Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
artwork_iv
  Проблем със Sony A7 III отказа бутона на затвора
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 22:40 
Аватар

Рег.: 30 Ное 2018, 22:10
Здравейте,
имам следния проблем. По време на важно за мен събитие тялото отказа да прави снимки, намираше фокус и всички функции и бутони си работеха, но не искаше да освободи затвора и да направи снимки. Натисках силно слабо, сменях различни режими, махнах батерията за малко, смених обектива, но без резултат просто апарата не искаше да прави снимки. При смяната на режими и пробването за да намеря решението единствено в режим на сцени и по скоро спорт започна да снима в серия все едно няма проблеми, но връщайки го обратно в друг режим проблема се връщаше. Махнах картите и му зададох да записва на другата карта (слот2) и пак опитах с изключванията на батерия и обектив и отново не работеше. Вече бях доста притеснен, че това не е сериозно за такова тяло, че не мога да разчитам на него и о ЧУДО взе, че проработи просто от само себе си и успях да закърпя положението. Сега работи ОК, но остави в мен доста въпросителни, дали проблема е само в моето тяло и дали да го давам на сервиз гаранционно, което означава, че ще изляза извън строя поне месец понеже нямам второ тяло.

Има ли други с проблема като мен и знаете ли дали е бъг в софтуера и след ъпдейт ще се оправи.
Благодаря за вниманието и се надявам да развием темата в положителна посока :)

В началото
 Профил  

Реклама

ivan_nikolov80
  Re: Проблем със Sony A7 III отказа бутона на затвора
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 01:01 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 11:03
Има някакъв дерт със софтуера или затворите на А7М3, има и други хора които се оплакват точно от същите симптоми. При някои от тях може и да е дефект в затвора, защото тялото не снима във всички режими, но тук в конкретния случай явно се дължи на друга причина, защото умряли един път пердета, трудно биха заработили отново.
Може и да е влезло нещо по-голямо от обикновените прашинки и да е пречело на сработването. Трябва много да се внимава със смяната на обективи, естествено не всеки път влизат боклуци, но има и трагични случаи.
Само на ел. затвор снимаше ли?
Сега има ли проблеми?

В началото
 Профил  

artwork_iv
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 01:49 
Аватар

Благодаря за отговора. Според мен проблема не беше от влезнал боклук винаги внимавам при смяната на обективи, а мисля че е от някакъв бъг на софтуера в момента на случката доста го бях поизмъчил със снимки, другото което се сетих е че при отказа на снимане светваше и мигаше инфрачервената лампа отпред (поне така мисля, че се казва) все едно показваше, че има нещо нередно. На дисплея нямаше никаква индикация за грешка.
Не съм снимал само на ел. затвор и не се сетих да го пробвам.
Сега работи добре и, ако пак се повтори ще пиша за да допълня темата.

В началото
 Профил  

mitakabs
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 06:23 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 15:29
Минал е в режим на въшно управление , remote/usb или знам ли..
При всички случаи е софтуерен проблема като гледам..
Това с премигването на лампата е интересно. Обикночвено като снимам със дистанционното /IR , тогава пресветва..

Zeiss 24-70 f2.8, Zeiss 135 f1.8, Minolta. 50 f1.4, Sig. 12-24 f4.5.6, Sony 70-300G, Sig. 70-200 f2.8, Min. 50RS/2.8 macro, Minolta 17-35 f2.8-4, HVL-F20 /F58, Sony A6000/35 1.8 OSS и един куп сменени кроп тела..

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 08:43 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
На мен ми прилича , че си го нагласил на 10секунди да ти снима. Може без да искаш, а може и да си забравил... Така, мигайки илюминатора , ми се струва че е отмервал време.
Но при наличие на такъв проблем при други , то е ясно че ще се шашнеш, особено като ти е на зор с важно събитие.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2018, 09:02 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Митака и Ставров може би са прави, възможно е апаратът по един или друг начин да е сменил Drive Mode. :confusion-scratchheadblue:

Иначе ресет на настройките обикновено оправя подобни проблеми.

В началото
 Профил  

artwork_iv
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 02:56 
Аватар

Благодаря за отговорите. Drive Mode превключих и на единичен и на серия не ставаше :) не е било неволно натиснат в друг режим. Днес снимах спортно събитие и всичко беше наред.

Имайте си едно на ум, ако на друг се случи подобен проблем да не се шашне като мен :) иначе камерата е страхотна, но от скоро минах от Канон система и там не съм имал никакви подобни бъгове и не съм изпадал в безпомощност :)

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2018, 13:19 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 11:03
Всяка система си има плюсове и минуси, Канон не правят изключение, но хубавото при Сони е, че при проблем има подкрепата на страхотния сервиз в лицето на "Стемарк", естествено разрешаването на проблема без тяхна намеса е най-добрия вариант. Имат телефони, може да се попита защо се случва, инцидентно ли е или има основателна причина.
Относно снимането на събитие с комерсиална цел, е нормално да се ходи с допълнителна техника точно заради такива случаи, че после изпуснатото трудно се повтаря.
Имало и някаква индикация на дисплея, тя каква беше? Може би тялото си е показало какво му е.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 8 мнения ]