Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 4   [ 76 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  Защо изчезнаха ентри моделите?
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 07:56 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Ако се чудите защо спряха почти ентри моделите и отменят обявяването на нови такива - телефоните са виновни..

10 пъти е намалял пазара на апарати без сменяем обектив от 120 милиона на 13 милиона. Телефоните се движат около 1 милиард и половина бройки на година за сравнение.

ДСЛР-и те под 2000 следват сапунерките като продажби и моделите от по 500-700 просто не се продават вече.

http://www.msn.com/en-us/news/technolog ... id=SL5JDHP

Явно няма да видя Panasonic gm7 или некс-5 нов.

Та ще гледаме все по-малко и все по скъпи апарати. Не се чудете на невите цени и по-зле ще стане

В началото
 Профил  

Реклама

Майстора
  Re: Защо изчезнаха ентри моделите?
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 08:10 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
При все, че още бавят пускането на телефони с поне едноинчова матрица и сериозен оптически зум :-(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 08:14 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Кире май си гледал Тони Нортруп :D

phpBB [video]

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 13:07 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 01:37
Защо да са изчезнали? Случайно мярнах Nikon d3400, canon 1300 d. Сигурно има и други, но просто никой не говори и пише за тях

О.П аз недочел... но и от другите има. Сони постоянно пускат разни модели. Сега канон имат някакво промо и видях, че все още поддържат powershot серията

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 13:13 
админиспамър
Аватар

Изчезнаха малките сапунерки - Point & Shoot.
Нормално, просто телефоните снимат по-добре от тях и лесно се споделя.
А тия малките сапунерки винаги са имали ужасно качество, по-старите около 6мп ставаха, но следващите модели бяха отвратни. :confusion-scratchheadblue:

petrov88 написа:
Защо да са изчезнали? Случайно мярнах Nikon d3400, canon 1300 d. Сигурно има и други, но просто никой не говори и пише за тях

Какво да говориш за тях, те са същите от d3000 до d3900 и от 1300d до не знам си колко, и вече си ги пускат на няколко месеца или аз просто им изгубих дирите.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 14:07 
Аватар

Те не са изчезнали на 100% сапунерките, просто са намаляли 10 пъти. Малките ДСЛР-и също са намаляли бая явно. Видно и Панаосник и Сони и Фуджи не се хабят много за ентри моделите напоследък. А58, А5000, А5100 са си вече на 2-3 годинки и дори слух няма за обновяване. Едно време имаше некс-ове на 5-6 месеца.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 14:34 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Кат кажете едно време. То от бума на дигиталната фотографя няма още 10г. минали. Нещата минаха през периода на телефоните, когато всички бълваха модел след модел през 2-3 месеца. Сега са се успокоили и нищо чудно да се върнат на положението от преди бума - да поскъпнат още и да станат само за хора, дето си вадят хляба с тях или за богаташи.
Сега е момент в, който се превземат небесата. Ше има бум 1-2 години и там ше стане същото. Изобщо това са си съвсем нормални неща.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 23:17 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Като човек, продавал фотоапарати пет години, мога да кажа, че бума в България беше лятото на 2011-та. Към 2014-та вече беше доста трудно да навиеш клиент да си вземе еди-какъв си фотоапарат. Никой не ти гледаше светлосила, батерия, обектив, гледат колко му е увеличението и дали е с Li-ion батерия, или АА батерии. И като им кажа например, че е по-добре да е АА, отколкото Li-ion, ме гледаха с такова недоверие, все едно идвам да им прибирам данъците. Сони се помъчиха с QX да внесат разнообразие, Самсуняците с Galaxy camera, но привлякоха внимание само в началото.... После... Всички виждаме какво става

В началото
 Профил  

InnerSelf
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 06:28 
Аватар

Рег.: 30 Дек 2014, 20:42
Някой помни ли CD-тата вече? Преди години в интернет можеше да се влиза само от домовете. После се появиха лаптопите. Сега смартфоните убиват няколко неща - РС, любителски камери, начина общуване... Скоро масово ще се снима само с това. Макар че все още е модерно да се влачи дслр от тати... Промяната е неизбежна.
След 5 или 10 год някой ще припомни колко е яко да се снима все пак с фотокамери и ще иа вероятно нов бум. Мимолетен. Тийнейджърите няма да знаят какво е това и мн. ще им е любопитно. Ще бъде пак модерно защото е ретро... Нищо особено няма да се случи освен, че някой ще направи едни пари.

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 10:01 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Няма лошо да изчезнат хората със сапунерките и ниския клас апарати, така ще се разпознаваме по-лесно :)

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 13:04 
Аватар

Ама като снимам кръщене и бабите застанат пред мен с телефоните, ми иде да ги шибна с топуза по тиквите

В началото
 Профил  

kireto_a
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 13:54 
Аватар

Рег.: 06 Мар 2014, 12:52
на 15 септември беше голем купон - телефони и също така 3-4 го про подни на пръчки. аз не знам какво дирех там с мойта камера. но като изкарах яшиката и им събрах очите.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 14:11 
админиспамър
Аватар

InnerSelf написа:
Някой помни ли CD-тата вече?

Ми да. :-)
CD-то е гениално измислено като носител на музика и според мен няма да изчезне въпреки, че вече съществува 30-40 години.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 14:50 
Аватар

Да явно все по-рядко ще виждаме хора с фотоапарати. Ако са с апарат, значи си го харесват и знаят за какво са го взели.

Лошото е, че цените ще се качват, както виждаме вече с новите модели. X-T1 май излезе на 2500-2600 тялото нов, Х-Т2 е вече 3400. А6000 започна на 1300, А6300 - 2400 (тука не е толкоз ясно щото и НЕКС-7 беше 2400 а а6000 беше орязан сериозно). А900 беше 4500, А99 - 5600, А99ii - 7000

Дано А7м2 и А6300 са здрави камери, че скоро май няма да има ъпгрейди.....

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 15:35 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Не си правят добра услуга с дигането на цените, ако тази тенденция се запази.
И преди съм го писал, ама всички знаем примерно Ролс-Ройс кой го купи. Волво кой го отнесе и т.н. барабар с Майбах мисля. По какво си приличат тия брандове? По какво си приличат тия дето ги купиха?
Та да не стане в един момент да се наиграят с цените и да се хванта за палците (имам предвид по отношение фотографския бизнес).
Ние ще сме се хванали преди тях...

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 16:19 
Аватар

Zenon-е май качването на цените в случая е следствие а не причина....Ако пазара се свие още, ще вдигнат още цените. Както Бисер писа фото апаратите ще останат за профи хората. Ще са в много по-малки тиражи с много по-високи изисквания и съответните цени.

Виж и оптиката. Ние псуваме Е обективите, че били скъпи...ми скъпи са, щото и са пъти по-хубави от предните генерации оптика и са предназначеи за много по-малко хора. 55/1.8 няма нищо общо с 50/1.7 и Аф му е друг и картинката друга и цената логично е друга. Дали ще продават по 100 милиона бройки - явно не. Ама ако има само 100К клиента за какви милиони говорим. А със софтуера, електрониката и сензорите е много по-зле там по-малкия тираж означава експоненциално нарастване на цените.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 18:28 
Аватар

dynax написа:
InnerSelf написа:

CD-то е гениално измислено като носител на музика и според мен няма да изчезне въпреки, че вече съществува 30-40 години.

Аз пък не ползвам дискове от минимум четири години :roll:

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:05 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
kiril написа:

Лошото е, че цените ще се качват, както виждаме вече с новите модели..

Някои хора не отчитат инфлацията май :mug:
Истмън Кодак пускат първото Брауни на цена 1 долар през 1900 г. Оттогава все са нагоре :mrgreen:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:06 
Аватар

Не знам от 2012 толкова инфлация да има.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:18 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
Ами реално толкова няма (ако гледаме от 2008 е друга работа ;) )но ъпгрейдите ги пускат по лъжичка и искат кинти за всичко, щото било много по-добро :x
Прав е Симо да ги плюе, че не дават макс за парите които искат. Ама хората са психолози - плюеш, не плюеш, накрая ще си купиш :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:40 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Кире, по-лесно е да вземеш на 200 000 човека по 1000 долара, отколкото на 1000 по 200 000 долара.
В един момент нещата стават непродаваеми и си продаваш бизнеса, само за да не си капо.
Трябва да назначат някой дето да се вглежда в историята.

В началото
 Профил  

InnerSelf
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:53 
Аватар

Рег.: 30 Дек 2014, 20:42
dynax написа:
InnerSelf написа:

И виниловите плочи се считат за най-качествените звуконосители доколкото знам и сега също съществуват, но колко човека тук, а и по принцип слушат музика на плочи? По едно време бяха по-актуални като средство за правене на интересни саксии, от колкото за слушане на музика.
Сега пак са модерни. Ако някой е посещавал капана фест в Пловдив, а и на други места, ще види, че е много интересно за хората, че там се продават плочи. Просто пак са модерни, защото дълго време не ги е имало сред масовия потребител и така ще е известно време още. После вероятно пак ще поизчезнат.
Същото ще се случи и с любителските камери според мен, както е казано и в клипа по-горе. Ще продължат да са все по-малко популярни за сметка на смартфоните.
След още няколко години пак ще стане 'модерно', 'ретро' и т.н., защото масовия потребител ще е позабравил какво е това фотокамера. И в интернет вероятно ще се разпространяват картинки с надписи от типа на: "Аз снимам с камера", "Истинските снимки се правят с фотокамера, а не със смартфон или виртуални очила" и т.н.
Учителите и родителите ще разказват на децата как едно време се снимаше масово с камери, на тях ще им е интересно и така. Цикълът се върти, технологиите се развиват и парите се множат (което е и най-важното). Неизбежно е.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 4   [ 76 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4  Следваща