Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
kiril
  снимане с microSD адаптер
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 10:33 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
Ползвали ли сте подобно нещо?

Върти ми се в главата пореди две причини.

1. микро картите са по-евтини за даден обем и скорост. Странно е, но е факт. Вероятно повече се продават. Дори парадокса е, че по-бързите и големи нови модели излизат по-евтини от предното поколение....128гб сан диск от амазон може да се вземе на 40-тина евра. А за СД да дойде на тая цена трябва да е някаква по странна марка.

2. Във връзка с другата ми тема за таблети/телефони, може да отпадне нуждата от импортване на снимки. Таблетите и телеофните имат микро СД в болшинството си (поне смислените марки). Просто местя картата от апарата в таблета. Импортвам локално в каталога на картата. Обработвам с лайтрум и шоп върху картата директно.....

Та отзиви имате ли?

Аз по принцип съм силно скептичен заради допълнителния адаптер и дали той няма да се повреди и да направи магария. Обаче функционално излгежда интересна опция.

Кофти момента е с бекъпа при липсата на импорт. Това обаче може да се прави съзнателно на към хард диск. Пак е по-лесно от сд карта, щото таблетите и телефоните имат по 1 USB и с нормална карта трябва хъб с четец на карти и вероятно външно захранване заради 3-те джаджи - карта, хъб и диск.....

В началото
 Профил  

Реклама

Fading
  Re: снимане с microSD адаптер
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 11:05 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 06:59
Аз така направих в началото с а5000 и една карта на Хама, защото търсих нещо евтино. Работеше без проблем и точно така си слагах снимките в телефона като слагах картата вътре. Беше бързо, не трябваха кабели и т.н. Повреди ми се адаптера след година и половина, но още си ползвам картата в телефона. Не се сещам за някакви минуси. Дори да се повреди адаптера картата пак може да се ползва на телефон, таблет и т.н

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 13:42 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Аз ползвам няколко такива комбинации но изобщо не вадя картите от адаптера. Чета си ги през четеца като SD. На Samsung адаптерите са мнооого стегнати.

В началото
 Профил  

geordano
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 14:04 
Аватар

Рег.: 21 Дек 2013, 11:15
kiril написа:
Ползвали ли сте подобно нещо?

Върти ми се в главата пореди две причини.

1. микро картите са по-евтини за даден обем и скорост. Странно е, но е факт. Вероятно повече се продават. Дори парадокса е, че по-бързите и големи нови модели излизат по-евтини от предното поколение....128гб сан диск от амазон може да се вземе на 40-тина евра. А за СД да дойде на тая цена трябва да е някаква по странна марка.
..........................

п.п. Не виждам къде е проблема - тези адаптери са пасивни - няма чипове. Ако му стане нещо, ще се сложи mSD-то на друг адаптер.

https://www.youtube.com/watch?v=HHZ71eo_8_s

Nimi написа:
Аз ползвам няколко такива комбинации но изобщо не вадя картите от адаптера. Чета си ги през четеца като SD. На Samsung адаптерите са мнооого стегнати.

+1

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 14:15 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 14:52
Преди години си правих някакви тестове за скорост на запис и тогава micro sd с адаптер ми даде по-слаб резултат от големия си събрат. И двете карти бяха SanDisk с еднаква (уж) скорост на четене и запис. Скоро не съм го правил това упражнение. На mavic-a имам една такава: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01 ... UTF8&psc=1
А за Сонито имам 2 такива: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00 ... UTF8&psc=1
Ако искате, ще ги тествам.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 15:33 
Аватар

Ще го пробвам. Само да измисля и как да бекъпвам картата на към диск т.е. вадя картата от апарата, мушкам в таблета, закачам диска към таблета и синхронизирам т.е. бекъпвам новите файлове и каталога на лайтрума.....

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 16:36 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
След като преди две години ми се отчупи парче от плъзгача и потъна в самата карта, го мисля този вариант и все по-често го използвам, за да не ми се изправи отново косата "буквално" :o Подмениха ми я, но винаги имам едно наум. Симо и Ними казаха, че микро-тата греели повече и вероятността за дефект е по-голяма, но мен това не ме притеснява.
Това ме връща към стария и златен Memory Stick, който абсолютно никога не ми е дефектирал, с изключение преди 8 години, когато още снимах с F717 и ползвах Memory Stick PRO Duo с адаптер от ония дългите :mrgreen:

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 19:57 
Аватар

Никога не съм казал, че грее повече! През USB четеца при прехвърляне на 5GB видеофайл микрото загрява с една идея повече. Нищо фатално. То и флашката си загрява даже по-яко при записа на този файл.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 21:29 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 11:07
Не се притеснявайте от адаптера - той си е консуматив. Ако се скапе заменяте с друг. Ако се появи някъкъв проблем по време на сесия или непрекъснато снимане излиза съобщение за грешка при картата и минавате на другия слот или изключате тялото и сменяте картата.
За пример на самсунг микро сд картитете, които се продават с комплект адаптер карта на опаковката си пише две години гарация на адаптера и пет год. на картата примерно.
За загряването нормално е всяка памет да загрява.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 21:36 
Аватар

Да бе, ама като ти се прееб@т снимките, ко прайм? :D

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 21:55 
Аватар

трябва да си голям карък за да си прецакаш работата. Не картата се прецаква а некъдърноста!

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2017, 23:25 
Аватар

:?

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 12:11 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Колегите са го написали, но и аз да кажа, адаптора е пасивен просто напасва конекторите. Проблемите са 2, по-бавни са от аналогичните нормални карти и охлаждането им не е правилно понеже адаптора играе ролята на изолатор.
Не си заслужава риска за някакви 10-тина лева.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 13:45 
Аватар

Викаш, риска да ти се прееб@ плъзгача е по-малка?

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 17:17 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 14:52
Купувайте си качествени карти (SanDisk, Lexar) с големи гаранции и едва ли ще има проблеми. На мен никога не ми се е скапвала карта, нито ми се е счупвал плъзгача (не го и ползвам, предполагам се амортизира, ако често се превключва).
Аз лично много се радвам, че Сони ползват по-евтините SD, за разлика от Канон, където CF-ите бяха скъпички, а сега CFast си е направо ненормално...

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 18:06 
Аватар

Aма като стане, гаранцията не ти го покрива, това ми е мисълта. А и Лексар кога станаха голяма работа - въздух под налягане, само визия и натягане

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 18:32 
Аватар

Аз се чудя от известно време защо не са на микро SD. Може като втори слот да го слагат особено на А6х00 серията. Сигурно и щее се окаже, че повечето хора ще ползват именно тоя вариант........по-бързи, по-евтини, по-здрави, по-съвместими.....тия СД карти къде да ги сложиш...модерните джаджи - телефони и таблети не знаят какво е туй СД въобще. От лаптопите започнаха да махат адаптерите за СД...Отделно СД-тата са си трошливи - с тоя механизъм за заключване. Аз до сега имам един провал със СД карта и то беше защото физически я строших....наврях я да се прочете и до там беше......инак паметите май са достатъчно надеждни и това да се прецака самата карта не е вероятно събитие....

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 19:13 
Аватар

адаптера не може да прецака картата. При нормална сд карта първо се прецакват пиновете от вадене и слагане и калпава пластмаса. Вече имам две хами развалени от калпава пластмаса. Изпадна и се загуби ключенцето за заключване и сега не можи да се записва на тях.
За охлаждането дали ще в телефон, адаптер, камера ,се тая зависи от околната температура и най-вече от контролера на картата.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 21:12 
Аватар

При прехвърлянето на 15GB филм няма никакъв проблем микрото. Стига с тия температури.
Няма и разлика в скоростите. Тествал съм една и съща серия в различен корпус.
Картата си е същата е по-голям корпус. Даже се разпространяваха снимки на които се виждаше микро карта вградена в голямата. Кингстън някакъв беше.

В началото
 Профил  

atanas
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 00:11 
Аватар

Рег.: 04 Фев 2014, 14:03
Ако блокира слота на фотоапарата и картата не може да се извади със сигурност ще се радвате картата да е микро с адаптер. ;)
Моята блокира и нямах тоя късмет! :verysad:
Две карти ползвам с адаптер повече от 3 години и нямам никакви ядове.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 00:42 
Аватар

пробвам и аз тая система сега и работи.

Идеално ще е за мобилно снимане в движение. Каталога на лайтрум е върху картата. Вместо импорт синхронизирам папката. На апарата казах да прави нова папка всеки ден.....

Бекъпа май ръчно по дни ще го правя. А лайтурма ще си бекъпва каталога. Бекъпа ще е на външен диск.....

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 01:20 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
SD sux, Memory Stick-a си беше по-якия формат :D
Голямата е малко по-тясна от SD-то, а мъничката (M2) малко по-широчка от микрото и изглежда някак по-здрава...
Адаптерите бяха с една метална пластинка.
Още си ползвам MS в DSLR-а и Некса.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 23 мнения ]
Страница № 1, 2  Следваща