Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 10 от 12   [ 255 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Re: A7II официално анонсиран !
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2016, 20:59 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
spotter84 написа:
Не знам как е Jpeg-a при А7II, но при А6000 на Multi Frame Noise reduction аз лично бях много доволен дори при ISO над 6400.

Същото е горе долу.

Има един малък проблем - А6000 е 10 фпс, а А7-ците са с бавни затвори 5 фпс и по-бавно правят тия номера и по-шумно. Ама се получава особено а7м2 има стабилизация.

А58 има ли ги тия неща?

В началото
 Профил  

Реклама

elmago
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2016, 21:00 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Кире, предполагам, че има. Но както казах и по-горе, за мен е крайно недостатъчна, за да ме накара да използвам тази опция, при тоя убийствен размер на файла.

В началото
 Профил  

spotter84
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2016, 21:46 
Аватар

Рег.: 23 Яну 2014, 10:52
Тези дни пробвахме на Multi Frame noise reduction със Симо (sayman) дори на ISO 128000 и а6000 пазеше доста детайл :)

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:28 
модератор
Аватар

Ще споделя тук впечатленията ми след първата сватба, която снимах вчера с а7цата. Пробвах се да го ползвам като основно тяло, макар че при мен като цяло няма такова понятие и броя кадри почти винаги е много близък от двете.
Това дето ще напиша касае и преходника сигма МС 11, но според мен и с нейтив обективи нещата няма да са много по-различни, поне от това което съм видял като поведение с такива стъкла.
С две думи все още не са готови тия тела за тежък репортаж, поне не и по моя начин на снимане. За някой "улегнал" фотограф дето прави по 100 кадъра на час ще е перфектен.
С различните обективи се държи различно, като най-бавен е с 35цата, която си е най-бавна и с другите ми тела. Най-добре е с 85. Като цяло артовете не са най-бързите обективи по-принцип.
Та с 85 на всякакви условия се държи напълно задоволително. И в църквата и в ресторанта. 20ката също. С 35 си иска повече светлина.
Фокуса като цяло е много по-туткав от на каноните(дори и от 6д), но до момента, в който не го изпусне и не почне да търси е прилично. Изпусне ли го първия път кадъра е заминал отдавна.
Освен фокуса като цяло тялото е значително по туткаво от каноните. Всичко му е по-бавно. С него няма шанс да го включиш и да почнеш да стреляш. А за жалост изключване се налага заради тъпите батерии. Вчера имам 2100 кадъра с него и 1800 с канона. Канона не успя да изхарчи една батерия, докато сонито опапка 4 и половина.
За да не звучи целия пост негативен ще завърша с това, че причината поради която го взех е потвърдена. Фокусният брак е минимален. Без да съм селектирал още кадрите няма да мога да кажа точен процент, но залагам, че не е повече от 10%, което за мен клони към перфектност.
Това е.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:37 
Аватар
А с канона колко е ?

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:40 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
С грип ли си или без ?
Може да помогне за батериите.

----
За бързина ще се чака следващото поколение с тоя LSI чип, явно ще го бутат навсякъде - досега А99II, a6500, RX100V...
Нищо чудно да го пуснат скоро с тая цел, както направиха с а6300.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:46 
модератор
Аватар

Грипът още не е пристигнал. Поръчах веднага след като го взех, но е на път все още.
Жорка, с канона и 50% мога да го докарам.
Ами дано го подобрят още. Само може да спечелим.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:49 
Аватар
Може ли да се каже, че това предимство при канона в бързината е благодарение на по-неточния фокус?

В началото

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:55 
модератор
Аватар

Не знам човек. Може и от мен да си е проблема и това, че искам да хвана всяко движение по време на танците(брака е основно там). Но при каноните и изобщо при всичко дслри има едно и също тъпо поведение, което се изразява в това, че хем фокуса не е избягал тотално, там е някъде, но всъшност го няма. При сонитата фокуса е супер точен. Ако нещо не е на фокус, то си тотална щета. Мен това ме дразни на фазата и това включвам в тия 50, че и повече %та брак, за които говоря.

В началото
 Профил  

tito86
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 08:57 
Аватар

Рег.: 29 Окт 2014, 01:15
Моите впечатления са напълно аналогични с тези на Биската.
Тялото е чудесно и има страхотни благинки, но си е бавно спрямо професионалните огледално рефлексни тела.
Аз не посмях да снимам изцяло с него и основно снимах подготовката и фотосесията, където имаш достатъчно време.
Най-големия плюс на това тяло е че кажи речи няма брак и матрицата кърти! Всичко останало за мен лично са подробности.
В ресторанта се държи доста прилично, но според мен ще изпускам моменти ако разчитам изцяло на него.
Така или иначе моята идея беше да го взема основно за подготовката и сесията, така че оправда напълно очакванията ми.
Тези дни и аз ще се похваля надявам се :)
Ето малко кадри с него.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 09:00 
Аватар
Тикам въпроса натам, да видим, дали има някаква взаимовръзка между бързина и точност на фокуса.Сиреч, по-точен, но бавен или бърз, но не винаги консистентно точен.
Би било интересно и Симо да изкаже мнението си, как е с никон д750 и сонито. И дано да е обективен като теб,Бисер!

Да видим може ли "хем душата в рая, хем xyя докрая". :-)

В началото

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 09:10 
модератор
Аватар

Еми сигурно има взаимовръзка. Предполагам, че чистия фазов фокус какъвто е в дслрите това са му възможностите.
При сонитата има фаза и контраст. Предполагам че контраста допринася за това прецизно фокусиране и същевременно пречи за бързината.
Много хора са супер доволни от 5д3. Аз още като го взех мисля писах, че някакви съществени предимства пред 6д не виждам. С никон освен д7100 и д7200 нямам опит, а и с тях е някакви тестови щракания. Симо си е фен на марката и може да бъде обективен или не, но така или иначе ние с него, а и с всеки, снимаме малко или много по-различен начин, та не знам колко ще е релевантно съпоставянето на мненията ни. Ако ми изпадне възможност да снимам сватба с Никон ще споделя. Но личното ми мнение е, че нещата ще са същите.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 09:21 
админиспамър
Аватар

Затова А99II поне на хартия е перфектно замислен - фазов фокус на на AF модула и сензора.
Ще видим на практика - може да е пореден flagshit :-D

Sent from my C6603 using Tapatalk

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 09:28 
модератор
Аватар

Така е. Лошото е, че дори да се окаже вярно всичко на хартията ще се наложи смяна на цялата система, което е много гадно упражнение и не искам да си го причинявам пак. Дано направят а9 нещо си дето да е поне толкова добро или повече...

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 19:48 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
fast_eyebrow написа:
Тикам въпроса натам, да видим, дали има някаква взаимовръзка между бързина и точност на фокуса.Сиреч, по-точен, но бавен или бърз, но не винаги консистентно точен.
Би било интересно и Симо да изкаже мнението си, как е с никон д750 и сонито. И дано да е обективен като теб,Бисер!

Да видим може ли "хем душата в рая, хем xyя докрая". :-)

Може :) вече писах в другата тема за 7р2 или за сигма адаптера беше. Д750 ме ошашка с консистентност на фокуса. Просто е няма такъв змей, само с д500 и д5 не съм пробвал да снимам така по-продължително и нямам наблюдения ама д750 е най-доброто от никон до момента за сватбено снимане. Снимах през цялото време на 3Д тракинг следящ фокус и брак почти няма. Слагаш обектив, 4-5 кадъра калибрейшън и после няма тъмно, няма светло кове. При това доста бързичко. Това са всякакви сцени, подвижни/неподвижни обекти на всякаква светлина.

elmago написа:
Еми сигурно има взаимовръзка. Предполагам, че чистия фазов фокус какъвто е в дслрите това са му възможностите.
При сонитата има фаза и контраст. Предполагам че контраста допринася за това прецизно фокусиране и същевременно пречи за бързината.
Много хора са супер доволни от 5д3. Аз още като го взех мисля писах, че някакви съществени предимства пред 6д не виждам. С никон освен д7100 и д7200 нямам опит, а и с тях е някакви тестови щракания. Симо си е фен на марката и може да бъде обективен или не, но така или иначе ние с него, а и с всеки, снимаме малко или много по-различен начин, та не знам колко ще е релевантно съпоставянето на мненията ни. Ако ми изпадне възможност да снимам сватба с Никон ще споделя. Но личното ми мнение е, че нещата ще са същите.

От мен по-обратното на фен няма никъде :). Фен съм на техника, която работи както искам. Марката е без значение, никона определено са направили моята камера този път. Д7200 трябва да е със същия АФ като д750, 7100 е по-стар ама пак приличен поне на светло би трябвало да не е по-лош. Д750 обаче остава за камера номер едно при сватби защото ми допадна много.
Контрастния може и да е бърз, но трябват алгоритми. То е като при фазовите фокуси, всички правят кроснати, светло и др. обаче не всички работят както трябва. На никон мултикам1000 дето е 11 точки от които само една кросната мачкаше навремето де що има АФ системи, а пентакс дето имаха 9 кроснати и 2 некроснати за нищо не ставаше...

И така, единствения кофти момент с д750 е че точките са сбичкани в средата за човек свикнал с целия визьор да фокусира. Някой път не ми стига мааалко на височина. Но това да му е кусура...

А7р2 с адаптер сигма и артове е супер консистентен на бавноподвижни обекти, на по-бързи не може да ги стигне винаги. Очаквах повече брак понеже в студио с на Киро 70-200 4.0 FE-то имаше доста брак. Но с 35 1.4 и 50 1.4 е супер консистентен. С кропското 35 1.8 сони също е пушка, сигма 60 2.8 също. Хваща и на тъмно, но както казаха канонджиите не е ДСЛР бърз, бавничко работи и понякога се шашка. Снимах клип с А6300 докато фокусирам с А7р2 и сигмите, на седмицата на сони във Варна ще говоря по въпроса и евентуално ще покажа какво прави нагледно в реални условия.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2016, 22:09 
Аватар
Общо взето в три поста от Бисер и Симо станаха ясни нещата.

В началото

dynax
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2016, 02:28 
админиспамър
Аватар

simbon4o написа:
Д750 ме ошашка с консистентност на фокуса...

Така са докато не им се раздрънкат огледалцата :D

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2016, 05:11 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 15:42
dynax написа:
simbon4o написа:
Д750 ме ошашка с консистентност на фокуса...

Така са докато не им се раздрънкат огледалцата :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Евала на Бисер ,Тишо и Симбончо за реалното споделяне на предимствата и недостатъците на А7ll. Повечето биха си хвалили своето като " the best" ;)

П.п ...баси не знаех че за една сватба се пуцат 4к кадри :o

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2016, 06:19 
модератор
Аватар

Не всички го правят Саше. Тая година снимах и три видео сватби. Две с брат ми и една с някаква друга фотографка. Също така бях и гост на една сватба. Еми и в двата други случая (без тези с брат ми - той снимс както и аз) фотографите снимаха каквото снимаха до ресторанта. Вътре вече наблягаха на почивката, хапването и пийването. Аз в ресторанта снимам най-много. Просто ми е най-интересно. Имам жестоки кадри на танцуващи хора от всяка сватба. А снимам много за да мога да хвана повече моменти.
И за да не е изцял офф това дето написах, снощи прегледах набързо снимките от неделя, за да подбера няколко за teaser-кадърчета и в ресторанта има доста брак с а7цата. Но то е неизбежно при толкова движение - сватбата беше много весела и хората се разцепиха от танци, а тялото просто реагира по-бавно. Като селектирам ще направя една статистика и ще споделя.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2016, 07:54 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
И при мен ресторанта отива почти половината кадри от сватба. Не минавам често 2К като бройка за цялото снимане, но съм около 2К всеки път. Съответно 36 и 42мп ми идваше нанагорно за харда и това е и другата причина да харесвам д750 :), файловете са идеални за мен по размери. Многото мегапиксели обаче ме научиха и да мисля повече :mrgreen:

Биска трябва да му свикнеш на А7цата да действаш преди момента. Успеваемоста се качва доста като свикнеш, аз се научих от А7р, което е много тромаво да снимам преди да дойде интересното и брака намаля значително. Помагаше ми и при 7р2, просто макар р2 да е доста по-бърза камера пак не е ДСЛР и има леко забавяне преди да щракне. А с ръчния фокус ми е най-лесно защото си слагам фокуса и чакам да ми дойде танцуващия като снимам малко преди да мине през фокуса, така правя нищожен брак.

Жика днешната техника не издържа на много издевателство, силно се надявам да изкара поне гаранцията никончето. После ще си взема ново и така... Важно е и да не се изтърват новите неща :) леко почукване и край, става като истинско ама не работи както трябва.

santuco написа:
Евала на Бисер ,Тишо и Симбончо за реалното споделяне на предимствата и недостатъците на А7ll. Повечето биха си хвалили своето като " the best" ;)

Никой няма полза от хвалене без да има защо... не бих хвалил и едно нещо без да съм пробвал другите. Аз се кефя на реални резултати, ако техниката си заслужи ще получи похвала.

В началото
 Профил  

misho27
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 09:19 
Аватар

Рег.: 08 Дек 2014, 08:55
Нов ъпдейт за 7м2 3.30 - https://www.sony.co.uk/support/en/conte ... n/ILCE-7M2
Improves the symptoms of insufficient light amount at the edge of flash photographed images depending on the shooting conditions with the system software version "Ver.3.20".

;)

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2016, 11:48 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Не че се оплаквам че пускат ъпдейти, ама как може да пуснат само един бъг фикс, като че ли всичко друго му е наред.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 10 от 12   [ 255 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща