Смени големината на шрифта

Правила на форума

Съмнителни (режисирани м/у 2 или повече потребители) теми и мнения с цел пряка или косвена реклама на различни БГ сайотве и онлайн магазини ще бъдат изтривани без предупреждение.
При повторение авторите им наказани с временен бан или изтриване на профил.

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 79 от 80   [ 1746 мнения ]
Страница № Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
rossenvn
  Re: Шотки с телефон
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 13:31 
Аватар

Рег.: 19 Авг 2014, 06:24
Явно, проблемът съществува само при мен. Пиша отговор - натискам изпрати и излиза грешка. Вече поне десетина и повече пъти. Не съм чистил куки-та, може да помогне.

В началото
 Профил  

Реклама

dynax
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 15:16 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Пробвай с друг браузър.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2019, 21:37 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
rossenvn написа:
Явно, проблемът съществува само при мен. Пиша отговор - натискам изпрати и излиза грешка. Вече поне десетина и повече пъти. Не съм чистил куки-та, може да помогне.

Единия път при мен се получаваше по същия начин, беше се включила опция за пестене на данни. Виж да не е от това!

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2019, 16:21 
Аватар

Рег.: 03 Мар 2014, 17:11
Напълно реалистичен абстракционизъм :) Картината:

Изображение
Natural art by Vladimir Dimitroff, on Flickr

И контекстът, откъдето идва:
Изображение
Natural art by Vladimir Dimitroff, on Flickr

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2019, 16:33 
Аватар

Рег.: 10 Яну 2014, 21:42
ИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2019, 15:42 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
Цариградско шосе 24.09 в 0:08 :)Изображение

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

В началото
 Профил  

rossenvn
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2019, 21:45 
Аватар

https://www.boredpanda.com/wedding-photographers-compare-iphone-11-professional-camera-photos-jamie-lauren-eichar/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=organic

Май ще се минава на нагризани ябълки :)

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 08:35 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
По- скоро не са вече толкова сигурни в продажбите си и започват да плащат на "специалисти" за реклама.
Интересно е също че май се стремят да захванат групата от гейове...
Затуй , аз нЕма съм с ябълка :D

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 09:02 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
Ами той, нашия малкия, по няколко нагризва и не ги довърша. Ако на някой му е мерак да пипне нова нагризана ябълка - изпращам с преглед и тест!
На мен също ми направи впечатление "бияча" на Канони и тези гей наведени напъни - Споко, Сони са в играта! :D

Последна промяна ivan_nikolov80 на 26 Сеп 2019, 09:04, променена общо 2 пъти

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 09:02 
Аватар

^

Казват, че новият IPhone 11 бил толкова мощен , че ако си изтриеш някой от контактите, същия човек умира моментално и в реалния живот...

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 10:50 
Аватар

sstavrov написа:
По- скоро не са вече толкова сигурни в продажбите си и започват да плащат на "специалисти" за реклама.
Всички го правят, ДСЛР-производителите плащат на 'специалисти' от много преди телефоните. Преди тях пък филмовите/аналогови марки го правеха, макар да нямаше дигитални медии - имаше фотосписания (много на брой и много четени до изтъркване на хартията), имаше семинари и фотокръжоци за любителите, отделно безплатни курсове и 'обективни' сравнения за редакционните профита...

Сега е по-лесно, че не е нужно да плащат директно хонорар на 'специалиста' - намират някой фен-бой дето го прави без друго по своя инициатива (има ги безброй) и ако му е читав материала, бутат 'едно рамо' с техните структури в социалнте медии (екипи и роботи, които осигуряват вирусното разпространение на материала, като че идва 'от народа' - както с прословутите избори в някои демократични държави)...

Няма спасение :verysad:

sstavrov написа:
Интересно е също че май се стремят да захванат групата от гейове...
И това не е от вчера. И ябълката от много години флиртува с тях, още преди гей-счетоводителят да им стане върховен началник. Цветовете на дъгата в логото и фирмената графика не идват от там, но обратното е сигурно (движението за обръщане на цялото население и парадите му със сигурност е черпило вдъхновение - а и подсъзнателна асоциация с обожавана марка - от дъгите на Ябълката)..

Но и в това Ябълката нито е откривател, нито самотен играч. Днес просто е задължителна стратегия и разумен маркетинг да показваш, че повече те е грижа за 'различните', отколкото за нормалните (тях кучета ги яли). Преди дни производителят и притежател на марката Барби пусна 'безполови' кукли, та всяко детенце да може да си ги преправя на воля на момиченца и момченца, на вкус... Това предучилищно масово възпитание, както и задължителното преподаване в училищните програми рано или късно ще даде резултат.

И от това няма спасение :verysad:

В началото
 Профил  

rexpitbul
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 17:10 
Аватар

Рег.: 16 Сеп 2011, 12:29
ИзображениеLet's play! by Valeri Radkov, on Flickr

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2019, 22:45 
Аватар

:clap:

В началото
 Профил  

rossenvn
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 13:36 
Аватар

ИзображениеDino by Rosen Nikolov, on FlickrИзображениеDino_ by Rosen Nikolov, on Flickr

Наскоро попаднах на ревю на Мейт 30 про - за фотография от DXOMARK му дават 121 точки. На моя му дават 91 (вероятно с Гугъл камера, която ползвам, би качил още няколко). Та, идеята ми е, че развитието на телефоните върви с доста приличен темп - ясно че ябълката не е на нивото на ФФ, но ако не се разпъват на големи монитори, хич не е невъзможно човек да се заблуди. Може и клипчето да е рекламно, може и всички снимки да са правени с голям черен апарат, но аз с интерес очаквам след 1-2 години да имаме телефони, с които ще се обезмисли мъкненето на апарати по екскурзии. То, не че вече не е обезмислено... :)

В началото
 Профил  

Saxon
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 15:09 
Аватар

И сега мъкненето на камери по екскурзии се обезсмисля, но само ако правиш снимки за спомен. Въпреки, че за последната година съм качил повече снимки правени с телефон по сток сайтовете, отколкото с камера. За съжаление за да минат първоначалното одобрение все още ми се налага да подменям екзифа... ;)
По повод на горния пост - huawei са с няколко обиколки пред другите, лошото е, че американците ще ги затрият зорлем, но такъв е живота...

Huawei P20 Pro
Изображение

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 15:29 
Аватар

Сравненията на телефони с 'големи черни' апарати търсят сензация, но не показват реална заплаха за последните. По-скоро телефоните ще изкачат ново стъпало когато достигнат качеството и функционалните възможности на напредналия клас малки 'сапунерки' като RX100 серията или ПанаЛайките LX100 / Typ109. Тези апаратчета лесно се носят навсякъде и са фотографски инструмент с възможности, телефонът има да похапне още хлебец докато ги настигне (ако те стоят на едно място). Не бих разнасял навсякъде дори лекичка сапунерка, ако телефонът вършеше същата работа - ама, на - не върши :verysad:

Понякога настигането се случва не с бърз напредък на един състезател, а когато друг състезател тръгне на заден ход. Мисля, че в случая имаме заден ход на... очакванията и хорските критерии за 'добра снимка'. Когато всички ядат боб яхния, почваме да вярваме, че бобът е настигнал телешкия бланкет с аспержи и трюфели. (С апаратите и телефоните е както с музикалната електроника: народът забрави какво е качествен звук, никой не слуша HiFi, всеки се радва на боклучави говорителчета със 'страхотен бас' (и тонове кривоч, но никой друго не познава)...

^ А динозаврите горе са страхотни и портретът от адаша е великолепен! :up:

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 17:11 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 09:24
Майстора написа:
Мисля, че в случая имаме заден ход на... очакванията и хорските критерии за 'добра снимка'. Когато всички ядат боб яхния, почваме да вярваме, че бобът е настигнал телешкия бланкет с аспержи и трюфели. (С апаратите и телефоните е както с музикалната електроника: народът забрави какво е качествен звук, никой не слуша HiFi, всеки се радва на боклучави говорителчета със 'страхотен бас' (и тонове кривоч, но никой друго не познава)...

Нещо ми се "спори" днеска :laughing-jumpingpurple:
Ще си споделя моята гледна точка, след като от служебна сапунерка преди години, през телефони, през кроп безогледалки, се върнах пак на телефонно снимане... Лично за мене, много по-важно е качеството на съдържанието, било то музика, снимка, храна, и т.н. Чалга на ХиФи? Безсмислена снимка с Хаси? А ял ли си баси боба с манатарки и сланинка, дето после го сънуваш с дни(ослюнчих са от спомени)? Кобе телешкото ми е по-скоро като Епъл...
Примери мога да давам цял ден, но най-важно е съдържанието. Това е основния фактор, който определя едно нещо като качествено. Ако една песен ми вдига окосмяването, ако една снимка ме замисля, ако изпитвам оргазъм от боба, хич не ми дреме дали слушам песента на касетка, няма да се дзвера в снимката на 100% кроп и хич няма да хрумне за кобе-то.
Другия момент е бъдещето - не вдявам защо хората живеят с "традиционното" и се страхуват от бъдещето. Всичко се дигитализира с невъобразима скорост и книги, картини, снимки, музика и т.н. става дигитално, останалото остава в музеите на носталгиците. На дигитален билборд за какво ти е снимка с хаси, ако същия ефект (за билборда няма да ти трябва супер дупер остра снимка) може да се постигне с "компютърна фотография" от телефон. Хората имат време за музика докато пътуват за работа, вече основно на блутуут слушалки, които могат да пъхнат в джоба си, концертите са лайф - трябва ли му на някой да чува как растат ноктите на китариста? Дори не знам хартиените медии как още оцеляват. Аз дори и личния си лаптоп ползвам един път на седмица, колкото да не му блокира вентилатора...
Та това втелясване в качеството и носталгясване леко ме нервира, защото особено при снимките, на колкото по-голям формат печаташ(традиционна отживелица), толкова по-ниска резолюция, и съответно качество ти трябват, защото колкото е по-голяма, толкова по-отдалече я гледаш. Бях чел даже някъде изразено сравнение в размер за печат - изискване за мегапиксели...
Отивам да плюя слюнка, че още мисля за боба с манатарки и сланинка, с чеснова пърленка с чубричка и люти чушки :mug:

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 20:46 
Аватар

Не просто боб, а "...боба с манатарки и сланинка, с чеснова пърленка с чубричка и люти чушки..." - ето, че ми говориш за качество :lol: Има боб и боб, слушалки и слушаки, апарати и апарати. И даже телефони - и... телефони :-P

По принцип си много прав за съдържанието и щях да кажа, че истината е посредата, та да си стиснем ръцете и да си ядем боба (с манатарки и всичко останало). Ако нямаше, обаче, една съществена разлика:

- Никога не съм казал, че съдържанието не е важно, напротив - с две ръце гласувам ЗА съдържанието. Мнозина ще се съгласят, обаче, че съдържанието кефи/въздейства повече с качество, отколкото без качество. Моята позиция е, че и двете са важни и без едно от тях, другото винаги губи нещо.

- Ти, напротив - заявяваш, че качеството е ненужна носталгична отживелица и напълно го отричаш като фактор. Яж, тогава, боба безсолен (или пресолен) и БЕЗ манатарки, без сланинки, без чубрица и прочие. Ще си пълен със съдържание ама не знам дали ще те кефи :laughing-jumpingpurple:

Петък вечер е, я да не се занимаваме с глупости и да си седнем на боба (кюфтета, в моя случай) и на бирата!
:obscene-drinkingcheers:

В началото
 Профил  

bo6o
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2019, 21:31 
Аватар

Рег.: 05 Авг 2013, 09:24
Казвам само че боба с манатарки не е по-лош от кобе-то с аспержи. Важно е как е приготвено!!!
Наздраве!
За да не е спам, нещо за нощта на науката - т.е. на Felix catus in vita de Canis lupus :laughing-jumpingpurple:

Прикачен файл:
LRM_EXPORT_236226905064469_20190927_223216076.jpeg [ 1.45 MiB | Прегледано 504 пъти ]
LRM_EXPORT_236226905064469_20190927_223216076.jpeg

Saxon
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2019, 13:22 
Аватар

Само искам да вметна, че цветовете са реални. Такова синьо не бях виждал... Изображение

В началото
 Профил  

Майстора
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2019, 15:01 
Аватар

:up:

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

В началото
 Профил