Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
jorkata785
  Избор между два обектива
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2019, 20:22 
Аватар

Рег.: 05 Юли 2019, 13:58
Здравейте,

Имам сони а7 и ми предстои покупка на широкоъгълен обектив, с цел заснемане на milkyway и nature.

Мисля да пробвам, като за начало нещо по евтино. Колебая се между Samyang AF 24mm f/2.8 и Viltrox 20mm f1.8 Full Frame Manual Focus.

Някой има ли наблюдения за този Viltrox, защото в нета не откривам почти нищо. Горе долу са на една цена, Самянга е 520лв а Вилтрокса е 399$.

Благодаря!

В началото
 Профил  

Реклама

geoge
  Re: Избор между два обектива
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2019, 16:44 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
Качи примерна снимка във ФБ групата "Sony E mount група", задай същия въпрос, прикачен към снимката и ще получиш много отговори :)
Aз съм за Samyang 14/2.8, ама е извън бюджета... :think:

В началото
 Профил  

jorkata785
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2019, 21:08 
Аватар

Ако няма други мнения, ще пробвам с фейсбук, защото не го използвам, но в краен случай, ще влезна и ще питам.
Нагледах се на него,и е доста по широк(което, ще ми бъде от голяма полза), но за момента трябва малко да се ограничавам с финансите.

Благодаря!

В началото
 Профил  

geoge
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2019, 03:28 
Аватар

Рег.: 25 Мар 2012, 23:57
И аз не харесвам сайта, дори в момента имам пореден бан за 30 дни и накрая ще им бия шута на тия евреи, но там можеш да откриеш хора с отличен опит и много съвети, които преди писаха тук и бяха редовни, ама... :/
Вероятно ще бъда голословен пред много колеги, които снимат с E-mount (аз снимам с А от 2012-та и имам трети поред Е, който буквално не ползвам), но понеже не отговарят, ще дам линкове към обективи, които биха ти вършили работа, но вече за подробности - има ревюта, анализи и колеги в посочената група :)
По ред на моите предпочитания:
1.https://www.bhphotovideo.com/c/product/1275065-REG/rokinon_io14af_e_af_14mm_f2_8_full.html
2. https://www.bhphotovideo.com/c/product/1281561-REG/rokinon_rk20m_e_20mm_f1_8_ed_umc.html
3. https://www.bhphotovideo.com/c/product/1165602-REG/venus_optics_laowa_15mm_f_4_macro.html

Разбира се, винаги можеш да поизчакаш да паднат цените или да си вземеш втора ръка от колега :) Досега не съм съжалявал за покупка от колеги. Пък и не забравяй, че с адаптер можеш да ползваш по-евтини обективи за А-mount... Ако решиш, че и това е вариант, имам една AF Sigma 14/3.5, която всъщност ползвам 2-3 пъти в годината. И можеш да драснеш ЛС :mug:

В началото
 Профил  

jorkata785
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2019, 14:57 
Аватар

Благодаря колега. Ще ги разгледам тези и ще прегледам за втора ръка, та да видим.

Ако реша да пробвам с А-маунт, ще те имам в предвид.

Благодаря!

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]