Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
марвес
  eBay
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 19:44 
Аватар
Баси продавачите, вече трети път The seller cancelled an order веднага след приключен спечелен търг от мен, какво мога да направя? Един от пътите успях да платя, но пак след това получих The seller cancelled an order без мое потвърждение, просто ей така...

В началото

Реклама

freyr
  Re: eBay
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 20:18 
Аватар

Рег.: 23 Окт 2011, 07:36
Това по какъв повод го правят? Цената не ги устройва?

В началото
 Профил  

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 20:19 
Аватар

Рег.: 24 Юли 2015, 21:22
Прати му съобщение и питай за причината. Ако можеш остави негативен коментар, от това се стряскат по принцип :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

марвес
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 21:13 
Аватар
1. След анулиране на поръчка нямаш възможност да оставяш коментари, дори няма функция да се оплачеш на eBay (освен ако не им звъннеш и обясниш конкретния случай).
2. Единия, на който платих, ми каза, че не бил получил парите и ми прати скрийншот от пейпал със сумата pending, тоест направи се на ударен... и анулира поръчката, нямаше как да се оплача и да пусна жалба.
3. Днешния случай вероятно е поради това, че цената е ниска... спечелих търг на техника 3х под себестойността й. Нямаше упоменат праг. Писах, очаквам разяснение. Пак няма как да се оплача или да оставя негативен коментар.

Питането ми е защо имат това право, анулиране на сделка, платена или не, на собствено усмотрение?

В началото

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 21:26 
Аватар

Не би трябвало, освен ако не е "reserve not met" :confusion-shrug:
И аз съм печелил търгове доста под реалната стойност, но досега не са ми отказвали плащане :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

марвес
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 21:47 
Аватар
сега получих отговор, човека не пращал на адрес на Габко в Германия (не само България ползва тази фирма) и ми посочи дискусионен форум с жалби против българи, албанци, румънци.... искали си парите обратно чрез refund, след като пратката била доставена в логистичния център на Габко в Германия...

добре де, нали съм посочил в eBay профила си адрес в Германия, в Paypal също фигурира този адрес. При извършено плащане на delivery address и в двете системи пише немксия адрес. Следователно, пратката щом бъде доставена (проследяващ номер с подпис гарантира това), как мога да се правя на балканси циганин с refund?

явно е въможно, браво на Бай Ганьо.

продавачът не е мошеник, веднага ми предложи да платя по банка (по този начин няма как да си върна парите чрез eBay/Paypal) или да му дам достоверен адрес на приятел в Германия.

В началото

Captain Morgan
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 21:58 
Аватар

Ако платиш по банка, ще ти вземат 20-30 евро за трансфера ( зависи каква е сумата). По добре си добави БГ адреса в Пейпал, да ти го прати с DHL за твоя сметка- ще ти излезе 10-15 евро и ще ти го донесат вкъщи.
И на мен не ми е ясно, как ако Габко строшат нещо при транспорта, ще си поискаш парите обратно от продавача :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

марвес
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 23:07 
Аватар
Ползвам transferwise, банковата такса е около 2 лв.
А и няма да се съгласи на пратка до България, това също изрично беше споменато.

Въпросът ми все още е актуален - защо е позволено едностранно анулиране на извършена сделка, без последствия?

Ако съм платил губя пари в такси между банката и пейпал от refund при анулирана сделка. Това са две транзакции.

Sent from my NX511J using Tapatalk

В началото

Mogila
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 23:28 
Аватар

Рег.: 21 Яну 2010, 23:46
Прав е човекът.

В началото
 Профил  

Mogila
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2016, 23:35 
Аватар

Разрешени са подобни анулирания по различни причини. Примерно може да е задал, че по време на търга му е била открадната стоката. Или повредена примерно. Ходи доказвай.

Иначе ако са ти честни намеренията, какъв е проблема да платиш по банков път? Това е стандартният начин за плащане на стоки втора употреба в Германия.

В началото
 Профил  

марвес
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2016, 00:11 
Аватар
Пускам си значи търгчета, анулирам и рестартирам, докато ми кефне сумата. Или просто ще си правя гаргара с евентОалните купувачи. Обявявам на търг техника с приблизителна стойност 2000 евро, човек го печели и плаща - сори брато, не ми вдъхваш респект, вземи тоа cancel an order. Кво викаш, 20 евро такси са ти взели? Сори пич, пробвай си пак късмета на следващия ми търг.

Плащането с банков превод е рисково.
Хакват/купуват се eBay профили със 100% feedback, добавяш си банковата сметка, една нормална обява с подробности, да не буди съмнения и адиос. Аз лично съм горял 2 пъти по тази схема. Ходи си търси парите в схема.

Sent from my NX511J using Tapatalk

В началото

Mogila
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2016, 08:14 
Аватар

Интересно това с хакването. До сега имам над 200 покупки, но такова нещо не съм срещал. А доста пъти съм имал проблеми, когато съм плащал с Пейпал.
Както и да е. За теб е рисков банков превод, за продавача са рискови купувачи от БГ. Пък и ти сам по-рано написа, че продавача не е измамник.

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2016, 09:07 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
eBay и в по-малка степен PayPal НЕ СА перфектни и да се разправяш с тях при случка е главоболие. Случва ми се 1-2 пъти в годината (при ~20-тина сделки годишно), но сериозни пари не съм губил, само нерви. Веднъж само, преди 10 години пих студена вода (300-400 лири) за един лаптоп, който нехайно приех да се достави без застраховка и дойде непоправим. Продавачът заяви, че е станало при транспорта и еВау зае неговата страна...

Но в описания случай германският продавач е в правото си. За съжаление сами сме се поставили така. Ако Алеко пишеше днес, бай Ганю щеше да 'надхитрява' еВау и 'балъците', търгуващи там. Щеше гордо да се хвали с 'келепира', а после и да се жалва как 'тъпата им система' го ощетявала...

НЕ СТЕ вие това (и аз не съм), но всички сме срещали поне един такъв. Почва се с дребни и невинни неща (тук албумче музика или филм, там пиратско софтуерче) и някои стигат далече (напр. 'надхитряват' някоя глобална банка или Нюйоркската борса - докато ги хванат и ни прославят) :verysad:

Който е безгрешен да хвърли първия камък!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2016, 11:14 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Случвало ми се е няколко пъти, няма какво да направиш.
На последния му накичих един отрицателен вот поне.

Майстора написа:
eBay и в по-малка степен PayPal НЕ СА перфектни и да се разправяш с тях при случка е главоболие. Случва ми се 1-2 пъти в годината (при ~20-тина сделки годишно), но сериозни пари не съм губил, само нерви.

:up:

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 12:39 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 01:37
Да не отварям нова тема. Току що получих покана да си взема от митницата една пратка от ebay, която пратка беше пратена от Китай с free shipping и прочее. Нищо ново. Дори стойността на продукта е около 15 долара. Ама дали защото тъпанарите са я описали, че струва 6 евро, сега я държат. Какво да очаквам като допълнително плащане, че поръчката е за приятел и той пита сега.

В началото
 Профил  

bobyn
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 12:46 
Аватар

Рег.: 04 Юни 2015, 10:57
Нищо като допълнително плащане, само може да се наложи докажете стойността на покупката (пей пал разпечатка, извлечение от картата или нещо подобно). За 15$ няма мито.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 12:52 
Аватар

Защото и аз така помня, а за 4 и повече години досега никога не съм се сблъсквал с това. Явно ще е само "г*з път да види" както му казваме тука. Поне са го задържали в Пловдив

В началото
 Профил  

марвес
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 13:20 
Аватар
Звънни в Митница и кажи номера на известието. Обясни по телефона.

Аз за подобен случай звъннах да кажа, че отказвам пратката, защото не ми се разкарва до Митница за 5 долара пратка (беше едно преходче от Китай, записан като "GIFT") и телефонистката се съгласи да я освободи, на следващия ден ми я донесоха БГ Пощи.

В началото

sstavrov
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 13:32 
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Правят проверка. Разпечатай си плащането и удари някое кадро у "шикер махла" ;)

Sent from my E6653 using Tapatalk

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 13:38 
Аватар

Това с телефона е вариант
Sstavrov, там пък излиза друго "плащане". Малките чавета искат стотинки за да не ти надерат колата :D :D

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 13:39 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
На мен по еднометрови пакети ми носят и няма мито. :D

Прикачен файл:
2016_0729_131248_003.JPG [ 1.06 MiB | Прегледано 1927 пъти ]
2016_0729_131248_003.JPG
В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 14:02 
Аватар

В моя списък има неща като маска за електрожен, карбуратор за моторче и разни други чудеса, но досега не е имало засечка :D Иначе тия дни щях да пускам нещата от темата ми за софтбокса + тригър, но сега погледна отново търговците, че не ми се занимава допълнително с глупости

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 5   [ 96 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5  Следваща