Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 28 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
fast_eyebrow
  Re: За Capture One
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 19:27 
Аватар
Имат си профили

В началото

Реклама

meneldor
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 21:50 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 08:31
Пробвах днес експреса и ми хареса. Особено пипетите за избиране на най-различни точки. Също белия баланс не знам защо, но по-лесно го нацелвам.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 16:51 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
От 2011 ползвам епълския Aperture, но спряха поддръжката от няколко години и в последно време много се задъхва - особено с тежките файлове от а7р2. На няколко пъти пробвах други конвертори и К1 най-много ми хареса. Резултатите от него с почти никаква намеса са много по-добри по мои впечатления.
Научих му повечето неща и посвикнах, но в момента workflow-a ми е: импорт, обработка, експорт в HQ jpeg и някои отбрани файлове в raw; после импорт в Aperture и организация.
Иска ми се последната стъпка да я премахна и да ползвам само К1, но не мога да разбера някои неща, а с Aperture съм толкова свикнал на удобните DAM функции, че не мога да се махна от нея.. Ако може някой да ме открехне или даде съвет.
И по-точно: когато импортвам, автоматично слага файловете в "recent imports" като дата и час на импортването, напр. "5 March, 2017 at 17:00". Не мога да ги преименувам тези отделни "проекти". Ако ги добавя към албум придобиват формата на линкове, т.е. ако изтрия нещо от албума - то НЕ отива в кошчето на програмата и файлът си остава в библиотеката. Това адски много ме дразни и не можах до този момент да намеря читав workflow. Това което правя е: оставям си ги в recent imports (в следствие на което са ми се наредили 10-тина дати, които трябва да цъкам всеки път за да видя какви снимки има вътре), след като мина всеки отделен импорт и обработя кадрите, изтривам тези, които не ми трябват и те отиват в кошчето на К1, след което чистя коша.
Искам да ползвам К1 като библиотека и снимките ми да са вътре в него, а не по папки на харда и да се занимавам да ги подреждам. Възможно ли е? Слагам шот от К1 (както ми е в момента) и от Aperture.
http://pasteboard.co/4fZHIUMNw.jpg
http://pasteboard.co/GA2uvUBCS.jpg

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 05 Май 2017, 17:18 
Аватар

От PhaseOne решават част от проблемите ми описани по-горе с новия 10.1 ъпдейт на Capture One, който е доста голям:

- PSD support (read only)
- Delete From Collection:Move to Catalog Trash (new):
Deletes from the collection, and sends the linked parent image to the Catalog/Session trash. This is especially useful for cleaning up albums in catalogs and at the same time removing the source le. Note For “folder” collection types (e.g session folders) this function is sometimes duplicated by the Delete Function.
- Master Temporary Reset: Hold the alt key and click/hold the master reset icon to see a quick before/after of the adjusted RAW file.
- Styles: UI Re-design: The styles interface is redesigned allowing easier preview of large style collections and nested style collections without obscuring the main viewer with the menu.
- Token Watermarking
- Improved Watermark Quality
- Vectorscope Orientation Color-Wheels
- Automation with Apple Script (Mac only)
- OpenCL: UX improvements

И също поддръжка за доста нови тела и обективи, по-интересните от които са:
Sony A9
Sigma Art 24mm и 85mm
Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS
Sony FE 85mm F1.8
Sony FE 16–35mm F4 OSS
Zeiss FE 35mm F1.4

Voigtländer 15mm/F4.5 Super Wide Heliar III
Zeiss Batis 2.8/135
Zeiss Loxia 2.4/85
Zeiss Milvus 2.8/15
Zeiss Milvus 2.8/18
Zeiss Milvus 2/135
Zeiss Otus 1.4/28
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

+ адски много bug fixes...

Тоя конвертор ми става все по-любим с всеки следващ ъпдейт!

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 16 Май 2017, 18:29 
Аватар

Рег.: 29 Мар 2012, 23:40
Оффф, някой свикнал ли му е на този софтуер?
Четох мнения, че работел по-добре с роу-файлове на Сони, но аз нещо хич не мога да му свикна и да изкарам по-добър кадър отколкото от Лайтрум?
Мнения?

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 17 Май 2017, 21:15 
Аватар

Аз на лайтрума не можах да свикна :) Много съм доволен от К1.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 28 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2