Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 29 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
faire
  Re: Sony FE 135mm F1.8 GM
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2019, 16:04 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Батис 135/2.8 е страхотен обектив. Фокусът е незабавен и напълно безшумен, на острота е резачка, цветовете и микроконтрастът са уникални. Още повече е (сравнително) компактен и лек. Не разбирам защо много хора го отписват, без да са снимали с него.
На Р3 тяло се получава и втора дължина (200мм/2.8 18МП) и така става практичен като зуум. На мен лично ми замени 70-200ГМ.
Стъклото няма недостатък. Цената е висока, но ако се намери изгодно, напълно си заслужава.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Реклама

ombre
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2019, 17:04 
Аватар

Рег.: 14 Окт 2013, 13:12
Това сони е страхотия,мисля,че няма да сбъркаш ,ако се насочиш към него.Сигмата от своя страна от посочения линк също мноог кефи и ако не държиш на джама да пише цайс или сони,също е страхотен вариант.

КАРАМ ПО БЪРЗО, ОТКОЛКОТО ВИЖДАМ ПЪТЯ. ВСИЧКО Е В РЕФЛЕКСИТЕ.

MY NAME IS TRINITY, VAYA CON DIOS AMIGOS

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2019, 22:14 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
Вижте, няма нов обектив с технология и мотори създаден в близките две-три години да не покрива изискванията на всеки фотограф, дори на пикселоброячите! Това са нови лещи с покрития, които няма как да не удовлетворят всеки, да не говорим, че бързината на фокуса се постига със замяната на традиционното стъкло с пластмасови елементи, по-леки, но по-бързо амортизиращи се!
Другото важно условие е да се абстрахираш от ревюта направени веднага след анонсирането, набързо и с комерсиална цел.
Последно преди година ме хвана яд на човек пишеш откровени глупости за обектив, който явно беше виждал само на клипчета и ревюта, запалих колата, попътувах 120-130 километра и...
- А, ама той не бил толкова бавен! А, ама не бил толкова тежък, а на тъмно се държи по-добре отколкото пише?!
- Добре, защото ги пишеш тези работи тогава?
.....
След по-малко от седмица си беше поръчал такъв и доколко знам все още му се радва!

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)

В началото
 Профил  

Nelly
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2019, 23:23 
Аватар

Рег.: 19 Апр 2019, 16:38
faire написа:
Батис 135/2.8 е страхотен обектив. Фокусът е незабавен и напълно безшумен, на острота е резачка, цветовете и микроконтрастът са уникални. Още повече е (сравнително) компактен и лек. Не разбирам защо много хора го отписват, без да са снимали с него.
На Р3 тяло се получава и втора дължина (200мм/2.8 18МП) и така става практичен като зуум. На мен лично ми замени 70-200ГМ.
Стъклото няма недостатък. Цената е висока, но ако се намери изгодно, напълно си заслужава.

Вероятно се отписва заради 2.8?? Честно казано в момента са почти на една и съща цена със Сигма 135 1.8 за Сони - Сигмата е 1300 евро, а Цайса е 1700, но връщат 300, такава им е промоцията. По-добър ли го намираш от 70-200?

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 01 Май 2019, 00:45 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Без да съм ползвал сигма 135, съм 100% сигурен, че фокусът на Батис ще е по-добър. Също без да отварям характеристики, сигмата ще да е и 2 пъти по-тежка. Говореше се и за стерилната картинка по-нагоре. Просто въпрос на избор. Не че е лош обектив, Арт серията на Сигма е една от най-добрите излизали напоследък, наред с новите ГМи и Цайс Отус, но на доста по-ниски цени. Четох днес, че до края на годината ще обявят и (наистина) първите си обективи за Сони ФЕ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

В началото
 Профил  

Nelly
МнениеПубликувано на: 01 Май 2019, 11:19 
Аватар

Рег.: 19 Апр 2019, 16:38
При мен има и такъв момент, че самия обектив трябва да ми харесва, не знам при вас как е? Например може да са му супер характеристиките обаче като го сложа на камерата и не ми е приятно да снимам с него - край..... Хубавото е че мога да поръчвам, да пробвам и да връщам след което ми връщат парите, лошото е, че нямам свободни 2000 евро зада поръчвам и връщам :)

В началото
 Профил  

vth41
МнениеПубликувано на: 02 Май 2019, 17:09 
Аватар

Рег.: 15 Апр 2015, 10:33
Sony FE 135mm F1.8 GM е много добър обектив, очаквано. Особено за хора, занимаващи се професионално с фотография. :up:

Аз, като непрофесионалист, много харесвам Samyang 135/2 с всичките му кусури (промяна в цветната температура при затваряне на блендата и размера, но пък непроменящ се при фокус). Но пък, остър по целия кадър на отворено, МФР-80 см, което за тази дължина си е почти макро обектив и да не забравяме цената...

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 29 мнения ]
Страница № Предишна  1, 2