Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 6   [ 121 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
santuco
  Re: Избор на монитор...
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016, 10:13 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 15:42
Как разбираш каква е грешката, че и моя съм го калибрирал на око с помощта на HP D Assistant. Знам, че си трябва калибрация но....

В началото
 Профил  

Реклама

petrov88
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016, 14:19 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 01:37
DLN, точно това е, че не познавам такива хора, а и самата покупка ще е онлайн и на сляпо (като почти цялата техника, която си купувам напоследък)
В озон има категория "монитори за фотография и дизайн" иначе и някои от дискутираните тук модели ги има там

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2016, 15:11 
Аватар

Рег.: 04 Окт 2013, 18:41
petrov88 написа:
Иначе ViewSonic им гледах моделите преди няколко дни, но нямам никакви впечатления за тях

Имал съм досег с четири различни монитора от марката и досега никога не съм имал никакви оплаквания. И най-хубавото на това отгоре е, че са сравнително по-евтини от другите. Не твърдя, че са по-добри в никакъв случай :)

И наистина ти препоръчвам, както се спомена по-горе пък и аз самия казах, да видиш MVA матрици. Изключително добри са. Само за 3D екшъни "не стават". Не, че не можеш да играеш, но при много бързи сцени има някакви замазвания, които професионалните геймъри ги дразнят. Като непрофесионалист в гейминга ще ти кажа от първо лице - ако не ми ги бяха показали, нямаше да ги забележа :)

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2016, 00:15 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
IPS все още няма заместител, когато говорим за монитор за фото обработка. Особено в ниския клас заместителите са доста зле.

Какво трябва да се гледа - sRGB трябва да е напълно поддържан, за да има поне прилични цветове мониторчето(надежда да не е 6битов). Матов финиш на екрана е задължителен, гланца не става. Най-евтините имат много уловки като да кажем 6 битов цвят при минимум нужен 8 бита. 10 бита в никой случай не са задължителни, още повече че видео картите които ги поддържат са пълно дърво за ускорение на програмите. Имат ускорение само на OpenGL CAD програми, а фото и видео софтуера иска много памер и куда ядра каквито има в гейминг картите. Wide Gamut мониторите са много хубави, ако знае човек за какво са му. Имам познати дето взеха такива и се върнаха на по-нисък клас понеже не виждали цветовете както клиентите им ги виждали и били много ярки. Мен не ми пречи ама трябва да се знае какво се прави с тях. Втора ръка - не съм фен, причината е че подсветката старее и от това се влошават параметрите на картината. Някои стари монитори толкова са им умрели лампите, че и калибрация не могат да минат понеже не могат да вдигнат достатъчно контраст, други са с неравномерна подсветка...
Повечето нови монитори са без трептене особено по-скъпичките.
РетроРСмания продават скъпо нещата дето ITR и др. подобни внасят.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2016, 20:04 
Аватар

Я да задам още един въпрос. А как ви се вижда работа едновременно с 2 монитора? Както е казал Мечо Пух "колкото повече, толкова повече", но тук ще е малко по- различно.
Единият ще е някои от тези, които дискутирахме тук (още имам малко колебания), а другия е по- стар и по- важното не е IPS, което най- малко ще даде разлика при гледането от различни ъгли, а и сигурно картината цялостно ще изглежда по- различно. Дали ще дразни доста очите това?
Просто в момента сглобявам и конфигурация и се чудя дали да не я засиля още малко, че да си ползвам и другия монитор.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2016, 20:10 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Ще се вкараш в голям филм с два монитора. Когаот не можеш да им докараш еднакви или поне подобни цветове и настава едно объркване.

С два подобни или два хубави монитора е ок.

Иначе Capture 1 е прекрасен на два монитора. На единия редактираш на цял екран, а на другия седят инструментите и тъмбовете.

Между другото не знам как са цените но деловете май са много добри като качество и покриват sRGB дори по-евтините, имат и АдобиРГБ монитори с 10 битови матрици де (8 + нещо си...) и профили в монитора.....(адобир ргб са около 1000-ка май най-евтините). За здравината в работата съм с такива два на по 10 годинки и бачкат. На 2-ма колеги дето сме заедно последните 10 годинки пак им работят безпроблемно. Лошото е че взимаха 24-ки преди и искахме 4:3 а сега взимат май 27" 16:10 и новите повечко ме радват...

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2016, 20:46 
Аватар

Два монитора е гот ако имаш място. На единия инструменти, на другия картинката.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2016, 09:30 
Аватар

И двамата имате право, но май наистина очите ще станат мармалад

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2016, 10:33 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2015, 02:01
Няма да станат на мармалад. Ако ти е малък десктопа по хоризонтала се взема друг вид монитор . Примерно http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=50614 Доста срещано решение напоследък.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 14:15 
Аватар

Аз да питам нещо! След като го калибрирах моя отвреме навреме минава в режим без калибрация и после се оправя. Просто докато си бачкам на него и сменя цветовете за малко и после се оправя.......... :?

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 18:46 
Аватар

Я виж в системните логове дали нямаш регистрирано събитие от типа: Графичния драйвер не отговаря и беше рестартиран.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 18:56 
Аватар

Е не съм толкоз разбирач. Трябва по подробно обяснение :D

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 19:43 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
santuco написа:
Е не съм толкоз разбирач. Трябва по подробно обяснение :D

какво има толкова за разбиране просто след калибрирането има нов драйвер, дето не се разпознава .
В голяма част от случаите се купува нов монитор и му се инсталират драйвери по дефолт, въпреки че има диск или сайт от производителя за оригиналните драйвери.
Нов монитор си е 90% фабрично калибриран докато му трае гаранцията, от там нататък или се пуска за продан и новия собственик да му бере гайлето .

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 20:29 
Аватар

Значи според теб всички монитори с изтекла гаранция да се хвърлят ли кво?????
п.с. Ако някой знае нешо по въпроса моля да сподели! Имам инсталиран драйвер за монитора, може би трябва да го изтрия :?

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 21:30 
Аватар

Върви в administrative tools- event viewer-system и виж дали имаш проблем като този който ти описах. Пред проблемните логове има червена удивителна

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 14:27 
Аватар

В това меню на Overview излиза нещо с червен хикс!

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 14:53 
Аватар

Сега още по просто обяснено. Предполагам си вин10. Цъкаш долу ляво бутона search. Пишеш event viewer. Търсачката ти намира файла и го стартираш като цъкнеш на него. Излиза ти прозорец. В ляво имаш Windows logs. Цъкаш 2 пъти на него. Менюто се разширява. Цъкаш на system и ти излизат системните логове подредени по дата. Ще видиш такива с червен или жълт удивителен пред тях. Като цъкнеш на тях, долу ще ти изпише описание на проблема. Разгледай ги и виж дали има нещо свързано с видеото. По принцип след като ти направи проблем монитора веднага отиваш на логовете и можеш да видиш какво е причинило проблема щото знаеш точно времето и
датата на събитието. Прегледай накрая и събитията с бял удивителен. И там
може да има нещо полезно като информация

Последна промяна sathv на 04 Окт 2016, 15:30, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 15:25 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
santuco написа:
В това меню на Overview излиза нещо с червен хикс!

Дай един принтскриин да видим тоя Х за какво е.

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 18:10 
Аватар

Рег.: 04 Окт 2013, 18:41
Работя с два монитора от години. Незаменимо е ако се занимаваш с две различни неща едновременно.

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 19:17 
Аватар

Когато правя калибрации винаги махам профила след като го създаде. Това е трън в гащите, по-добре малко разминаване и безпроблемна работа от колкото във фотошопа едни цветове и извън него калибрирани други... Темата е дълга, но накратко - в контрол панела на color calibration не трябва да има никакви профили.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 20:39 
Аватар

Благодаря на всички! Изтрих профила както предложи Симбончо и досега не се е сменял екрана! Тенк ю брат!
Зенон ето принтскрийн :-)
Прикачен файл:
Untitled.jpg [ 357.68 KiB | Прегледано 954 пъти ]
Untitled.jpg

sathv: ето принтскрийн и за теб с две еднакви грешки от деня на калибрацията :-)
Прикачен файл:
Untitled1.jpg [ 324.27 KiB | Прегледано 954 пъти ]
Untitled1.jpg

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 20:49 
Аватар

За да имаш читава калибрация с изтрит профил трябва по време на калибрацията ръчно от монитора максимално да се приближиш до нужните стойности, които показва софта за калибриране. Понякога дори ръчно по усмотрение донагласям това онова, за да получа максимума. По този начин няма софтуерен профил, който да криви цвета когато виндовса може(защото много програми го игнорират). Най-добре е монитора да има вградени LUTове и да си прави вътрешна калибрация(хардуерна) така виндовса не участва и проблеми няма.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 6   [ 121 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща