Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
santuco
  Re: eBay
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 10:01 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 15:42
dynax написа:
Какво си намислил с този Opas ? :twisted:

Имам две такива и с още едно ще мога да си командвам две светки . Цената я бива ...

Само да питам при поръчката се указва адрес за доставка. Ще може ли да посоча самата поща?

В началото
 Профил  

Реклама

dynax
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 18:01 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Защо искаш да посочваш поща ?
Продавача може да не ти го изпрати така.

В ибей акаунта си слагаш адрес по подразбиране (може няколко) и при поръчката си избираш на кой адрес да го доставят.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 18:16 
Аватар

Да разгледах. Може да посочиш резервен втори адрес ! Понеже рядко съм в нас та затова. Посочих адрес в бачкането и там е по вероятно да ме открият!

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 19:33 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
dynax написа:
Какво си намислил с този Opas ? :twisted:

Нищо особено,просто да се трупа техника..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

A7II;SIGMA 50/2.8 MACRO;SONY 50/1.8.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 22:00 
админиспамър
Аватар

Това го казва човека дето сменя камери като носни кърпички. :rofl: :rofl: :rofl: :mrgreen:

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2017, 22:44 
Аватар

dynax написа:
Това го казва човека дето сменя камери като носни кърпички. :rofl: :rofl: :rofl: :mrgreen:

Аааа не, сменяХ, и не трупам. ... :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

.

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 12:05 
Аватар

Е при мен знаеш.......да има!!! :D

п.с. Да питам? Поръчах нещото, но защо ми взеха освен цената и още 1 долар ?

В началото
 Профил  

geordano
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 12:35 
Аватар

Рег.: 21 Дек 2013, 10:15
santuco написа:
Е при мен знаеш.......да има!!! :D

п.с. Да питам? Поръчах нещото, но защо ми взеха освен цената и още 1 долар ?

Ако не са за пощенски разходи , най-вероятно си сложил отметка за някакво дарение.

Изпратено от моят Lenovo A7010a48 с помощта на Tapatalk

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 12:44 
Аватар

Не съм. Гледах внимателно, защото поръчвам за първи път. Получих 2 sms , единия че ми удържат 1$ а другия че ми връщат 0$. Ще им пиша.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 12:49 
админиспамър
Аватар

И аз предположих, че е дарение ама щом си внимавал не знам :?

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 12:57 
Аватар

Внимавал съм , но може и да не съм догледал :-)

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2017, 19:53 
Аватар

Само Чичо Скруч като теб, може да пита такова нещо,иначе не е лошо да има техника.......... В шкафа. :lol:

В началото
 Профил  

santuco
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 17:28 
Аватар

При поръчка за първи път се правело нещо като проверка на дебитната карта. Блокират ти 1$ за да се види дали картата е читава и след това ти го възстановяват! :-)

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 09:43 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Да споделя една неприятна случка, просто да знаете, че и такива неща стават...
Поръчах Януари един микрофон. Търговецът го прати на другия ден с РоялМейл, на следващия тракинг информацията показваше, че е доставен на адреса на Габко. Изчках няколко дена да го обработят, но така и така не се появи в акаунта ми като доставен. Писах на Габко. Те казват, че не е доставено при тях и да се свържа с търговеца да провери кога точно и кой се е разписал за пратката. Той като цяло беше кооперативен, макар и малко бавно да протичаше кореспонденцията, но така или иначе след цяла седмица на разменени месиджи единствено предостави информация за точния час на доставка, но не и за човека, който я е приел. Дали от РоялМейл не са я дали, дали друго не мога да твърдя.
През цялото време сме общували напълно цивилизовано и възпитано. Обясних му, че ще отворя кейс, за да направим кореспонденцията ни официална. Той спря да пише оттогава. Може да се е обидил. Все едно. Отворих кейс, съответно той веднага предостави тракинг информацията, че пакета е доставен. Оттук насетне трябва да намерите начин да се свържете с представители на Ибей. Изключително малоумно са го направили след поредните промени по сайта. Както и да е. Открих два начина - телефон и чат. Телефонът го отказах по ред причини. На чата веднага ми отговориха. Обясних целия казус надълго и широко. Сещам се че пропуснах да напиша за часа на доставката. От инфото, което той ми даде, което са му дали от РоялМейл, пратката е била доставена на 24.01 в 6:38 сутринта. Само дето Габко отварят в 8:30 и няма как наистина техен представител да го е приел. Без име на човека, който се е разписал всичко остава загадка.
Да се върна на чата с Ибейския служител. Общи взето човека много учтиво ми показа среден пръст. Каза, че при положение, че има тракинг информация, която показва, че пратката е доставена те нямат основание да отправят каквито и да били претенции към търговеца. Посъветва ме да се свържа с РоялМейл и да проверя дали ще намеря повече информация.
Хайде наново обяснения по поредния чат канал. Добре, че ги има тия чатове иначе не знам каква сметка за телефон щях да платя. РоялМейл също бяха много учтиви, въведоха ме в системата, дадоха ми референтен номер и казаха да чакам, за да проверят случая. Чакам вече 4ти ден. Не вярвам да направят нещо, но ще си чакам. Нямам какво повече да направя.
Та общо взето за какво е целия пост. Имайте предвид, че има ситуация, в която нямате никаква защита и сигурност при пазаруване в Ибей.
Имам над 300 покупки и до сега не съм имал такъв проблем. Винаги се е решавало между мен и търговеца, най-често с рефънд. Обаче сега гризнах дръвцето...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

Fading
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 10:06 
Аватар

Рег.: 15 Юли 2016, 05:59
Много неприятно. Очевидно някой друг е взел пратката или аз поне с такова впечатление оставам. Дано от royal mail все пак ти помогнат.

В началото
 Профил  

tito86
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 10:24 
Аватар

Рег.: 29 Окт 2014, 01:15
Кофти случка, дано реагират от ройал мейл адекватно...

В началото
 Профил  

spotter84
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 11:33 
Аватар

Рег.: 23 Яну 2014, 10:52
Наистина неприятно. Искрено се надавям на положителна развръзка и при този случай! Между другото някой замисля ли се например куриер като Еконт (макар да говорим за страна с мащабите на България) колко е бърз и колко бързо изкарва справка къде е пратката в сравнение с може би нискотарифна, стандартна услуга в Германия, Англия. За справка:

- за около 4 лв. дори пратка, приета в офис на Еконт в Силистра около 18 ч., ще бъде в София още на другия ден, сутринта (=430 км)

- за около 4 EUR (давам пример с моята пратка с ленс турбото от Германия) куриер като Hermes, а може би и много други извозва пратка от районна на Дрезден до Нюрнберг (склада на Габко = около 360 км) за....4 дни!!!!

:roll: :roll: :roll: По моята логика при тези западноевропейски куриери би трябвало да диференцират доста услугите - бюджетна, стандартна и т.н с цел да плащаш още и още.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 11:52 
админиспамър
Аватар

Павка ти да видиш какво е испански куриер :laughing-jumpingpurple:
Хайде вече са по-бързи ама ако не ти изгубят пратката или не я доставят на чужд адрес имаш повод за черпене. :doh:

В случая на Бисер на мен ми се струва, че Роял Мейл са се осрали нещо...
Защото освен, че офиса на Габко не работи толкова рано сутрин ме съмнява и те да доставят в такива часове.
Така, че би трябвало да си намерят грешката и пратката...
Лошото е, че освен, че Бисер не може да си намери стоката и продавача може да се откаже да праща до такива пунктове след подобен случай.

Иначе в Ибей стигнеш ли до проблем всичко е така омотано направено :x
На тях им хвърли един тракинг номер и считат всичко за приключено.
Примерно ако си поръчам сандък с автомати, а получа плик с пощенска картичка,
като отвроря кейс ще поискат тракинга на продавача и като видят, че е доставено - воала няма проблем ! :lol:
После ходи им доказвай какво си получил.

В началото
 Профил  

безимко
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 11:55 
Аватар
Точно преди около 2 седмици имах проблем с Royal Mail !!!

elmago - "Signed-for delivery" ли са условията на доставка в обявата на eBay, от която си направил покупката?

В началото

spotter84
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 12:09 
Аватар

Рег.: 23 Яну 2014, 10:52
dynax написа:
Павка ти да видиш какво е испански куриер :laughing-jumpingpurple:
Хайде вече са по-бързи ама ако не ти изгубят пратката или не я доставят на чужд адрес имаш повод за черпене. :doh:

Хахахаа. Нали, допускам, че имат много пратки, използват се и немалко логистични центрове, но пък 360 км за стандарта на Германия да се изпълняват толкова бавно, чак не ми се вярва :confusion-shrug: :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 13:52 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
безимко написа:
Точно преди около 2 седмици имах проблем с Royal Mail !!!

elmago - "Signed-for delivery" ли са условията на доставка в обявата на eBay, от която си направил покупката?

Ми знам ли... Това е обявата. Сега пише, че е out of stock, но същия продавач и същия микрофон.
http://m.ebay.co.uk/itm/162317732232?_t ... mwBanner=1

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

В началото
 Профил  

безимко
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2017, 14:36 
Аватар
Като гледам търговеца предлага безплатна стандартна доставка, без нужда от подпис при получаване на пратката.
В случая няма какво направиш, освен да се заядеш с Royal Mail защо толкова рано е оставена пратка през неработно време на адрес. Възможно е куриера да е метнал кашона и Габко да не са го видяли или някой друг минувач преди тях да си е "харесал" пратката. Не ми е ясна тази политика с ранни пратки, освен ако ти не се оплиташ нещо с часовите разлики....

За скъпи покупки изисквайте продавача да праща Signed-for пратките (дори да си доплатите 2-3 паунда, ако поиска), а на получател задължително да пише това, което Gabco са предоставили като информация. Така пратката винаги се предава на ръка и в трак-а пише, че получателя се е подписал. Сега в случая куриера дали я е доставил, дали е отменал като доставена предварително и е забравил за нея, след което, за да си запази работата я е забутал някъде... догатки

В началото

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 4 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща