Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 6 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
tishovsx
  It's a Sony
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2018, 20:58 
Аватар

Рег.: 05 Фев 2017, 20:27
Аз винаги съм казвал, че Сони е иновативна-комерсиална компания.
Ако си припомним какво са патентовали и измислили:

Sony е първата японска фирма, която изписва името си на латиница.
През '79 фирмата налага марката Walkman, и до днешен ден е собственост на Сони, същото е и със Diskman. Sony се опитва в миналото да наложи системата за видеозаписи Betamax, знаем как бяха изместени от VHS. Kинескопите Trinitron, и телевизорите, нямаха равни!
MiniDisc...иновативна и забравена технология, защо?
През 1996 г. Sony пуска в продажба персонални компютри под марката VAIO, пълен ташак.
И това не беше техния бизнес, и го разбраха ама със закъснение.
Columbia Pictures и дъщерната си фирма Sony Music. Евала и сега са си на ниво.
През 2001 г. Sony заедно с шведския телекомуникационен концерн Ericsson основават съвместно предприятие под името Sony Ericsson, видяхме и телефоните им, сега само Sony, и до кога ще са на пазара...до като имат печалба!
Sony PlayStation...там изобщо не съм наясно какво правят и кой купува конзолите... :roll:

И т.н и т.н....при фото-техниката купиха Minolta и така се започна...на час(година) по лъжичка, доене на клиента, и стригане...и после от начало. И сега всичко made in China...
Браво така се правят пари.....да ама, аз не участвам на тоя етап в "партньорството" на правене на пари от Сори.

Не знам как са Канон и Никон със новите им камери, дали и при тях е влезнал китаеца...

Само едно знам, че старите стъкла няма да изчезнат и цените на истинските само ще нарастват...така, че събирайте ги. :lol: :obscene-drinkingcheers:

Последна промяна dynax на 07 Мар 2018, 13:01, променена общо 1 път
Преместено от "a7III vs a7RIII vs a7RII vs a9 на хартия"

В началото
 Профил  

Реклама

geoge
  Re: a7III vs a7RIII vs a7RII vs a9 на хартия
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 01:35 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Вайо - пълен ташак?
Моето що след два месеца става на десет години? А съм гострошил от ползване, докато бях студент и колко още след това! Преди две години чак си взех Dell, защото Сони-то се задъхваше вече да обработва 24-мегапикселови снимки и най-вече защото 2 GB RAM не стигаха, но същия този Dell излезе от сервиза преди седмица! И за тази една седмица, докато беше в сервиз, аз си ползвах дъртото Вайо, който, въпреки, че има Уин за преинсталиране и пече процесора на 100%, спаси положението и ще си го пазя за такива случаи!
Уокмена, който баща ми ми го подари преди малко повече от 20 години - още си работи.
Касетофона - от студентските години си работи (не че има какво да му се развали)....
Z3 Compact - карам с него от декември 2014-та... едва преди половин година съм успял да го натисна без да разбера и да му пукна съвсем в горния ляв край стъклото, даже не е в обсега на екрана...
Sony Ericsson W800i - 12 години по-късно си работи и батерията му държи пет дни! Ползвам го за служебен телефон :D
Абе това ми напомни да проверя в Продавалника дали някой не желае да се раздели със своя NWZ!

В началото
 Профил  

Fading
  Re: a7III vs a7RIII vs a7RII vs a9 на хартия
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 12:40 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 05:59
Имаме един телевизор Сони в нас от 91ва година. Не е в някой кашон ами си гледаме на него висшата лига. Мега добър и макар да сме на едни години с него е възможно ме надживее че дори да мине и в другият век :D. Второ ТВ Сони от 2003-2004г още върви и още се гледа на него. +1 за вайото бачка си здраво макар че вкарах една чаша кафе под клавиатурата. За камерите няма да коментирам какво високо ниво държат.

В началото
 Профил  

dynax
  Re: It's a Sony
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 12:59 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Местя тук, че темата тръгна в съвсем друга посока. :mrgreen:

Fading написа:
Имаме един телевизор Сони в нас от 91ва година. Не е в някой кашон ами си гледаме на него висшата лига. Мега добър и макар да сме на едни години с него е възможно ме надживее че дори да мине и в другият век :D...

Тринитроните някъде от 80-те години до 90 и някоя (96-97) са практически вечни и неунищожими с изключение на това, че кинескопите просто се издухват, стават негледаеми и евентуално спират.
И другото, което може да предизвика повреда е разпояването на самите елементи по платките (студени спойки).

Такива неща вече не се правят в никоя сфера - всичко е, колкото да изкара гаранцията.

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 18:02 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 05:59
И аз имам такова усещане. Сега телевизорите им не мисля, че са по-здрави от останалите, но смятам че камерите са изключително здрави. Моето а6000 съм го подлагал на големи изпитания и нищо не му влияе. Веднъж на -17,-18 градуса на един връх само започна да сменя програмите само и като го стоплих пак си работеше както трябва. За а7ii още нямам големи наблюдения, но ми изглежда много добре направен. Напоследък твърде начесто обаче взеха да пускат нови модели фотоапарати и се чудя дали всичко го доглеждат докрай.

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 18:47 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Карат на принципа като телефоните. Аз съм с edge7 ама вече излиза 9. Моя хвърчи спрямо други, ама 9ката има някои благинки. Затуй си мисля че много от к/н юзъри не смятат сони за сериозен играч. Ама те ще загубят. Хубави ,лоши Сони си бълват нови модели. Хората си купуват и се кефят. А паричките капят,капят...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 6 мнения ]