Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 6   [ 113 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
simbon4o
  Re: A7R III идва
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2017, 19:20 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Нямал съм проблеми с китайските батерии, а съм пробвал доста такива. Имам едни още от като имах първия си некс - още бачкат...
Новата батерия е 2.2х пъти по-голяма значи надали ще изкарва повече от 2 пъти повече камерата. А9 хаби по-малко заради електронния затвор, на р3 ще има ролинг шътър в този режим значи - 2 пъти разлика с р2 не повече.

В началото
 Профил  

Реклама

kiril
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 00:15 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
zenon написа:
Едва ли нещо ще му стане на тялото, освен ако не се издуе разко батерията

Бе колко да му стане.....ако даде малко накъсо вътре батерията, ще се запали и ще овъгли апарата доста бързо. Ако си късметлия няма да запали къщата и да получиш тежки изгаряния. Иначе други ядове с литиеви ментета няма......

Извън темата:
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

има и филмчета със запалващи се Тесли и Самсунги ....

Изображение

пожара причинен от литиева батерия е супер опасен, защото не се гаси лесно ако въобще. Даваха как самолетните контейнери, дето са направени да ограничават пожар, да не пускат свеж въздух и имат пожарогасители вградени, изгарят изцяло ако вътре има няколко батерии на лаптопи в багажа и една от тях се запали......

те за това забраниха лаптопи в багажа от арабските страни въобще.....

по темата. Пробвал съм няколко китайски батерии на нексовете и а7-ците. Резултата е незадоволителен. Има вариант да не показват вярно процента,но да са с добър капацитет. При мен седи на 100% известно време и изведнъж пада на 10-15% след това седи на 10-тина доста време и както си е около 10% спира (литиевите батерии се изключват не свършват, ако реално им падне напрежението като нормална батерия се паляат....) А има и една две дето и капацитета беше е половинка, щото са спестили активно вещество. Това последното лесно се хваща с кантар - ако китайката е половината на сонешката като грамаж, толкова е и капацитета.....

Отделно сега е зор да си купиш батерии отвън. Не ги качват на самолети вече. Май и други ограничения има и е зорно....

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2017, 20:25 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
Литий се запалва в досег на кислород. Ако китаеца не е съобразил със стандарта на зареждане или смотаняка е решил, че ще зарежда LiPo по бързо или по точно с по голям ток, то батерията се издува и литий вече има достъп до кислород. Ако всичките по веригата, производител - потребител са си спазили разписанията, не би трябвало да има проблем.
Мойте батерии, за самолетите ми ги държа на около 60% заряд, когато не ги ползвам. За камерите е абсурд батерия да гръмне, по простата причина, че има доста стабилна обвивка, докато за телефони и други дивотии обвивката е доста тънка и раздуването е факт. От там лесно разкъсване и досег на кислород....и бум ;)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 6   [ 113 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6