Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
petrov88
  Re: eBay
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 15:40 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 01:37
След половин час и повече разправии с "милите" служителки в пощата, тая сутрин взех пакета. Първо 10 минути ме убеждаваха как съм нямал принт на поръчката, където пишело номер на продукта и номер на пратката, като ми развяваха примерна страница от ... aliexpress. После, като се сетихме кое къде е, още толкова и разправии защо съм нямал банкова разпечатка от транзакциите по картата ми и това, че в ebay продуктът бил 17.6 долара и как така аз съм платил 15.6 (то наистина беше 15.6, а после поскъпна, но ходи им обяснявай). Показах й дори директно в ebay колко съм платил а там дори изкара още по- малко в левове, и накрая да си спестя търсенето на банков клон, писах 5 реда обяснение на единия лист и най- накрая драмата приключи, като тая ми каза, че ще ме запомни (каквото и да рече това)... :D :D
и всичкото за пратка на реална стойност 29.28... Питах я ако беше над 30 какво следва и тя ми каза 20% ддс и да ходя до БАШ митницата в другия край на пловдив да си оправям документите, но преди това да си взема 1-2 почивни дни, че видиш ли чакало се или да им наброя още 15.50 и да си спестя ходенето .. :D
В тоя ред на мисли кажете къде от тук да си взема yongnuo 560- TX или от Eвропа ама без доставка :D

В началото
 Профил  

Реклама

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 15:48 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 13:04
Ако не си видял в долната тема коментара ми от миналата седмица:

За последен път ползвам "услугите" на бг пощи. Пратиха ме на митница, гориво до там, 1.20лв зелена зона, 3.50лв пощенска такса че са ми докарали пратката в митницата (кой ги е карал?!) 12.90 митническа такса за обработка на документи (кой ги е карал) 30лв ДДС, понеже не може да стане на-едно-гише щели да ми го пратят обратно до нас за 3.90лв (аз вече съм си платил доставка по дяволите) И трябва да чакам от 10-12 ч. у нас, защото не можело да го оставят в пощенската станция (не дадоха обяснение защо).

Ако го бях пуснал по Гъбко щеше отдавна да е дошло у нас за 2лв.

Ta внимавайте с пратки над 30лв се вкарвате в приключение и ви връщат 30 години назад.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 15:52 
Аватар

Toва съм го пропуснал, но определено ще взема да го пробвам вече тоя Гъбко, че не ми се занимава пак с глупости. Иначе аз платих само още 1.50 пощенска такса :D

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 16:31 
Аватар

А да не говорим за пратки под 30лв, преди ги докарваха до нас, после почнаха да пращат известия, после звъняха по теелфона, последните 2-3 пъти ни вест ни кост, гледам си тракинга пристигнало отивам да ги питам "- Да, тука е. - Защо не ми се обадихте? - Ами нямаме ти номера ама ще си го запишем. - Защо нямам бележка поне? - А кой ще ти се занимава с бележки!" и така до следващия път. Но с митницата просто убиват всичко. Преди беше на 2 гишета за 10-15мин минаваш, сега 2 дни обикаляне, опитват се да ни откажат да пазаруваме ли, какво ли?

В началото
 Профил  

bobyn
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 17:07 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 10:57
Аз и днес получих пратка (под 30лв.) на адреса, а заедно с колегата в стаята за миналия месец имаме общо сигурно 20 (от Амазон и Ибей, поне 90% от тях идващи от Китай), от които само за две на него му се наложи да ходи до пощата (по неясно какъв критерий).
Не мога да разбера какво (и къде) се случва.

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 17:50 
Аватар

Простичкия отговор е мързи ги, зависи коя лелка е на смяна.

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 12:25 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
В този ред на мисли, само за Германия и Англия, някой ползвал ли е услугите им: https://www.uktobg.com/

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 13:07 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
nikola65 написа:
В този ред на мисли, само за Германия и Англия, някой ползвал ли е услугите им: https://www.uktobg.com/

http://www.gabco.org/index.php ..... Няколко пъти. Няма грешка. Тези които си посочил , шурето ги ползва, също няма грешка.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 13:10 
Аватар

И аз се регистрирах в Габко и изглежда да е доста полезно, особено за поръчки от Амазон, но пък това, което исках да поръчам излезе с доставка 4 паунда от UK, което е горе долу същото, каквото ще платя на Габко и еконт в последствие :)
А пак към темата.. Нямахме ли някакво споразумение точно с Hong Kong за облагането на стоките? Помня, че го бях чел някъде

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 14:20 
Аватар

Аз ползвам ggbg.bg офиса им е до моя офис и си ги взимам на момента без еконт. харесайте си някой който са близо до вас.
Споразумение с Хонг Конг за какво? Плащаш си мито и ддс и тва е. Държавата трябва да лапа.

В началото
 Профил  

freyr
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 19:40 
Аватар

Рег.: 23 Окт 2011, 07:36
Споразумение /по памет/ имаше май някакво между Хонг Конг и Великобритания, че нали са им бивша губерния :)

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2016, 09:30 
Аватар

freyr написа:
Споразумение /по памет/ имаше май някакво между Хонг Конг и Великобритания, че нали са им бивша губерния :)

Да, не плащат мито и ДДС от там пък влизат при нас пак без ДДС. Но след брексита ...

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 21:23 
Аватар

Рег.: 16 Мар 2012, 09:41
Възможно ли е да си получиш парите обратно ако, получателя не е изпратил стоката? През Ebay e поръчано но, май не съм го минал през paypal а директно с картата. Парите обаче отиват към акаунта на продавача в paypal, така ми показва на стейтмента.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 23:00 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Ми да, отвори case.

Как така директно през картата ?
То плащаш през пейпал и ако няма пари в акаунта тегли от картата.

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 23:39 
Аватар

dynax написа:
Ми да, отвори case.

Как така директно през картата ?
То плащаш през пейпал и ако няма пари в акаунта тегли от картата.

Смених картата и нямах все още 4 цифрения код който ти праща paypal да я потвърдя, затова дадох опция дебит а не paypal през ebey.

Дава отметка за paypal (на снимката долу) макар че, плащам с дебитна директно. Та се чудя възстановявам ли ги или дръвце?

Прикачен файл:
ebay.jpg [ 30.04 KiB | Прегледано 822 пъти ]
ebay.jpg

facebook
фото-форум
В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 10:52 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Кодът излиза веднага в картови авторизации. Не го чакай да ти се появи в извлечението.
Когато плащаш с карта директно, buyer protection program-ата все едно я няма.
От друга страна добре че си платил с карта, понеже пейпал се изхитриха последните месеци и автоматично чарджват през техния си обменен курс, който в яка набутвация.
Все още можеш да направиш мръсно на продавача - негативен фийдбек, оплакване в ибей и т. н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

безимко
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 11:07 
Аватар
Пускай негативен фийдбек и репортвай директно на чат eBay. Не веднъж ми се е случвало разни немски мърлявци да ми правят цигански номера, след като съм платил по банков превод. Не си връщам парите (възможно е с чужди власти и много занимавки), но eBay ме компенсира с доста сериозни "купони" за намаления при нови плащания през Paypal (последно 350 паунда ми дадоха да ги изхарча за каквато и да е покупка), а мърльовците вече ги няма в eBay.

В началото

sstavrov
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 11:25 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Ами , че отдолу си пише бре... ибей мани бак гаранти.... иди на туй "си дитейлс"!

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 18:15 
Аватар

sstavrov написа:
Ами , че отдолу си пише бре... ибей мани бак гаранти.... иди на туй "си дитейлс"!

Ами да, но е много объркано и не е ясно какво точно има в предвид със застраховка. Продавача ми отговори и се извини проверил и има закъснение, до утре трябвало да съм го получил уж... В ebey не ми показва на отметката, че е изпратена и той също не ми дава трак номер на пратката.

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

JimmyStoikov
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 18:21 
Аватар

faire написа:
От друга страна добре че си платил с карта, понеже пейпал се изхитриха последните месеци и автоматично чарджват през техния си обменен курс, който в яка набутвация.

В моя случай не важи аз плащам в същата валута

facebook
фото-форум

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 18:35 
Аватар

Покрай нова година е ужас с доставките. Имам 4-5 пакета които се влачат вече 2 месеца. В пощата като ги попитах какво става, само поклатиха негативно глава :)
От друга страна вече не поръчвам нищо без тракинг номер, хем се бавят повече хем изчезват повече.

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2017, 18:37 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Това няма значение. И на мен ми беше настроено така, но в последните няколко месеца, поради уж "техническа грешка", при плащане с пейпал, ползва техните курсове.
https://www.paypal-community.com/t5/Abo ... d-p/920926
Темата е от 2015, но последните страници са актуални и става въпрос за един и същи проблем - дори да ти е зададено да те чарджва във валутата на продавача и да ползваш обменния курс на банката ти, пейпал пак те чарджва по нейните си курсове. Това ми струваше 96 лв повече при едно плащане за обектив наскоро.
Писал съм тук по-подробно:
https://bgiphone.com/index.php?/forums/ ... 35-paypal-запитване/&page=5#comment-274359

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща