Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 41 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
fast_eyebrow
  Re: Препоръчайте читав сервиз за OREL ZAFIRA A :D
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 14:45 
Аватар
5w40 пълна синтетика ли?

В началото

Реклама

MS
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 14:46 
Аватар

Рег.: 01 Авг 2013, 11:07
Кара се докрай с маслото с което е препоръчано в сервизната книжка и от производителя на автомобила. Не се вързвайте на приказките и лакардиите на различни полуграмотни майстори.
И колеги направете си малко труд какво означават буквите и цифрите и другите означения
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 ... 0%BB%D0%BE
тука е обяснено по разбираемо
http://www.autoreview.bg/advice/technic ... avtomobil/
Кратко и ясно е казано синтетичното масло превъзхожда полусинтетичните и минерлните при висока температура.
Лично аз от доста години използвам мобил1 на автомобилите ми които имах до този момент с изключение на една ми на която през тази година изтича гаранцията. Във верига магазини Метро отвреме на време има промоция вземи две тубички на цената на едно и 8 литра мобил w5-30 излизат под 72 лв.

И понеже тука много се хвали кастрола /аз лично не го харесвам/, та още едно полезно четиво
http://oil-bg.com/maslo-castrol

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 15:05 
Аватар

Рег.: 16 Сеп 2011, 13:29
fast_eyebrow написа:
5w40 пълна синтетика ли?

:handgestures-thumbupleft:

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 15:07 
Аватар
Май такова ще сложа сега и аз.

В началото

MS
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 15:14 
Аватар

5-30 е по-добро а 0-30 е възможно най-добро и е много скъпо.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 15:26 
Аватар
Да, но на 10-30 синтетика ми светла лампата за налягането лятото(от щатите си го бях взел- мобил 1, 10w30).Мислиш ли,че 5-30 ще е по-добре от 5-40. Бензинов мотор на около 140000 км. Сигурно пак ще светна джаджисът за налягане.

В началото

ombre
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 16:03 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
Абе черния кстрол е супер, ама да е внесен от вън, на една лада и правихме основен на малко над 480 хил.към и се караше само с такова масло.на мойта го смених на 60-70 хил.и до 280 само доливане,пък нито блокиране нито нищо, после не били хубави ладите на втора с 5 челавека 130 о гледаш биелите през джама.маслото е според сервизната книжка,както казаха вече, но винаги им а и по добро.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 18:21 
Аватар

fast_eyebrow силно се съмнявам че колата ти е на 140 хил. км. Ако ти е производство след 2006 можеш да провериш историята на автомобила до края на гаранцията.
Или ако предстои покупка на кола втора ръка по номера на рамата спокойно можете да проверите сервизната история на колата.

В началото
 Профил  

MS
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 18:44 
Аватар

http://avtopulsar.ru/pochemu-gorit-lamp ... ravnostej/
ето една хубава статия за вероятна причина за светване на лампата за налягане.

В началото
 Профил  

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 18:49 
Аватар
MS написа:
fast_eyebrow силно се съмнявам че колата ти е на 140 хил. км. Ако ти е производство след 2006 можеш да провериш историята на автомобила до края на гаранцията.
Или ако предстои покупка на кола втора ръка по номера на рамата спокойно можете да проверите сервизната история на колата.

На толкова е.Проверявана е в ДМВ, там няма как да стават такива шашми.98- ма е производството. Моторът е ок, ако това ти е другият въпрос. :)

В началото

fast_eyebrow
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 18:53 
Аватар
Но не изключвам да има проблем с датчика за налягане на маслото, по принцип им е слабо място на тези коли

В началото

zenon
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 19:30 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 19:50
Започни от най-тънкия вариант. Дали ще е датчик, помпа, клапа ако има и т.н. или масло си прецени.
По принцип масло винаги сменям лично с такова закупено от мен. Доверие всъщност имам само на един човек, който ми бара по колата и лично седя до него да го гледам.
Като стана дума за масла, ползвам колкото и да не е за вярване Мотул 15-50. Идва гъсто за зимата, но от всякакви експерименти с масла до сега, това масло кара двигателя да мърка.

В началото
 Профил  

tom
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 20:21 
Аватар

Рег.: 23 Окт 2014, 11:37
Добре де , аз изключение ли съм : вече съм навъртял над 300 000 км . на мойта Вектра ( 93 набор ) , никой не знае на колко точно километра е - ВИНАГИ си зимам масло 15-40 от Олимпия на Козлодуй и нито съм промивал мотор , нито лампа мига , нито пада нивото до смяна . Според вас това не трябва да е така ли ?

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 20:44 
Аватар

Tom не си изключение, както вече писах за нашия климатичен пояс е нормално да се кара с 5w-40 /10w-40/ 15w-40.

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 21:09 
Аватар

Eто например шел имат каталог където според региона, модела автомобил със съответния двигател препоръчват масла. (никога не съм карал с шел масло. Просто давам пример, че избора на масло става и според региона в който се кара автомобила). http://lubematch.shell.com/bg/en_GB

В началото
 Профил  

Nimi
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 23:23 
Аватар

Рег.: 06 Апр 2011, 09:33
MS написа:
Кратко и ясно е казано синтетичното масло превъзхожда полусинтетичните и минерлните при висока температура.

Основното му предимство е запазване на вискозитета при НИСКИ температури!

За съжаление тук се продават масово боклуци

ИИиииии всеки си има собствено мнение :laughing-jumpingpurple:

Аз започнах да продавам масла преди... 20 години и... естествено си имам собствено мнение по въпроса :rofl:

В началото
 Профил  

simbon4o
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 23:48 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2013, 20:43
Унил спрях да ползвам след като смениха тубата, последната е същата като на бардал. От както смениха тубата и се влоши самото масло. От метро нищо такова не бих си купил. Аз съм печатал етикети за акомулатори за там... Последно карам с 5в40 мотул и ... става, но се услушвам за друго щото не мисля че е добро вече. Преди съм карал с 15в50 мотул 6100 и беше много по-добро, 10в40 също. В последно време след има няма 4000км маслото става тричаво и немазно.

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2016, 13:37 
Аватар

Рег.: 20 Яну 2010, 23:38
Датчика се оказа, сега остава и грешката от сензора за барометричното налягане да ми оправят :)

В началото
 Профил  

TheCharmedOne
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2017, 11:48 
Аватар

Рег.: 25 Авг 2017, 02:47
Аз имах подобен проблем. Първо отидох в сервиз и ми казаха, че било нещо от бобината, което доста ме учуди. Казаха ми да си поръчам нова и да занеса да ми я сменят. Видях, че в https://www.xparts.bg/bobina не са толкова скъпи, взех и закарах да ми я сменят. Обаче след 1 седмица проблема отново беше наяве. Закарах колата в друг сервиз и се оказа, че и при мен е било от датчика. Смених го за 20-тина лв. и всичко си беше точно.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 41 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2