Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 9   [ 194 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
JohnyWalker
  Re: А9 официално
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 16:35 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Vilian написа:
241raw файла са около 6гб, а новите карти на сони пишат 299мб/сек

Извинявам се, все го смятам на 42МР :) при мен 1 роу е над 80МВ :)

Иначе дори в менюто не можеш да влезеш докато пише по картата.

Киро, много са 7500 много ясно, аз 10 годишно японско комби си купих за 7500лв. Казах вече, че си имаме всякакви тела избор голям, само трябва да покачаме да ги пуснат на 1/3 от цената в базара :snap:

В началото
 Профил  

Реклама

simbon4o
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 18:50 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
kiril написа:
JohnyWalker написа:
Интересно ми е как до вчера хвалехте А7р2 като "най-доброто, ама много ми е скъпо" днес вече "за нищо не става, на тази цена"

Сългаси се, че 7500 са бая пари :-) Иначе е безумно яка камерка. Всъщност е безумно як сензор в добра камерка - А6300 просто добавиха още екстри, 12 фпс, 8 фпс без мигане на визьора и мисля малко по-добър АФ. Ама за камера с 5 фпс и 42мп р2 е прекрасна. Много ме кефи, че има тих затвор и има безумен динамичен обхват. Ама можеше да има и джойстик нали? или хайде това го нямаше в началото, но могат да добавят компенсация във визьора за С-ЛОГ и май С-ЛОГ3 бяха пропуснали....май имаше и още някои дреболиики, дето си е добре да мрънкаме за тях. Току се сетят, че за скъпа камера не става такова отношение.

Иначе сензора........снимките са мнгоо кефещи ма...,му. Няма друга такава камера.

За мен все още р2 е без конкуренция от Е байонета. А9 нищо не ми дава повече от това, което ми трябва. Двата слота за карти ми трябват ама видеото ми е по-важно и А9 е скопена яко. Компенсацията на лог-овете е излишна, писах го в темата за р2. Последните къстъм пикчър профили дето си направих не изискват компенсация и имат само плюсове спрямо стандартните профили. Основния минус на р2 и реално заради, който не мисля че струва над 4 бона е липсата на два слота за карти. Камерите с по един слот са там някъде. Айде 5 бона макс да е, защото сензора е наистина МНОГО добър :)
ПС подозирам цената на 7р2 ще си се върне на 7 бона след края на промоцията. Забравете да се свалят цени... с всички марки е така.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 19:06 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 09:41
simbon4o написа:
...

Онзи А7SII не е ли по твоята част? Хората ясно си анонсират какъв е таргета на тази камера, дори пуснаха обектив с нея. Защо трябва пък на теб А9 да ти дава нещо повече, е това не мога да го разбера?! Ако пуснат А9S тогава парите ще са много и другите ала-бала ще липсват естествено за толкова скъпа камера :laughing-jumpingpurple:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 20:04 
Аватар

JimmyStoikov написа:
simbon4o написа:
...

Онзи А7SII не е ли по твоята част? Хората ясно си анонсират какъв е таргета на тази камера, дори пуснаха обектив с нея. Защо трябва пък на теб А9 да ти дава нещо повече, е това не мога да го разбера?! Ако пуснат А9S тогава парите ще са много и другите ала-бала ще липсват естествено за толкова скъпа камера :laughing-jumpingpurple:

S2 не е модела за видео :). R2 е много по-универсален боец за видео от S2, снима 4К на кроп и фул фрейм(избора на обективи е по-голям), снима видео с АФ като хората(S2 е само с контрастен фокус и прехънтва), R2 до 12800исо няма никаква разлика със S2, R2 става и за снимки доста повече. S моделите имат предимство само на тъмно и за снимки и за видео, преди 6400исо и дори 12800 са зле. Дори на 100исо за снимки е по-зле от кропките.

Защо се нервя ли - казах го вече, пускат камера с потенциал да снима по-добре видео от досегашните, слагат и яката цена и я орязват :mrgreen: защо? Този стакнат сензор вероятно ще може поне 60р да направи в 4К и към 200р в 1080 обаче какво... сега ако ми го сложат в една тухла 4ка като FS синема камерите им просто да си го купуват те... аз големи топузи не ща.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 20:20 
Аватар

:mrgreen: Ти и с NEX си беше добре, пък сега се ядосваш на А9.... :obscene-drinkingcheers:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 21:14 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
phpBB [video]
За резолюцията, видеото и за кого и какво е тая камера :mrgreen:

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 21:55 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Камерата е страхотен фотографски инструмент, поне на хартия. Нито един производител никога няма да направи нещо, което да върши работа на всеки във всяка ситуация. Тия хора печелят от нас. Какво ще стане като направят перфектната камера и всеки спре да чака и мечтае за следващия модел. Никога няма да се погребат сами. Но в тази камера е поправено всичко, което някога е било зле във сони камерите, пак казвам поне на хартия. Видеото - и на мен ми се иска, но няма да е в тази.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 22:28 
Аватар

Аз се ядосвам, че не правят перфектната камера, защото не виждам смисъл да купувам 3 различни като мога да мина с две по-скъпи, но идеални.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 00:10 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Абе мисля, че с видето ще има изненади. Вижте канон на къде вървят

https://www.dpreview.com/news/916067990 ... -iv-for-99

Другото е, че а9 има 4к от 6к фул фрейм и 4к от апс-ц! За разлика от р2 и двата режима ще са с високо качество....ако не ползваш лог профили видето и ще е по-хубаво. Казват че камерата чете пъти по-бързо от р2 т.е. И ролинг ефекта ще е много по-малко. 24мп е идеалната резолюция за 4к. 42мп е идеалния сензор за 8к ама още е рано за това

Това че няма лог профил е загуба. Подозирам, че има нещо дето още не са обявили. Дайте да видим до края на седмицата с тая голяма видео конференция, какво ни чака. Не вярвам съвсем нищо за видео да не предложат ново.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 01:05 
Аватар

Май са махнали приложенията..., Верно са пръчка ама имаше и полезни неща - touchless shutter, time lapse, това дето симулира ND, multiple exposure. Предвид че още не могат да разделят клина от таймера.....

Никон и канон имат някои от тия неща вградени в камерите, вярно по опростени, но работещи алтернативи. С а9 една голяма тояга, все едно си с некс-7

Това вероятно значи и край на приложенията като цяло.....

Интересно ако слога и приложенията махат от новите камери в общи линии не остава кой знае какво пред Фуджи, а фул фрейм безогледалката на канон като нищо ще е по-интересен от към функции

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 09:56 
Аватар

elmago написа:
Нито един производител никога няма да направи нещо, което да върши работа на всеки във всяка ситуация. Тия хора печелят от нас. Какво ще стане като направят перфектната камера и всеки спре да чака и мечтае за следващия модел. Никога няма да се погребат сами.

Правилно. Ние гледаме от наша гледна точка, а в Сони си има хора, които мислят в дългосрочен план за печалбите. Сега ще пуснат А9 с доста подобрения, ще орежат видеото, до няколко месеца ще пуснат А9R с 50-60МР която ще снима 6К и ще има С-лог, но няма да има 20 fps burst и сигурно пак ще blackout-ва. Тогава ще ревем защо е толкова бавна. Еми няма идеално щастие, но това е начина за диференциране на пазара. Не мисля че има видеографи, които снимат спорт и уайлд, а ако има 2-3 ще си купят 2 камери и готово.
Най-важното камерите няма да спрат да се развиват дори да направят идеалната камера за момента, но с орязване на екстри е много по-лесно да се рекламират и продават.

В началото
 Профил  

tishovsx
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 10:28 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
Пичове уважавам мненията на всички вас.
Кой не иска перфектната камера? И аз искам, ама толкова си мога. Не изкарвам пари с нея.
Но, да си продам колата, и колата на колегата, че и заем от изи-кредит да взема, за да си купя А9...не мерси! Тая камера ще си има клиенти и ще се купува, и дай боже човек от тоя форум да си я купи, ще се радвам, че е успял.
За моето снимане, внуци и гарги, тук таме някой пейзаж, и Nex 6 ми стига.
Важното е камерите да се развиват, фотографите също, щото ако не е така, то в тоя форум нищо няма да се пише. Сони не са вчерашна компания, нарочно нещо орязват-друго слагат, и изваждат на 7-8 месеца нова камера. Ако не го правят ще станат като Пентакс...
Дреме им на Сони за нашия пазар...
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 10:35 
Аватар

На Никон и Канон никой не им реве като пуснат нова камера, защото имат и евтини и скъпи и с екстри и без. Не знам някой да се е оплакал, че Д5 е скъпа, защото има Д610.
При Сони обаче цените вървят само нагоре и от тук идва проблемът. Сони трябва да пуснат и А5 за 1000$ ФФ без визьор и без стбилизация и тогава може да се поуспокоят страстите.

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 10:36 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
В ерата на "аудиокомбайните" СОНИ правеха точно същите трикове - пускаха по 3-4 модела годишно. Но никога изцяло по-добри от предишния. На едните тунерът беше супер, на другите грамофона, на третите - касетофона. Имаше и различи комбинации на 2 от 3, но никога 3 от 3! И всичките се купуваха. Явно, тази стратегия не е от вчера, изпитана е, изпипана и работи. Очевидно, няма причина да се отказват от нея.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 10:55 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Извън темата:
798099 написа:
В ерата на "аудиокомбайните" СОНИ правеха точно същите трикове - пускаха по 3-4 модела годишно. Но никога изцяло по-добри от предишния. На едните тунерът беше супер, на другите грамофона, на третите - касетофона. Имаше и различи комбинации на 2 от 3, но никога 3 от 3! И всичките се купуваха. Явно, тази стратегия не е от вчера, изпитана е, изпипана и работи. Очевидно, няма причина да се отказват от нея.

Същото беше и при телефоните: преди Xperia доста време имаха 2 фамилии: Walkman и Cybershot телефони, марки заимствани от популярните им други изделия. Единия (уж) с по-добра камера, другия - с по-добър звук. За щастие това беше само маркетинг трик, а вътре и аудио чипа, и камерата бяха съвсем еднакви в двата модела... При апаратите днес това щастие го нямаме: каквото казва Маркетинг-а, това го има (или го няма) желязото вътре :verysad:

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 10:59 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
А за видеото - стига сте плакали! Който сериозно иска сериозно видео - отива там. За всичко останало просто трябва да приемете истината, че НЕ снимате сериозно видео - и не ви трабват сериозни камери. :-P

Дописвам преди да ме нападнете, че съм трол:

Напоследък си гледам и повтарям Planet Earth 2 на голям 4к HDR екран - няма такъв кеф. И какво? Сниман е с повече от 10 марки и модели камери, между които и фотоапарати Сони. И много не-Сони камери. Интересното е, че половината суров материал НЕ Е заснет в 4к. При гледане не съм го забелязал, дори не ми е минало през ум. Някои от използваните камери вътрешно ре-семплират до 4к (след като поемат образа с по-едри пиксели и по-добро качество), други просто си снимат на 1080 - но с по-високи скорости или други качства, важни за дадената сцена. В крайния продукт разликите са сведени до невидими, а качеството - както сами сте се убедили - е главозамайващо.

Става дума за това, че 4к няма да направи видеото ви 'страхотно', други неща (!) го правят. Нито конкретна камера с всичките ѝ качества прави 'перфектно' видео - искат се повече от една камери (не като бройки, а като различни способности). И накрая все пак - дори ако снимаме с телефон (както вече са известни порфесионални продукции), няма заместител на задкамерното устройство.

На слука! :snap:

Последна промяна Майстора на 21 Апр 2017, 11:28, променена общо 3 пъти

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 11:20 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Аз се чудя дали цената на това чудо не ми се стори "по-нормална" заради орязаното видео ? :-)

Ако беше наблъскано с видео екстрите дали нямаше да е друга...

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 11:35 
Аватар

Камерата можеше спокойно да е А7 и буква да разделя за спорт този модел. Според мен врътката с вдигане на числото е цената. Да нов процесор, няма мех затвор и повече кадри в секунда, това не е основание да минеш към друга по висока и скъпа серия, като обявяваш за PRO. Да не забравяме и за грип който е задължителен почти аксесоар към тази камера. Колко лесно навърза 5к доларес ... Ако им мине играта с тази камера на тази цена и стане хит, не ми се мисли за следващите продукти и цените при Е.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 12:14 
Аватар

Между другото това е най-голямото мрънкане на Никонските потребители - някои благинки от 5-а и 7-ма серия ги няма в едноцифрените модели. Демек за много пари ти махат екстри. Сега се що има никона със а7р2 ще се размрънка, че Сони копират най-лошото от Никон. Едно от нещата дето ги кефело за а7р2 е, че има всички дреболии от а6000. Факт има подобни дискусии по англоезичните форуми.

Вчера един и видео беше направил...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

sasheto
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 12:58 
Аватар

Рег.: 28 Юни 2016, 10:43
Наистина колкото и да ни е неприятно няма да пуснат перфектен модел, въпреки че вероятно могат да го проектират.
В крайна сметка в съвременният свят целта на всички е да къртят пари. Имаха добра стратегия за а9, изпратили са бройки на почти всички влогъри, блогъри, сайтове, веднага след официалния анонст мрежата се наводни с материали за новата Сони камера от всякакви източници. Сякаш всеки взе да говори за нея, хитро измислено.

Сигурно ще пуснат и а7m3 и а9r/s. Според мен ще покрият и средният клас, няма да останат само в най-скъпият сегмент.

Тъпото е че с толкова хубави тела, надуват цената на обективите си. Надали Канон/Никон стъклата са с по-лошо качество, а E-Mount изглежда по-скъп от тях. Използват че другите производители не са пуснали все още native обективи за E-Mount.

В крайна сметка ако някой иска да прави 20к/сек е вероятно да му трябва следящ автофокус което работи добре само със сони обектив.

Sony | 16-35 f4 1350$ | 70-200 f4 1500$ | 24-70 f2.8 2200$ | 100-400 f4.5-5.6 2500$
Canon | 16-35 f4 1000$ | 70-200 f4 1100$ | 24-70 f2.8 1700$ | 100-400 f4.5-5.6 2000$
Nikon | 16-35 f4 1100$ | 70-200 f4 1400$ | 24-70 f2.8 1800$ | май няма такъв модел?

Хем ми хареса камерата, хем ме е яд че сега обективите ще поскъпнат още повече.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 13:20 
Аватар

Бе чак да поскъпнат.....Те и сега са абсурдно скъпи. Май стратегията е да ги дебнеш на промоция. А такива има. Е имаше 25% в България преди около месец. Сега е 15%, но има за 100 лева 50/1.8 ако купиш и а7-ца.

Знаят как да продават :-)

А за дългите стъкла е тотално заключване. Там никой освен Сони не може да влезе. Може би цайс. Ама сигмите имат проблеми с бързия фокус. А6300 със 70-200/4 е някаква фурия. Със новият 70-200/2.8 сигурно ще е невероятен. Обаче 30/1.4 е драматично зле. Гледам тестовете със Сигма 150-600 и тъжна работа, не му достига скорост. А 70-200/4 има запас от скорост като гони птици. Просто е фокусирал преди да видиш пилето....

В началото
 Профил  

sasheto
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2017, 14:34 
Аватар

Рег.: 28 Юни 2016, 10:43
Под поскъпнах имах предвид, че цените на новите обективи вървят нагоре, както тези на телата.

Ей тоя 100-400 струва 2500$ само заради автофокуса. Не съм се запознал подробно с характеристиките му, но надали ще е 500$ по-добър оптически от Канон еквивалента му.

35,50,85,100 твърдаци пускат и по-евтини защото доста хора използват стъкла от други системи, тоест потребителите имат алтернатива. Но при ултрашироките и дългите зумове си слагат каквато цена им кефне.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 9   [ 194 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща