Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 7   [ 138 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
sathv
  Re: Избор на монитор...
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 14:00 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2015, 03:01
Много са вариантите в зависимост от менюто на монитора. Най-лесно е да промениш профила. В зависимост от софтуера на монитора са запаметени различни профили като стандарт, кино, текст, фото и т.н. Ако не те удволетворява резултата можеш да промениш цветовата температура ако примерно е 6500К на някаква по-малка стойност. Ако не ти хареса резултата може ръчно да си поиграеш с корекциите на отделните цветове RGB поотделно. Не всички настройки може да са ти налични в менюто на монитора. Зависи и как е свързан дали по D-sub, DVI или HDMI. Отделно може да отвориш настройките в драйвера на видеокартата. Там също можеш да променяш цветовете както ти душа иска. Като омажеш нещата има ресет и пак отначало.

В началото
 Профил  

Реклама

meneldor
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 14:44 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 09:31
Вързан е с DisplayPort. Явно ще си играя ръчно с RGB-то.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 14:48 
Аватар

И то май само от настройките в драйвера на видеокартата.

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 14:40 
Аватар

Рег.: 06 Ное 2012, 08:45
Втора ръка монитор не си заслужава. Не се знае колко са работили.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 14:42 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
cisco написа:
Втора ръка монитор не си заслужава. Не се знае колко са работили.

:up:

Сългасен, доста рисково е.
Дори да работи, може да са му издухани вече лампите и да иска контраст/яркост надути почти на макс.

----
Макар, че аз ползвам два втора ръка :mrgreen:, но съм ги взимал повредени и от там евтино...

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 14:54 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
И двата ми са втора ръка и двата работят нон стоп и от двата съм много доволен.
Но си е късмет разбира се.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 15:50 
админиспамър
Аватар

Ако може да ги видиш на място ще е голям плюс.

Иначе и нови моитори пристигат с дефекти, какво остава за ползваните. :-)

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2017, 02:06 
Аватар

Няма проблем с монитор втора употреба ако е на няколко месеца.
Преди години LG първи написаха в документацията за мониторите си:
Срок на безпроблемна работа 3 години;
Максимален срок на работа 7 години.
Сега времената са други. Ако Ви кажа какво пишат Acer в сервизната документация, ще намразите тази фирма. Няма да Ви кажа, защото и при другите фирми качеството е същото. Лошото е, че й при високият клас нещата не са никак розови.

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 19:27 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 10:24
Само ще споделя изумлението си

А си мислех, че поне чб кадрите ми стават

Изображение

Sent from my Redmi 3X using Tapatalk

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 19:55 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 10:41
bo6o написа:

А си мислех, че поне чб кадрите ми стават

Ти да видиш с принтерите каква трагедия e да отпечатат BW :mrgreen:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 20:30 
админиспамър
Аватар

Лявото лаптоп ли е ?
Те май винаги са настроени прекалено студено и светло.

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 20:49 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 10:24
Лаптоп е. Как ли не го мъчих, и не можах да го докарам като монитора. Ама все пак затова и взех монитора :)
Иначе не е студено, направо е лилаво...

Sent from my Redmi 3X using Tapatalk

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 21:03 
Аватар

Рег.: 29 Авг 2011, 02:04
sathv написа:
Лошото е, че й при високият клас нещата не са никак розови.

Кой висок клас визираш и на коя марка? Може да чекнем с моя DreamColor на лаптопа да видим кое колко е розово...

конвертори, палатки, мрежи и всякакви други ненормалности..

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 23:44 
Аватар

Какво да чекваме? Говоря за средно време за безотказна работа. (МТBF) И високия клас монитори вече едвам изкарват гаранцията. И то умишлено направени. Основно изстискано захранване и надути режими на подсветката с хилаво охлаждане на диодите.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 00:41 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
sathv написа:
Какво да чекваме? Говоря за средно време за безотказна работа. (МТBF) И високия клас монитори вече едвам изкарват гаранцията. И то умишлено направени. Основно изстискано захранване и надути режими на подсветката с хилаво охлаждане на диодите.

ако работиш в сервиза това е нормална заблуда. Аз имам проблеми с ДЕЛ-а ми малко - работи, ама явно прегрява нещо в него и се щурва понякога. Ама като цяло работи - предполагам кондензатор някой или спойка ми играят номера. Иначе НЕК-а вече мина 10 години и не ще да се предава.....

Има и друго вероятно гледаш техника направена за източна европа. Това е силно различно от същите модели техника за други пазари. Гадно е, щото цените не са по-ниски при нас, но е факт. С дрехите и храните също....

ПП Не пиша глупости с конспиративни теории - примерно тениски като си купувам от щатите са осезаемо по-плътни и тежки от нещата в България - по-хубав памучен плат са ползвали за две тениски норт фейс например. Дори евтините марки там са по-добри от скъпите тук. Имах си обяснение, че там ползват много повече сушилни машини, които износват памука по-бързо....ама не е честно, щото тука плащам дори повече за същите дрехи, пък са видимо и осезаемо по-некачествени. С храните сега има огромен скандал в Унгария и Словения - уж същите храни като на запад, но австрийките са по-вкусни с по-хубави продукти направени. А и вероятно там също и са по-евтини......с Тамрон имах подобни неща преди години - тука в синтеза Made in China и фокуса не е баш дето трябва, същия модел 2 пъти го купувах от Хонг Конг все made in Japan и все фокуса цепи косъма - 17-50/2.8.....Сходно и със Сигма 17-70 имах и не можеше да се коригира дори в сервиза, добре че на един момък от ФФ сигмата някак пасна на апарата и човека щастливо си снимаше....

ППП Дори с колите е същото! Пежо направено за България и Франция са различни коли. Едното го правят във Франция, другото в Турция. Уж са един модел с подобни екстри ама едното изглежда като Дачия - още в магазина ще се разпадне и му липсват някакви дребни детайли, а другото изглежда като луксозен автомобил....тука може и нашите дилъри да са виновни, щото ако гледаш цените в БГ и във Франция или Германия тука са по-ниски обикновено. Ама не си мисли, че е от социална отговорност на фирмите - дилърите ни уговарят някакви супер подмолни варианти да орежат колите при внос.....иначе няма как при еднакво ДДС и акцизи и други данъци и вероянто по-нисък комисион на западните търговци заради по-големия оборот тук колите да са с 5-10% по-евтини....

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 14:50 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
Нормално е глобалните фирми да имат вариации в иначе стандартни продукти за различни пазари. Задължително според технически стандарти (като напр. мрежовото напрежение и формата на щепсела), и според местни културни предпочитания (като търсен цвят или езикова интерпретация на марката, където се случват и смешни, и тъжни греди).

Но нека не ни учудват И териториални вариации в използваните материали и/или в толерансите с качеството на изработка. Това е диктувано от чисто икономически съображения, нищо лошо към нашего брата или към конгоанците. Просто стоката във всеки пазар трябва да е продаваема, т.е. (сравнително) достъпна за целевата публика. На мнозина сигурно е известен "индексът МакДоналдс", който и фирми от съвсем други отрасли ползват за международно ценообразуване.
За приемливи цени трябва по-ниска себестойност, която идва от използване на някои 'леко компромисни' суровини, материали и компоненти. И от производство/сглобяване в места с по-евтин труд, който пък трудно гарантира най-високо качество (или поне консистентност - еднаквост между отделните бройки изделие).

Всичко това е ок, за да дойдат стоките до нас по-евтини. А това, че се оказват по-скъпи не е от глобалните фирми, а от алчността на местните търговци. Какво ново под слънцето?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 00:18 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 11:07
Последното е най-вярно за алчността на месните търговци! И другата подробност народа търси евтинията и търговците предлагат стока, която ще се продаде! Защо например сигма обективи са станали синоним на ниско качество у нас, а в германия са предпочитани? Лично аз два обектива сигми още в гаранционния период изпратих за ремонт, а с канонски и сони обективи нямам и до момента не съм имал проблеми?
И понеже темата е за монитори малко лична история, 90-те като начало бях с нек монитор от който ме болеше главата, след една или две година го замених със сони тринитрон и спря да ме боли главата за сметка на очите. След три години някъде около 2003 година тринитрона го замених с лед самсунг. Невероятен универсален монитор се оказа - освен всичките си екстри имаше и тв аналогов тунер. Колко пъти съм го мъкнал по екскурзии и почивки като тв. Все още се ползва на един от компютрите ми и си работи перфектно проблема е че е размер 4-3. После го смених пак със самсунг и така до миналата година с ново ЛЖ
Няма да коментирам изцепките по-отгоре за лаптопите защо синеели и лилавеели - за толкова пари толкова. На евтините панели производителите слагат евтини сини диоди за подсветка и после софтуерно докарват белия цвят.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 00:28 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 20:38
аз затуй се надявам на федерална Европа. Сега мога апарат или някоя джунджурия да купя от Амазон. Дори дрехи мога да пазря някои от Германия. Ама с храната и колите имаме проблем. Ако се федерализира Европа и транспорта стане като в щатите и морковите и пилето ще си поръчвам от Гърция, Франция или Италия - дори ще гледам да са хубави български моркови - щото нашите читави фермери не продават в България....

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 00:35 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 11:07
Нали говорят ще ни правят на втора евро скорост, а възможно е и трета. За колите гледай да не забранят дизелите и таралясниците, дето са от евро 4 надолу, че тогава гледай колко ще останат без сеmеен автомобил.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 08:48 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 06:59
Харесах си разни монитори ама нямам идея стават ли за обработка на кадри. Моят монитор в нас е за смяна(15 годишен е и трепти малко картината :D пък и зеленее постоянно, което малко ми скапва обработката)

Моля дайте мнение :)

https://www.amazon.co.uk/d/Monitors/Philips-246E7QDAB-00-inch-Monitor-UltraColor-1000/B01IYIYHX0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1494481069&sr=8-1&keywords=246E7QDAB

а този ме радва, защото е с крив екран
https://www.amazon.co.uk/d/Monitors/Samsung-C24F390-24-Inch-Curved-Monitor/B01BCF06LE/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1494481296&sr=1-1&keywords=lc24F390

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 09:00 
Аватар

Рег.: 06 Ное 2012, 08:45
Samsung C24F390 24-Inch Curved LED Monitor май не става много за обработка на снимки защото е извит и изкривява малко. Имай предвид че 1920 x 1080 pixels от близко разстояние се виждат пикселите. Мене лично ме дразни това.

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2017, 11:09 
Аватар

Рег.: 30 Мар 2012, 00:40
Привет колеги,
налага ми се да купя един монитор около 23'', за чертожен на жената, че на 13'' Мак много се мъчи. Ще ми се обаче да мога да го ползвам и за обработка на снимки, макар, че едва ли ще е по-хубав от ретината на мак-а, щото не ми се дават хич пари. Склонен съм и на втора употреба, та въпроса ми е за около 200-300лв(макс) мога ли да намеря нещо прилично, което ще върши работа и за двамата? Задължително обаче ще трябва да е с HDMI или Thunderbolt връзка, че нямам други възможности на лаптопа.
Нещо можете ли да ми препоръчате?

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 7   [ 138 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща