Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 9   [ 178 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Re: A7III официално
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 13:10 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
kireto_a написа:
ами аз има неколко снимки срещу слънцето, ще видя дали има черти довечера. още повече вече има софтуерно решение, сравнително елементарно.

ама от 5 страници обсъждане на камерата, 3 са за некаква пълна тъпотия. после що никой не пише.

Изглежда при A7III тези черти излизат много по-лесно и по-ярко изразено отколкото при предни модели.
При А9 примерно дето е подобен сензор (поне по AF точките), но без стакването се виждат чак след някакви извращeния в обработката.

Докато тук ги има в съвсем нормални ситуации.
Първите примери на dpreview също не бяха нещо фрапантно като контра осветление - цък.

Дали хардуерно съвсем са объркали нещо или софруерно са пропуснали да го позамажат не знам.

В началото
 Профил  

Реклама

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 14:29 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
santuco,
да кажеш каквото мислиш по отношение на кофти манджа в кръчмата не е хейт, но когато си кажеш мнението за недопечен продукт на стойност 4к е хейт.
Викам да не мерим с двоен аршин.
Когато нещо е готино, никой няма да го плюе. Явно тук има някаква причина и хората се възмущават и то съвсем справедливо.
Какво лошо има в това?

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 14:34 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Не мисля, че се мери с двоен аршин. По скоро според мен малко се преекспонира с този проблем. Камерата е добра. Както казах вече перфектна никой няма за цел да прави. Защо си развалвте доброто настроение като търсите под вола теле.
Признавам, че говоря наизуст в момента, защото още не съм я пипнал, но не вярвам, че ще ми се промени драстично мнението и след това.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 14:52 
Аватар

Преекспониран щеше да е, ако е много трудно видим. Тогава да - и аз бих казал, че е много пАра за нищо.
Но сме 2018та все пак. Хората работят, плащат данъци и т.н. и тия пари ги отделят, като се лишават от нещо друго на тази стойност, а в замяна получават черти.
Подло е деева.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 15:25 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 19:20
Според мен камерата е перфектна и тия кадри са нарочно правени в такива условия, дето на нас едва ли някога ще ни се наложи да снимаме в такива условия, че да видиме тия "ефекти". Или може би някой компании не ги устройва това което тази камера предлага и се чудят как да намалят търсенето и ама като гледам как се поръчват бройки на Канон и Никон ще им стане тясно около вратовете :)

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 15:36 
Аватар

Абе майната им на Н§К.
То и при мен флеъра на се появява винаги, ама моите условия на снимане са по-шибани от твоите и се появява.
Та как да съм радостен от Сори.
Ич не ме успокоява, че видиш ли не се появява често :D

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 15:53 
админиспамър
Аватар

Камерата е страхотна, това не съм видял някой да го отрече.
Просто явно има някакъв проблем щом сайт като dpreview го изтряскаха на първият ден от анонса.
Ако беше безпочвено или грешка Sony трябваше да реагират или да кажат, че ще бъде оправено софтуерно.
Вместо това някои от закупилите си вече камерата по Света констатират, че наистина имат проблем.
Човека, чиито примери са на предната страница го обвиниха в една тема, че е провокатор и т.н., а той м/у другото е носител на Грами и има убийствено портфолио.
Цитат:
Seriously, over dramatization? The photo is a 100% crop. 1:1. I joined DPReview yesterday because I got my camera yesterday and noticed the issue, this happened to be the place it was being discussed. Give me a break about your doubts. I'm a professional photographer with an extensive portfolio http://adriandavidpayne.com

Believe me, I wanted this camera to work. I bought it. There is a Backlit Strip Issue. Do you really think I wanted my $2000 camera to not work? Like I said, Seriously!!

Някои казват, че дори да има проблем това не им пречи и не снимат такива снимки, всеки сам си преценя.
За мен това си е точно dealbreaker, както му викат.
Дали се преекспонира проблема не знам - нямам я камерата да го констатирам, но сме длъжни да го споменем.
Останалото, както писах явно е супер. :handgestures-thumbupleft:

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 22:37 
Аватар

Аз предлагам който иска. Да направиме една среща/тест в София. Аз ще донеса тяло и ще пробваме да направиме тоя “ефект”.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 23:10 
Аватар

Ще е интересно.
В Синтезиса на по бира... ;)

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 23:14 
Аватар

Ммм нещо ми се върти сряда вечер?

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 23:25 
админиспамър
Аватар

Само да напиша докато ми е в главата...

За светкавица ясно, че трябва да се носи да се помогне на ефекта :mrgreen:
Но ще е любопитно ако могат да се тестват две камери (примерно A7III и A7II) с еднакъв обектив от еднакви позиции спрямо източника на светлина.
И другото е, че досега май никой не пробва какво се получава във видео режим ?

----
И някакво постоянно осветление ще е доста удобно ако се носи.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2018, 23:34 
Аватар

Ми аз имам а7м3. Някой да вземе а7м2 и ще ползваме един и същи обектив и мога да взема годокс ад200 примерно.

В началото
 Профил  

tito86
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 00:49 
Аватар

Рег.: 29 Окт 2014, 02:15
ivan_nikolov80 написа:
Ето няколко реални тестови снимчици направени по време на презентацията на новата камера в студиото на Динафос. Качвам всички поредни, за да няма спекулации относно подбор.

http://www.alphaforum.net/file2/
(Има ги като файлове по отделно или един Zip архив за сваляне)

За 40-45 секунди снимане има два-три които стават.

Ще се включа и аз по темата, макар и не толкова запознат...
Според мен се преекспонира с "проблема" и спокойно може да се тества преди да се закупи :)
Цената на камерата е отлична за възможностите, които предоставя.
Относно по-горния коментар за представянето на Dynaphos ще вметна, че се снимаше по спомен на 1/100 - 1/125 от секундата с постоянно осветление а не с импулсно, което има огромна разлика. Апарата не беше настроен на следящ фокус а моделката Алекс само мърдаше. За мен резултатите са налице и проблема не е в камерата а в ЗАУ.
Скоро се надявам да попадне и в мои ръце и съм сигурен, че такива артефакти няма да има.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 01:43 
Аватар

Fifata, среда става.
Аз ще зема А7 чисто да видим ква е разликата.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 07:34 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Бе сигурно е, че може да се извадят тези артефакти, щом ги вадят хората. Но аз все пак вярвам, че отнема много пот на челото да ги постигне човек.
Представям си че биха могли да се получат при някакъв специфичен ъгъл, на контра и при снимане с недоекапониране от поне 4-5 стопа и после издевателства в поста. И пак не вярвам 10 от 10 да успее да ги докара човек.
Но ако имате време и възможност ще се радвам да тествате и споделите наблюденията си.

Sent from my Pixel using Tapatalk

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 08:40 
Аватар

За сега сме аз и Зенон за утре в синтезиса. Някой друг?

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 10:26 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 13:52
адаша го е пробвал вчера, каза че го има това и на а7м3 и на а7р2, само петърна е различен. аз от около 4к снимки нямам една дето да го има, така че се ми е тая. иво, ако успеете да го нарпавите на а7м3, ще го изкарате и на а7, да не се разочароваш :).

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 11:11 
Аватар

Кире, ако го изкарам на А7 в същия рамер и "сила", разочарованието ще ми е точно колкото за 1080 лева ;)
Мен това не ме притеснява, ами флеърите.

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 13:18 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 13:52
ами аз имам една купчина снимки с беклайт, и го няма. и да го има, камерата работи толкова добре, ема ми дреме.

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 20:16 
Аватар

В момента съм на снимки. От 400 снимки до тук на една от снимките забелязах на бялата стена отзад едни червеникави линии дето е ефекта който търсихме.
Тия черти едвам аз ги забелязах защото ги търсех, а клиента едва ли ще обърне внимание че въобще ги има на стената.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 20:31 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 11:03
Този проблем, за който толкова много се пише има ли някой представа на колко процента от кадрите се появява, ако е на 100% - лошо! Появи ли се на 40-50% отново не е приемливо и цената на тялото не е оправдана, но ако е на 2-5% едва ли трябва да му се отдава голямо значение.
Кой може да даде информация ДП-ревю от колко кадъра са избрали тези с проблем, не ми се вярва да са 100% от сесията, защото тогава нямаше просто да се говори за проблема, щеше да е страшно!

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 20:58 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Не 2-5%, 5‰ са много!
Чета и мисля, чета и мисля, и макар че това е първия ФФ на Сони с Е-БАйонет, който да ме впечатлява (макар че няма GPS приемник :-P), главно с цената спрямо онова, което предлага, се отказвам отново от Е. Такива линии, артефакти и всякакви глупости са абсолютно неприемливи! Как да отпечаташ такава снимка, ъ?
А особено след като прочетох следното:
ombre написа:
По горе Fifata ,сподели за а7м2 и фокуса в дискотеката дето бил зле,споко и в ресторанта на парк-хотела дето не е много тъмно фокуса доволно си се мъчеше.Сашето с 900-ката ме отнесе като куцо пиле домат... :lol:
Еми е затова няма да мина на Е, извинявам се, ама... Бал съм ти и фокуса по очи :verysad:

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 9   [ 178 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща