Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 40 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
fast_eyebrow
  Re: За Capture One
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 19:27 
Аватар
Имат си профили

В началото

Реклама

meneldor
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 21:50 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
Пробвах днес експреса и ми хареса. Особено пипетите за избиране на най-различни точки. Също белия баланс не знам защо, но по-лесно го нацелвам.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 16:51 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
От 2011 ползвам епълския Aperture, но спряха поддръжката от няколко години и в последно време много се задъхва - особено с тежките файлове от а7р2. На няколко пъти пробвах други конвертори и К1 най-много ми хареса. Резултатите от него с почти никаква намеса са много по-добри по мои впечатления.
Научих му повечето неща и посвикнах, но в момента workflow-a ми е: импорт, обработка, експорт в HQ jpeg и някои отбрани файлове в raw; после импорт в Aperture и организация.
Иска ми се последната стъпка да я премахна и да ползвам само К1, но не мога да разбера някои неща, а с Aperture съм толкова свикнал на удобните DAM функции, че не мога да се махна от нея.. Ако може някой да ме открехне или даде съвет.
И по-точно: когато импортвам, автоматично слага файловете в "recent imports" като дата и час на импортването, напр. "5 March, 2017 at 17:00". Не мога да ги преименувам тези отделни "проекти". Ако ги добавя към албум придобиват формата на линкове, т.е. ако изтрия нещо от албума - то НЕ отива в кошчето на програмата и файлът си остава в библиотеката. Това адски много ме дразни и не можах до този момент да намеря читав workflow. Това което правя е: оставям си ги в recent imports (в следствие на което са ми се наредили 10-тина дати, които трябва да цъкам всеки път за да видя какви снимки има вътре), след като мина всеки отделен импорт и обработя кадрите, изтривам тези, които не ми трябват и те отиват в кошчето на К1, след което чистя коша.
Искам да ползвам К1 като библиотека и снимките ми да са вътре в него, а не по папки на харда и да се занимавам да ги подреждам. Възможно ли е? Слагам шот от К1 (както ми е в момента) и от Aperture.
http://pasteboard.co/4fZHIUMNw.jpg
http://pasteboard.co/GA2uvUBCS.jpg

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 05 Май 2017, 17:18 
Аватар

От PhaseOne решават част от проблемите ми описани по-горе с новия 10.1 ъпдейт на Capture One, който е доста голям:

- PSD support (read only)
- Delete From Collection:Move to Catalog Trash (new):
Deletes from the collection, and sends the linked parent image to the Catalog/Session trash. This is especially useful for cleaning up albums in catalogs and at the same time removing the source le. Note For “folder” collection types (e.g session folders) this function is sometimes duplicated by the Delete Function.
- Master Temporary Reset: Hold the alt key and click/hold the master reset icon to see a quick before/after of the adjusted RAW file.
- Styles: UI Re-design: The styles interface is redesigned allowing easier preview of large style collections and nested style collections without obscuring the main viewer with the menu.
- Token Watermarking
- Improved Watermark Quality
- Vectorscope Orientation Color-Wheels
- Automation with Apple Script (Mac only)
- OpenCL: UX improvements

И също поддръжка за доста нови тела и обективи, по-интересните от които са:
Sony A9
Sigma Art 24mm и 85mm
Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS
Sony FE 85mm F1.8
Sony FE 16–35mm F4 OSS
Zeiss FE 35mm F1.4

Voigtländer 15mm/F4.5 Super Wide Heliar III
Zeiss Batis 2.8/135
Zeiss Loxia 2.4/85
Zeiss Milvus 2.8/15
Zeiss Milvus 2.8/18
Zeiss Milvus 2/135
Zeiss Otus 1.4/28
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

+ адски много bug fixes...

Тоя конвертор ми става все по-любим с всеки следващ ъпдейт!

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 16 Май 2017, 18:29 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Оффф, някой свикнал ли му е на този софтуер?
Четох мнения, че работел по-добре с роу-файлове на Сони, но аз нещо хич не мога да му свикна и да изкарам по-добър кадър отколкото от Лайтрум?
Мнения?

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 17 Май 2017, 21:15 
Аватар

Аз на лайтрума не можах да свикна :) Много съм доволен от К1.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 11:10 
Аватар

Днес обявяват 11. версия.

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 14:41 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Още една година ще имаме хубав роу редактор за сони за без пари или малко пари. Малко се бях притеснил в оня нов глупав софтуер на Сони, да не спрат партньорството с Capture One.

Upgrade from Capture One Pro Sony 10 to Capture One Pro Sony 11.
69 EUR

Capture One Pro Sony - EUR/USD 79
Support for Sony cameras only

Capture One Pro - EUR 279 / USD 299
Support for more than 400 cameras

New Feature Summary
Annotations
Export with Assets
Improved “Back-up And Restore” mechanism for Catalogs
Duplicate checker for the Importer
LAB Readouts
Levels as a Layer Adjustment
Color Balance as a Layer Adjustment
Create new Filled Layer
Presets for Layer capable tools
Master Layer Opacity
Feather Mask
Refine Mask Edge
Clear Mask
Greyscale Mask preview mode
Expanded AppleScript

Performance
Catalog load speed improved <---- и сега е 10-тина пъти по-бърз от лайтрум....за какво говорим....
More responsive sliders for Mac
Faster masking

Miscellaneous Improvements
Redesigned Local adjustments concept (now Layers)
New Custom tool tab icons
Color editor logic for blending multiple Layer adjustments
Layer creation options
Toolbar Auto tool aligned with Tool Auto
Added Brightness and Contrast parameter to Auto

Сложно е сравнението Лайтрум и Ц1. Като качество на обработката и бързодействие Ц1 е напред с доста. Има и много удобни неща в К1 - тетъринга, белия баланс, корекциите на цветовете, слоевете, инструментите за изправяне на снимки, експорта е на светлинни години пред адоби, организацията на снимки като, че е доста по смислено направена макар и прекалено гъвкава и трудна да си изградиш процес. Като функции Лайтрумеца има някои хубави екстри - dehaze, грейна май е по-хубав (макар и с по-малко опции и доста по-глупав просто изглежда добре), интеграцията с colorchecker passport-а, възможността да си правиш профили за обективите..... ама има и големи тъпни като clarity-то, супер скопените слоеве/маски, невероятно дървения и некачествен експорт, дори лошата интеграция с фотошоп, липсаа на каквито и да е смислени настройки на потребителския интерфейс, невъзможността да работи с два и повече монитора (може да прави някакви смешни и жалки неща, но няма общо с Ц1) и т.н.

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 16:55 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Да му бяха изплакали и джава, та да стане съвсем кросплатформено, дееба идиотите.
То не е вижуалЦ, то не е дотНЕТ... и накрая, след цялото това приключение (по-лесно може да се инстолне ОС на Совалка), не се рапъва един инструмент, когато се намира точно в определен таб. Навсякъде другаде се разпъва идеално...

В началото
 OnlineПрофил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 20:14 
Аватар

Рег.: 27 Мар 2017, 18:20
Аз имам питане. От години си работя с PS и LR, ама много ме дразнят и съм решил да минавам на друг софтуер. Снимам изцяло със Сони, така че не е проблем да си купя само версията за Сони.
Та въпроса ми е до колко си заслужава Ц1? Защото помня със А7-2ката имаше ваучер за безплатни 6 месеца, ама там май беше доста орязаната версия като express.
Дайте повече инфо. Дайте съвет? Тези пари са за софтуера като версия и ако пуснат примерно нова версия трябва пак ли да се плати или се плаща 1 път?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 20:43 
Аватар

Ами виж свали си trial и го виж софтуера. Много е различен от Лайтрум. Не е лесно да се адаптираш и да го научиш. Първо ще ти се стори невероятно объркан и труден. Като го разцъкаш, ще му свикнеш макар да го попръжаш от време на време. Ама след това като идеш в лайтрума и ще ти се вижда още по-зле направен - просто Адоби са го зарязали преди 1000 години и си личи. Дори минаването от лайтрум във фотошоп е по-зле направено....

Виж някакви филмчета има тонове из мрежата.....портрети, пейзажи, интериори как се оправят. Как се правят маски и т.н.

Ц1 не замества фотошоп.

Лицензите са вечни т.е. купуваш си и си ползваш колкото искаш. Общо взето всяка година вадят нова версия. Ако искаш купуваш ъпгрейд. Ако искаш не купуваш и си ползваш старата. Не е като на адоби абонамент да плащаш всеки месец и ако спреш да губиш лиценза. Тая година дават ъпгрейд от последните 2 версии т.е. може да купуваш през година а ако са три или повече години е 10 евро по-скъпо....

За заслужаване....ами на мен в доста случаи повече ме кефи как се справя тоя Ц1 спрямо лайтрум и като резултат и като възможности (пак различни са инструментите много). Обаче имах едно снимане в студио, дето с Ц1 не можах, да оправя цветовете до приемливо състояние. Нямам идея защо. Сменях бял баланс, опитвах разни корекции на цветовете и все щета избиват някакви отенъци лилави или зелени петна и няма отърване и жълтее и синее едновременно.....лайтрум от воле ги направи тия снимки доста поносими.....нещо явно обърках осветлението мажорно....

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 21:02 
Аватар

А има ли вариант пресетите от lr да ги прехвърля към Ц1?
На колко компютъра мога да го инсталирам с 1 лиценз? Един и същ ли е лиценза и за мак и за УИН?

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 22:29 
Аватар

за две машини беше до сега и можеш на мак или windows или смесено. Новия не съм го чел дали има промени.

Веднъж ми се налагаше да сменя едната машина и имаше някаква процедура за това.

Пресетите мисля, че няма как. Съвсем други са нещата. То няма тия настройки дето са в лайтрум точно...примерно clarity са две настройки. Има highlight и shadow recovery, няма тия хиляди слайдери. Основните корекции в експозицията май се правят с levels ама те са по-различни от фотошоп или лайтрум. Има и криви горе одлу подобни на лайтрум. Цветовете са по съвсем различен начин...позлват сандартни профили ICC, а не измислиците на Адоби ... то от там епроблема с colorchecker-а. Намислил съм някой ден да видя дали мога да конвертирам профили от DCP в ICC (има една програма....) и дали ще е идентичен резултата ....

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2017, 22:54 
Аватар

Два пъти се опитвах да мина на К1, не ми се получи. На третия му отделих повече време, настроих си всички табове, панели, инструменти, шорткъти и т.н. и нещата заспаха.
Просто трябва търпение и ровене кое-как. Много ме дразнеше например, че няма един прост compare before/after. Измислих си сложен шорткът и ми вършеше работа. После в някоя от по-новите версии добавиха alt+click на reset adjustments и виждаш преди/след.
Дразни ме и че не може с 1 клавиш да прави zoom to fit-fit to screen, така както беше в aperture, но го направих Z/shift+Z и не е болка за умиране.
За Мак те съветвам да сложиш BetterTouchTool - гениална програмка за настройка на всякакви шорткъти (не само за клавиатури, но и за тракпади, меджик маус, тъчбар и др.).

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 11:54 
Аватар

Свалих пробната версия, ама на пръв поглед нещо не ме кефи и ми се струва, че работи по бавно от lightroom.
Не знам защо така, но нещо ми позацикля малко.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 13:31 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 08:33
На няколко пъти се засилвам да го пробвам и все стигам до 64-битовата част ;-)

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

В началото
 OnlineПрофил  

zenon
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 14:08 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
При мен работи доста прилично, но трябва да се загубят едни 20тина минути в аранжиране на менюта и табове.
Някои табове махам, в един таб слагам повече инструменти подредени по моята логика на обработване.
Но така или иначе няма как да замени изцяло ACR и Шопа... Въпреки, че го ползвам в повечето време.

В началото
 OnlineПрофил  

Fifata
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 14:39 
Аватар

Ами като имам време уикенда ще го тествам, така или иначе имам доста снимки за обработване за календари и ще видя какво ще мога да направя с него и дали ще ме улесни или ще си остана с тъпия Адобе... Колкото и да ме дразнят, просто нямат аналог ....

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 40 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2