Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 48 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
elmago
  Re: Tokina AF 300 F4 (AT-X 304) чудене ?
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012, 13:58 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 18:32
Честито и от мен Живко. Обектива изглежда страхотно! Да те радва много!

В началото
 Профил  

Реклама

dynax
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2013, 23:52 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Хм, много интересно, случайно видях, че от PZ са направили ревю на обектива Януари тази година. :-)

Цитат:
We usually focus on current lenses here at photozone, or very popular ones among the discontinued ones. However, sometimes we're offered somewhat exotic or rare lenses that out of curiosity we simply can not resist to review. One such lens is the Tokina AF 300mm f/4 AT-X (or, as it was called in the catalog, the AT-X 304AF)...

:arrow: Tokina AF 300mm f/4 AT-X (FX) - Review / Test Report

Всичко се покрива с моите лични впечатления :-)
Цитат:
The lens shows nicely uniform resolution at all tested apertures, delivering very good sharpness from the center down to the exteme corners.

Изображение

Цитат:
Verdict The Tokina AF 300mm f/4 AT-X delivers very good resolution across the frame straight from the maximum aperture. Distortion and vignetting are no issues for most subjects, while CAs are a bit on the high side when stopped down.

The bokeh quality is very smooth, however background highlights (and high contrast subjects in general) suffer a bit from rather high bokeh fringing.

The build quality is excellent, even though the lens is rather compact and light-weight for a 300mm f/4 prime. AF requires a camera with built-in screw drive. The AF speed is quite fast.

So, in summary, a very well performing lens and, given the usually very low prices, no doubt a bargain. If you can find one...

Optical Quality: Изображение
Mechanical Quality: Изображение

Странно защо след тез хвалби му дават 3 звезди за оптични качества. :roll:

В началото
 Профил  

randreev
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2013, 10:37 
Аватар

Рег.: 03 Фев 2013, 23:44
За първи път виждам снимки с такъв обектив. На всякъде дефокуса е идеален, като ценител на този фотографски страничен продукт - бокето - да си кажа, въпреки че не е стар модел такова го предава, някакси ретро като от първото десетилетие на "инженираното" боке. Доброто мазане си личи много ясно на снимката с палмовите клони и тази с обикновените листенца от предната страница, нищо разсейващо или дразнещо, просто размазано.
Ще повторя мнения писани преди време, но определено резолюцията е предостатъчна и е откровено остър отворен.

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2013, 10:45 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 01:28
Аз не бях виждал преди да отнеса този, пък и след това не съм виждал друга бройка за Sony, което е доста жалко. :roll:

Тука съм качил по-свестни снимки - Full-Size (A) / Tokina AF 300 F4

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 48 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2, 3