Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 13 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
atanas
  Преносим външен хард - коя марка?
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2020, 19:01 
Аватар

Рег.: 04 Фев 2014, 13:03
Искам да си взема външен хард за снимки и видео файлове. Четох в нета но там засягат основно скорости на запис и съвместимости. Сигурноста е засегната само в часта хард, ссд или двд
Коя марка? Има ли значение за здравина?
Добре ли е да има някакво IP и удароустойчивост?

В началото
 Профил  

Реклама

MS
  Re: Преносим външен хард - коя марка?
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2020, 23:51 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
За удароустойчивост -ссд, но за парите си е скъпо и с малко капацитет. За марки сигейта, до сега нямам отказал сигейд през последните 15 години, външен или вътрешен много са здрави. За двд- вече отдавна е напълно недостатъчно като капацитет и блурая също! Ако седнеш да търсиш нещо през оптичното устройство и ще си изгубиш времето да го търсиш! А и оптичните дискове скоро ще бъдат напълно забравени както дискетите. Ще дойде време да няма на какво да ги пуснеш.
Та взимай външен хард слагай си снимките и не се притеснявай че ще го изпуснеш потрошиш и ще си изгубиш спомените!

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2020, 00:20 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Преди години в Техномаркет един колега (който и до ден днешен работи там) ми каза - Seagate или Western Digital. Предпочетох WD и не мога да се оплача досега. Та моя съвет е същия.
Вече ако искаш SSD - SanDisk :)

В началото
 Профил  

atanas
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2020, 09:16 
Аватар

Рег.: 04 Фев 2014, 13:03
Благодаря за информацията. Ще взема Seagate или WD.

В началото
 Профил  

bam-bam
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2020, 15:07 
Аватар

Рег.: 16 Дек 2014, 00:57
https://vynshen-hard-disk.pazaruvaj.com ... n-digital/

WD e марката, зимай смело и не го мисли.
Ползвам 4 ТБ и е корав диск.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 00:42 
Аватар

wd като качество и цена е много по-зле от сигейта. С изключение на бляк серията всичко останало не е по-добре от хитачи и тошиба. От 2.5 инчовите hdd къде на лаптопите има фабрично поставени WD ? в повечето случаи са сигейт или тошиба.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 12:58 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
:rofl: Много време не бях чел такива глупости :rofl:

В началото
 Профил  

bam-bam
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 13:17 
Аватар

MS, https://hardwarebg.com/forum/showthread ... ost5052244 , можеш да почетеш тази тема, за да не си говорим моето е най-хубаво.
Има разни таблички и мнения на хора, но трябва четене доста.
По-лоши дискове от сийгейт не е имало сигурно никога.
Личния ми опит с тях също не е хубав, вд е друга бира, но все пак всичко е механика и винаги може да се развали.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2020, 22:13 
Аватар

bam-bam може и да си прав донякъде всичко се прави сега за да се разваля и купува ново ,но.. всичко което имам и от едната и другата марка е с 5 годишна гаранция. Сега 3 години е максимума. Външните на усб са с 2 г. гаранция.
WD освен бляк серията имат и още по-добра серия - велосираптор - работи на 10 хил. оборота. Такъв имам вече 12 години. 1 тб струваше над 500 лева На четвъртата година му отказа смарта и ми го замениха с нов като го чаках 3 месеца, понеже представителство им е в във Франфрукт. Иначе велосираптора си е много добър за видеобработка и по нищо не отстъпва на едно ссд въпреки че на ссдто му дават един път и половина повече производителност.
Та понеже темата е за помощ, а не за заяждане ще кажа как съм ораганизирал единия от компютрите за архивите. Понеже дъното подържа 6 слота сата съм им поставил всички да са ссд. Отделно дъното потдържа M.2 два слота и там съм сложил 2 самсунг проплочки конфигурирани на интел оптане и там е операционната система и програмите . Отделно имам рак система орико работеща с 2 слота за 3.5 или 2.5 дискове или ссдна на усб3 където няколко килограма стари хардове се включвант при нужда. Отделно имам няколко външни харда на усб като единия е с андроид. Отделно имам и облак включен към единия от рутерите.

В началото
 Профил  

bam-bam
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2020, 12:21 
Аватар

Не знам защо намесваш заяждане в тая тема ?
Просто явно ТИ си имаш твое виждане, но то малко се разминава с истината, та предпочитам винаги да чета 100 човека какво са споделили от колко "моето" или "нечие" лично виждане.
Това което пишеш го помня, но времената се промениха кореенно и ще ти кажа сега какво правят хората.
Взимат си 1 ссд и преди се препоръчваха червените ВД-та (бавни дискове, но много корави), защо ... защото за архив нямаш нужда от БЪРЗ вече диск (това е отживелица с появата на евтини ССД-та) , защото шанса да се счупи е голям и няма смисъл от него.
Та, хората си взимат 1 ссд с бавен хард голям за архив и си свиркат.
Вече, ако много те страх има и много други опции.
А гаранцията ... да не стигаме до нея, че като ти гръмне всичко ще ти се реве :)
Дисковете са прекалено евтини вече и човек винаги може да си защити данните, но поне да не попадне на калпави марки и серии, че само излишни нерви.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2020, 19:53 
Аватар

не баш така да се комбинира бързо с бавно. Обработвам видео а последните две години и 4к . Седни да обработваш 200-300 гиабайта 4к снимано на най-високия възможен битрейд или некомпресирано видео и при бавни хардове ще остарееш и побелеш пред компютъра. Ей затова съм си взел по 1тв м.2 ssd samsung 870pro свързани в оптане а това си е райд 0, но е по-бързо отколокото конфигурирано през сата кабеляците. Велосираптора и една тошиба 1 тб ссд ползвам когато видеото е а HD. Единия сигейд ми е хибрид от доста време в последствие и wd започнаха такива хардове а напоследък нещо не се виждат. Иначе тенденцията е hdd да са енергоикономични за сметка на друго.
Та, атанас каквото и да си вземе за снимки ще му върши работа стига да не се разваля устройството.

В началото
 Профил  

bam-bam
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2020, 12:16 
Аватар

Мисля, че не си прочел какво съм написал или не си го схванал :)

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2020, 01:05 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
Момчета, много сте се отплеснали!
Темата е за външен диск за архив на снимки, няма кой знае какви изисквания към него, затова 90% от предлаганите на пазара продукти биха свършили чудесно работата. Единственото е да се подбере правилно капацитета му спрямо количеството.
А сега от личен опит ще споделя, че имам една Тошиба която повечето потребители не харесват, има защо, но при мен вече седма година работи защото, забележете, се вади и върти не повече от 5-6 пъти на година -все пак е за архив. Имам и други - също безпроблемни до момента. ;)

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 13 мнения ]