Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 16 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
sstavrov
  Re: Онлайн пазаруване
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2017, 17:13 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
ALIEXPRESS :)

В началото
 Профил  

Реклама

zenon
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2017, 15:10 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
cani11 написа:
Освен да караме бързи и хубави коли, трябва да се обличаме стилно, за да ни харесват мадамите. :D След НГ съм решил да си понапазарувам от интернет нови дрехи. Може ли да ми препоръчате сигурни сайтове?

Бъди екстра внимателен с номерацията.
Някои брандове се оказва, че си имат своя система от номера. Така сега имам едни пролетно-летни туристически обувки с мeмбрана, който са половин номер по-малки :D

В началото
 Профил  

TheCharmedOne
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2018, 17:31 
Аватар

Рег.: 25 Авг 2017, 02:47
http://nashdom.eu/ - в този сайт в една от категориите му може да откриеш много модни съвети. Мисля, че имаше и специална статия, в която се обяснява за размерите на по-известните онлайн магазини за дрехи в България. Мисля, че ще ти бъде от полза.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 13:15 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
Покрай една дискусия в клюкарника за предимствата и недостатъците на пазаруването от Aliexpress бих дал един съвет.
Ако искате да имате истинска клиентска защита там ползвайте тяхната система за разплащане - Alipay. Най-дългото време което съм чакал за възстановяване на сума е три дни след приключване на диспут.

Оплакванията за не върнати суми които чух са все за плащания извършени чрез PayPal или директно с кредитна карта.

В началото
 Профил  

meneldor
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 13:45 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2014, 09:31
За последният 1 месец ми се наложи два пъти да искам refund от Али и ме изуми колко бързо става. До следващият ден бяха го решили в моя полза, но не съм проверявал кога наистина са дошли парите.

by mobile

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 14:27 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Аз в Алиекспрес съм плащал само с карта и досега съм имал 2-3 проблемни случая и никога е нямало проблеми с връщането на парите.
Били са някакви неща на нереално ниски цени, дето очведино са били менте още при купуването. :D

Paypal няма там, иначе щях да го ползвам.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 20:22 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Да и аз в Алито с карта плащам и никакви проблеми нямам! Връщат парите бързо при проблем, даже ми се е случвало след това да си получа пратката! Трябва внимателно да се следят дните до получаването. Ако изтичат пиша на продавача и той удължава срока, а ако се пропусне това ,като изтекат се губи правото на връщане!

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2018, 11:07 
Аватар

Един от магазините в Али-то ме изуми. Стоката при мене на 4-тия ден с DHL и опаковка на Амазон пък те още не са я пратили :rofl:

Сега ги чакам да я пратят, че да потвърдя получаването ;-)
От Амазон още не съм пазарил.. явно трябва да проуча нещата и там.. :sad:

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2018, 01:49 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
^ Попаднал си на FBA модела на Амазон. Там Амазон не е реалният търговец, а само предоставя складиране, разбиване от едро на дребно, презопаковане и експедиция до краен получател. Много търговци така работят, поръчат от Китай на едро, а поръчките на дребно им ги изпълнява Амазон. (Оттам FBA=fulfilled by Amazon). Напоследък и самите китайци се научиха така и не се гъбаркат с дребни пратки до цял свят - пращат на едро до 2-3 регионални (континентални) склада на Амазон и оттам търговията им става чисто електронна. За физическата има грижа чичко Безос, който пък така е изпипал до съвършенство управлението на складово стопанство и транспорт, че оттам му идват повече печалби, отколкото от препродаване на стоки за своя сметка.
...
Който се занимава, макар и по малко, с внос на стоки или материали/компоненти (за директна продажба или за нуждите на бизнеса си) препоръчвам да гугълнете FBA и да изгледате в YouTube 2-3 урока как се прави: ще се удивите колко печелившо може да бъде!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018, 15:53 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
В али-то наистина няма проблем да ти върнат парите при някакъв проблем. Докато в амазон изобщо няма такъв филм. Пристига ми стока гледам счупен един ръб на тавата, исках да им пиша да ми пратят само нова тава, няма начин, трябвало да им изпратя обратно цялата машина да чакам 1 месец да ходи напред назад и никаква гаранция че новата ще е читава. Теглих им една ... и си го залепих с лепило.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018, 23:20 
Аватар

Alibaba и те не се майтапят :rofl:

След потвърждение на получаването получих инфо, че отварят ново задържане на сумата до изтичане на 30 дневния период в който мога да тествам всичко и да докладвам за скрити дефекти :up:

Едногодишната гаранция е отделно от това.
Али-то... baba и express изобщо не се майтапят. Търговеца го духа ако купувача е недоволен.

От Амазон не съм купувал. От eBay дреболии само.
Там май ако имам проблеми трябва през PayPal да се разправям което си е тъпотия за мене. НО аз не съм критерии ;-)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018, 23:23 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Али Баба не е ли само на едро ?
Няколко пъти съм искал нещо от там и все се пазаря с някакви надути китайци (със снимки на китайки) и накрая нищо.
Или искат да вземеш много бройки или много скъпо, някои и не отговарят като питаш за цените...

----
Али Баба - как ги измислилиха тия имена не знам. :lol:

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018, 23:27 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 20:42
Събрали се 40 разбойника......

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018, 23:33 
Аватар

Баба-та е на едро. Пазарлъка е задължителен ;)

Понякога успешен.. друг път - не.
След две седмици пазарлъци вкарах 40бр мостри от 4 модела за тестове. Минимално количество от 200бр ако ми харесат не е проблем.

Разширявам бизнеса. Последно гледах фотографски и видеографски нещица. Още обмислям разни работи..

Разбойника е един от най-богатите хора на планетата..

В началото
 Профил  

petrov
МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 15:06 
Аватар

Рег.: 05 Мар 2017, 21:49
Аз също съм купувал доста неща от алиекспрес и досега не съм имал проблеми. Взимал съм си неща и над 100-200 лева, както и по няколко долара. Винаги съм пазарувал с карта и само 2 пъти ми се е налагало да ми връщат и не е имало проблем.

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 15:20 
Аватар

Искам да запитам видеографите и любителите биха ли проявили интерес към микрофон Boya BY-MM1 на цена от 80лв с ДДС?

Питам защото минималното количество е 20бр. Печалбата не предразполага покупка без сигурен пазар.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 16 мнения ]