Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
baxter
  Принтиране на снимки във фотокачество
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017, 21:16 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2016, 19:04
Здравейте, Колеги!
Възможно е темата да е коментирана вече тук, за което се извинявам. Но... интересува ме актуален модел принтер за принт на снимки с фотограско качество върху фотохартия. Гледах един Canon PIXMA Pro 9500 Mark II, но, доколкото разбрах, води се вече архаизъм, а и е възможно да не е най-доброто в относително по-компактния клас (не се интересувам от едрогабаритни машини, тип "Скрина на баба").
Ще съм благодарен на всеки отзив, като водещото за това какво ще купя е съотношението качество - най-ниска цена на консумативите (мастила/хартия/глави). Определено ще трябва де е нещо в PRO класа.
Мерси предварително!

В началото
 Профил  

Реклама

MS
  Re: Принтиране на снимки във фотокачество
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017, 21:52 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 10:07
Колега от фотохартията е както я нарече не толкова от принтера. И принтер от сто лева също докарва качество на хубава принтерска двуслойна хартия.
При принтерите важи максимата колкото по скъп принтер, толкова е по-евтино мастилото и обратно. След като излезе нов модел след една година се появяват заместители с поне три пъти по-евтина цена. Втора употреба мастилен принтер си е направо набутване. Дюзите на печатащите глави се скапват независимо дали редовно се ползва или от време навреме. Казва се кавитация и обикновено се разбира като някой цвят бледне или прекъсва. Отделно канона са заложили подводни мини и колкото и акуратно да се използва и дори с оригинални мастила на третата година ще ти излези някаква грешка и до там забравяш за верния принтер. А и канона имат само 1 година гаранция а при другите марки е 2.
Про класа или да докараш нюансите на сивото ти трябват поне 6 или 7 мастила. тоест едната глава печата в цвят а другата печата паралелно черното или нюансите на сивото. Тази система е за фото, но за комбинирано фото плюс текст -текста е под критика.
Понеже не става ясно какво ще принтираш бих те посъветвал за лазерен цветен печат. И там важи правилото скъп принтер евтини тонери и обратното. При лазерния печат няма избеляване с години и размиване от водни пръски и намокряне. Но полусенките някак са изкуствени и стоят нарисувани. Цените на мастилени и лазерни принтери в момента са изравнени тонерите и рифелите определят бъдещите разходи.
Успех в търсенето и дано съм бил полезен.

В началото
 Профил  

baxter
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017, 23:36 
Аватар

MS написа:
Колега от фотохартията е както я нарече не толкова от принтера. И принтер от сто лева също докарва качество на хубава принтерска двуслойна хартия.
При принтерите важи максимата колкото по скъп принтер, толкова е по-евтино мастилото и обратно. След като излезе нов модел след една година се появяват заместители с поне три пъти по-евтина цена. Втора употреба мастилен принтер си е направо набутване. Дюзите на печатащите глави се скапват независимо дали редовно се ползва или от време навреме. Казва се кавитация и обикновено се разбира като някой цвят бледне или прекъсва. Отделно канона са заложили подводни мини и колкото и акуратно да се използва и дори с оригинални мастила на третата година ще ти излези някаква грешка и до там забравяш за верния принтер. А и канона имат само 1 година гаранция а при другите марки е 2.
Про класа или да докараш нюансите на сивото ти трябват поне 6 или 7 мастила. тоест едната глава печата в цвят а другата печата паралелно черното или нюансите на сивото. Тази система е за фото, но за комбинирано фото плюс текст -текста е под критика.
Понеже не става ясно какво ще принтираш бих те посъветвал за лазерен цветен печат. И там важи правилото скъп принтер евтини тонери и обратното. При лазерния печат няма избеляване с години и размиване от водни пръски и намокряне. Но полусенките някак са изкуствени и стоят нарисувани. Цените на мастилени и лазерни принтери в момента са изравнени тонерите и рифелите определят бъдещите разходи.
Успех в търсенето и дано съм бил полезен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

baxter
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2017, 23:42 
Аватар

Дигитален лазерен печат за мен не е опция! От 15 години се занимавам с предпечат и отчитам елементарните разлики с мастилно-струйния. Имам xerox за 6 бона и дигиталка и не ми върши работа в случая. Трябва ми мастилка с евтин консуматив и добро качество.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

dimidumi
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2017, 00:34 
Аватар

Рег.: 07 Яну 2015, 03:50
До скоро използвах Canon PIXMA Pro 9500 (първата версия), излиза скъпо удоволствие със оригиналните мастила. Търся решение за Система за непрекъснато подаване на мастило Canon pro9500
http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=38&t=6553

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2017, 08:47 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Epson L800
имам го от 4 години не е мръднал, мастилото е стотинки, цветовете са супер.

В началото
 Профил  

baxter
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2017, 22:26 
Аватар

JohnyWalker написа:
Epson L800
имам го от 4 години не е мръднал, мастилото е стотинки, цветовете са супер.

Благодаря много, че ме насочи към Epson! Свързах се с дилъри на марката от Асеновград. Харесах си това - http://factor.bg/product/1828/epson-sur ... -d700.html
Някой ако има преки впечатления, нека сподели...

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 18:40 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 19:43
Силно препоръчвам SP9900 или SP4900 ако гониш качество. Избива се разхода, ако работиш с него. Ако не работиш с него, а ще го ползваш от време на време за домашни нужди - изобщо не купувай принтер!

В началото
 Профил  

baxter
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 18:51 
Аватар

simbon4o написа:
Силно препоръчвам SP9900 или SP4900 ако гониш качество. Избива се разхода, ако работиш с него. Ако не работиш с него, а ще го ползваш от време на време за домашни нужди - изобщо не купувай принтер!

Благодаря! ...Явно 80% от мненията тук и на познати водят към Epson. За съжаление, SP9900 ще е неоправдано скъп, най-много да се ръсна за EPSON SureLab SL D700... Тези дни ще ходя до "Фактор" за тест, ще реша на място...

В началото
 Профил  

dln
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 21:56 
Аватар

Рег.: 31 Окт 2011, 09:39
Ако не си на зор иди на копис:
Изображение
Фактор правят голямо представяне и понякога имат промоции ако сключиш сделка на изложението.

Аз ползвам от година, за цветопробна система Epson Stylus Pro 4900 (не е от фактор), имам смесени чувства към него. Печата по един лист на ден и никога не ми е запушвал, което ми беше най-големия страх. Имах и кофти проблеми с цвета, които не можа никой да реши освен времето. dE ми се повиши от <2 на <4, изкара 3 месеца така и се оправи сам въпреки нашите опити.

В началото
 Профил  

baxter
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 22:16 
Аватар

dln написа:
Ако не си на зор иди на копис:
Изображение
Фактор правят голямо представяне и понякога имат промоции ако сключиш сделка на изложението.
Аз ползвам от година, за цветопробна система Epson Stylus Pro 4900 (не е от фактор), имам смесени чувства към него. Печата по един лист на ден и никога не ми е запушвал, което ми беше най-големия страх. Имах и кофти проблеми с цвета, които не можа никой да реши освен времето. dE ми се повиши от <2 на <4, изкара 3 месеца така и се оправи сам въпреки нашите опити.

В петък ходих до Асеновград, но не се реших на място... Въпреки това си тръгнах с убеждението, че ще взема D700 модела... Ако до изложението не го взема или не помислят, че и без промо съм им в кърпа вързан, може и да взема поне 1-2 ролки хартия заедно с машинка от експото :) Мерси за идеята, вероятно ще мръдна до там.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 11 мнения ]