Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 9 от 10   [ 207 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
simbon4o
  Re: А9 официално
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 11:07 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
А9 го пробвах малко в синтеза - сензора е много бърз. Ролинг шътър в 1080 видео не видях изобщо, АФ е ненормален, камерата е с нови менюта и трудно се ориентирах в началото. Кофти ще е ако не сменят и на останалите модели менютата понеже, ако бачкам с А9 и А7р2 ще е супер объркващо. Това, което ме учуди е размера, от интернет ми се стори, че е променена на размери. Дефакто е колкото А7р2, а мислех, че са я направили една идея по-висока както е А7р2 с L-бракета ми в момента...
Важното в момента е, че камерата е добра и с огромен потенциал за снимки и видео. Което ме навежда на мисълта пак - много голяма грешка е че са окастрили видеото. Сензора е идеален за видео, а те са махнали неща дето ги имат в пъти по-евтини камери. Без тях екстри за мен поне цената е безумна. Ако е за снимки на мен лично не ми дава нещо кой знае колко повече от един Д750, със сигурност не и колкото за още два броя Д750 разлика в цената! Да, има 4К и детайла на видеото е ок, обаче цветове и динамичен обхват във видео като на А6000...

А за 7р2 - все още по-добър сензор няма :). Това е универсалната камера, която може всичко. Снощи снимах младоженци на лунна светлина примерно :) с 42мп сензор... Продължавам да мисля, че двата слота за карти са много важни обаче. Това, което трябва на А7р2 е ъпдейт на фокуса - да ползва алгоритмите на А6300 защото съм сигурен, че може. Сензора се чете със същата скорост, ако не и малко по-бързо, значи може да ползва същия софтуер. Два слота за карти! За съжаление ще ни предложат нещата, които искам ама цената ще е доста над 10бона :)

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2017, 19:11 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Симо Сони обявиха че всички видео екстри ще ги сложат с обновяване на фърмуера

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 15:06 
Аватар

Рег.: 18 Фев 2014, 14:42
Публикуваха ревюто на А9 в ДП ревю. Веднага го сравних с А7Р2. Общо взето изненада.
1. Качество РАВ и ЖПГ - А7Р2 по-добър.
2. Видео , високо ИСО - равни.
3. Точност на АФ- мноого лек превес на А9.
За мен това са най-важните.
В останалите параметри А9 е напред. В ревюто пише още, че А9 не се препоръчва за спорт. Най-вероятно не е с достатъчно бърз АФ.
Разбира се, най-важни са личните впечатления и усещането от камерата. За сега не съм го пипал, и надали ще го направя, заради цената, просто злорадо потривам ръце, препрочитам ревюто и си галя А7Р2.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 15:39 
Аватар

Абе за събития за спорт за диви животни е а9. Видеото, ще го подобрят значително с профилите.

Ама си е специализирана камерка. Двете р-ки а7м2 и а6300 го бият на базово исо

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare ... 2_1035_917

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 22:07 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 10:10
Споко, ще има А9 R, A9 S, A9 II, A9 RII, A9 SII... SONY маркетинг си знаят работата. Поне 6 петилетки практикуват едни и същи номера и винаги им се връзват/връзваме...

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 14:39 
Аватар

Със сигурност ще бъде така. И това е много добре. Проблемът в гореизброената редица е че ще изглежда и така:
$<$<$<$<$

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 17:33 
Аватар

Ако има кой да купува ще има и кой да продава

В началото
 Профил  

Don Diego
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 18:59 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2013, 14:12
Цитат:
В ревюто пише още, че А9 не се препоръчва за спорт. Най-вероятно не е с достатъчно бърз АФ.

Дори и най големите критици и скептици на сони безогледалките, след като пипнаха А9 се съгласиха, че АФ-то е безпрецедентно. Кове, брака е на границата на 5%. Освен това, не виждам някаква изненада, че 7R2 имал по добрия сензор. Очакваше се.

Цитат:
Точност на АФ- мноого лек превес на А9.

Таратанци...

В началото
 Профил  

r_russev
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 09:58 
Аватар

Don Diego написа:
Цитат:
В ревюто пише още, че А9 не се препоръчва за спорт. Най-вероятно не е с достатъчно бърз АФ.

Дори и най големите критици и скептици на сони безогледалките, след като пипнаха А9 се съгласиха, че АФ-то е безпрецедентно. Кове, брака е на границата на 5%.

Цитат:
Точност на АФ- мноого лек превес на А9.

Таратанци...

Ако това е личен опит, склонен съм да го приема. Иначе ми звучи като "Една жена каза така.."
А "Таратанците" са за ДП Ревю, нали така?

В началото
 Профил  

Don Diego
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 15:29 
Аватар

А9 го пипнах на живо във Фотосинтезиса във Варна. И не, съм тествал АФ срещу бягащи насреща ми кучета или хвърчащи над мен скейтбордисти или орли... има стотици клипове в ютуб, на реално ползващи А9, тествани в почти всякакви хипотетични ситуации изискващи бърз автофокус. Един, един не е казал нещо напреки аф-то на А9. Дори скептици и хейтъри на сони безогледалките за аф-то не могат копче да кажат и признават, че става за спорт и птичари. Правиха му успоредни тестове с Д5... па гледай малко и не ми обяснявай на мен какво искало да каже "ДП ревю".

Да, това с минималната разлика на аф-то на А9 и А72 е комично... "таратанците" са за тях, но тъй като няма да го прочетат, сам се сещай.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 15:52 
Аватар

Минах на р2 и сензора е много як, но камерата е зверски бавна. М2 е осезаемо по-бърза. Няма място за сравнение с а6300 кадри в секунда, буфер, скорост на пускане, скорост на превюто, скорост на менюто. Най-важното аф на а6300 е класи отгоре като скорост и адекватност - ако държа нещо в кадър има чалъм да го фокусира и държи на фокус. Р2 за хора дето се мотаят става, но бягащо куче например си е обречена кауза. А9 е поне като а6300 а вероятно и доста по-добре. Та това за малкия превес в аф.....пък и 20к/с да се сравнява с 5к/с и буфер 300 кадъра с буфер от 5-10 кадъра.......

На Сони човека дето я тества а9 си каза, че преди а9 фул фрейма на Сони не е ставал за спорт. С а9 каза че ще минава на фул фрейм. Той е спортен фотограф - Патрик Мърфи Рейси

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 16:19 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Вярно е многоооо бавна А7р2, но е 42МР това трябва да се смята, процесора е слаб явно а и слота за карти е ограничен на около 30МВ/с не знам защо изисква 100МВ/с карти при положение, че не може да пише толко бързо.
В крайна сметка къде пък толкова сте се разбързали всички :)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 16:42 
Аватар

Не бързам, дори съм щастлив с р2. Просто отбелязвам, че а9 изглежда не е само малко по-бърз с АФ. Иначе р2 фокусира и следи идеално хора да не помисли някой че това е проблем. Добре работи камерата но е с 5к/с като д810 или а7м2. Не е фурия като камера за спорт от типа д500 или а6300.

А 42мп явно бавят писането и четенето отвъд това което е при м2

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 19:31 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Бе р2 за репортаж не става - нека сме честни. Дори да изключим това, че не можеш да прегледаш кадъра веднага след като си го снимал има моменти в които всичко почва да лагва. Но сензора компенсира всичко. За жалост камера за 7к+ не би трябвало да е така...

В началото
 Профил  

spotter84
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 19:38 
Аватар

Рег.: 23 Яну 2014, 11:52
Или знае ли човек, от Sony може да се окажат и софтуерно щедри и да подарят сериозно обновление именно за тази камера!

В началото
 Профил  

Don Diego
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 23:22 
Аватар

Още малко от РЕАЛНО пипвали и тествали А9- за да не се налага, да си мислим, че като сме го хванали ние в ръце сме достоверен източник на квалитетна информация... конкретно съм го маркирал от нещата които Канон и Никон нямат в телата най висок клас... нямат спрямо А9

phpBB [video]

Иначе, става дума малко за митовете и конспирациите. Особено с "прегряването" което беше анонсирано от един единствен бончо, който направи 5 клипчета с "проблема си", на фона на десетките които показаха, че такъв проблем не съществува. Обаче, конспирацията е, че десетките са платени от сони, вместо да си мислят, че е по лесно да се плати на един, да направи кофти реклама... и да си увеличи бройката последователи в канала...

п.п. А72 бил с леко изоставане от аф-то на А9 :mrgreen: :lol: :D :happy-jumpyellow:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 23:09 
Аватар

http://www.johansahlen.net/sony-a9-where-the-action-is/

Малко впечатления от 9-ката

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 23:52 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
http://blog.kasson.com/
Според този тип, А9 не чете сензора както досегашните ред по ред, а 12 реда и после пак 12 реда. Също така е два пъти само по-бавен ел шътъра на 9ката спрямо механичен такъв. Което значи, че не е далеч времето на тотално електронния шътър без нужда от механичен за каквото и да е включително флаш синхронизация.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2018, 12:28 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
A9 Firmware Update Ver. 2.0

Цитат:
Enhance Continuous AF
Enhances continuous auto focus on moving subjects
Enhances AF-C stability while zooming
Adds new or enhanced functions for sports/news media photography professionals
New function: assign protecting images to custom key
New function: FTP transfer protected files at once *1
Displays wired LAN MAC address
Inputs IPTC metadata to files *2
Inputs camera serial number to metadata
Others
Improves all-round operational stability
Improves the accuracy of the overheating warning

https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... ies/ilce-9

В началото
 Профил  

BonoVox
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2018, 22:09 
Аватар

Рег.: 25 Авг 2011, 13:30
Не знам а9 или а7 се вижда, но хората за репортаж си го ползват. И други безогледалки мярнах. Явно про-тата вече не робуват на марки и шляпащи огледала и си бачкат яко на мирърлес.
Изображение

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2018, 23:28 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
A7RIII :)

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2018, 11:45 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
От кога журналята са Про-та :)
А това че безогледалките са нива над ДСЛР може да го оцени само човек снимал и с двете години наред.
Отивам за пуканки :)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 9 от 10   [ 207 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща