Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
petrov88
  Странен проблем евентуално с 35 1.8
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2016, 21:12 
Аватар

Рег.: 10 Мар 2015, 02:37
Здравейте,
това мисля, че единствено ми се е случвало при този обектив. Просто понякога фотоапаратът отказва да затвори с него. Натискам shutter-a и нищо. Ако е на af върти само, а ако е на ръчен просто нищо. На няколко пъти изчезва направо и focus peaking-a. Контактите уж са ок. Тялото е а58

В началото
 Профил  

Реклама

santuco
  Re: Странен проблем евентуално с 35 1.8
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 07:34 
Аватар

Рег.: 13 Юни 2013, 16:42
Пробвай все пак с клечка за уши напоена в спирт да почистиш контактите, друго не ми идва наум! :confusion-shrug:

В началото
 Профил  

Slavov
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 15:26 
Аватар

Рег.: 14 Фев 2015, 19:31
Имам същия обектив и същия проблем. Първоначално като си сложа пръста на AF-MF копчето на обектива и натисна влизаше в час докато го държа (снимам само на ръчно). Помислих, че копчето нещо не превключва както трябва и го дадох на сервиз, защото беше в гаранция. Обясних на техниците по телефона какво е положението, че имам съмнения за копчето. Върнаха ми го след един месец и ми казаха, че са сменили електрониката вътре. В магазина го тествах, работеше, прибрах се и на другия ден като почнах да снимам с него - същата работа. Повече не съм се занимавал да го нося на сервиз. Това, което може да направиш и което съм направил аз, е да му залепиш съвсем тънка лепенка на пиновете, за да не прави контакт с тялото. Така ще имаш фокус пийкинг и ще можеш да снимаш, но няма да можеш да пипаш блендата.

В началото
 Профил  

Slavov
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 15:36 
Аватар

Рег.: 14 Фев 2015, 19:31
А ако искаш да можеш да си пипаш блендата, но да снимаш без пийкинг, можеш да го правиш със задъжан DOF preview button.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 17:46 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
santuco написа:
Пробвай все пак с клечка за уши напоена в спирт да почистиш контактите, друго не ми идва наум! :confusion-shrug:

:up:
Тези на обектива и на камерата много внимателно.

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]