Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 6   [ 121 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
sathv
  Re: Избор на монитор...
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 13:00 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2015, 02:01
Много са вариантите в зависимост от менюто на монитора. Най-лесно е да промениш профила. В зависимост от софтуера на монитора са запаметени различни профили като стандарт, кино, текст, фото и т.н. Ако не те удволетворява резултата можеш да промениш цветовата температура ако примерно е 6500К на някаква по-малка стойност. Ако не ти хареса резултата може ръчно да си поиграеш с корекциите на отделните цветове RGB поотделно. Не всички настройки може да са ти налични в менюто на монитора. Зависи и как е свързан дали по D-sub, DVI или HDMI. Отделно може да отвориш настройките в драйвера на видеокартата. Там също можеш да променяш цветовете както ти душа иска. Като омажеш нещата има ресет и пак отначало.

В началото
 Профил  

Реклама

meneldor
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 13:44 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
Вързан е с DisplayPort. Явно ще си играя ръчно с RGB-то.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2016, 13:48 
Аватар

И то май само от настройките в драйвера на видеокартата.

В началото
 Профил  

cani11
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 20:02 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2015, 18:10
Какво мислите за мониторите втора ръка? Мислите ли, че са удачно решение? Гледах, че в https://ardes.bg/periferiya-vtora-upotr ... a-upotreba продават монитори втора ръка, дали да си взема от тях, как мислите?

В началото
 Профил  

cisco
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 13:40 
Аватар

Рег.: 06 Ное 2012, 07:45
Втора ръка монитор не си заслужава. Не се знае колко са работили.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 13:42 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
cisco написа:
Втора ръка монитор не си заслужава. Не се знае колко са работили.

:up:

Сългасен, доста рисково е.
Дори да работи, може да са му издухани вече лампите и да иска контраст/яркост надути почти на макс.

----
Макар, че аз ползвам два втора ръка :mrgreen:, но съм ги взимал повредени и от там евтино...

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 13:54 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
И двата ми са втора ръка и двата работят нон стоп и от двата съм много доволен.
Но си е късмет разбира се.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 14:50 
админиспамър
Аватар

Ако може да ги видиш на място ще е голям плюс.

Иначе и нови моитори пристигат с дефекти, какво остава за ползваните. :-)

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2017, 01:06 
Аватар

Няма проблем с монитор втора употреба ако е на няколко месеца.
Преди години LG първи написаха в документацията за мониторите си:
Срок на безпроблемна работа 3 години;
Максимален срок на работа 7 години.
Сега времената са други. Ако Ви кажа какво пишат Acer в сервизната документация, ще намразите тази фирма. Няма да Ви кажа, защото и при другите фирми качеството е същото. Лошото е, че й при високият клас нещата не са никак розови.

В началото
 Профил  

cani11
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 11:10 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2015, 18:10
Има го и този момент, че всичко е до късмет. Може този втора ръка да работи от някой чисто нов.

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 18:27 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 09:24
Само ще споделя изумлението си

А си мислех, че поне чб кадрите ми стават

Изображение

Sent from my Redmi 3X using Tapatalk

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 18:55 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 09:41
bo6o написа:

А си мислех, че поне чб кадрите ми стават

Ти да видиш с принтерите каква трагедия e да отпечатат BW :mrgreen:

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 19:30 
админиспамър
Аватар

Лявото лаптоп ли е ?
Те май винаги са настроени прекалено студено и светло.

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 19:49 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 09:24
Лаптоп е. Как ли не го мъчих, и не можах да го докарам като монитора. Ама все пак затова и взех монитора :)
Иначе не е студено, направо е лилаво...

Sent from my Redmi 3X using Tapatalk

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 20:03 
Аватар

Рег.: 29 Авг 2011, 01:04
sathv написа:
Лошото е, че й при високият клас нещата не са никак розови.

Кой висок клас визираш и на коя марка? Може да чекнем с моя DreamColor на лаптопа да видим кое колко е розово...

конвертори, палатки, мрежи и всякакви други ненормалности..

В началото
 Профил  

sathv
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 22:44 
Аватар

Какво да чекваме? Говоря за средно време за безотказна работа. (МТBF) И високия клас монитори вече едвам изкарват гаранцията. И то умишлено направени. Основно изстискано захранване и надути режими на подсветката с хилаво охлаждане на диодите.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 23:41 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
sathv написа:
Какво да чекваме? Говоря за средно време за безотказна работа. (МТBF) И високия клас монитори вече едвам изкарват гаранцията. И то умишлено направени. Основно изстискано захранване и надути режими на подсветката с хилаво охлаждане на диодите.

ако работиш в сервиза това е нормална заблуда. Аз имам проблеми с ДЕЛ-а ми малко - работи, ама явно прегрява нещо в него и се щурва понякога. Ама като цяло работи - предполагам кондензатор някой или спойка ми играят номера. Иначе НЕК-а вече мина 10 години и не ще да се предава.....

Има и друго вероятно гледаш техника направена за източна европа. Това е силно различно от същите модели техника за други пазари. Гадно е, щото цените не са по-ниски при нас, но е факт. С дрехите и храните също....

ПП Не пиша глупости с конспиративни теории - примерно тениски като си купувам от щатите са осезаемо по-плътни и тежки от нещата в България - по-хубав памучен плат са ползвали за две тениски норт фейс например. Дори евтините марки там са по-добри от скъпите тук. Имах си обяснение, че там ползват много повече сушилни машини, които износват памука по-бързо....ама не е честно, щото тука плащам дори повече за същите дрехи, пък са видимо и осезаемо по-некачествени. С храните сега има огромен скандал в Унгария и Словения - уж същите храни като на запад, но австрийките са по-вкусни с по-хубави продукти направени. А и вероятно там също и са по-евтини......с Тамрон имах подобни неща преди години - тука в синтеза Made in China и фокуса не е баш дето трябва, същия модел 2 пъти го купувах от Хонг Конг все made in Japan и все фокуса цепи косъма - 17-50/2.8.....Сходно и със Сигма 17-70 имах и не можеше да се коригира дори в сервиза, добре че на един момък от ФФ сигмата някак пасна на апарата и човека щастливо си снимаше....

ППП Дори с колите е същото! Пежо направено за България и Франция са различни коли. Едното го правят във Франция, другото в Турция. Уж са един модел с подобни екстри ама едното изглежда като Дачия - още в магазина ще се разпадне и му липсват някакви дребни детайли, а другото изглежда като луксозен автомобил....тука може и нашите дилъри да са виновни, щото ако гледаш цените в БГ и във Франция или Германия тука са по-ниски обикновено. Ама не си мисли, че е от социална отговорност на фирмите - дилърите ни уговарят някакви супер подмолни варианти да орежат колите при внос.....иначе няма как при еднакво ДДС и акцизи и други данъци и вероянто по-нисък комисион на западните търговци заради по-големия оборот тук колите да са с 5-10% по-евтини....

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 13:50 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Нормално е глобалните фирми да имат вариации в иначе стандартни продукти за различни пазари. Задължително според технически стандарти (като напр. мрежовото напрежение и формата на щепсела), и според местни културни предпочитания (като търсен цвят или езикова интерпретация на марката, където се случват и смешни, и тъжни греди).

Но нека не ни учудват И териториални вариации в използваните материали и/или в толерансите с качеството на изработка. Това е диктувано от чисто икономически съображения, нищо лошо към нашего брата или към конгоанците. Просто стоката във всеки пазар трябва да е продаваема, т.е. (сравнително) достъпна за целевата публика. На мнозина сигурно е известен "индексът МакДоналдс", който и фирми от съвсем други отрасли ползват за международно ценообразуване.
За приемливи цени трябва по-ниска себестойност, която идва от използване на някои 'леко компромисни' суровини, материали и компоненти. И от производство/сглобяване в места с по-евтин труд, който пък трудно гарантира най-високо качество (или поне консистентност - еднаквост между отделните бройки изделие).

Всичко това е ок, за да дойдат стоките до нас по-евтини. А това, че се оказват по-скъпи не е от глобалните фирми, а от алчността на местните търговци. Какво ново под слънцето?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 23:18 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
Последното е най-вярно за алчността на месните търговци! И другата подробност народа търси евтинията и търговците предлагат стока, която ще се продаде! Защо например сигма обективи са станали синоним на ниско качество у нас, а в германия са предпочитани? Лично аз два обектива сигми още в гаранционния период изпратих за ремонт, а с канонски и сони обективи нямам и до момента не съм имал проблеми?
И понеже темата е за монитори малко лична история, 90-те като начало бях с нек монитор от който ме болеше главата, след една или две година го замених със сони тринитрон и спря да ме боли главата за сметка на очите. След три години някъде около 2003 година тринитрона го замених с лед самсунг. Невероятен универсален монитор се оказа - освен всичките си екстри имаше и тв аналогов тунер. Колко пъти съм го мъкнал по екскурзии и почивки като тв. Все още се ползва на един от компютрите ми и си работи перфектно проблема е че е размер 4-3. После го смених пак със самсунг и така до миналата година с ново ЛЖ
Няма да коментирам изцепките по-отгоре за лаптопите защо синеели и лилавеели - за толкова пари толкова. На евтините панели производителите слагат евтини сини диоди за подсветка и после софтуерно докарват белия цвят.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 23:28 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
аз затуй се надявам на федерална Европа. Сега мога апарат или някоя джунджурия да купя от Амазон. Дори дрехи мога да пазря някои от Германия. Ама с храната и колите имаме проблем. Ако се федерализира Европа и транспорта стане като в щатите и морковите и пилето ще си поръчвам от Гърция, Франция или Италия - дори ще гледам да са хубави български моркови - щото нашите читави фермери не продават в България....

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2017, 23:35 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
Нали говорят ще ни правят на втора евро скорост, а възможно е и трета. За колите гледай да не забранят дизелите и таралясниците, дето са от евро 4 надолу, че тогава гледай колко ще останат без сеmеен автомобил.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 11 Май 2017, 07:48 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 05:59
Харесах си разни монитори ама нямам идея стават ли за обработка на кадри. Моят монитор в нас е за смяна(15 годишен е и трепти малко картината :D пък и зеленее постоянно, което малко ми скапва обработката)

Моля дайте мнение :)

https://www.amazon.co.uk/d/Monitors/Philips-246E7QDAB-00-inch-Monitor-UltraColor-1000/B01IYIYHX0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1494481069&sr=8-1&keywords=246E7QDAB

а този ме радва, защото е с крив екран
https://www.amazon.co.uk/d/Monitors/Samsung-C24F390-24-Inch-Curved-Monitor/B01BCF06LE/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1494481296&sr=1-1&keywords=lc24F390

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 6   [ 121 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща