Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 24 от 24   [ 525 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
biser
  Re: На какво (или с какво) слушате музика?
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 22:26 
Аватар

Рег.: 31 Авг 2015, 10:58
За съжаление, аз слушам музика само когато отивам на работа. Слушам музика от телефона, но за сметка на това имам тези страхотни слушалки https://dice.bg/beats-by-dre-solo-hd-20 ... -item17659 . Музиката ме успокоява супер много, особено след тежки работни дни в задръстванията.

В началото
 Профил  

Реклама

geoge
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 23:26 
Аватар

Рег.: 26 Мар 2012, 00:57
Като се сещам каква им беше доставната цена в Техномаркет преди три години и че в момента офертата на сайта е на същата цена... :bonk:

В началото
 Профил  

wrongname
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 23:27 
Аватар

Рег.: 30 Мар 2012, 00:40
Не виждам нещо страхотно в слушалките, но е добре, че ти харесват. Нищо лично, просто beats, са ми много въпросителни.

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 19:01 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Тези Бийтс много приличат на sony mdr10rc само дето ги купих за 100лв :)
Иначе имат супер звук и много добре заглушават околния шум.
Аз лично предпочитам Бозе :)

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 21:51 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 02:37
^
И аз съм с 10rc, които миналата година от Англия ми легнаха също 100лв, а преди 2 месеца в Сони центъра в Пловдив oще бяха на 240 :D
Единственото, което не ми харесва на Сонито е , че малко са нестабилни на главата и не притискат така добре ухото, но пък така от друга страна почти не ги усещаш
Но в общи линии каквото и да се вземе, щом се захранва от телефон няма да усетиш пълния му потенциал, освен ако не си с един от малкото телефони с усилватели :)

В началото
 Профил  

JohnyWalker
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2017, 16:10 
Аватар

Рег.: 06 Сеп 2012, 14:04
Всички телефони са с усилватели, въпросът е колко вата усилват.

В началото
 Профил  

petrov88
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2017, 00:30 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 02:37
Идеята ми беше по- различна... Разгледай модела LG v10, редно е и по- новия v20 да го има, но за него не съм се интересувал.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2017, 16:01 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 14:12
wrongname написа:
Не виждам нещо страхотно в слушалките, но е добре, че ти харесват. Нищо лично, просто beats, са ми много въпросителни.

+1,марката е силно прехвалена,реално не са нищо особено,но преди май вървяха с някакво HTC ,и ги рекламираха много.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

mihajlov1
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 16:06 
Аватар

Рег.: 11 Окт 2011, 20:56
Здравейте всички!
Мнооого отдавна не съм влизал във форума, за което се извинявам.
Като автор на темата имам желание да споделя как съм си обновил аудиосистемата. На практика не остана нищо от предишните ми свирки. В момента съм със:
1. Източник, транспорт и DAC - мрежови плейър Onkyo NS 6170 с два USB входа. С два броя DAC-ове AKM4490EQ - по един на канал. Вградените DAC-ове директно декодират всякакви HiRes файлове до 192 kHz 24 bit, и DSD(DSF/DIFF) до 11.2 MHz.
2. Усилвател - Onkyo A 9070
3. Интерконектен кабел - Eagle Cable
4. Аудио кабел - Eagle Cable Calypso 2 x 4 mm
5. Озвучителни тела - Canton Nestor 802 DC. Подовостоящи с по 2 х 200 мм, 1 х 180 мм и 1 х 25 мм. Колоните са купени секънд хенд, но са извънредно запазени /направо като нови/ и с чудесен звук. 4 Ohm, 150W, с кросовери на 300/3500 Hz, по табелка честотният диапазон ми се струва леко нереален в долния край :-) - 20-26000 Hz

Към тази "базова" конфигурация добавих елементи за съвместяването и до разширена система и за домашно кино и многоканално аудио:
1. Добавих ресивър с преаути от предусилвателя за всички канали. Onkyo TX-RZ810. 7.2 канален, с възможност и за Долби Атмос в конфигурация 5.2.2. Реално го използвам в режим 5.1 /засега/. Фронталните колони са включени към крайното стъпало на стереусилвателя ми Onkyo A-9070, а останалите директно към ресивъра. При съвместно използване на ресивъра и усилвателя крайното стъпало на усилвателя получава сигнал от преаут изходите на предусилвателя на ресивъра.
2. Добавих медиаплеър Dune HD Duo 4K base за възпроизвеждане на всякакви аудио и видео формати, включително ремукси и рипове от Блу рей 4К, Блу рей ISO образи и SACD ISO образи.
3. Останалите съраунд колони - център, задни и съб, си ги имам от старата конфигурация. Всичко е на Джамо.
4. "Ъпдейтнах" стария си грамофон /замених го с нов/. Audiotechnica AT LP5. Колкото и да е странно за някои, за мен винилът не е изгубил привлекателността си. Така че наред с lossless и HiRes, с удоволствие слушам и винил. Имам около 300 плочи.
5. Смених стандартната доза на грамофона от начален клас Audiotechnica AT 95EX с нещо от доста по-висок клас - Ortofon 2M Bronze.

А сега и малко картинки:
1. Усилвателят и ресивърът /отдолу е събуферът:

Изображение_1010844_DxO by Georg Mihailov, on Flickr

2. Аудиоплейърът и мултимедийният плейър:

Изображение

3. Колоните:

Изображение

4. Грамофонът с доза Ортофон:

Изображение

Иначе ето как изглежда:

Изображениеaudio_technica_at-lp5_01_new by Georg Mihailov, on Flickr

Ето и наборът от дози, с който съм се снабдил:

ИзображениеP1010860 by Georg Mihailov, on Flickr

:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 16:12 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
:greetings-clappingorange:

"Добре дошъл" и за много години, мисля, че скоро имаше РД. :-)

За останалото - толкова техника изсипа на едно място, че се чудя дали да не скрия темата някъде. :mrgreen:

----
Събуферът дали най-доброто място му е там ?

В началото
 Профил  

mihajlov1
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 17:03 
Аватар

Благодаря, наистина съвсем скоро имах рожден ден. :obscene-drinkingcheers:
От съображения за личната ми сигурност ли искаш да скриеш темата? :-)

За събуфера си прав, но това ми е единственото удобно за разполагане място.
Аз го пускам реално извънредно рядко за някой филм. За слушане на музика ми е направо излишен.
Кантоните са страховити колони с тия басови секции по 2 броя 8 инчови говорители и ниски изобщо не ми липсват. Те са от старата школа - говорителите за ниските и средните за хартиени, пищялките са куполни, копринени.
Колоните ги намерих в един магазин за аудиотехника секънд хенд. Имат извънредно запазен вид. Сякаш наскоро са излезли от завода. Говорителите имат съвсем свеж вид. Гумените S-образни пръстени /гофрите/ са в прекрасно състояние, винтовете със скрити глави, които крепят говорителите, са в девствено състояние /никога не са развивани/.
Толкова добре си свирят, че реших засега изобщо да не ги отварям, за да се занимавам с щуротии - примерно да сменя кондензаторите на филтрите с нови на Мундорф примерно... :-)

Изображение

Изображение

В началото
 Профил  

mihajlov1
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 23:31 
Аватар

Ще ви досаждам още малко. Малко по-нагоре пишете за слушалки. По отношение на слушалките - имам мобилен Hi-RES плейър, мобилен слушалков усилвател за него, стационарен слушалков усилвател с порт за включване на HI RES плейъра, мобилен слушалков DAC за свързване към телефон с OTG кабел, две външни звукови карти с вграден усилвател за слушалки. Плюс 4 чифта слушалки. :laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple: :laughing-jumpingpurple:

Изображение

Това е плейърът - FIIO X5 II с най-портативните ми слушалки - класиката Koss Porta Pro.

Ето голяма част от менажерията:

Изображение

Отпред - двете звукови карти: отляво - Asus Xonar U7, отдясно - Creative Sounblaster X-FI HD.
Отзад - отляво - слушалков усилвател FIIO E12, в центъра - стационарен слушалков усилвател FIIO с включен отгоре DAC мобилен FIIO Е17, в дясно - същият мобилен плейър.

Ето и слушалките:

ИзображениеDSC01144 by Georg Mihailov, on Flickr

Отляво - Soundmagic HP150, отдясно - AKG K612 Pro. Най-отзад по средата са мобилните ми слушалки - Koss Porta Pro.

И последно - ето как изглежда комбинацията от плейър плюс слушалков усилвател, свързани на сандвич. На снимката липсват двата плоски ластика, с които двете свирки се стягат една към друга:

ИзображениеFIIO X3 E12 by Georg Mihailov, on Flickr

:obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

Последна промяна mihajlov1 на 25 Фев 2018, 00:30, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2018, 00:00 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Ти си луд фен :hitlol:

Я кажи поне какво слушаш най-често ?

В началото
 Профил  

mihajlov1
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2018, 00:28 
Аватар

За лудостта си прав... :laughing-jumpingpurple:

Много неща слушам. Опера, класическа музика, наблягам доста на бароковата - Бах, Хендел, Палестрина, Чимароза, Вивалди, Телеман, Рамо,Бокерини, Монтеверди, Албинони и т.н.
Освен това - джаз, блуз, соул, рок, фолк /да не се бърка с попфолк и чалга - от тях повръщам и се обривам!/, чилаут, RnB, и какво ли още не... :obscene-drinkingcheers:
Примерно - Дайана Крол, Кейти Мелуа, всичките Кинг-овци - Б.Б. Кинг, Албърт и т.н., Клептън, Марк Нопфлер, Ал ди Меола, Пако да Лусия, Дюк Робилард, Рони Ърл, Пинк Флойд, Цепелин, Робърт Плант, Джими Пейдж, Сара К, Хърби Хенкок, Жан Люк Понти, Джийн Харис, Алън Тейлър... уф, мога да изреждам до утре. :obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2018, 05:16 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 18:11
^ :handgestures-salute: :clap: :up: :greetings-waveyellow:

Още нещо общо, освен дето сме били (почти) комшии в София. И аз слушам всичката тая музика (и още много : ) Стационарната ми система беше много подобна (като конфигурация и спецификации, само компонентите бяха от други марки), а портативната ми е малко по-скромна (но за сметка на това имам още една каруца музикантски и звукозаписни/студийни играчки).

Само че в последно време яко зарязах хайфизма (не обновявам остаряващи системи, а ги свивам в по-компактни и опростени), а си оставам само с музиката - нея няма да спра да слушам. И там стават промени - заминават си немалките колекции от физически носители за сметка на виртуално-дигитални копия по местни дискове, че напоследък и в публичното пространство (стрийминг).

Първи си заминаха виниловите албуми, събирани с много мерак (и лишения) в годините, когато не се продаваха у нас. Докарването в Англия на колекцията дълго висеше като опция (за което се искаше и разширяване на наличната система с грамофони и предусилватели), но къщата вече отесняваше и с известна мъка реших да се разделя. При опразване на последния софийски дом едвам се намери купувач и то не у нас - дойде с кола чак от Будапеща да си ги вземе.

Сега идва ред на няколко хиляди CD диска, между които има и доста малотиражни уникати, ре-мастерирани от брат ми (това му е занаята) специално за аудиофилски издания. Усещам как и тях никой няма да ги иска и след няколко месеца по иБей може да ги даря на някой културен център за бедни и безработни (има такива из афро-карибските квартали). Или да ги засиля в реката, като ми писне :verysad:

Един от порблемите, които сам си създавам, е нежеланието ми да разбивам колекциите и ги предлагам само на куп: така беше и винила, така стоят още и книгите в София (няколко десетки хиляди книги от три поколения 'интелигенция'), така ще предлагам и дисковете. Не ми се ще разни прекупвачи да 'обезкостяват' само продаваемото, без да вземат онова, което не е ценно в техните очи. (Е как, например, да е ценна за някой английски ди-джей пълната колекция на Влатко Стефановски, като нито го е чувал, нито слуша и свири такава музика? А ги имам с автографи, защото сме нещо като приятели...) И други някои редкости имам, но в близко време предвиждам да нямам и CD плейър. Ще видим... :roll:

Но дори всичко да си замине и да слушам някой ден само стриймове - музиката няма как да си замине, тя е вечна, че и нова неспирно се ражда. :up:
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

mihajlov1
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018, 00:15 
Аватар

:obscene-drinkingcheers:

От някогашните колекции съм си запазил поради носталгични причини част от колекцията от винил. Че дори си купувам от дъжд на вятър и по нещо ново - от тия 180 грамовите. Иначе разкарах магнетофоните и ролките, касетни декове не съм имал, разкарах и CD-тата.
В момента колекционирам HDD - предимно външни. Предимно 4 терабайтови. :laughing-jumpingpurple:
Основен "денонощен" магазин ми е рутракерът.

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018, 18:12 
Аватар

https://www.youtube.com/watch?v=lHuRZXpx1do
Наслада.

В началото
 Профил  

petrov
МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 17:45 
Аватар

Рег.: 05 Мар 2017, 21:49
На компа - https://www.youtube.com/watch?v=wUNCkXc ... UNCkXcwGRA

В началото
 Профил  

ombre
МнениеПубликувано на: 01 Май 2018, 20:22 
Аватар

Михайлов и аз преди време, сменях яко системи.То е голяма краста.Евала за музиката която слушаш.Майсторе, ако решиш да хвърляш нещо свирни може аз или мой френд да вземе нещо.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 24 от 24   [ 525 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24