от 300 снимки съм изтрил около 20, което е под 10% брак, като в тези 20 включвам хора дето са мигнали, демек не е проблем от камерата. За сравнение с предишните апарати (Д7000, А7р) нещата бяха трагични говорим за над 30% брак.
Сони рулира, сигурно с Д5 или Д500 да съм се справил и по-добре, ама цена, и размери, и тегло, и кеф са не сравними.
ПС: А с 55/1.8 затворен на ф2.2 можеш да кропиш до безкрайност :)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 00:38 
Аватар

Малко набързо ама все пак
https://www.flickr.com/photos/simbon4o/albums/72157670988360940

ИзображениеDR 1 by Simeon Kolev, on Flickr

ИзображениеDR 2 by Simeon Kolev, on Flickr

Файловете са конвертнати с една и съща настройка и снимани на 100исо. После са яко разпъвани :).
Впечатления:
1. Старото 7ръ се държи по-добре срещу светлина. Обектива е един и същ на една и съща бленда, но на старото 7ръ флеъра е по-слаб и контраста по-силен.
2. Новото 7ръ има малко по-добро поведение при възтановяване на светлите области. Можеби половин стоп максимум повече пази в светлото като материал.
3. Стария модел има малко по-малко артефакти от компресията на файла.
4. Сенките - понеже контраста е пострадал от флеъра, не бих взел под внимание сенките от конкретния тест, но все пак по-чисто ми се струва че се пушва. Без постеризация и некомпресирания има малко по-малко шум и по-добре запазен детайл. Макар и малко се усеща.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 00:44 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Много яко благодаря!

На 100% са кроповете нали?

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 00:47 
Аватар

kiril написа:
Много яко благодаря!

На 100% са кроповете нали?

100% като изтеглиш целия размер :)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2016, 11:05 
Аватар

Сега на второ четене :) в светлото р2 пази повече монохромен детайл, цвета гори на едно и също място. Това прави предимството му реално никакво. Следващия тест ще е с някой по-нов обектив дето носи на насрещна светлина по-добре от микро никора, който явно леко е паднал контраста му със р2ката. Мисля да пробвам тест и на 1600 и 6400исо понеже там ще се види по-добре предимството на новата матрица. Само да ми остане време може да вкарам и някой друг никон в батъла.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2016, 21:28 
Аватар

Някой пробвал вече фърма 3.30? Имало подобрено това онова, ама преди някой да каже всичко ок ли е аз не сменям :D

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2016, 00:49 
Аватар

Тамън го видях, но утре ще снимам и не ми се рискува. Не виждам нови фичъри, така че едва ли ще е нещо забележимо.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2016, 08:36 
Аватар

Ами като изключим това за hdmi изхода другото са общи приказки за подобрено поведение, но щом са намалили греенето и са увеличили стабилноста може да е за сметка на качеството на лайфвюто(което и без това си е скапано) така че и на мен не ми се рискува.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2016, 02:37 
Аватар

Намерих workaround така наречения за проблема с трудния фокус с ръчни обективи заради мазното лайфвю. Направих си пикчър профил със Detail +7 и сега е значително по-лесно да се фокусира ръчно. Не е като на 7р първа версия, но пак е много по-добре от по принцип. С криейтив стайл бях пробвал, но там шарпнеса не стига.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 11:24 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Нещо големи драми раздухват с влагозащитата..
Снимки и линкове под снимките..
https://flic.kr/p/KYtY8s

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 12:58 
Аватар

Тая теория нещо не се връзва. Единствения начин да стане конденз е, ако камерата е студена и я изкараш някъде на жега да седи. Тогава студените охлаждащи плочи ще се овлажнят, но при пусната камера това така топли, че всичко ще изсуши, ако снимаш видео ще изсъхне и отвън да е мокра...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 13:00 
Аватар

Пълна глупост е това. Има оплаквания от всички модели на Сони за корозия - помня поне за некс-7 защото следях форумите и за А7 оригиналдъ.

Човека измисля теория базирайки се на два случая, но проблеми подобни има с всички безогледaлни Сонита - вижте форума на ДПревю. Сони биха могли да видят дали статистически А7р2 се чупи по-често от предните модели. Може би най-праивлно е да сравнят с DSLR-ите като А700/А900/А850 и дори А99.....Стемарк може и да имат идея вече дали р2-ките се чупят много по-често от предните модели в следствие на корозия.

ПП е така за майтап потърсих "корозия" в ДПР форума и се оказва че има и теми (Сравними по-брой с тези за Сони) за Никон Д810 и Д610.......

Ето случай с 5д мк3 идентичен с този на Вики http://www.canonrumors.com/forum/index. ... ic=16121.0

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 14:17 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Трудно ми е да повярвам, че е само от изпотяване. То трябва да влезеш от -20гр и да си оставиш камерата пред камината за да се получи такъв конденз. Колко сме коментирали тук за темпериране на камерата след използването й при минусуви температури.
Кирил гледам е писал още преди 20 дни там.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 14:25 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
Баси :shock: В кви киселини си къпят апаратите тия хора, или в негасена вар, що ли?!

Що на мене нито някое Сони нито друг апарат (имал съм Фуджи, Панасоник и Олимпус) никога ме ми е кородирал? Хем съм прекарвал с месеци в пустинни и в тропически места с екстремна влага и/или прахоляк.. Не че 'нормалната' английска влага не е хипер-ревматична :verysad:

Едно петънце да бях видял поне, на поне един апарат или обектив... Имам само един Юпитер-8 с малко сива корозия отвън по алуминиевия (мисля) корпус, но той така си дойде след като живя 30-40 години в центъра на 'суха' София...

Нещо не ми се връзва или Бог ми е пазил незаслужаващата техника... :confusionshrug:

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 14:51 
Аватар

Писах и на Вики още преди няколко седмици да. Много е неприятно да дадеш 3-4 хиляди евро и да ръждяса за по-малко от година. Може да е от климата и апарата да не го понася - подобни неща имаше и с предни модели, да го кажа пак. По принцип всичко дето има ток при висока влажност и кондензиране, може да развие тия симптоми, дето ги има на снимката т.е. тока и влагата помагат на корозията - това се учи и по физика.....

Тука явно производителите правят някакъв компромис. Ако направят апарата като автомобилна електроника няма да има подобни проблеми по 10-15 годинки поне. Лошото е, че няма да са толкова малки и леки апратите (Дори ДСЛР като 1ДХ е относително леко и малко нещо), няма да подлежат на сервизиране. Вероятно стабилизиран сензор няма да може въобще, да се направи. Самата с-ма със сменяеми обективи ще е доста по-сложна за да се изолира сензора и затвора от останалия апарат (при ДСЛР-ите има и огледало и мотори и датчици за бленда и АФ).

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 15:30 
Аватар
Ала-бала.И без да съм металург или инженер ми е ясно, че тия свръзки, проводници, планки и т.н. са еднакви и от еднакви материали за всички камери.Едва ли компаниите производителки на камери си ги правят сами, предполагам, че ги купуват.И ако отвориш никон, канон или сони ще видиш, че са с едни и същи компоненти. Тая мома Вики, кой знае с какви козметики и лакочистители се е мазотила. Една колежка имам, сменя телефоните през месеци.Ако ги видите-яко клеясали и мазни, вътре сигурно са яко окислени.Като я питах, що са й такива, тя каза "Кремове, фон дьо тени, гримове, лакове" и др. Подобни вещества от тежката химическа индустрия. :)

В началото

simbon4o
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2016, 18:58 
Аватар

Номера е като сменяш температурата да е пуснат видео записа :) няма да има конденз. Явно новата матрица или прилежащите и компоненти греят за световно защото 7р не съм го усещал толкова топъл като 7р2 никога, а е с по-кекаво охлаждане и очевидно платката с процесора е обърната грешно, за да грее на матрицата... На 2ката явно са направили каквото са можали ама компонентите пекат яко. Можеби само използването на по-скъпи материали и компоненти би решило проблема ама от сони това няма как да го видим.

Също така много ме съмнява тази работа с тези малки ушички да е виновна за конденза вътре, това е много малка площ прилично покрита от капаци. Чак от там да вземе топъл въздух и да го прекара навътре... по-скоро самата камера е цялата неуплътнена и е нужно да се темперира като се внася или изнася на топло от студено, защото иначе влиза вътре топлото и прави вода. Днес се загледах по-сериозно по въпроса, понеже зачестиха теми и клипчета в нета, имаше и много оплаквания след снимане на мъгла и други сериозни климатични условия - еми нормално е незащитена камера да влезе вода и да стане проблем. Със защитените камери пак има проблеми, по-бавно се аклиматизират и ако отвориш някое капаче и нарушиш целоста на системата гълтат прах на концентрирани места. Също така обективите, ако са защитени и те трябва да са IF само иначе си помпиш уплътненията и ги разваляш.

Най-важното при такива казуси е сервиза - ако камерата е прилично направена и сервиза те признае за виновен... все тая. Ако е дори перфектно направена пак има как да стане сакатлък и тогава пак опираш до сервиза... В момента по-пекан сервиз от Стемарк няма на територията на страната, затова за мен по-подходяща марка няма. Просто като намалее малко работата ще пратя камерата до Стефан за ден да я отвори и почисти, ако има проблеми и продължавам нататък :D

ПС аз имам друго оплакване :) последната сватба реших да надяна светкавица в ресторанта върху камерата и се оказва, че грипа е безкрайно неудобен за моята ръка като сложа повече тежест на камерата. 7р също беше така със светка, но захвата там е друг. Със 7р2 ръбовете отзад на камерата ми се падаха на началото на палеца и ми натискаха сгъвката, по едно време започна да ми изтръпва пръста вечерта и викам ко стаа... после се светнах. Иначе определено подобрих ръчния фокус с последната хватка с подострения пикчър профил. От криейтив стайла шарпнеса не стига за прилично остро лайфвю.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 25 от 27   [ 579 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща