Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 9 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
fast_eyebrow
  Читав риплесмънт на NP FM500H, най-накрая
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2012, 17:07 
Аватар
Драмата е, че на по-новите модели от а580 нататък, вкл. и на него, които ползват съответния модел батерия на сони са им направили някаква защита и заместители не пасват. Мистерия е как са го постигнали- гледаш батерията една и съща с оригинала, ама не влиза и не влиза. Пробвал съм три риплейсмънта, не стават на а580, но на по-старите са си ОК и Батив може да потвърди. Обаче миналата седмица попаднах на Дюраселски риплейсмънт, който влезе като у бабини си, все едно оригинала. Ето я цената- 2 пъти по-евтин от оригиналната батерия на сони, която аз няма да си купя, защото смятам, че 120 лв за батерия са много!!!
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 01905.html

Ем сори сони, не може в нормалния свят тази батерия да струва към 50 $ в най-лошия случай, а вие тука да ми искате 120 лв, няма как да ви ги дам :obscene-drinkingcheers:

В началото

Реклама

fast_eyebrow
  Re: Читав риплесмънт на NP FM500H, най-накрая
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2012, 17:09 
Аватар
Бачка нормално, мери правилно, ще гледам да опукам един заряд тези дни и пак ще споделя

В началото

798099
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2012, 18:55 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
fast_eyebrow написа:
Бачка нормално, мери правилно, ще гледам да опукам един заряд тези дни и пак ще споделя

Навремето, някой ми я беше препоръчал и на мен, при това с много добри отзиви от личен опит.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 08:31 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
fast_eyebrow :up:
Сигурно другата седмица и аз ще взема една за да го напълня този грип най-накрая :mug:

В началото
 Профил  

sabin
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2013, 14:58 
Аватар

Рег.: 04 Яну 2013, 14:03
Преди седмица си взех нова от Сони центъра и цента беше 99лв. Ако си фирма и си я минеш на разход ще си вземеш и 20% ддс обратно, което не е чак толкова зле. Единственото което не мога да разбера защо не ъпгрейднат малко тази батерия на 2000ah примерно?? Това е 4-5 годишна батерия а от тогава технологиите са напреднали поне малко...

Що се отнася до алтернативните батерии, до сега не съм виждал марка която да издържи повече от година. Обикновено даже е 6 месеца и е на половината капацитет. Имам една сони на 4 години и си работи перфектно, така че има и разлика в качеството.

В началото
 Профил  

ddimitrov
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2017, 11:32 
Аватар

Рег.: 06 Юни 2015, 21:51
Темата е малко старичка, но да я възкресим. Търсих доста мнения за китайските марки батерии, duracell се оказа, че се намира трудно вече и на края се спрях на made in china ама германише марка - ANSMANN. В лаптопи съм слагал какви ли не батерии, но за фото-то ме достраша от 7 доларови такива. Батерията е поръчах от https://www.amazon.de/gp/product/B001ML ... UTF8&psc=1 , не от амазон, а от Mobil-Energy чрез gabco до България. Пратиха я бързо, пристигна на време, всичко точно. Пристигна в пластмасов блистер, който беше дори запечатан с тиксо по края, една камара брошурки на фирмата и фактура. При първоначалното пускане беше на 70% като много бързо падна до около 20%. Първи заряд на зарядното от А58 и след седмица саморазряда беше 0%. За първия цикъл на зареждане изкара около 470 кадъра в снимани в период на около седмица, и останаха около 25% според индикатора. Фотоапарата показва коректно заряда, батерията не загря по време на снимане или зареждане.
По мое мнение - за 40лв с всички разходи до БГ перфектна батерия. Ще видим за колко време ще се държи така добре. След 2-3 месеца ще пиша пак какво е положението, ако някой се интресува.

В началото
 Профил  

Toni
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2017, 15:22 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2015, 20:07
https://www.aliexpress.com/item/NP-FW50 ... 0.0.QzINNo

Ползвам ги вече 2 год и съм супер доволен.

Но когато ги поръчах бяха с Free shiping.

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2017, 15:45 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Ама тази е W, не M :)

В началото
 Профил  

ddimitrov
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 21:01 
Аватар

Рег.: 06 Юни 2015, 21:51
След 3-4 цикъла снощи батерията изтрака 700 кадъра и остана на 19% заряд. Определено ставам фен на Ansmann.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 9 мнения ]