Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 143 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
simbon4o
  Re: A7R III идва
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 20:20 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Нямал съм проблеми с китайските батерии, а съм пробвал доста такива. Имам едни още от като имах първия си некс - още бачкат...
Новата батерия е 2.2х пъти по-голяма значи надали ще изкарва повече от 2 пъти повече камерата. А9 хаби по-малко заради електронния затвор, на р3 ще има ролинг шътър в този режим значи - 2 пъти разлика с р2 не повече.

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 01:15 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
zenon написа:
Едва ли нещо ще му стане на тялото, освен ако не се издуе разко батерията

Бе колко да му стане.....ако даде малко накъсо вътре батерията, ще се запали и ще овъгли апарата доста бързо. Ако си късметлия няма да запали къщата и да получиш тежки изгаряния. Иначе други ядове с литиеви ментета няма......

Извън темата:
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

има и филмчета със запалващи се Тесли и Самсунги ....

Изображение

пожара причинен от литиева батерия е супер опасен, защото не се гаси лесно ако въобще. Даваха как самолетните контейнери, дето са направени да ограничават пожар, да не пускат свеж въздух и имат пожарогасители вградени, изгарят изцяло ако вътре има няколко батерии на лаптопи в багажа и една от тях се запали......

те за това забраниха лаптопи в багажа от арабските страни въобще.....

по темата. Пробвал съм няколко китайски батерии на нексовете и а7-ците. Резултата е незадоволителен. Има вариант да не показват вярно процента,но да са с добър капацитет. При мен седи на 100% известно време и изведнъж пада на 10-15% след това седи на 10-тина доста време и както си е около 10% спира (литиевите батерии се изключват не свършват, ако реално им падне напрежението като нормална батерия се паляат....) А има и една две дето и капацитета беше е половинка, щото са спестили активно вещество. Това последното лесно се хваща с кантар - ако китайката е половината на сонешката като грамаж, толкова е и капацитета.....

Отделно сега е зор да си купиш батерии отвън. Не ги качват на самолети вече. Май и други ограничения има и е зорно....

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 21:25 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 21:27
Литий се запалва в досег на кислород. Ако китаеца не е съобразил със стандарта на зареждане или смотаняка е решил, че ще зарежда LiPo по бързо или по точно с по голям ток, то батерията се издува и литий вече има достъп до кислород. Ако всичките по веригата, производител - потребител са си спазили разписанията, не би трябвало да има проблем.
Мойте батерии, за самолетите ми ги държа на около 60% заряд, когато не ги ползвам. За камерите е абсурд батерия да гръмне, по простата причина, че има доста стабилна обвивка, докато за телефони и други дивотии обвивката е доста тънка и раздуването е факт. От там лесно разкъсване и досег на кислород....и бум ;)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2017, 19:23 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Изображение
Ревю от dpreview: Sony a7R Mark III Review

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 00:15 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Почват вече ревюта разни!
https://www.youtube.com/watch?v=_XshdrM7syQ
Да разбирам ли ,че има pixel shift - мисля в Pentax беше използвано за първи път!

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 17:51 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
santuco написа:
Да разбирам ли ,че има pixel shift - мисля в Pentax беше използвано за първи път!

https://www.sonyalpharumors.com/pixel-shift-a7riii-tests-hugh-brownstone-kevin-raber-eddy-hagen-results-comparable-168-megapixel-bayer-sensor/

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2017, 23:32 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Има пиксел шифт.
За съжаление е леко недоклатен.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 00:57 
Аватар

Ако пикселшифта работи със светкавици ще ми върши чудна работа като снимам картини примерно :). И за пейзаж ще е яко, ще видим как ще се сглобява ръчно... Абе само да дойде имам бая за тестване.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 02:12 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
400/2.8 ще ти падне ли :D

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 09:41 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Аз си мисля ,че само от статив ще става а за светкавицата незнам дали ще дава 4 пъти сигнал ,а и самата светка дали ще презареди толкоз бързо. А за големината на файла не ми се мисли.... :D

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 10:18 
Аватар

Даваха демо на а7р3 как прави 10 к/с с някакви ултра скъпи светкавици....

Абе ако си вадиш хляба със снимки този р3 има доста уникални неща.

Изпратено от Tapatalk

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 14:41 
Аватар

Че те и моите йонги ще смогват на 10к/с ама на намалена мощност :). С новите годокси с ли-ион батерия трябва да може и на по-голяма мощност да смогват. Със хубави студийни светки ... никакви проблеми.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2017, 23:52 
Аватар

Не знам дали сте се замисляли ама А77, а99, А9 и сега А7р3 нямат и грам функции през WiFi управлението. Честно казано това вече си е проблем, дето ме замисля, да гледам дали Канон няма да излязат най-стене с нещо смислено.....

Хайде ок с приложенията бяха кофти направени. Ама възможността да си избираш фокусна зона и да си управляваш апарата с телефона, да преточваш снимки към телефона или таблета през 2017-а са задължителни.......а Сони до сега бяха водещи.....дори екшън камерите им можеш да управляваш с телефон....а А7р3 не....

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 00:29 
Аватар

Кире има вифи управление, виж клипчета из нета. Като преди си е ама не е като ап, а е част от менюто. Утре ще го пробвам и ще кажа как е. Ако новия начин на достъп оправя проблеми от стария като липсата на снимане само в роу(роу и джепег беше само възможността до сега) и да мога да снимам видео през вифито с видео профилите, а не както до сега да ги спира... ще е идеално даже. Таймлапса бих го прежалил, ако са оправили изредените от мен неща.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 00:48 
Аватар

ооо дано ....това ми е наистина важно. Аз искам bulb да има, щото иначе е голяма греда ако нямам дистанционно....(таймера не работи с bulb май отново....) и да ми сваля снимките. Абе другите глезотии как да е. Дори дето се вика ако има API-то дето сега има ще си напишем програмки дето правят всичко което правят инак с приложенията.

тайм лапс ще ти направя по-хубав с телефона :-)

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 01:13 
Аватар

динамичния обхват верно е почти половин стоп над р2 на базово исо. БРАВО! Бият дори Д850.....

http://www.photonstophotos.net/Charts/P ... 0ILCE-7RM3

Обаче отгоре ще видите какво прави PhaseOne със 16 битовия роу и гигантския 100МП сензор на Сони....друга вселена

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 02:05 
Аватар

Това са алабала тестове :) докато не излезе конвертор за тази камера и не се тества на реални снимки някакви какво може можем само да си гадаем. Меренето на фотони нищо общо няма с това колко е използваем после кадъра.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 20:50 
Аватар

simbon4o написа:
Това са алабала тестове :) докато не излезе конвертор за тази камера и не се тества на реални снимки някакви какво може можем само да си гадаем. Меренето на фотони нищо общо няма с това колко е използваем после кадъра.

https://www.phaseone.com/en/Products/So ... meras.aspx

ето го ....

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2017, 21:42 
Аватар

Не мога да го харесам този конвертор и това си е... да не говорим, че безплатната версия е поорязана и нещата, които правя не мога да ги правя с него. Една проста крива няма това нещо...

За щастие има хак за излизане от положението линк, остава някой да напише проста програмка, която да го прави по-автоматично докато адоби си размърдат задниците...

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 20:11 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28

Не знам дали някой отбеляза, но на A7RIII 6 винта му крепят байонета, точно като при А9.
Всички предни А7-ци бяха с по 4 :doh:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 20:42 
Аватар

Да вярно. А 100-400 си тежи и сега чакаме 400/2.8 и подобни чудовища......

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 22:23 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 14:52
Накрая сътношението тяло/обектив ще стане нещо подобно:
ИзображениеИзображение
туй е eos-m с адаптер, конвертор 2х и 70-200 2.8 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 143 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща