Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 29 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
zenon
  Re: Цензура във FaceBook
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017, 20:31 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Така, така...
Аз пък да ви кажа, че за да напрaвят мръсно на гърците, римляните вкарали и жената в любовта :D

В началото
 Профил  

Реклама

Майстора
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017, 21:39 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
kiril написа:
Защо евреин? Червенокосите са ирландци? или нещо съм пропуснал?

В Българския превод пише

"Спря зад Ахила Атина, докосна косите му руси,
видима само за него, за другите беше незрима.
Трепна Ахил, изведнъж се обърна и редом съгледа
права Атина Палада — блестяха очите й страшно."

Има други пасажи - да не ровя да ги цитирам, където определено е червенокос. Ако се разровим, може и други описания на външността му да извадим. Това не е съществено за митологията. Като се има предвид, че дори Илиадата е дописвана от по-късни съавтори, а за Троянската Война и отделно за Ахил има и мого други произведения - какво ли няма да се срещне там. Пак казвам, че в символични / метафорични образи физическите подробности са последното важно нещо: поведението и чрез него - характера на героите са всичко.

А червени коси има при много народи по земята; дори се твърди някъде, че най-чистите и расови турци (преди да станат империя) били червенокоси. Но в нашенския речник, където расизъм сексизъм и антисемитство си цъфтят безнаказано дори след като сме (уж) в Европа - най-често ги свързваме с евреите (при които всъщност са рядкост). Дори един Адолф е имал някога любима римувана поговорка по въпроса (да не я цитирам, че ще ми набъбне досието :lol:

В началото
 Профил  

kiril
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017, 22:01 
Аватар

Рег.: 08 Авг 2011, 19:38
Явно освен мъжката любов и златарството елините са познавали и къната :-)

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017, 22:37 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
kiril написа:
Явно освен мъжката любов и златарството елините са познавали и къната :-)

Е, па тя им е завещана от по-древните индуси и египтяни. А Египет е твърде близо до Обетованата Земя и пак нагазихме опасни води :lol:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017, 23:37 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
BTW някъде четох наскоро, че древните гърци са някакъв еврейски клон или коляно или от сорта.
Реално сегашните маляки, нямат много общо едновремешните.
Та... Когато гърците се появили, евреите плакали...

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2017, 00:04 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
zenon написа:
Така, така...
Аз пък да ви кажа, че за да напрaвят мръсно на гърците, римляните вкарали и жената в любовта :D

Хаха, това ми хареса. Кире и аз го знам като рус, ама каква история бе човек,?Митовете и легенди само от това, за мен е всичко друго но не и история ,също и за факти свръх преувеличени, но го разбираме по различен начин явно. Казваш за неща преди хиляди години демек мислиш, и не си сигурен дали е така, ама как приемаш, че е бил безсмъртен и само петата му е слабото място ?Вярвам, че всеки един воин, който реално е бил по това време, ще бъде описан точно с неговите заслуги, макар и малко по украсени. История и Митология са различни неща. Майсторе прав си за това, че се преследват от закона, но не е обидно когато е между двама негри, което си е малко парадокс един вид. Ако бял каже на негър черен е расизъм, интересно, ако негър каже на бял-бял тогава какво е? Понеже и на азиатците, ако споменеш един известен цвят на кожата, пак се определя като расизъм.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

philipp
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2018, 09:19 
Аватар

Рег.: 04 Окт 2013, 18:41
Нека ви кажа как стоят нещата с "цензурата" във Фейсбук - тя е изцяло организирана на базата на доклади от потребители. Няколко човека (за по-непопулярни профили стигат и 2-3) в твоята листа с приятели или (ако си пуснал поста публично и особено ако се е споделял) външни непознати за теб хора са цъкнали на бутончето "докладвай". От там насетне служителите на Фейсбук работят на принципа "възможно най-малко сърдити". Ако те не изтрият твоя пост, онези репортналите ще се разсърдят. Ти си един и ако не ти е популярен профила - бам.

Когато профилът стане популярен и има хиляди последователи, тогава нещата стават тегави, защото има както много неутрални хора, така и защитници, и злонамерени.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 29 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2